Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו איבו אבארט מול אופל קורסה OPC: הלב אומר פונטו, השכל אומר קורסה. ובכל זאת?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתגובה הזו לא עשית מעצמך צחוק מכיוון שהסברת בצורה מפורטת מדוע לך הפונטו מתאימה.

בדיוק כמו שאם לי היה את הסכום כסף הזה הייתי הולך בעיניים עצומות על הקליאו (כי אני טמבל שמוכן לשלם 20K ש"ח על הגה ומוכן לסלוח לפלסטיקים על העובדה שהם כאלה עלובים).

אבל זה לא אומר בהכרח שלפותח השרשור הקורסה היא לא הבחירה הנכונה (ואתה אפילו מצדיק את זה, אבל לא בנחרצות).

ד"א, אני לא טענתי שהקורסה עדיפה על הפונטו. ואני מסכים אתך שלא משנה אם קונים רכב ספורט או תלת אופן, נסיעת מבחן היא בגדר חובה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע, יש בו קסם מיוחד שגורם למוח שלי לרצות לשלם עליו 20K ש"ח יותר :lol:

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב את הנחרצות של התגובות כאן.

באיזה אבזור חוסכים? מה בדיוק חסר ברכב שיש באחרים?

שערורייתי? המחיר שלו הוא פחות או יותר באמצע מול שאר הרכבים עד כמה שאני רואה (לפי רשימת מחירים באתרים).

אני חושב שהתמחור השערורייתי (לטובה כמובן) של הקורסה הוא זה שגורם לכם לחשוב הפוך על הפונטו.

מעניין מה היה קורה אם פותח השרשור היה מתלבט בין הקורסה לבין הקליאו למשל. מעניין אם את התמחור המוגזם (הפעם באמת) של הקליאו היו מצדיקות תגובות על התנהגות כביש מושלמת ששווה להוסיף עליה עוד עשרות אלפי שקלים, או משהו בסגנון.

זה לא מה שחסר בפונטו לעומת האחרות, זה התוספות שאין לה.

על בסיס מה אבארט' דורשים 20K ש"ח יותר מהמתחרה? יש לה מנוע חזק יותר? תוספות שאין במתחרה? לא זה ולא זה.

כל אחד יעשה בכספו מה שהוא רוצה. אני אשמור את ה-20 אלף ש"ח האלה לעצמי, אהנה מאוטו באותה רמה (ואולי אף יותר), ואת הכסף הזה אשרוף על דלק ובחורות :wink:

אהבתי שאמרת שהתמחור של אופל הזוי. התמחור של הקורסה OPC הוא מציאותי. התמחור של הפונטו אבארט הוא בזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של האיוו אבארת' הוא בדיוק אותו מנוע ששוכן ב-QV, זה המולטיאייר.

צודק, טעיתי.

זה לא מה שחסר בפונטו לעומת האחרות, זה התוספות שאין לה.

על בסיס מה אבארט' דורשים 20K ש"ח יותר מהמתחרה? יש לה מנוע חזק יותר? תוספות שאין במתחרה? לא זה ולא זה.

כל אחד יעשה בכספו מה שהוא רוצה. אני אשמור את ה-20 אלף ש"ח האלה לעצמי, אהנה מאוטו באותה רמה (ואולי אף יותר), ואת הכסף הזה אשרוף על דלק ובחורות :wink:

אהבתי שאמרת שהתמחור של אופל הזוי. התמחור של הקורסה OPC הוא מציאותי. התמחור של הפונטו אבארט הוא בזוי.

אני רואה שזה הולך להפוך לעוד שרשור ניגוח סמל"ת והלקוחות שלה. הזוי, בזוי, עושה צחוק מעצמך. זה רק מהשרשור הזה ובטח פספסתי עוד כמה.

תעשו טובה, תמליצו על המכוניות שאתם מכירים. אופל, רנו או השד יודע מה ותעזבו את העגלות הנוראיות המתקלקלות והיקרות של סמל"ת ואת הקליינטים המפגרים שלה בשקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שזה הולך להפוך לעוד שרשור ניגוח סמל"ת והלקוחות שלה. הזוי, בזוי, עושה צחוק מעצמך. זה רק מהשרשור הזה ובטח פספסתי עוד כמה.

תעשו טובה, תמליצו על המכוניות שאתם מכירים. אופל, רנו או השד יודע מה ותעזבו את העגלות הנוראיות המתקלקלות והיקרות של סמל"ת ואת הקליינטים המפגרים שלה בשקט.

לאמר שהמוצר יקר ולא עומד מול התחרות זה "לנגח את הלקוחות"?

מישהו קרה לקליינטים "מפגרים"?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להחזיק את הפאביה ליד, אני חושב שאתה צריך קליאו ספורט. האוטו הזה מנצח בנוקאאוט כל דבר אחר בקטיגוריה כבר שנים ויש לי הרגשה שכצעצוע זה אחד הדברים המוצלחים שנמכרים כאן.

אם אתה מתכוון למכור את הפאביה, אתה יכול לקנות מכונית פשרה כמו ליאון FR. לא הכי ספורטיבי בעולם, אבל נוסע יפה.

אני הייתי הולך על הקליאו בלי לחשוב פעמיים. אני חושב שאחרי ההנחות המחיר שלה לא רחוק מהOPC אחרי ההנחות...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון גם את הקופר s, כיום המחיר שלה הוא כמו של הקליאו ספורט (במחירון לפחות).

לא נהגתי בה, אבל אני שומע עליה רק דברים מצויינים, וחוץ מהנהיגה עצמה היא תתן לך דברים כמו עיצוב, איכות שלקליאו חסרים לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שרשור כזה מעלה בי את אותן התהיות.

אם אני מתלבט בין שני רכבים אני קודם כל מבצע נ.מ בשניהם ומקבל הצעת מחיר ספציפית.

לאחר מכן עולה ושואל את השאלות שבעיני פתוחות.

בשרשור הנ"ל ישנו פער אמיתי של מידע.

המחיר של הקורסה מוערך כמחיר לאחר הנחה ושל הפונטו כמחיר מחירון חלוט.

STIO- פנה לעומרG באמצעות ה"פ, קבע נ.מ ושב לפגישה רצינית.

כך תעשה גם מול אופח ו/או כל יבואן אחר, אני מניח כי לאחר תהליך זה תהיה הרבה יותר ממוקד.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מדובר על מחירי מחירון, בפועל המצב שונה - כמעט בכל הקטגוריה.

אני מניח שאתה מדבר על רכב חדש.

אוקי אז ככה, את שלי אני רכשתי במסגרת מבצע של מועדון הוט (הנדסאים ומהנדסים), עלה לי 147,300 ש"ח, כאשר המחיר כולל אגרת רישוי, איתוראן פעיל, חיישני רוורס, מיכל דלק מלא.

כאשר המחיר שהוצע לי היה 150K לפני ההנחה של מועדון הוט.

במקביל גם בדקתי את האפשרות לרכוש את הפונטו אבארט, אך ההנחה שקיבלתי היה מאוד מזערית שלא הצדיקה רכישה של רכב כזה.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל מי שהגיב - קראתי את כל הדיון כמה פעמים מתחילתו ועד סופו. כמה דברים:

לגבי תמחור רכב מקטגוריה זהה לחלוטין של יצרן X מול יצרן Y: כל היבואנים שקיימים כיום רוצים בסופו של דבר להרוויח, מדובר בחברה בע"מ עסקית. יש חברות שמרוויחות יותר ויש חברות שמרוויחות פחות. לנו הצרכנים יש את ההחלטה האם לרכוש מוצר שלפי דעתנו שווה את המחיר שמבקש יבואן X, אולי לקנות מוצר מקביל וזול יותר של החברה המתחרה Y, או אולי לוותר ולא לרכוש כלל. לפי דעתי לא ניתן לבוא למישהו מהיבואנים בטענות, מכיוון שכל אחד מתמחר את רכבו לפי השיקולים שלו (רווח, הוצאות שוטפות, רצון להתחרות מול יבואנים מקבילים, ייחודיות וכ'). אני נתקל בתלונות דומות של לקוחות בחנות בה אני עובד - חלקם מתלוננים על המחיר, ותמיד אני עונה שאלו המחירים שקבעה הרשת, ואם לפי דעתך המחיר יקר זכותך לא לקנות או לקנות במקום אחר. רוב הלקוחות קונים בכל זאת, אך יש תמיד את החלק הקטן שמסתובבים ויוצאים - לגיטימי (הכסף של הלקוח - הלקוח מחליט).

לגבי הנחות ממחיר המחירון של יבואנים שונים: מהשרשור הזה אני מבין שאופל עושה הנחות משמעותיות על הרכבים שלה וה- OPC בפרט. נתנו פה לדוגמא את הנחת המזומן (לי אין בעיה לשלם במזומן), הנחת שופרסל והנחת מועדון הוט. לעומת זאת, לא התקבלו דיווחים על שיתופי פעולה של אבארט עם מועדני צרכנות למיניהם - אם ידוע לכם דבר כזה אשמח לפירוט.

עידן וגדעון - אתם טוענים שצריך וכדאי לבצע נסיעות מבחן על המכוניות הנ"ל ואפילו על כל ההיצע הרלוונטי בשוק, ואח"כ לחזור להתייעץ. העיניין הוא שאין לי זמן וכוח להתחיל להסתובב כל היום בסוכנויות רכב ו"להציק" לסוכני מכירות בנסיעות מבחן כדי להגיע לאיזו תובנה בנושא הזה, ולכן בחרתי מבעוד מועד 2 מכוניות שנראות לי כדי לצמצם אפשרויות. נכון שגם עליהם עוד לא ביצעתי נסיעת מבחן, אבל זה בגלל שצריך לנסוע במיוחד כמעט 100 ק"מ לכל כיוון כדי לבצע אחת כזאת במקרה אחד, ובמקרה שני בכלל לא בדקתי. המצחיק הוא שלפני כשבועיים וקצת נסעתי לתל אביב עם הפאביה לטייל קצת בדיזינגוף סנטר וברחובות המקבילים, ושכחתי שהסוכנות של אבארט נמצאת שם. חבל. לגבי אופל יש להם סוכנות בחיפה אם כי קטנה, אז אני בספק אם הם מחזיקים את ה- OPC בתצוגה (יותר סביר שאתקל שם בקורסה שבמבצע).

רועי - כמו שכתבתי בהודעה הפותחת, הפאביה תישאר בכל מקרה ותשמש כרכב ראשי, אך לא תשמש רק אותי אלא עוד אנשים. עם זאת, ב- 90% מהזמן הרכב אצלי או עומד בחניה עם כיסוי עליו. הקליאו לא אופציה מכיוון שהמחיר עומד על כ- 170K שזה מעל התקציב שברצוני להשקיע על רכב, ולכן לא כדאי/לא יפה מבחינתי ללכת לעשות עליה נסיעת מבחן ואפילו סתם לנסוע לסוכנות להסתכל על הרכב.

אני מבין שרוב התגובות היו לטובת האופל ולא לטובת האבארט ולכן אבקר בסוכנות שלהם בקרוב. כשמדובר על הוצאה בסדר גודל כזה חשוב להיות בטוח ב- 100% שזו החלטה הנכונה, אחרי הכל זאת ההשקעה הגדולה ביותר שאפשר לעשות אחרי קניית דירה. בכל אופן אני אעשה את השיקולים שלי וכשהיו עדכונים אחרי נסיעת מבחן אפרסם בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתייחס לחיפה כאילו זה חור בקצה הארץ.

אין לקוחות צפוניים שקונים רכבי ספורט?

כי בטח כולם קנו את הרכבים הללו מבלי לבצע נסיעת מבחן. או שלא.

תבקש מהסוכן שיביא את הרכב אליך, תגיד לו שאתה רציני עם הכסף ביד. אנשים עוד עלולים לחשוב שהאבארט' עושה כל היום נסיעות מבחן והמפתח שלה בכלל נשאר בשקע ההתנעה כדי שלא לבזבז זמן בין לקוחות יקרים.

אז זהו, שלא. לך, כלקוח שמתכוון להוציא 150,000 ש"ח על רכב, מגיעה נסיעת מבחן. מבחינתך שישאילו רכב מאחד הלקוחות הקיימים ויתנו לך אותו לחצי שעה נסיעה.

אולי הם בכלל נהנים להשאיר את הרכב במחסנים, או למכור אותו אחרי חצי שנה בימי מבצע או בהנחות מטורפות.

במקרה של סמל"ת אני לא אתפלא שזה המצב, למרות שאשמח לאכול את הכובע ולדעת שהמצב שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני שאתה הולך להוציא 150 אש"ח ~ ואתה מתעצל על נסיעה לתל אביב בכדי לקבל את ההחלטה הכי נכונה? :?

אני עושה את הנסיעה בכיוון ההפוך (תל אביב - יקנעם) פעם בשבועיים בשביל ארוחה טובה אצל ההורים, אני בטוח שאתה יכול לעשות את המאמץ פעם אחת לפני החלטה כזאת גדולה :-)

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...