Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחזור רמזורים בצומת - תהיות\שאלות

lackyLook2
שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום,

רציתי לדעת אם יש משהו שמכיר מקרוב את נושא מערכות הרמזורים. אני מודע שיש כל מיני טכניקות הפעלה כמו פסי דריכה ובקרות מאוישות וממוחשבות, אבל אני מנסה עדיין לדלות קצת פרטים:

- האם ישנה מחזוריות קבועה בזמנים קבועים במערכות רמזורים "ישנות" - הכוונה לכאלו בלי שליטה חיצונית

- אם לא מה משפיע על תזמון המחזוריות? (כפתורי מעברי החציה למשל? שעות מסוימות - כמו שעות עומס?)

ועכשיו לשאלה שלא קשורה לרמזורים כל כך:

האם זה נכון שמריב צריכת הדלק בנסיעה עירונית היא נגזרת של עצירה\נסיעה ? כלומר בחירת נתיב זורם ללא רמזורים או גל רמזורים ירוק יפחית בצורה משמעותית את צריכת הדלק בנסיע עירונית?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו לשאלה שלא קשורה לרמזורים כל כך:

האם זה נכון שמריב צריכת הדלק בנסיעה עירונית היא נגזרת של עצירה\נסיעה ? כלומר בחירת נתיב זורם ללא רמזורים או גל רמזורים ירוק יפחית בצורה משמעותית את צריכת הדלק בנסיע עירונית?

תודה מראש!

אכן, משחקי הבלימה-האצה שאופייניים לעיר\פקק\רמזורים\עקיפות\הצמדויות הם אלה שאחראיים לצריכת דלק גבוהה משום שדורשים כוח רב מהמנוע, לעתים הורדת הילוך ולחיצה הוגנת יותר על דוושת הגז, מה שמעלה את צריכת הדלק.

כמשתמע מכך, אכן נסיעה בנתיב זורם יפחית, אפילו משמעותית, את צריכת הדלק.

בכלל, נסיעה בלחיצה קבועה ללא שינויים בלחיצה על דוושת הגז יניבו את הצריכה הטובה ביותר.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי למזער את ההאצות/בלימות בתוך העיר - במסלולים שאני מכיר, אני משתדל כמה שיותר להיצמד לשמאל. זה לא תמיד מבטיח זרימה בין צמתים/רמזורים, אבל בהחלט ממזער גורמי הפתעה כמו דגנרטים שמחליטים פתאום לצאת מחניה בלי להסתכל (או לפתוח עליך דלת), או אפילו הולכי רגל בלתי צפויים.

לדוגמא - רחוב בן יהודה בתל אביב לכיוון צפון, הכולל שני נתיבי נסיעה בכיוון זה. 90% מהזמן הנתיב הימני משמש כחניה מזדמנת לרכבי חתונות/ספקים, אוטובוסים/מוניות שירות שמחליטים לדפוק בלימת פתע וסתם כאלה שהחליטו שיש להם בעלות על הנתיב וזו אחלה הזדמנות פשוט לעצור את הרכב. אין שום סיבה שפויה להיות בנתיב שכזה אלא אם כן אתה new-comer שמחפש את הפניה לארלוזרוב. בשביל הגיוון, אוסיף גם את ראול ולנברג ברמת החייל, סיפור דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר ברמזורים אנחנו עוסקים ובפסי דריכה,

יש דרך להראות לפסים שאני נמצא עליהם כשאני עם טרקטורון / קטנוע?

הרמזור פשוט מסרב להתחלף ואני חייב לחכות לרכב שיגיע!

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו הגל הירוק, נסיעה שלמה מקצה אחד של העיר לשני בלי עצירה אחת, ועם הרבה רמזורים.

עם מספיק אימונים אפשר לפתח את המיומנות הזו כך, שמגיעים לצריכה כמעט בין-עירונית בעיר.

פעם נהגים בבירה"מ היו מקבלים על זה פרמיה קטנה, אם הבאת את הבוס בלי עצירות מיותרות ובנוחות, היית מקבל צ'ופר קטן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

תעלה איתך בחורה שמנה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

החיישנים הם לולאות מגנטיות, לא חישני משקל. יש טענה שהוספת לוח מתחת בתחתית הקטנוע גורמת לו להות "נראה" על ידי המערכת. איני יודע כמה מתכת דרושה לצורך זה ועד כמה התוספת יעילה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...