Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרכז שרות מסרב למכור חלקים (מצובישי עפולה)

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יעקב, ברור שמוסך לא ממש ישמח למכור חלפים (למרות שהוא מרוויח עליהם לא רע), אבל לדעתי זו גם אחת החובות שלו כמוסך מורשה יבואן.

מבחינתי מוסך מורשה יבואן = נקודת שירות של היצרן. חייב להיות חוק שמחייב אותו למכור לי איזה חלקים שאני דורש לרכב שלי. כמו שאמרתי קודם, כשאדם רוכש רכב הוא רוכש מוצר, לא מוסך. אם משרד התחבורה לא מאשר ייבוא פרללי של מותג X אז בהכרח הוא אמור לחייב את היבואן למכור חלפים גם ללקוח המזדמן. לא יתכן שיבואנים יחזיקו לקוחות בביצים ויחייבו אותם לטפל רק במוסכים מורשים אם הם מעוניינים להשתמש בחלקים מקוריים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין שום חוק כזה ושום מוסך לא מוחויב למכור חלקים ללא עצמאית ללא תיקון

עד לא מזמן מכרנו חלקים לכל אחד עד שבאו לבקש אחריות על החלק כי החליפו אותו סתם ללקוח או פגעו בחלק בזמן הרכבה ואז התחילו בעיות

לבעל הבית נמאס ועצר מכירת חלקית עצמאית

מי שמתלונן מפנים אותו למחסן מרכזי או לחנויות חלפים המתמחים במותג הספציפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות למצוא רשימה של חנויות חלפים שמתמחות במותגים ספציפיים? (מוכרות חלקים מקוריים ותחליפיים מיצרנים מאושרים יצרן)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את דולב מיונדאי שופ, אנשים נחמדים מאוד ותמיד שמחים לעזור.

אף אחד לא חייב למכור, אפילו שכולם חושבים שיש רווח יפה מאוד על החלקים, לרוב זה חוזר כבומרנג, כבל בלם יד שלקוח הרס

ואמר שסופק לו החלק ככה, ידית פתיחת דלת נהג שנשברה בהרכבה והאשים את המוסך שהביא לו אחד דפוק, ויש את אלו

שקנו רכיבים חשמליים כגון קויילים והחליפו עם הישנים ובאו בטענות שמסרנו להם קוייל דפוק (שלא יכול להיות כי לרוב שיש לי רק

אחד במחסן אני יעדיף לשמור אותו לרכב שיכנס על תקלה כזאת מאשר למכור ללקוח ואז יגיע מרפי, ואז אני מזמין ישר מהחברה, ואם יש במלאי אז למחרת זה אצלי על הבוקר).

לרוב אנחנו הינו מפנים למקומות אחרים, לדוגמא חנויות חלקי חילוף אשר היו קונים מאיתנו, ולרוב שם אין בעיה, החנות תשאיר אצלה

את החלק אפילו אם בעל הרכב לא רצה את אותו החלק, כי הוא יודע שבסופו של דבר החלק יצא מהר מאוד.

אם היתי מראה לך בסיפרות מלאי כמה מלאי של הזמנות של לקוחות אשר הזמינו שילמו מקדמה, ובסופו של דבר אפילו לא באו לקחת

את החלק כמה חודשים, ולך תתחיל להתקשר ולהודיע לבעל החלק לבוא ולקחת את החלק.

זה אחת הסיבות שהרבה מאוד מוסכים הפסיקו למכור ללקוחות פרטיים, ולא בגלל שרע להם שאנשים אחרים עובדים על הרכב לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

renaultfreak, נברתי קצת באתר של איגוד המוסכים ומצאתי את המסמך הבא: http://www.iga.co.il/assets/drivers/law2.html

סעיף 5.

המסמך הזה מהווה יופי של כסת"ח למוסך שמוכר חלק ללקוח שבוחר שלא להתקין את החלק במוסך ממנו הוא נרכש. בעל מוסך שהיה עובד לפי הנהלים היה מצליח לנפנף ככה את כל האלה שחוזרים אליו עם תלונות של אכלו-לי-שתו-לי.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר עכשיו אתה מבין למה הרבה מוסכים פשוט לא מוכרים, לא רוצים להגיע למצב שכזה עם הבן אדם שהזמין,

תחשוב איך זה שבא אלך בן אדם אשר קנה חלק (שאתה לא מחוייב למכור לא ואפילו לא מטפל במוסך), ומתחיל לצעוק על

החלק הכיביכול "תקול" שמכרו לו, ולקוחות שכן מטפלים אצלך רואים ושומעים את זה, ואנחנו תמיד הינו נותנים הנחה שבין 5 אחוז עד

אפילו 15 אחוז לחלקים יחסית יקרים.

אז הפיתרון הכי קל בשביל מוסכים זה לסגור את הברז, ומי שרוצה יכול להזמין את החלק שהוא צריך מחנות חלקי חילוף.

כמו כל דבר בחיים לכל דבר יש שני צדדים ויש סיבה למה המוסך הפסיק למכור חלקי חילוף או צימצם פעילות זו.

כמובן שאין לי שום תענה כלפי פותח השירשור ואני מבין את עמדתו (אני כבר לא גר בארץ ולא עובד במוסך, ונתקל פה גם באותם

מיקרים כמו של פותח שהירשור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...