Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקיון ריפודים בהירים

שימו לב! השרשור הזה בן 4093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אתמול בערב ניקיתי את הריפודים באוטו עם החומר של STP.

השתמשתי בעבר בחומר על ריפודים כהים והתוצאה הייתה מצויינת,

אך התוצאה על הריפודים הבהירים גרועה והקטע בו ניקיתי נראה כאילו יש כתמים של רטיבות כלשהי , אני יודע שהחומר הופך את הריפודים ללחים ובעל מראה רטוב,אך עברו מעל 24 שעות והכתמים רק החמירו,כאילו משהו נשפך על הריפודים.

מדובר על רכב I25 עם ריפודי בד בצבע בז' בהיר, מה אפשר לעשות כדי להסיר את הכתמים שיצר הSTP?

מישהו יכול להמליץ לי על חומר אחר שהתנסו בו עם ריפודים בהירים?

תודה רבה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין ומבאס ביחד. מכיר את החומר STP אבל לא לריפודים -אני נוהג לנקות ריפודים עם פנטסטיק שמוכיח את עצמו כיעיל שוב ושוב

או קצף ייעודי עבור רפודים. (תעשייתי שיש לי ממנו הרבה)

מה ניתן לעשות? די הרבה. אפשר כמובן ללכת למקומות שעושים ניקוי בקיטור וכד' -הם בוודאי ינקוי לך את הכתם.

אני אישית לא נוהג ללכת למכוני ניקוי, שהיו הטובים ביותר (עיקרון) אלא מנקה תמיד לבד.

תלוי מה גודל הכתם וממה הוא עשוי? (אוכל,שמן,גריז ועוד) יש כתמים שיורדים מהר ויש שלוקח מעט יותר זמן/מאמץ

כתמים של שמן מאוד קשה להוריד,אבל מה שיש אצלך לא אמור להוות בעיה לניקוי. הייתי מחכה עוד כמה ימים עד ייבוש מוחלט.

חומר ניקוי כללי (פנטסטיק או כל חומר אחר) מהול במים,או קצף יעודי כמו שציינתי (תרצה קצת?דבר איתי)- מברשת להברשה עדינה (כמו לנעליים אבל יותר עדינה) לניקוי מקומות ממש עקשנים. לאחר שמברישים את הריפוד ביחד עם ניגוב במטלית (עדיף מגבת) מניחים מעט

לריכוך המקום ועוברים לשלב השואב אבק (רצוי ביתי חזק) עוברים על כל הריפודים,מנקים שוב עם מגבת מהולה בחומר ניקוי

זה אמור לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר שהשתמשתי בו הוא קצף ייעודי לריפודים של STP,זה החומר :

http://www.autostore.co.il/151426/%D7%9E%D7%A0%D7%A7%D7%94-%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D-STP

הוא עשה עבודה נפלאה אצלי ביונדאי גטס עם ריפודים שחורים/כחולים.

בI25 עם הריפודים הבהירים,ניקיתי איתו את משענת היד שהייתה מעט מלוכלכת כנראה מידיים מלוכלכות ומאובקות שנגעו בה וגם עוד נקודה קטנה במושבים האחוריים שהיה שם מין כתם.

והחומר רק הזיק ועשה מין כתמי רטיבות,יותר מאוחר אני אצלם ואעלה לפה תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה טוב.אתה בטוח שהשתמשת בחומר מתאים לניקוי ריפודים?

בכל אופן תנסה את מה שציינתי למעלה, לא הולך? פנה למקום שעובדים עם קיטור -אולי שם יפתרו את זה. (יש שרשורים כאלו כאן)

להבא,יש חוק אחד ברור גם לך וגם לאחרים. משתמש בחומר חדש/לא מוכר/פעם ראשונה על הרכב?

נסה בקטע קטן מוסתר,טוב? תמשיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן החומר בוודאות הוא חומר שמיועד לריפודים של רכב , העלתי קישור למעלה וזה חומר שקיבל הרבה המלצות ושבחים.

הפנטסטיק הזה שאתה מדבר עליו,מה זה בדיוק?

מה אופן השימוש בו?

תודה רבה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומר ניקוי ביתי לניקיון כללי -רשמתי פירוט מעל. בעבר הייתי מנקה עם קצף לניקוי שטיחים

לא מומלץ היום עקב ריפודים עדינים שיש היום לעומת עבר.

אם אתה רוצה יש לי קצף מוסדי שאני משתמש איתו לניקוי ריפודים (גם של הדלתות)

נסה, אולי יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לשאוב את הריפודים לפני התחלת לנקות אותם. כרגע האבק שהיה על הריפודים, ביחד עם הלחות של הריפודים גרמו לכתמים שחורים.

בריפודים מהצבע הנ"ל קשה מאוד להגיע לתוצאות, המלצתי היא לגשת למכון שיש לו שואב עם קיטור על מנת לנקות ריפודים בגוון הנ"ל.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו מאוחר לפתרון ע"י שאיבה.

האבק נמס...ונדבק לאריג.

כפי שהמליצו לך - חומר ניקוי אחר או ניקוי קיטור.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי הבנתי,אין לי כלכך זמן לקפוץ למקום שמנקים בקיטור ולא נראה לי שיש באיזור שאני גר(כפר-סבא).

מישהו יכול להמליץ לי על חומר לניקוי ריפודים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטיחים מבד ברכב שלי, הם בגוון של הריפוד שלך.

אני יכול להגיד לך מניסיון שמאוד קשה לנקות אותם וצריך להשקיע בהם שעות כדי לקבל תוצאה סבירה.

תחפש זמן ולך למישהו עם מכונת קיטור ושואב, פשוט ממש קשה לקבל תוצאות על הגוון הזה.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפוץ לצפון ת"א לSteamMe תקבע איתם מראש ואחרי שעתיים וקצת תצא עם ריפודים באמת נקיים.

במחיר שהם עושים את זה באמת חבל על המאמץ.:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...