Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז בכמה הנטו שלכם הולך לרדת עם עליית מס הכנסה והמע"מ?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 3994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנחנו מאשימים בכל ההבעיות שלנו את הפלסטינים ,המתנחלים ,החרדים ואחרי כן את הממשלה ,הטיקונים והבנקים . לבסוף כמו בכל אבולוציה של מהפכה אנחנו נבין שעל מנת לצאת מהמצב נצטרך לקחת את העתיד לידינו במקום להאשים אחרים. כך נראת אבולוציה של מהפכה:

שלב ראשון:

הציבור יוצא נגד שכבות באוכלוסיה (בדרך כלל הכי חלשות) בטענה שהן אשמות במצב -->

התוצאה: השכבות "מטופלות" ועדיין מצבו של הציבור לא משתפר ואז הציבור מגלה שהבעיה היא בכלל בממשלה שעשתה הכל בשביל ליצור "הפרד ומשול".

שלב שני:

הציבור יוצא נגד ממשלת הימין/השמאל בטענה שהיא אשמה במצב-->

התוצאה: ממשלת הימין/שמאל מתחלפת בממשלת שמאל/ימין ועדיין מצבו של הציבור לא משתפר ואז הוא (הציבור) מגלה פתאם שמי ששולט בכל הממשלות הם הטיקונים.

שלב שלישי:

הציבור יוצא נגד הטיקונים בטענה שהם אשמים במצב -->

התוצאה: הטיקונים מתחילים להתמוטט ועדיין מצבו של הציבור לא משתפר ואז הוא מגלה פתאם שהטיקונים קמים ומורדים על ידי הבנקים.

שלב רביעי:

הציבור יוצא נגד הבנקים בטענה שהם אשמים במצב-->

התוצאה: הציבור מגלה שלא משנה מה הוא יעשה - אי אפשר להפיל את הבנקים בעוד אלה ממשיכים בדרך כזו או אחרת להמליך ולהדיח מלכים בישראל . הציבור מתחיל לפיכך לחקור מאין שואבים הבנקים את כוחם העצום הזה?

שלב חמישי: הציבור יוצא נגד העובדה שהבנקים הם אלו שקיבלו רישיון בלעדי לייצר את הכסף במדינה ולהחליט איזה טיקונים יקבלו אותו, שמחליטים איזה מפלגה להריץ שמחליטה על איזה שכבה באוכלוסיה להפיל את כל הבעיות שלנו. על הדרך הציבור גם מבין שיוקר מחיה הוא חלק מובנה בשיטת יצור הכסף של הבנקים, וכשהממשלות לדורותיהן הבטיחו לנו שהן נלחמות בזה, הן בעצם עבדו עלינו.

התוצאה-> הציבור מתחיל לחקור מי נתן לבנקים את הרישיון לייצר את הכסף ?

שלב שישי: הציבור מגלה שמי שנתן לבנקים את הרישיון הזה, זה הציבור עצמו דרך "שליחיו" בכנסת.

מאתר הכלכלה האמיתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת ציפית שלפיד יבנה תקציב מדינה חדש בשלושה חודשים? אתה מבין כמה שזה מסובך טכנית ופוליטית? כרגע מבצעים תיקון חירום בשביל לבלום את הגרעון, ועוברים למתווה של תקציב חד שנתי בשביל להעביר שינויים מרחיקים בתקציב 2014.

אתה בדיוק הדוגמא ללמה שר אוצר הוא תפקיד כפוי טובה: אתה דורש פתרונות קסם ולעזאזל המציאות. יש עוד רבים כמוך, שלא מבינים או לא רוצים בכלל לשמוע על כמה מסובך המצב. מעניין אם זה אותו חתך אוכלוסיה שנפל כדג ברשת פתרונות הקסם של יחימוביץ' במהלך הבחירות.

בוא נלך מהסוף להתחלה: לא הצבעתי לשלי. גם לא התכוונתי. מבחינתי היא סוג אחר של יאיר לפיד, עם בערך אותו ידע והבנה ונטיות דיקטטוריאליות מובהקות.

אכן שר האוצר הוא תפקיד כפוי טובה לחלוטין. בגלל זה ביבי, שהוא מתגלה כל פעם כבן אדם יותר חכם ממה שחשבתי, עושה כבר קדנציה שניה טריק מבריק עם שר האוצר: הוא הופך אותו לשק החבטות של הציבור, כדי שביבי בעצמו יוכל להופיע כמושיע העם, מי שמונע גזרות. כך היה במשך קדנציה שלמה עם ד"ר שטייניץ, וכך קורה כבר עכשיו (לפי הכותרות בynet) עם "כמעט ד"ר" לפיד.

האם אני מבין כמה המצב מסובך? בוודאי. האם אני מאשים את לפיד בזה שהמצב מסובך ובזה שאין לו פתרונות קסם? ממש לא. אז איפה כן הבעיה שלי?

בוא נלך קצת אחורה.

יש לך בן אדם, ללא שום השכלה, ללא שום הבנה בכלכלה שאתה מדבר עליה, שקם יום אחד בבוקר וטוען שהוא יודע "איפה הכסף".

בשלב הבא הבן אדם מתחיל לפזר הבטחות שלא היו מביישות אנשי פרופגנדה קומוניסטים מימי ההקמה של ברה"מ, על גן העדן שהוא הולך להקים כאן, אם רק יתנו לו לקחת את הכסף ממי שיש לו (בעיקר חרדים, קצת מתנחלים, עוד פחות טייקונים).

הבן אדם הוןא מאד כריזמטי וישראלי חילוני ממוצע מאוד שונא חרדים, והנה, האיש הזה דוהר לכנסת ויכול פחות או יותר לבחור איזה תפקיד שבא לו.

כמה ימים אחר כך הוא מספר לנו שהוא לא מבין כלום בכלכלה, ובכל זאת לוקח את תיק האוצר.

עוד כמה ימים עוברים והוא מספר לנו שהוא "מגלה שהבעיה הרבה יותר חמורה ממה שחשב". כן, האיש שבנה קמפיין שלם סביב הטענה שהוא יודע איפה הכסף, גילה לנו אחרי הבחירות שהוא לא מבין כלום בכלכלה ושהוא בעצם לא ידע שום דבר על תקציבה של מדינת ישראל. הוא פשוט הניח שהכל אצל החרדים.

אחרי זה היו לנו עוד מספר סאגות וציטוטים מובחרים, כמו השוואת למשה שמוביל את עם ישראל וכו', הבטחות לבנות תקציב שמתחשב באדם העובד. והנה, הגענו סוף סוף לרגע בו באמת אמורים לבנות תקציב ומה אנחנו מגלים? הבן אדם מאשר בערך את אותו התקציב שביבי ניסה לאשר עוד לפני הבחירות וכתרוץ נאמר לנו שהמצב גרוע, אבל שיום אחד יהיה טוב.

אז, כמו שכתבתי, אני מבין שהמצב גרוע. רק שאותו לפיד, שמשתמש בתרוץ הזה עכשיו, כתב לפני פחות משנה שזה תרוץ ושמשתמשים בו כל פעם והוא לא יעשה את זה.

אז אנחנו נשארים עם מספר מאוד מצומצם של אופציות: או שהוא שיקר, או שהוא לא ידע על מה הוא מדבר.

בשורה התחתונה קיבלתם הרבה מאוד הבטחות לעשות דברים, שגם שר החינוך שלו מפזר לא מעט מהן, אבל בפועל, בפועל הוא פשוט עושה בדייוק מה שעשו קודמיו - את מה שקל ופשוט. ושוב, אני לא בא אליו בטענות לזה שאין לו פתרון אחר. אני בא אליו בטענות על זה שהוא שיקר במשך קמפיין שלם וקצת אחריו שכן יש לו.

עם כל הכבוד לכוונות הטובות שלו (אןם יש) - לכל מועמד לכנסת, לכאורה, יש כוונות טובות. אבל עם כוונות טובות בלבד אפשר לרצף את הדרך לגהינום, לא יותר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא התייחסת לעובדה הפשוטה שכל ציפיה ממנו לבצע שינוי מהותי במתווה התקציב (שכבר הוכן מראש) במהלך שלושת החודשים הראשונים שלו באוצר (או בכנסת, או בממשלה, או כנבחר ציבור) הוא פשוט לא ריאלי וחסר אחריות. זה רק הגיוני שהוא יאמץ את תקציב ביבי-שטייניץ, יקצץ בהוצאות ויעלה מיסים ביד גסה, ויתחיל לעבוד במרץ על תקציב 2014 בשביל לבצע את המדיניות שלו. טקטיקה מול אסטרטגיה.

לא הצבעתי עבורו, אני מתעב מיסוי ועם זאת אני תומך בכל מה שהוא עושה כרגע. לי זה נראה כמו הדבר הנכון. לשפוט אותו על מעשיו כרגע, מעיד רק על השופט, לא על הנשפט.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא התייחסת לזה שהוא שינה את העמדה שלו 5-6 פעמים בתקופה של חצי שנה, וזה אחרי שרץ לכנסת בטענה שהוא יודע איפה הכסף ואיך לפתור את הבעיות הכלכליות של אזרחי וישראל.

לא ציפתי ממנו לשינוי, ואני לא יודע איך אני יכול לכתוב את זה בצורה יותר פשוטה. לא ציפיתי ממנו לנס תוך שלושה חודשים. ידעתי שהוא יעביר את תקציב ביבי שטייניץ. גם עכשיו אני לא מצפה ממנו לכלום, כי אני מבין מה הוא, מי הוא ומה היכולות שלו. אני גם לא שופט אותו על המעשים שלו. אני שופט אותו על שקרים, התכחשויות, סילוף האמת וניסיון להציג את עצמו כמשהו או מישהו שהוא לא (אדם שיכול באמת לעשות שינוי כלשהו, לטובת אלו שעובדים כאן).

אני כועס עכשיו לא כי אני מותפע לרעה או משהו כזה. אני כועס כי כל מה שאמרנו שיקרה (אמרנו = אנשים שלא רצו שלפיד יהיה בכנסת) קורה, וזה חודשים ספורים אחרי שבערך נתנתו לו פה סטטוס של נביא.

מי שציפה ממנו לשינוי הוא כל אותם התמימים (שמח שאתה לא אחד מהם) שכן הצביעו לו, ועכשיו התפלגו לשתי קבוצות: קבוצה של אלו שהבינו שעשו טעות, שליאיר לפיד אין מושג בכלום וקבוצה שניה של מי שמגן עליו בכל מחיר ועוד מקווים שבשנה הבאה משהו ישתנה. אני לא בא ושואל "איך יאיר לפיד לא עושה קסמים?", אני שואל "איך כל אותם התמימים, שציפו לקסם וציפו לזה שהוא יבוא לכנסת, יכניס את היד שלו לכיס של הרב עובדיה ויפתור כל בעיותיה של ישראל, לא הבינו שמשקרים להם?".

ההישיגים שלו, אגב, גם בתחום "הפוליטיקה החדשה", שהוא המציא, מסתכמים בינתיים בזה ששרת הבריאות שלו ניסתה למנות מקורבת לאיזה תפקיד, הוא עצמו הבטיח לנאום לא מהכנסת (כי למה לו לספוג ביקורת?) וחסם כמות די נכבדת של אנשים מדף הפייסבוק שלו, כי הם שאלו אותו שאלות קשות.

חבל שאתה מעדיף להכנס בי ("מעיד על השופט") מאשר לנסות ולענות עם עצמך על השאלה הפשוטה ששאלתי (איך יאיר לפיד, שידע איפה הכסף, כ"כ הופתע ממצבה הכלכלי של ישראל, וזגזג בין 2 גרסאות לתקציב בפחות מחודש?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000842167#fromelement=hp_firstarticle

משהו על מאמצי הממשלה להורדת מחיר הדיור.

כנראה במכוניות יהיה טוב יותר: יהיו יבואנים שיורשו להביא עשרים מכוניות כל אחד וכך , לפי כץ מחיר המכוניות ירד בעשרים אחוז.

הימור שלי: החישוב של כץ הוא כזה: כל מכונית תהיה זולה יותר באחוז אחד מן המחיר הנוכחי. עשרים מכוניות נותנות לנו יחד עשרים אחוז. זהו החישוב הסביר ביותר איך המחיר ירד בעשרים אחוז לפי המוצע.

בדקתי עם מחשבון פעמיים- הוא צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלהמות הזו בלי טיפת הבנה של התהליך הפוליטי ושל כלכלה בסיסית, היא אחד הדברים שהכי פוגעים במדינה ובחברה הישראלית.

הבן אדם רק עכשיו נכנס לתפקיד.

הוא עוד לא קבע שום דבר לגמרי בעצמו.

אני שמח שהוא לא הלך עם הראש בקיר ועם כללים שהוא קבע מראש, אלא פשוט ראה את העובדות ופעל (במה שהוא יכול) על פי מה שיש בשטח.

התקציב הזה, בגלל הטיימינג, הוא פשוט דפוק אבל יעזור לסגור את הגירעון תוך שנתיים.

התקציב הבא הוא זה שאמור להיות כולו של לפיד והוא זה שיעזור לא רק לסגור את הגירעון אלא גם לשפר את החיים של רוב האזרחים במדינה.

כרגע אני ממש מאוכזב מהטמטום של אנשים שלא מסוגלים לעצור שניה ולהבין את הכלכלה ואת ההשפעות השונות של מה שקורה על החיים שלהם.

הפייסבוק שלי מפוצץ באנשים שכועסים וקוראים להפיל את הממשלה.

ולמה? כי הם לא מבינים שהוא לא קוסם.

אני לא רואה בעיה בהתנהלות שלו. לשנות גרסאות של התקציב לפי הצרכים האמיתיים זו לא בעיה ואלו לא שקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, לפיד עונה בדיוק לפרופיל של האנשים שאתה קורא להם "מטומטמים". הוא הבטיח להיות קוסם. הוא. אף אחד לא דחף לו מילים לפה, אף אחד לא הכריח אותו לספר שהחרדים אשמים, אף אחד לא הכריח אותו להיות שר האוצר. כלום.

איך אתם לא רואים את זה?! אתה ורועי מסבירים שאי אפשר אחרת. שוב, לפיד הוא זה שטען שאפשר.

אתה שמח שהוא לא הלך עם הראש בקיר? גם אני, אבל הרי זה בדיוק מה שגרם לאנשים לבחור בו - ההבטחה להיות שונה. אז מתי בדיוק הוא יהיה שונה? אתה מאמין בזה שבשנה הבאה משהו ישתנה? אני כ"כ רוצה להאמין שאתה צודק, וכ"כ ברור לי שעוד שנה (אם עוד נשתמש בקארספורום) ננהל את השיחה הזו בדיוק, ולפיד יעשה את מה שעשו אחרים לפניו - יסביר שהכל זה תוצאה של הזנחה של שנים והוא עושה מה שהוא יכול, אבל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתאכזב ממישהו לפני שנותנים לו הזדמנות.

ממש מקווה לנהל את השיחה הזו שוב אחרי שהוא יוכיח את עצמו.

(אגב, בגלל שהתקציב של 2014 רק יאושר בתחילת 2014, אני ממליץ שהשיחה תהיה ב2015).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לנחש שאתה לא הולך לממש את הנכס מחר ולא מחרתיים. ואם אתה משביח את העסק שלך, כפי שהצהרת, אתה גם ככה לא משלם יותר מדי מס חברות (משקיע את הכספים בחזרה בעסק).

הפואנטה היא שאני נזהר בבואי לחלק את כספם של אחרים, ולא משנה כמה ראויה נראית לי המטרה.

אוי כמה שאתה טועה.

כל הבשקעות הן מכסף אחרי מס כי אלה לא הוצאות. על חלק מההשקעות מקבלים זיכוי כפחת ועל חלק לא.

הנכס הוא לא כסף עד המימוש וברגע המימוש המדינה לוקחת ת חלקה ביד רחבה כך שאין לי שום הטבה.

נכון שתיאורטית אני קובע את המשכורת שלי אבל יש הבדל בין רצוי למצוי. היו גם תקופות לא קצרות שגם לא משכתי את המשכורת שלי (עם כל הכבוד לי אני האחרון בתור. הראשונים הם העובדים, אחריהם הספקים והרשויות ובסוץ אני). אני לא מושך יותר כשקצת לחוץ אלא מהדק את החגורה כמו כל שכיר אחר.

אל תשכח שאני גם לוקח סיכונים ששכיר רגיל לא לוקח. אתה לא חתום ערבות אישית על מליונים ויכול מחר להפסיד גם את התחתונים שלך.

אבל אנח ו סוטים מהנושא. האם אתה חושב שניצול שואה צריך לשאת בנטל כמוני?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, דבר ראשון, אני ממש לא שכיר, ואני גם חתום על ערבות אישית על העסק שלי (אלא מה). חשבתי שזה יותר ברור מדבריי.

דבר שני, הרעיון לא היה לשפוט אותך, אלא רק להבהיר לצופים בבית שבעוד שאתה אולי טכנית נמצא בתוך עשירוני הלמ"ס כמעמד ביניים-גבוה, הרי שמעשית המצב שלך, התחשיבים שלך והעתיד הכלכלי שלך מנותקים לגמרי מזה של משפחת שכירים ממוצעת, ולכן צורם לי שאתה ממהר לחלק מחדש את ההכנסה שלהם לטובת מטרות שנראות לך ראויות.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, לפיד עונה בדיוק לפרופיל של האנשים שאתה קורא להם "מטומטמים". הוא הבטיח להיות קוסם. הוא. אף אחד לא דחף לו מילים לפה, אף אחד לא הכריח אותו לספר שהחרדים אשמים, אף אחד לא הכריח אותו להיות שר האוצר. כלום.

איך אתם לא רואים את זה?! אתה ורועי מסבירים שאי אפשר אחרת. שוב, לפיד הוא זה שטען שאפשר.

אתה שמח שהוא לא הלך עם הראש בקיר? גם אני, אבל הרי זה בדיוק מה שגרם לאנשים לבחור בו - ההבטחה להיות שונה. אז מתי בדיוק הוא יהיה שונה? אתה מאמין בזה שבשנה הבאה משהו ישתנה? אני כ"כ רוצה להאמין שאתה צודק, וכ"כ ברור לי שעוד שנה (אם עוד נשתמש בקארספורום) ננהל את השיחה הזו בדיוק, ולפיד יעשה את מה שעשו אחרים לפניו - יסביר שהכל זה תוצאה של הזנחה של שנים והוא עושה מה שהוא יכול, אבל...

לפיד לא טען בשום מקום שהוא הולך לתקן את כל תחלואי מדינת ישראל בשלושה חודשים. אני חושב שאתה סתם מחפש לנגח אותו ותו לא.

אני מסכים איתך שיש רבים וטיפשים שפירשו לא נכון את הדברים שלו והצביעו לאשליות ולתקווה שהוא הביא. הם הולכים להיות מאוד ממורמרים בזמן הקרוב. בסופו של דבר, יש סיבה שכל הפוליטיקאים, אחרי שנבחרים, מתנהגים בצורה די דומה; המציאות מורכבת ולא מנהלים מדינה עם ססמאות. שלי יחימוביץ' למשל ברחה מתפקיד האוצר בדיוק מהסיבה הזו, היא לא רצתה להיות זו שעומדת שם ומקצצת עכשיו. הרבה יותר קל לצעוק מהטריבונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, שמעת מילה ממני על העלאת מס החברות?

יתרה מכך, כבר כתבתי בעבר שצריך להוריד את מס החברות אבל להעלות חזק את המס על דיוידנדים כדי שהכסף ישאר בחברות וישמש לצמיחה ואם אתה רוצה רווחים תמכור את העסק או שתיקח את הכסף כמשכור. לכל דבר.

אני דור שני בעסק ובגלל שאני יודע איזה תנודות יש בעסקים (ההורים שלי גרו בשכירות כמעט 10 שנים אחרי שמכרו וילה כדי להכניס כסף אחרי שהפסיקו לעצור חייבים על צ'קים חוזרים) אני לא בונה את העתיד הכלכלי על מכירת העסק אלא על עבודה ומשכורת כשהעסק הוא מעין כרטיס הגרלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למעמד השכירים אין את כרטיס ההגרלה הזה. כל מה שיש להם הוא המשכורת, ועם מחירי הדיור, עלות הטיפול בילדים ויוקר המחיה הכללי הם נמתחים עד הקצה. זה המעמד הראשון שיקרוס כאן. העניים ישארו עניים, עם רמת הכנסות נמוכה ורמת הוצאות נמוכה, אבל האנשים השכירים האלו, שחיים בקצה גבול היכולת שלהם בגלל יוקר המחיה, עם משכורות גבוהות אבל ללא שום בטחון תעסוקתי, ומשכנתאות ענקיות וחונקות - הם הולכים להיות הנזקקים הבאים. אלו האנשים שמהם אתה רוצה לקחת עכשיו.

פשוט מאוד צורם לי לראות את הגישה שלך לנושא. זה דומה מאוד לזה ששכיר בהיי טק שמימש אופציות ב200 אלף דולר דולר והחזיר את המשכנתא ידרוש שיעלו את המס לעשירונים הגבוהים, או להבדיל, הדרישה של וורן באפט למסות את עשירי ארה"ב בעוד שהוא אחד משלושת העשירים ביותר, והפער בינו לבין מיליונר גדול בהרבה מהפער בין המיליונר לבין הומלס.

כשיבוא אחד הזוגות הצעירים שמרוויחים ביחד 20-30 אלף שקל, עם משכנתא, עם שניים וחצי ילדים,עם חסכונות מינימליים, עם דאגה לעתיד ואי וודאות לגבי מה יקרה אחרי גיל 40, ויבקש לתת מכספו בשביל לעזור לעניים - אז אני אקשיב. לך אין זכות לדבר בשם האנשים האלו (וגם לא לי, למען הסר ספק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...