Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ZAZ 968M בישראל

ilya.sn
שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אתה מתלונן, מנוע 1500 שלהם מבוסס על BMW.

אני לא צוחק, כשפיתחו מנוע לדגם 412 התבססו על מנוע של BMW. וכרגיל אותו מנוע נשאר בייצור 30 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באותה תקופה ( רוסיה הסובייטית ) הבן אדם לא בחר איזה רכב לקנות, הוא היה נעמד בתור שנמשך בערך שנתיים, אלא אם כן היו לך קומבינות רציניות, ואז אחרי שנתיים היית מקבל מכתב הביתה שהגיע תורך לקנות רכב ועלייך להגיע למקום ככה וככה ולבצע את הרכישה. עד לרגע הרכישה לא ידעת אפילו איזה רכב יהיה לך, היית מגיע לחנות היו מודיעים לך איזה רכב אתה רוכש לפעמים היו נותנים לך לבחור צבע ( מתוך שניים שלושה מקסימום ), היית משלם על הרכב אומר תודה רבה ונוסע. למשל כשההורים שלי קנו את ה ZAZ 968M שלנו הייתה להם בחירה בין צבע ורוד לירוק, הם כמובן בחרו בירוק, אבל היו כאלה שלקחו את הורודים...אחרי שהירוקים נגמרו

אז אם הם היו רוצים למכור 250,000 "טנדרים" כאלה הם היו מוכרים בלי בעיה :)

לא היו זאפורוז'צים ורודים מעולם. היו אדומים בוהקים ואדומים בהירים. היו צהובים.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היו זאפורוז'צים ורודים מעולם. היו אדומים בוהקים ואדומים בהירים. היו צהובים.

בדקתי את הנושא, חד משמעית כאשר ההורים שלי לקחו את ה ZAZ שלנו הייתה להם בחירה בין ירוק לורוד

Subaru Impreza GT 99, Zaporozhets ZAZ 968M 82, Lada VAZ 2106 90

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה צבע אדום בהיר, הצבע נקרא אז "צבע אלמוג". אולי לזה הם מתכוונים.

לא יודע איך קראו לצבע אבל הוא נראה ורוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כאשר צבעו את הזפורוז'ץ הורודה וסיה שתה יותר מידי סמוגון (למי שלא יודע: משקה אלקוהול שהיו מייצרים לבד בכפרים מתפוחי אדמה, הרבה יותר מזיק מוודקה כי זה לא היה כוהל נקי) ושם במכונת צביעה צירוף צבעים לא נכון. לא ראיתי זפורוז'ץ ורוד מקורי מעולם.

איליה הזפורוז'ץ שלך 30 או 40 סוסים? (אם אני זוכר נכון אגזוז בצד ימין זה 40 סוסים)

מנוע הזה מזכיר לי כמה רעש הוא עשה על 80 על כביש בין עירוני. :p בנסיעות ארוכות היה צריך מידי פעם לעצור בצידי הדרך ולתת למנוע הזה להתקרר אחרת הוא נתקע. מנוע V4 נבחר במקום בוקסר כי לא רצו להעתיק 1:1 את המנוע של פולקסווגן.

מניח שבקיץ יהיה לך בעייה לנסוע על זפורוז'ץ - המנוע עלול להתחמם.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כאשר צבעו את הזפורוז'ץ הורודה וסיה שתה יותר מידי סמוגון (למי שלא יודע: משקה אלקוהול שהיו מייצרים לבד בכפרים מתפוחי אדמה, הרבה יותר מזיק מוודקה כי זה לא היה כוהל נקי) ושם במכונת צביעה צירוף צבעים לא נכון. לא ראיתי זפורוז'ץ ורוד מקורי מעולם.

איליה הזפורוז'ץ שלך 30 או 40 סוסים? (אם אני זוכר נכון אגזוז בצד ימין זה 40 סוסים)

מנוע הזה מזכיר לי כמה רעש הוא עשה על 80 על כביש בין עירוני. :p בנסיעות ארוכות היה צריך מידי פעם לעצור בצידי הדרך ולתת למנוע הזה להתקרר אחרת הוא נתקע. מנוע V4 נבחר במקום בוקסר כי לא רצו להעתיק 1:1 את המנוע של פולקסווגן.

מניח שבקיץ יהיה לך בעייה לנסוע על זפורוז'ץ - המנוע עלול להתחמם.

שלי זה הדגם ה"חזק" :) עם ה 40 סוסים. האמת נסעתי עליו 80-90 בכביש החוף ולא עשה רעש בכלל, בהילוך רביעי היה די שקט.

בקיץ אשתדל לא לנסוע בו, למרות שאמרו לי שיש איזה פטנט לשפר את הקירור אוויר שאפשר יהיה לנסוע בקיץ אבל אני אשמור עליו ואסע בשאר עונות השנה ואם בקיץ אז בערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שבימי שישי יש מפגש בהיכל נוקיה

מה זה המפגש הזה? האם מחר הוא מתקיים?

מחר מתקיים מפגש.

אני מגיע.

הרכבים שלי: פיאט 127 73, פיאט 127 81 ספורט, פיאט 127 81 4דלתות, אלפא סוד 1.3 81, פיאט 131 77, פיאט טיפו 89, פיאט אונו 1.1 91. מחפש כל פיאט או איטלקיה לשיפוץ. חבר מועדון ה-5 מס14409. גיא למברסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תבטיחו לי שהזאפורוז'ץ מגיע- גם אני לשם שינוי אתעורר מוקדם ואבוא!!!:roll::-P8)

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לך שהצלחת להביא את הרכב הזה, ועוד במצב הזה.

הוא ממש מעלה לי נוסטלגיות, אבא שלי קנה לי כזה בגיל 13 שאני אלמד לנהוג (הם פשוט עלו גרושים שם).

הייתי נוסע איתו שם ברוסיה ביחד עם אבא שלי בין הכפרים בדרכי עפר למקומות שונים לדייג, הרכב היה פשוט תענוג.

89' Citroen Ax Sport 1.6 8v Twin Weber - נמכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לך שהצלחת להביא את הרכב הזה, ועוד במצב הזה.

הוא ממש מעלה לי נוסטלגיות, אבא שלי קנה לי כזה בגיל 13 שאני אלמד לנהוג (הם פשוט עלו גרושים שם).

הייתי נוסע איתו שם ברוסיה ביחד עם אבא שלי בין הכפרים בדרכי עפר למקומות שונים לדייג, הרכב היה פשוט תענוג.

תודה רבה! כמו שלי ולך אני בטוח שלעוד מליון וקצת תושבי ישראל הרכב הזה אמור להעלות זכרונות נעימים מהעבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה אמור להעלות זכרונות נעימים מהעבר

זה מה שיפה בנוסטלגיה.

שוכחים את ימי א' שאבא בילה מתחת לאוטו, שוחכים מנועים שהחזיקו בקושי 60-80 אלף קילומטרים, שוכחים בעיות איכות ייצור והרכבה חמורות, חוסר בחלפים, חוסר בשרות, אפילו חוסר בדלק בתחנות דלק בתקופות מסויימות, מנועים שלא הניעו בקור, ועוד חוויות רבות מהסוג הזה.

נשארים רק זכרונות נעימים מהעבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכחים את ימי א' שאבא בילה מתחת לאוטו, שוחכים מנועים שהחזיקו בקושי 60-80 אלף קילומטרים, שוכחים בעיות איכות ייצור והרכבה חמורות, חוסר בחלפים, חוסר בשרות, אפילו חוסר בדלק בתחנות דלק בתקופות מסויימות, מנועים שלא הניעו בקור, ועוד חוויות רבות מהסוג הזה.

ואני עוד מתלונן שמנוע של סיטרואן מת ב300K.

אל תחשוב שהבעיות האלה לא נעלמו. מגזין AUTOREVIEW רוסי עשה מבחן עמידות השוואתי (יש להם סדרה של מבחנים שבמהלכם הרכב עובר 30K קמ"ש בעומס שבו כל ק"מ נחשב ל-3, כך שזה מדמה 90K בשימוש סביר) בין לאדה גראנטה חדשה בין שברולט אוויאו (סוניק אצלנו), אז השברולט החזיקה מעמד הרבה יותר טוב, למרות שגם היא לא בדיוק שיא האמינות.

מכוניות רוסיות יש הגיון להחזיק רק ברוסיה, ששם תדירות התקלות מתקזזת עם עלות חלקים מזערית, וגם הם, כשמופיע אצלם כסף או אפשרות לקחת הלוואה בבנק, עוברים לרכב מתוצרת זרה (גם אם זאת דייהו לנוס שהורכבה באוקראינה).

אגב, באותו המפעל שממנו יצאה הזאפורוז'ץ של פותח השירשור היום מייצרים דייהו לנוס ושברולט אוויאו, אז אם בא לך להתענג על משהו שמזכיר את תוצרת ZAZ, אתה מוזמן לגשת למגרש ליסינג הקרוב לביתך ולרכוש מהם אוויאו ביג.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...