Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מאיתכם מדפיסים את מה שהם מצלמים? ואיך מדפיסים

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 4097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מדפיס רק במעבדות על נייר צילום אמיתי. אין מה להשוות עם הדפסה במדפסת הביתית אפילו אם היא פוטו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמח לראות שיש פה הבנה ,

רק אייס מן - חשוב להבין שכמו שאמרת קיים זיוף בין מסך למסך , ובטח שבין מסך להדפסה (מכאן מקור המילה "שקיפות") , לכן אתה כן שואף או ללמוד מה הסטייה בין המסך שלך לבין החנות שאתה עובד איתה , או לאפשר להם לבצע תיקון קרוב ככל הניתן למקור (יש תיקון כללי כמובן שעושים למכונה "לכל החיים" שהוא מעין כיול , אבל יש שינוי לפעמים גם משמעותי בין תמונה לתמונה) .

אגב גם אני אוהב מט , אבל כל הותיקים שמבינים יותר ממני מעדיפים מבריק , וסמי-מט במקום אחרון אצלי , לא מבין איך אוהבים את הזבל הזה (לא סטין-מט) .

מה לגבי נייר , למישהו כאן יש העדפה?

אנחנו עובדים עם הכי יקר שנים , ומוכן לשמוע שאולי אנחנו טועים .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Moonlight Theory אני דיברתי על תיקונים שעושים לתמונות עצמן לפני ההדפסה לא כיול למכונות ההדפסה עצמן (תחום המכונות הדפסה רחוק ממני).

כשאתה אומר "אנחנו עובדים עם הכי יקר שנים", למי אתה בדיוק מתכוון? איזה עסק זה אם אפשר לדעת? אני מחפש מקום חדש להדפסות בעיקרון.

אמרת גם שהוותיקים יותר שמבינים יותר אוהבים יותר מבריק, אני לא בטוח שידע או וותק נכנס למשוואה של העדפה אישית של אנשים, אני לא אוהב מבריק מהרבה סיבות (צבע, החזרי אור מהסביבה כאשר צופים בתמונה, פחות נאמנות לצבעים במקור וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עקבת אחריי , אני לא מדבר על כיול כללי , אלא שממש כל תמונה ותמונה יש לה זיוף משל עצמה ביחס להדפסה - זו תופעה ידועה , לפחות מתוך המערכת ולא ללקוחות .

צודק , אולי המילה "מבינים" מופרזת מעט , אבל זו העדפה של רבים שעוסקים בכל צדדי תחום הצילום (צלמים , בעלי חנויות , גרפיקאים , טכנאים בכירים מהסוג שעושה כיול עם העיניים ואני רציני :lol: וכו') .

לגבי נאמנות למקור זה נתון לויכוח , אני שוב רוצה להיזהר ולא לצאת בהכרזות , אבל קיימת תפיסה גורפת שדווקא המט פחות נאמן למקור .

השאלה מי קובע את התפיסה הזו , ושוב מדובר על אותם המוזכרים לעיל , אני לא מתיימר להיות זה שיתווכח עם אף אחד בנושא .

כשהתייחסתי ליקר , או בכלל לחומרים , חשוב להבין שקיימים המון הבדלים .

יש יצרניות שונות , דגמים שונים , קומבינות כמו שעם ישראל יודע וכל הניתן לעלות על הדעת .

במילים אחרות , אם אני אמנה יצרנים ודגמים שנתקלתי בהם ואתה תבוא ותגיד לי "אבל המפעל פשט רגל לפני עשר שנים" , אני איאלץ לשתוק .

אליי אישית אני מעדיף לא להתייחס כדי לשמור על דיון אובייקטיבי , אבל החזקנו מספר חנויות כשתחום הצילום היה מאסיבי יותר , אז מן הסתם היינו עם קצב חילוף חומרים מאסיבי גם כן ואני מרשה לעצמי לומר שכל פעם שניסינו לסטות לנייר\כימיקלים זולים יותר (לא מתוך אינטרס של להגדיל את הנתח , רק כדי להוזיל מחירים , הרי זה שוק מאוד תחרותי והמחירים יכולים לנוע יותר מפי 2 מחנות לחנות) החלטנו לשלם בכיס שלנו ולהישאר עם החומרים היקרים יותר .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Moonlight Theory אני חושב שמלכתחילה דיברנו על אותו הדבר מבחינת זיוף הצבעים פשוט לא הבנו אחד את השני (או יותר נכון אני לא הבנתי אותך כמו שצריך).

נכון שנאמנות למקור והבדל בין מט למבריק זה עניין שפתוח לוויכוח ולרוב אין לו סוף ואפשר להגיד שהוא סובייקטיבי לחלוטין.

אפשר בבקשה קישור או הסבר לגבי בית העסק שאותו אתה מחזיק/ מועסק בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עקבת אחריי , אני לא מדבר על כיול כללי , אלא שממש כל תמונה ותמונה יש לה זיוף משל עצמה ביחס להדפסה - זו תופעה ידועה , לפחות מתוך המערכת ולא ללקוחות .

צודק , אולי המילה "מבינים" מופרזת מעט , אבל זו העדפה של רבים שעוסקים בכל צדדי תחום הצילום (צלמים , בעלי חנויות , גרפיקאים , טכנאים בכירים מהסוג שעושה כיול עם העיניים ואני רציני :lol: וכו') .

לגבי נאמנות למקור זה נתון לויכוח , אני שוב רוצה להיזהר ולא לצאת בהכרזות , אבל קיימת תפיסה גורפת שדווקא המט פחות נאמן למקור .

השאלה מי קובע את התפיסה הזו , ושוב מדובר על אותם המוזכרים לעיל , אני לא מתיימר להיות זה שיתווכח עם אף אחד בנושא .

כשהתייחסתי ליקר , או בכלל לחומרים , חשוב להבין שקיימים המון הבדלים .

יש יצרניות שונות , דגמים שונים , קומבינות כמו שעם ישראל יודע וכל הניתן לעלות על הדעת .

במילים אחרות , אם אני אמנה יצרנים ודגמים שנתקלתי בהם ואתה תבוא ותגיד לי "אבל המפעל פשט רגל לפני עשר שנים" , אני איאלץ לשתוק .

אליי אישית אני מעדיף לא להתייחס כדי לשמור על דיון אובייקטיבי , אבל החזקנו מספר חנויות כשתחום הצילום היה מאסיבי יותר , אז מן הסתם היינו עם קצב חילוף חומרים מאסיבי גם כן ואני מרשה לעצמי לומר שכל פעם שניסינו לסטות לנייר\כימיקלים זולים יותר (לא מתוך אינטרס של להגדיל את הנתח , רק כדי להוזיל מחירים , הרי זה שוק מאוד תחרותי והמחירים יכולים לנוע יותר מפי 2 מחנות לחנות) החלטנו לשלם בכיס שלנו ולהישאר עם החומרים היקרים יותר .

מסכים איתך בנוגע לשימוש בחומרים מקוריים והכי אכותיים, אך לצערי השוק אכן מאוד תחרותי היום ורובו מוצף בחומרים זולים תוצרת סין בעלות של שקלים בודדים למ"ר- והצרכן הישראלי תמיד רוצה את המחיר של החומר הזול באיכות של היקר.

לא משנה איזו מדפסת תיקחו- גם אם תיהיה הטובה והיקרה בעולם, אם לא תישתמשו בנייר/קנבס המקורי שהיצרן דורש לקבלת התוצאה הטובה ביותר- התוצאה לא תיהיה זהה ואף מאוד רחוקה מהאיכות שהמדפסת יכולה לספק.

את זה לא קל להסביר לצרכן הישראלי שרוצה הכל בזיל הזול- ורק לשם השוואה:

קנבס מקורי של אפסון עולה באתר שלהם כ350$ לגליל של כ13 מ"ר , ולעומתם יש חלופות סיניות של פחות מ10 ש"ח למ"ר, ואני מבין אותך מאוד ואת המצב שאתה נאלץ ליספוג את הפרש המחירים הרב בין החומרים, גם לנו קשה להיתמודד עם הבעיה הזו.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמחה , כדי לכבד את הפורום אשלח לך בפרטי .

לא רואה סיבה לשמור את המידע הזה בפרטי, כל עוד הוא עלה במסגרת דיון פתוח ובגבולות הטעם הטוב.

אנשים רבים יודעים שאני עבדתי ב-HP, אחד המודרטורים עובד בברומייד ויש חברי פורום נוספים בתחום.

נראה לי שנוכל לעשות מקום לעוד אחד... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יצא למישהו להשתמש בנייר של epson?

אני מתעניין כרגע בניירות של Hahnemühle אם אפשר לקרוא להם ניירות :lol:

האם יצא למישהו להשתמש איתם? מבחינת עלות זה לא הכי חשוב כי גם ככה אני מגלם את זה בעלות הסופית של השירות שאני נותן, ומעדיף לתת איכות גבוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יצא למישהו להשתמש בנייר של epson?

אני מתעניין כרגע בניירות של Hahnemühle אם אפשר לקרוא להם ניירות :lol:

האם יצא למישהו להשתמש איתם? מבחינת עלות זה לא הכי חשוב כי גם ככה אני מגלם את זה בעלות הסופית של השירות שאני נותן, ומעדיף לתת איכות גבוהה

עבדתי עם הנייר שלהם (ניראה לי הלוסטר חצי מבריק,עם כי מעט כי אנו עובדים רק עם הקנבס שלהם), הוא מצויין וינצל ב100% את הפוטנציאל של המדפסת שלך,

הכי טוב שתיגש ליבואן הרישמי של אפסון ותבקש דוגמיות/קטלוג עם דוגמיות של כל הניירות להדפסה שלהם.

תיפנה ל ד.ח מדיה קומפני ותיבדוק את כל הפרטים וההסברים על האפשרויות שלך.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם אפסון מייצרת נייר בעצמה, אם לשפוט לפי הדוגמה של HP אז פשוט קונים מוצר איכותי מאחד הספקים הגדולים ומשווקים אותו תחת הלוגו הנכון במחיר פרמיום. במקומך הייתי מנסה את המוצר המתחרה ובודק אם התוצאות משביעות רצון.

אגב, באזור הגאוגרפי שלך הייתי בודק גם את הנייר של Cham. לא יודע אם הם מייצרים בפורמטים האלה ללקוח הביתי, אבל בדפוס התעשייתי היו להם בזמנו מוצרים מעולים במחיר נח למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה זה נכון שרוב הלקוחות יעדיפו לחסוך בעלויות על חשבון האיכות , אבל לא כולם , יש גם כמות לא קטנה שמוכנה לשלם את המחיר של איכות .

קשה לאפיין אותם , זה לא בהכרח הלקוחות הקבועים ולא בהכרח המזדמנים , פשוט כל אדם בפני עצמו .

מה שמדבר אליהם הכי הרבה זו לא דווקא האיכות מבחינת המראה של התמונה , אלא איכות המוצר עצמו (שמורכבת מהנייר והכימיקלים) שקובעת את העמידות שלו (אורך חיים) .

הרבה אנשים ראו תמונות שדהו\הצהיבו\האדימו\נשחקו , וזה היתרון של חומרים איכותיים , שהם עמידים הרבה יותר .

אלו שמתעניינים באיכות המראה עצמו , אלו יותר הצלמים החובבים והלקוחות העסקיים (כאמור מכוני טכנאות שיניים בעיקר , שמדפיסים תמונות שיניים וסריקות סי.טי) .

אייס מן קראתי את ההודעה שלך , אני משתף את זה פה רק כדי לומר שתענוג לקרוא אותה , יש לך הרבה זיקה לתחום וכנראה יותר מלי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...