Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחרי נקיון +ווקס יסודי לרכב ושאלה איך שוטפים את הרכב לאחר ווקס?

שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי לפנק את הרכב אחרי ש4 חודשיים לא נקיתי אותו.

להלן התוצאות:

לפני:

jotwuyn05qtr.jpg

אחרי:

13yuq2y2dntk.jpg

והשאלה שלי בקור שיש בחוץ בלילה מצבר על הרכב "טל" (לחות על הרכב) זה לא מוריד את הווקס?

ואיך שותפים רכב עם ווקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה חומרים השתמשת?

מזג האוויר וגם שטיפות מעלימים את הוקס.

שמפו עם תוספת וקס, יעודי לרכב, אמור קצת פחות להסיר את המגן.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה ווקסים איכותים מחזיקים יותר זמן,במיוחד אוטמי צבע.

רכב שיש עליו ווקס שוטפים רגיל,לכן מומלץ לבצע ווקס 3-4 פעמים בשנה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחילה שמועה חדשה בציון שוקס לא עמיד למים ?

הפואנטה בוקס היא שהוא דוחה מים. הוא לא יורד מהם. מובן שריבוי שטיפות לאט לאט מצמצם את שכבת הוקס שעל הרכב, אך זאת בתנאי ומדובר בשטיפה עם שמפו.

שמפויים, בעיקר הזולים, מחלישים את הוקס. יש שמפויים יקרים למדי שאמורים להיות "Wax safe". לא בישראל, בכל אופן. גם איכות הוקס היא משתנה, שכן וקסים איכותיים נוטים להיות עמידים יותר.

באיזה וקס השתמשת ?

הוקס שלך יהיה עמיד לטל של הבוקר. אל תנגב (חס וחלילה) כל בוקר, משום שתיצור סווירלים. ניגוב הרכב כשהוא לא נטול אבק מעליו יוצר סווירלים רבים וזה יהיה כואב הרבה יותר מרכב מעט לח.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא באותו מצב.

מה שהדיטיילר שלי הסביר לי זה שעדיף לשטוף את האוטו עם מים בלבד.

אלא אם כן האוטו התלכלך מאוד (בוץ וכו...) ואז בלית ברירה לשטוף עם שמפו לרכב.

אני מניח שגם אחרי שטיפה עם מים מומלץ לייבש את הרכב (ג'ילדה/מיקרופייבר).

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף גם לשאלה,ביום רביעי ביצעתי ווקס ומאז התחיל להצטבר קצת אבק על הרכב.

אז בעצם איך כדאי/מומלץ לשטוף את הרכב לאחר ביצוע הווקס,ללא פגיעה משמעותית בשכבת הווקס.

צינור מים וג'ילדה לייבוש יעשו את העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על מטלית במקום גילדה,סופגת המון ולדעתי יותר נוחה לעבודה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף גם לשאלה,ביום רביעי ביצעתי ווקס ומאז התחיל להצטבר קצת אבק על הרכב.

אז בעצם איך כדאי/מומלץ לשטוף את הרכב לאחר ביצוע הווקס,ללא פגיעה משמעותית בשכבת הווקס.

צינור מים וג'ילדה לייבוש יעשו את העבודה?

קודם לצאת מהפראנויה לגבי שטיפה שמגנה על וקס.

אם יש לכלוך כבד - להשתמש בשמפו.

גם אם יש לכלוך עדין מומלץ להשתמש בשמפו כי בכל זאת הוא מספק סיכוך שמונע מגרגרי האבק הכי קטנים שיש להשתפשף בפח.

אם שימור הוקס בראש סדר העדיפויות ולא הסווירלים - אפשר לעתים לוותר על שמפו.

זה הכל.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשאתם אומרים מטליות אני מניח שאתם מתכוונים למיקרופייבר?

לא רגילות, אלא בטקסטורת וואפל כמו בקישור מעליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להבחין בין מטליות מיקרופייבר שמיועדות לשימושים שונים. לדוג' יש כאלה המתאימות לניגוב רכב ויש כאלה המתאימות להברקה\הסרת ווקס.

למטלית שציינתי קיים גם מוצר מקביל של מגווירס בשם - water magnet.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוותר על השמפו? לשפוך מים על רכב ולנגב עם ג'לדה (סליחה מגבת וואפל נאנופייברית)? ווקס יורד רק בגלל השמפו?

פורום דיטיילינג עלאק :roll:

מי שרוצה לוותר על השמפו , או לנגב רק אם ג'ילדה (הדיאפרגמית שמעבירה את הלכלוך בטלפתיה לצד השני שלה ולא שורטת את הרכב) שיהיו לו בהצלחה - אין טעם להיכנס לויכוח אבוד .

זה נכון ששמפו (כולל אלו שמכילים ווקס , ואלו שלא מסירים ווקס גם הם עניין של דילול) הוא האוייב הגדול ביותר של הווקס , אבל מכאנית לא יתכן שתיווצר שריטה (וכידוע נוצרות אינספור כאלו בכל שטיפה , גם העדינה והזהירה ביותר , שהיא ממש לא בכיוון שהיה פה עד עכשיו) שלא חדרה מבעד לווקס , וידוע גם שווקס רך בהרבה מהלכה כך שהוא נשחק במידה מספיקה גם כשלא נוצרים סווירלים חדשים .

אז במילים פשוטות יותר , אי אפשר "לגעת" ברכב מבלי להזיק לווקס (זה לא משנה אם זו ג'ילדה אורן זריף , כפפת שטיפה צמר למפקות או כל דבר אחר) .

אני מניח שלא מדובר באיזה זימול ב-2,000 דולר , ואני מניח שלמרוח את הווקס לא לוקח לרוב המשתמשים פה כמה ימים רצוף , אז במקום לחסוך בווקס (ולבזבז לכה) - תחדשו כל כמה חודשים .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להבחין בין מטליות מיקרופייבר שמיועדות לשימושים שונים. לדוג' יש כאלה המתאימות לניגוב רכב ויש כאלה המתאימות להברקה\הסרת ווקס.

למטלית שציינתי קיים גם מוצר מקביל של מגווירס בשם - water magnet.

יש לי גם את ה water magnet וגם את המגבת מהלינק ואני חושב שגם זו וגם זו פשוט מעולות.

ממליץ בחום!!!

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...