Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור ודיון אודות Opti-coat/Opti-Guard

שימו לב! השרשור הזה בן 2784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאור השרשור הזה,אני שוקל ברצינות להשתמש ב Opti-coat.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זה אבל זכור, הכנה, הכנה ,הכנה ולא לעבוד מתחת לבית אלא למצוא מקום "סטרילי" עד כמה שניתן, היישום אורך שניות ועד דקות, ההכנה נמשכת המון זמן.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נציגות דיטיילינג רצינית אשר הוכשרה על ידי חברת אופטימום להשתמש במוצר שלה

אתה באמת חושב ששולחים דיטיילר לחול כדי לעבור הכשרה באופטימום??..

בוא אני יפתיע אותך,זה לא נכון,ולא קורה,התעודת "הכשרה" הזאת שווה לתחת,מדובר בהסכם כספי בין הדיטיילר לבין החברה[במקרה הזה אופטימום לשם הדוגמא] שבו הדיטיילר מתחייב לרכוש בככה וככה סכום כסף מוצרים מהחברה,קצת בדומה לתעודת כשר מהרבנות.

ככה ש"נציגות רצינית שהוכשרה" קונים בכסף.

אני לא רוצה לתת לך דוגמאות חיות,אפילו מהארץ,אבל תדע שכל "דיטיילר" עם שנה-שנתיים נסיון,שזה בדיחה,יכול להפוך לנציגות רצינית של חברות גדולות ו"מכובדות".

ויש תמיד מי שיקנה את ההצגה הזאת.:mm_wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GUGY צודק - הכל אינטרסים...

דימה - עברתי ביעף על ה"אחריות" אם אני לא טועה יש שם החרגה על מכונות שטיפה...ועל יישום על מכוניות חדשות בלבד. האם אני צודק?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, נראה כי החברה מאופטימום קצת מגזימים ומקנים לחומר שלהם תכונות קסם שככל הנראה אין לו.

בקישור הזה ניתן לראות ניסיון של החור לבדיקת עמידות של החומר למשך תקופה של שנתיים.

לדעתי הבדיקה לא רצינית מהסיבה שהוא השווה את המשטח שעבר תיקון פוליש וציפוי למשטח בעל clear coat כושל עם ים של סווירלים.

יחד עם זאת, עדיין ניתן להתרשם מהמשטח שעבר את הטיפול וצופה ע"י opti-coat מבחינת עמידות לשריטה (סווירלים) ויכולת בידינג.

ניתן לראות מהתמונות כי opti-coat בהחלט לא עמיד בפני שריטות והסווירלים חזרו ללא כל בעיה.

לגבי יכולת בידינג, הבחור טוען כי זו נחלשה לאחר מספר חודשים.

בבדיקות שלו הוא מראה יכולת sheeting של הציפוי, אותי זה לא כל כך הרשים בהתחשב בזאת שגם לשכבת ה-clear coat המקורית (והפגומה יש לומר) יש יכולות דומות (קצת פחות טובות אך אני מניח שזה עקב רמת סווירלים מדהימה).

בקיצור, יכול להיות שזה תחליף מסויים לווקס, אך לא הייתי בונה על התכונות האלוהיות שמיחסים לו בחברה.

לדעתי מדובר בציפוי מבוסס PU בעל דרגת קושיות גבוהה יחסית וככל הנראה מכיל גם תוספים כגון nano-clay או סיליקה.

המחיר שהם לוקחים על הכמות הנ"ל (20 מ"ל) פשוט מגוחך!

אגב, לא מצאתי שום פטנט על החומר ברשת, אני מניח שהם רוכשים חומר מדף של אחת החברות הגדולות ורק אורזים אותו באריזה יפה ובכמות מצחיקה.

לגבי השאלה למה יצרניות הרכב לא משתמשות בחומר ישנן מספר סיבות:

1. לא מתאים לתהליך ייצור על קווי ייצור.

2. עלות תועלת ככל הנראה לא מוצדקת (לא מחיר החומר אשר אמור לעלות גרושים אלא מחיר שעות העבודה והלוגיסטיקה).

3. חומר חדש יחסית ועדיין לא מוכח בשטח. אין לכם מושג כמה חברות הרכב מקובעות בבחירת חומרים.

4. הם ממש לא צריכים את יכולות הפיתוח "המפוארות" של חברת אופטימום בכדי לפתח להם clear coat, יש להם עזרה מחברות "קטנטנות" כמו: BASF, Dupont ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת חושב ששולחים דיטיילר לחול כדי לעבור הכשרה באופטימום??..

בוא אני יפתיע אותך,זה לא נכון,ולא קורה,התעודת "הכשרה" הזאת שווה לתחת,מדובר בהסכם כספי בין הדיטיילר לבין החברה[במקרה הזה אופטימום לשם הדוגמא] שבו הדיטיילר מתחייב לרכוש בככה וככה סכום כסף מוצרים מהחברה...

....ויש תמיד מי שיקנה את ההצגה הזאת.:mm_wink:

:mm_yeah:

צודק, יש בדברים האלו המון אינטרסים של כסף והמון פרסומות סמויות.

מצד שני אם המוצר באמת טוב (ולא לפי מה שהחברה או הספקים שלה מצהירים) אני ברצינות שוקל השקעה כזו, אבל לפני שאני יעשה את זה אני יבדוק היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין חומרי פלא, ואם היה כזה, כמו שכתב דורקי, חברות רכבי היוקרה מזמן היו מתהדרות

באותם חומרים. כל חומר יישרט או יוסר בצורה מסוימת. אם הוא קשה מידי יווצרו עליו שריטות בדומה ללכה

שיש על הרכב, ואם הוא רך, אז במשך הזמן, מהשטיפות, השמש והאבק, הוא יוסר מהרכב.

ישנה הרבה שרלטנות בתחום הזה,ולטעמי יש גבול ליכולת של חומר כמו אוטם/ווקס/גלייז, וכל אותן חברות

שמתהדרות ביכולות פלא, מוכרות חלומות לאנשים שמוכנים לשפוך כסף, ללא הצדקה ממשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פלאים ולא קסמים,אני חושב שכמו שהאופטי סיל נותן הגנה, הקואוט פשוט יותר חזק ומחזיק מעמד להרבה זמן. אופטימום הוכיחה אצלי לפחות שיישום אוטם צבע לא יכול להיות פשוט יותר,וגם יישמתי על הג'אנטים שמעבר קליל עם מים בלבד מוריד את כל הזוהמה גם אם לא שטפתי את הג'אנטים חודש. אני בטוח שיש יותר טובים ואולי גם יותר יקרים. ההתלבטות אצלי כרגע היא:האם יש לי כוח/זמן/ומקום לבצע את הטיפול הנ"ל. כוח וזמן אין לי ממש אבל מקום בכלל אין (לאור התנאים שצריך לבצע את התהליך הזה)

יש חברה נוספת שהיא CQuartz Nano של CarPro,מה אתם אומרים על המוצר הנ"ל? יותר טוב?

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל אותן חברות

שמתהדרות ביכולות פלא, מוכרות חלומות לאנשים שמוכנים לשפוך כסף, ללא הצדקה ממשית.

הכללה מוגזמת, יש המון מוצרים מדהימים שעושים בדיוק את מה שהיצרן מצהיר ואף יותר מזה. יש המון פלאים בתחום הזה.

לראות את היכולות של הסונקס לגאנטים

לראות כיצד הפלסטלינה הופכת את הפח לחלק

לראות את ה-iron-x מוריד חלקיקי מתכת מהפח

לראות את Menzerna FG400 בתמונת 50/50 לאחר מעבר אחד

לראות סילנט סביר מחזיק 4 חודשים ומאפשר הגנה על המרכב

לראות מוצר הידרופובי מיושם על ריפודים יקרים ושומר עליהם

לראות איך דבקים וזפת יורדים בעזרת חומרים מקצועיים

וגם לראות opticoat מחזיק כמה שנים טובות

כל זה קיים, הוכח, נבדק (בצורה כזו או אחרת) ולא מדובר באשליות.

אני כן מסכים שישנם המון מוצרים שניתן למצוא להם חלופה טובה מעולם חומרי הניקוי המוכרים לכולנו מהבית או מתעשיות אחרות.

אין פלאים ולא קסמים,אני חושב שכמו שהאופטי סיל נותן הגנה, הקואוט פשוט יותר חזק ומחזיק מעמד להרבה זמן. אופטימום הוכיחה אצלי לפחות שיישום אוטם צבע לא יכול להיות פשוט יותר,וגם יישמתי על הג'אנטים שמעבר קליל עם מים בלבד מוריד את כל הזוהמה גם אם לא שטפתי את הג'אנטים חודש. אני בטוח שיש יותר טובים ואולי גם יותר יקרים. ההתלבטות אצלי כרגע היא:האם יש לי כוח/זמן/ומקום לבצע את הטיפול הנ"ל. כוח וזמן אין לי ממש אבל מקום בכלל אין (לאור התנאים שצריך לבצע את התהליך הזה)

יש חברה נוספת שהיא CQuartz Nano של CarPro,מה אתם אומרים על המוצר הנ"ל? יותר טוב?

אני סבור כי ה OC יהיה עמיד יותר ממה שידוע לי, לדעתי CQuartz מתחייבים על 24 חודשים לכל היותר.

ה-CQuartz מספק הגנה בעובי של 0.7µm - 1.5µm כאשר ה- Opti-coat מתקרב ל 2µm.

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

24 חודשים לכל היותר, כמה יותר? איזה הבטחה יש לי פה?

האם הציפויים האלה "שריטים" יותר מהלכה עצמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו ש yotams4 הסביר.

לכל היותר -MAX

לכל הפחות- MIN

מבחינת החברה המוצר יעמוד עד שנתיים, מה יהיה אחרי שנתיים ויום זה כבר עניינך, בפועל אולי המוצר יחזיק גם יותר.

ללכה המקורית ישנו פוטנציאל להישרט הרבה יותר בקלות מאשר לציפוי כמו opticoat עד כמה שאני מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכללה מוגזמת, יש המון מוצרים מדהימים שעושים בדיוק את מה שהיצרן מצהיר ואף יותר מזה. יש המון פלאים בתחום הזה.

לראות את היכולות של הסונקס לגאנטים

לראות כיצד הפלסטלינה הופכת את הפח לחלק

לראות את ה-iron-x מוריד חלקיקי מתכת מהפח

לראות את Menzerna FG400 בתמונת 50/50 לאחר מעבר אחד

לראות סילנט סביר מחזיק 4 חודשים ומאפשר הגנה על המרכב

לראות מוצר הידרופובי מיושם על ריפודים יקרים ושומר עליהם

לראות איך דבקים וזפת יורדים בעזרת חומרים מקצועיים

וגם לראות opticoat מחזיק כמה שנים טובות

כל זה קיים, הוכח, נבדק (בצורה כזו או אחרת) ולא מדובר באשליות.

אני כן מסכים שישנם המון מוצרים שניתן למצוא להם חלופה טובה מעולם חומרי הניקוי המוכרים לכולנו מהבית או מתעשיות אחרות.

על מה אני כתבתי ועל מה אתה עונה? מרוב שאתה נמצא במגננה על החברות, אתה אפילו לא טורח לקרוא ולהבין מה

אנשים כותבים.

מישהו דיבר על הסונקס? מישהו דיבר על סילנט זה או אחר?

כתבתי שיש גבול ליכולת של חומרים כאלה ואחרים, ואין חומרי פלא. אין סילנט שיחזיק לך 5 שנים, בלי להשרט

או בלי לרדת מהרכב. סיפורים שיספרו עד מחר. ואין ווקס ששווה 2000$, כי הוא ירד מקסימום כמה חודשים

אחרי ווקס של 50$. אם היו חומרים עם יכולות מופלאות, אז היית מוצא אותם מיושמים על מכוניות יוקרה בתור

התחלה, ואח"כ גם על רכבים פשוטים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא ממש ברור על מה אתה כתבת היות ורשמת משפט מאוד כללי "כל אותן חברות שמתהדרות ביכולות פלא, מוכרות חלומות לאנשים שמוכנים לשפוך כסף, ללא הצדקה ממשית." וקשה לדעת מהמשפט הזה על אילו מוצרים אתה מדבר ולכן נתתי דוגמאות שונות וכלליות. אם היית נותן דוגמא למוצר כזה הייתי מבין יותר את כוונתך.

ברור שיש גבול לכל מוצר וליכולות שלו אבל עצם הגבול הזה לא הופך את המוצר לאשליה או מכירת חלומות, אם רכשתי מוצר שהגבול שלו זה עמידות של שנתיים אז כן , זה מוצר פלא שעמד המון זמן ולמרות "הגבול" הזה הוא נתן תמורה טובה למחירו.

לגבי ווקסים ב-2000$ זה בכלל מיותר לציין את זה שכן זה ברור לרוב האנשים כאן ואף לא רוכש כאלו מוצרים.

באמת שאני לא מגן על אף אחד בשום צורה ומסכים אתך שיש המון חרטה כמו בכל תחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...