Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו איבו אבארט מול אופל קורסה OPC: הלב אומר פונטו, השכל אומר קורסה. ובכל זאת?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטווח המחיר הזה, זה בין הלאון FR ובין הקורסה OPC. זאת ההתלבטות שהייתה לי לפני מס' חודשים.

אם לא אמרתי את זה לפני, לטעמי, הקורסה מדהימה גם חיצונית. אגב הטיפולים במוסך אופל לא יקרים והשירות הוא טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון מאוד- אבל זה לא שהצעתי את הפונטו הרגילה מול הOPC ואמרתי שתיהיה זולה יותר לאחזקה אלא שתי מכוניות שאמורות ליהיות דומות מבחינת הדגש על ההנאה (כל אחד בדרכה שלה - על טעם וריח אין להיתווכח) - וכאן לדעתי גם עלות האחזקה יכול ליהיות כפרמטר- והוספתי את הדגש הזה בהתייחסות להפרש הלא מבוטל בין המחירים של המכוניות !

לא ניכנס לכיסו של אף אחד- אבל העתיד הקרוב לא יהיה וורוד לנהגים ביכלל ולחובבי הרכב ביפרט!

נהגת על הקורסה? מבחינת עיצוב יש מקום לטעם, בפרמטרים שחושבים לפותח השרשור הקורסה לוקחת בגדול.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד- אבל זה לא שהצעתי את הפונטו הרגילה מול הOPC ואמרתי שתיהיה זולה יותר לאחזקה אלא שתי מכוניות שאמורות ליהיות דומות מבחינת הדגש על ההנאה (כל אחד בדרכה שלה - על טעם וריח אין להיתווכח) - וכאן לדעתי גם עלות האחזקה יכול ליהיות כפרמטר- והוספתי את הדגש הזה בהתייחסות להפרש הלא מבוטל בין המחירים של המכוניות !

יפה שהן אמורות להיות דומות מבחינת הדגש על ההנאה, אבל הן לא. וזה לא עניין של טעם וריח. אלא רק אם אתה ממש נהנה משלדה נמרחת, היגוי רע עם הרבה לוחמת מומנט, חוסר בטחון בנהיגה ספורטיבית, העברת הילוכים גרועה וכן הלאה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שהופתעתי כמה הקורסה נוחה יחסית למיטו שהיתה לי. המושבים בקורסה בכלל מדהימים.

המיטו שלך עם ג'אנט 18, אל תשווה נוחות למיטו סטנדרטיות.

לפותח השרשור, אתה חיב לעצמך נסיעת מבחן על שתיהן וגם אני ממליץ לך לעשות סיבוב ב500.

המנוע באבארט' לא אותו מנוע מהמיטו QV, שם יש מולטיאייר ובאבארט' לא.

נסה לתאם נסיעת מבחן בצפון, כמו שאני מכיר את עומר גלברט הוא מחפש סיבות לעשות סיבובים ברכב המבחן שלו8)

אין לי מה להוסיף על האופל למעט העובדה שאני חושב שהיא יפהפיה. היתה אחת כחולה במפגש אלפא האחרון וממש התלהבתי מהמראה הקרבי שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר קופצים לקידומת 17 אז ב-175K ש"ח יש כבר את הקליאו ספורט אשר תנצח את כולם מבחינת הספורטיביות אבל תפסיד בכל השאר.

רכב משומש לא אופציה? אני חושב שכולם פה יסכימו ש-GTI בת שנה תתן את הטוב שבכל העולמות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ממש להוסיף חוות דעת לגבי שני הרכבים המדוברים, אבל אני רק אגיד את דעתי כצופה מהצד - המחיר של הפונטו איבו פשוט שערורייתי. סלח לי שאני אומר את זה בגסות: אתה פראייר אם אתה משלם 160,000 ש"ח ומה שאתה מקבל זה מנוע 1400 עם 165 כ"ס ובנוסף להכל חוסכים עליך באיבזור.

אני לא רואה אף לא סיבה אחת לשלם יותר ולקבל פחות.

אולי פיאט תמחרו אותה גבוה כדי שבעוד 3 שנים לא ימכרו אותן כיד שניה ב-40K ש"ח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו שלך עם ג'אנט 18, אל תשווה נוחות למיטו סטנדרטיות.

אני לא משווה נוחות למיטו סטנדרטית. למיטו שלי היה ג'אנט 18 ולקורסה יש ג'אנט 18. הקורסה נוחה יותר גם מבחינת שיכוך מהמורות וגם מבחינת המושבים.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ממש להוסיף חוות דעת לגבי שני הרכבים המדוברים, אבל אני רק אגיד את דעתי כצופה מהצד - המחיר של הפונטו איבו פשוט שערורייתי. סלח לי שאני אומר את זה בגסות: אתה פראייר אם אתה משלם 160,000 ש"ח ומה שאתה מקבל זה מנוע 1400 עם 165 כ"ס ובנוסף להכל חוסכים עליך באיבזור.

אני לא רואה אף לא סיבה אחת לשלם יותר ולקבל פחות.

אולי פיאט תמחרו אותה גבוה כדי שבעוד 3 שנים לא ימכרו אותן כיד שניה ב-40K ש"ח...

אני אוהב את הנחרצות של התגובות כאן.

באיזה אבזור חוסכים? מה בדיוק חסר ברכב שיש באחרים?

שערורייתי? המחיר שלו הוא פחות או יותר באמצע מול שאר הרכבים עד כמה שאני רואה (לפי רשימת מחירים באתרים).

אני חושב שהתמחור השערורייתי (לטובה כמובן) של הקורסה הוא זה שגורם לכם לחשוב הפוך על הפונטו.

מעניין מה היה קורה אם פותח השרשור היה מתלבט בין הקורסה לבין הקליאו למשל. מעניין אם את התמחור המוגזם (הפעם באמת) של הקליאו היו מצדיקות תגובות על התנהגות כביש מושלמת ששווה להוסיף עליה עוד עשרות אלפי שקלים, או משהו בסגנון.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש מערות, אתה סתם עושה צחוק מעצמך.

שים לב שגם אני, עם כל האהבה שלי לקליאו, רשמתי שהיא אולי עדיפה ספורטיבית אבל בשאר הפרמטרים המתחרות עדיפות.

עכשיו תחזור ותקרא את ההודעה שלך ותגיד לנו מי חוטא פה בחטא גאוות היחידה?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נראה,

שאלתי מה חסר באבזור מול המתחרות. שאלה לגיטימית לדעתי.

שאלתי, פעמיים, מדוע לדעתם של חלק מהאנשים כאן התמחור שערורייתי, כאשר בפועל אם מסתכלים על המחירים של כל הרכבים בקטגוריה, הוא דיי באמצע. גם זו, שאלה לגיטימית.

ואז כתבתי שהתמחור האטרקטיבי של הקורסה ככל הנראה משליך הרגשה של הגזמה על זה של הפונטו.

לאחר מכן, כתבתי שמעניין אותי לדעת מה היה קורה, אם הקליאו, שנחשבת על פי דעת רוב למובילת הקטגוריה מבחינה דינאמית, הייתה עומדת בהשוואה מול הקורסה. האם שם היו מצדיקים את הפער המחירי? למרות שהוא גדול מאוד? וממליצים חד וחלק על הקליאו, כמו שהמליצו כמעט חד וחלק על הקורסה כאן? למרות שבפועל, אני חושב שהקורסה לא נופלת מהקליאו.

מוקדם יותר בשרשור, גם ציינתי שהקורסה חדה יותר, ובאופן כללי, לא בשרשור הזה, לא שללתי את הרכב לחלוטין, מלבד זה שנוחות הנסיעה לא מקובלת עלי בכלל. עוד ציינתי, מניסיון אישי של שנה וחצי, שהשירות באבארט פשוט מעולה.

עוד ציינתי שלדעתי כדאי לבצע נסיעת מבחן על כל הרכבים בקטגוריה, ועוד רשמתי מה הן האופציות, כמו שאני עשיתי בזמנו שהייתי במעמד הקניה. כי חבל להגביל מראש. גם אני למשל לא רציתי רכב בלי גיר ידני, וניגשתי לסיאט, ולפוקסוואגן, עם ציפיות קצת נמוכות האמת, ונהנתי מרכבים טובים. אז בסופו של דבר לא קניתי, אבל ניסיתי, והופתעתי לטובה באופן כללי.

דעתי לא השתנתה מאז שנהגתי בקורסה לפני כמה חודשים. אין ספק שהקורסה, לטעמי, נותנת תמורה מעולה למחיר. היא מאובזרת טוב, נראית טוב, ומתנהגת טוב. כיף לי גם להגיע כל בוקר לחניון שבו הרכב שלי חונה, ולראות את הקורסה הלבנה חונה לידי, נותן קצת צבע לחניון, למרות ששני הרכבים לבנים.

אם פרמטר הנוחות לא היה מפריע לי, זו הייתה גם הבחירה שלי.

מכיוון וכן חשובה לי נוחות הנסיעה, עד כמה שניתן, כי מה לעשות, זה הרכב הראשי שלי, והוא כן לוקח אותי לעבודה, ללימודים, לסידורים, ולבילויים, אני מוצא את הפונטו כדאית יותר, כי סך כל מה שאני מקבל מתאים לי יותר.

אני לא מנסה למכור את הפונטו לאף אחד, זה לא התפקיד שלי, בשביל זה יש סוכני מכירות. אני רק מנסה להבין למה הדעות כל כך נחרצות לגבי הרכב, כאשר במציאות, המצב ממש לא כמו מה שעולה מהשרשור הזה.

עדיין עושה מעצמי צחוק לדעתך?

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...