Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד שמש - בדיקת תקינות

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 3367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נענה לכולם :-) (אני בביזנס כבר ;15 שנה, אבא שלי יותר מ-40 שנה) :

איציק - זה לא חידוש של השנה האחרונה, כבר שנים רבות אחורה החמם המהיר של אמקור (היום כבר לא ממש אמקור, נקנו ע"י חברה אחרת) ושל כרומגן בנויים כך שבית הטרמוסטט מחוץ לשרוול הפלסטיק. יותר מזה, כעת השרוול לא כמו בתמונה שצירפת, אלא מכסה כשני שליש מגוף החימום, החלק התחתון פתוח על מת שהאבנית שנושרת מגוף החימום תתפזר בתחתית הדוד ולא תתאסף ותסתום את שרוול הפלסטיק.

KHC - אין דבר כזה שרוול מגומי, לא תמצא אחד כזה בכל אופן, זה היה קיים לפני 15-20 שנה, לא יעיל, הגומי נשרף והריח של המים נורא. השרוול חייב להיות פלסטיק חזק ועמיד לחום.

V6 - הגוף חימום הנפוץ 2.5 קילווואט , יש של 3 קילווואט, ההבדל לא מהותי. ניסיתי אצלי בבית וזמן החימום לא התקצר בצורה משמעותית.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני גם גר בדירה שכורה,

עם דוד של 60 ליטר!. מדליק ל 50-60 דקות, והמקלחת מספיקה ל 5 דקות בלבד.

כמובן שהעניין לא תק,ין נכון לעכשיו הבעל דירה החליף את הטרמוסטט ליותר קצר, במחשבה שזה יפתור את הבעיה,

כמובן שזה לא פתר כלום. הוא צריך להגיע בקרוב, להחליף את הגוף חימום ולנקות את הדוד מאבנית.

אני מקווה שזה יפתור את העניין.

בנוסף

הוא אמר לי לי שגוף חימום עם הפלסטיק, פחות מתאים לי\משנה כי הדוד קטן, וזה יותר חשוב בדודים גדולים יותר. מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי הבעל דירה צריך להחליף גוף חימום. בלי קשר הוא טוען שגם אם הדוד דלוק חמש שעות הוא צורך חשמל בהתאם לרמת החימום.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם גר בדירה שכורה,

עם דוד של 60 ליטר!. מדליק ל 50-60 דקות, והמקלחת מספיקה ל 5 דקות בלבד.

כמובן שהעניין לא תק,ין נכון לעכשיו הבעל דירה החליף את הטרמוסטט ליותר קצר, במחשבה שזה יפתור את הבעיה,

כמובן שזה לא פתר כלום. הוא צריך להגיע בקרוב, להחליף את הגוף חימום ולנקות את הדוד מאבנית.

אני מקווה שזה יפתור את העניין.

בנוסף

הוא אמר לי לי שגוף חימום עם הפלסטיק, פחות מתאים לי\משנה כי הדוד קטן, וזה יותר חשוב בדודים גדולים יותר. מה דעתכם?

עד עכשיו לא הבנתי משהו. שמתי לב שגם בעל הדירה שלי וגם שלך פועלים בשיטת ניסוי וטעיה על חשבון הדיירים. במקום להביא בעל מקצוע פעם אחת וזהו הם מעדיפים להחליף אלף דברים סתם ולבזבז לעצמם את הזמן. אני בקרוב צריך לחדש חוזה והבעל דירה יודע שהוא יכול לקחת את הזמן כי אוטוטו מסתיים החורף ובקיץ יש מים חמים בשפע.. אם אתה לא במצב שלי ולחוץ לך תשקול להביא איש מקצוע ולהתקזז עם בעל הדירה שלך.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש.

יש לנו צנרת SP עם מחלקים בת שנתיים בדירה. יש דוד מחליף חום בתוך הדירה. בזמן האחרון אני שם לב בזמן המקלחת שהמים החמים מדי פעם הופכים לקרים יותר ואז חוזרים לטמפרטורה שהיו. מדובר בשתי אמבטיות עם אינטרפוצים זהים, אז אני שולל שמדובר באינטרפוץ אחד תקול. מה יכולות להיות הסיבות?

שמתי לב שלחנוכיה של המים החמים, במקום לחבר את הצינור המזין שבא מיציאת הדוד לחלק הצדדי של החנוכיה, זה חובר בתחתית החנוכיה, לאחת היציאות. בצדדים שמו פקקים. האם זו הסיבה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "רמת החימום?

יובק אתה מוזמן גם לענות.

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חיממת 80 ליטר מים מ-20 מעלות ל-60 מעלות, השקעת כמות מסוימת של אנרגיה (פיזיקאים, התפקדו) ששקולה לכמות מדוייקת של קוט"ש (או ש"ח בחשבון החשמל) ולא משנה בכמה זמן זה קרה (גוף חימום של 3000 ואט יחמם את המיים מהר מגו"ח של 2500 וואט, אבל באותה עלות בדיוק).

תרמוסטט / גו"ח תקול אולי יגרמו לחימום איטי אבל בעלות נכנסים טמפרטורת ההתחלה, טמפרטורת הסיום וכמות המיים. לא הזמן.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, תודה.

אפשר להמיר את הנתונים לזמן, הרי האנרגייה הנמסרת היא פונקציה של זמן, בצורה גסה אפשר להגיד ששעה של הפעלת דוד מוסרת קילוואט אחד של אנרגיה, מעניין למצוא/לחשב את הנוסחה המתאימה, כמה אנרגיה צריך למסור לכמות X של מים על מנת להעלות אותם במעלה 1 (כנראה שצריך לרדת ליחידות גאול או קליוריה על מנת לחשב את זה).

למי יש זמן פנוי לחפירה הזו? :-)

עורך: הנה מצאתי מויקי-פדידה -

קלוריה קטנה - יחידת מידה לחום ואנרגיה, והיא שווה לכמות החום הדרושה כדי לחמם גרם אחד של מים במעלת צלזיוס אחת ובלחץ של אטמוספירה אחת.

אפשר להתחיל מכאן.

עריכה אחרונה על ידי erezfed

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא מערבב , פה בדיוק נכנס מימד הזמן בשביל ההמרה שאני רוצה, עם זה נוכל להעריך כמה זמן צריך להדליק דוד על מנת לחמם X מים מטמפ' Y לטמפ' T.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצורה גסה אפשר להגיד ששעה של הפעלת דוד מוסרת קילוואט אחד של אנרגיה

בכלל לא מערבב ,

גוף חימום סטנדרטי של דוד צורך הספק של 2500 וואט (וכל כולו הולך לחימום) או 2.5 קילוואט. בהפעלה רצופה של הגו"ח (ז"א בלי ניתוק מהתרמוסטט) נצרכת אנרגיה של 2.5 קילוואט-שעה.

קילוואט = הספק

קילוואט-שעה = אנרגיה

אם משעמם לך - חשב לפי:

מויקיפדיה:

• קילוואט שעה: יחידת מידה לאנרגיה השווה לאנרגיה המתפתחת עם הספק של קילוואט אחד במשך שעה. 08a2612d3a406c9a2ee80c1b42ea32e6.png
  • ג'אול אחד שווה ערך ל:

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...