Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכשלתי ברישוי שנתי בגלל נורית כרית אויר!!

שימו לב! השרשור הזה בן 4804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, יתכן ועוד איך, מכון רישוי רשאי (ואמור) להכשיל אותך, על כל מערכת אשר נמצאת ברכבך, באם אינה תקינה, ללא כל קשר לשנת יצור ואו תלאות שעבר עם השנים.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שזה ייתכן. זה הרי קרה לך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, יתכן ועוד איך, מכון רישוי רשאי (ואמור) להכשיל אותך, על כל מערכת אשר נמצאת ברכבך, באם אינה תקינה, ללא כל קשר לשנת יצור ואו תלאות שעבר עם השנים.

זה קצת מצחיק.

אם יש לי רכב עם 7 כריות אוויר ואחת מהן נניח לא עובדת - אז יכשילו אותי.

ולעומת זאת רכב שבמקור אין לו אפילו כרית אוויר אחת - דווקא יעבור?

אבסורד.. אבל מה כבר אפשר לצפות ממדינת חלם שכזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המערכות הללו קיימות ברכב - הן צריכות לעבוד.

(הרי מדובר במערכות בטיחותיות, וברור שלא ידרשו כריות אויר ברכבים ישנים שאין להם, אבל לאילו שיוצרו עם כריות אויר - עליהן להיות תקינות. זה בשביל הנהג, לא הטסטר).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מצחיק.

מה בדיוק האבסורד פה? אם היצרן קבע שהרכב צריך X כריות אויר, סימן שהן חלק מציוד הבטיחות התקני שלו. על תרומתן המכרעת של כריות האויר לשמירת חיי הנוסעים בזמן תאונה באמת שאין צורך להוסיף, לכן זה יותר מהגיוני על כך שרכב שקיימת בו תקלה במערכת הזאת לא יעבור את הטסט.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביזרי בטיחות הם אופציה. דגמים רבים נמכרו עם או בלי כריות אויר, עם או בלי ABS.

אני, כאדם בוגר, יכול להחליט לרכוש רכב ללא כרית אויר, ורשאי לנסוע איתו, כחוק. אם אני רוכש רכב זהה בו הותקנה במקור כרית אויר, ואני מחליט לבטלה, זה כבר לא בסדר. למרות שבשני המקרים התוצאה זהה - אני נוסע ברכב זהה ללא כרית אויר.

בעבר התנהל פה דיון דומה לגבי ABS - ואז נאמר למיטב זכרוני ש- ABS תקול מסוכן יותר מהעדר ABS. האם גם כאן?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מצחיק.

בביטוח הרכב אתה מצהיר על כמה כריות אוויר יש ברכב, זה אחד המדדים שקובעים את מחיר הביטוח.

מכאן שכל כריות האוויר ברכב צריכות להיות תקינות.

אם כבר בכריות אוויר עסקינן אשמח לשמוע באיזה תנאים נדלקת נורית כריות אוויר? כלומר, על איזה תקלות היא מחווה?

האם יש מצב בו תקלה בכרית אוויר תגרום לפתיחתה ללא צורך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בביטוח חובה בלבד מצהירים על הימצאות כריות אוויר ברכב ברמה של כן/לא.

כלומר התעריף לרכב עם כרית אחת או עם 6 כריות - זהה.

רכב ללא כריות כלל יקבל תעריף גבוה יותר.

עם זאת - ברגע שהנורה דולקת זה אומר שכל המערכת מנוטרלת.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר בין עלות הביטוח ובין טסט.

אני חוזר שוב, לטובת מי שקצת מתקשה: מצחיק אותי שרכב ללא כרית אוויר בכלל כן עובר טסט, בעוד רכב עם כרית אוויר מנוטרלת לא עובר טסט.

הרי מה ההבדל? בשני המקרים אין לרכב כרית אוויר. אז מה? זה עדיין לא חובה בישראל למיטב ידיעתי.

זה בדיוק כמו מישהו שיכשילו אותו בטסט כי החלונות האחוריים שלו לא נפתחים בגלל תקלה במנוע החלון החשמלי. וכן יעבירו טסט רכב שבו החלונות האחוריים מקובעים ולא נפתחים בכלל.

הרי מה ההבדל? בשני המקרים אי אפשר לפתוח חלון. אז מה? זה עדיין לא חובה בישראל למיטב ידיעתי.

דוגמה נוספת: זה בדיוק כמו שיכשילו מישהו על זה שאורות הערפל הקדמיים שלו שרופים. ולא יכשילו מישהו שמראש אין לו בכלל אורות ערפל קדמיים.

הרי מה ההבדל? בשני המקרים אין לרכב אורות ערפל קדמיים. אז מה? זה עדיין לא חובה בישראל למיטב ידיעתי.

מי שלא הבין איפה פה האבסודר, כנראה צריך לחזור על שיעורי הבנת הנקרא בכיתה ב' :)

במאמר מוסגר, אם עלות ביטוח החובה של רכב ללא כריות אוויר היא גדולה יותר, בסדר גמור. אז שזה יעלה את מחיר הביטוח.

אבל מה קשור להיכשל בטסט? האם הרכב לא כשיר לנסיעה על פי כל חוקי וכללי מדינת ישראל? הוא בהחלט כן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין זה משנה כלל ועיקר אם ברכב אחד מותקן אביזר כלשהו ובאחר לא.

בשני המקרים האביזרים שכן מותקנים צריכים להיות תקינים.

לידיעתך, כן פוסלים רכבים שמנגנון החלון האחורי אינו תקין.

כן פוסלים על פנסי ערפל קדמיים. אולי לא טורחים לבדוק תאורה, אך אם פנס אחד פגום מכל בחינה שהיא אזי הבוחן אמור לפסול זאת.

כל רכב נבדק ע"פ אמות-מידה שקבע משרד התחבורה וכן לפי מצבו באופן פרטני.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מצחיק.

עקרונית לא ייתכן מצב כזה, שכן אם כרית אחת תקולה כל המערכת מנוטרלת.

אם כבר בכריות אוויר עסקינן אשמח לשמוע באיזה תנאים נדלקת נורית כריות אוויר? כלומר, על איזה תקלות היא מחווה?

האם יש מצב בו תקלה בכרית אוויר תגרום לפתיחתה ללא צורך?

שוב, עקרונית בכל תקלה במערכת, הנורית נדלקת והמערכת מנוטרלת. תקלה יכולה להיות מודול פגום, נתק חשמלי, כרית אויר פגומה וכך הלאה.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק כמו מישהו שיכשילו אותו בטסט כי החלונות האחוריים שלו לא נפתחים בגלל תקלה במנוע החלון החשמלי.

האביזרים שכן מותקנים צריכים להיות תקינים.

רק השבוע הוכשלתי בטסט עקב חלון חשמלי אחורי תקול (התקלה אגב: החלון נפתח, אבל מחליק בסגירה). מזל שלא בדקו לי את המצית (שלא פועל), וגם את הרדיו דיסק שמדי פעם מתקשה בקריאת דיסקים. יצאתי בזול!

מיותר לציין שאף אחד לא טרח לבדוק תקינות אביזרי בטיחות כמו מגבים, מתיזי מים, מפשירי אדים קדמי ואחורי, מראות חשמליות, פנסים מתכווננים ועוד.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין זה משנה כלל ועיקר אם ברכב אחד מותקן אביזר כלשהו ובאחר לא.

בשני המקרים האביזרים שכן מותקנים צריכים להיות תקינים.

לידיעתך, כן פוסלים רכבים שמנגנון החלון האחורי אינו תקין.

כן פוסלים על פנסי ערפל קדמיים. אולי לא טורחים לבדוק תאורה, אך אם פנס אחד פגום מכל בחינה שהיא אזי הבוחן אמור לפסול זאת.

כל רכב נבדק ע"פ אמות-מידה שקבע משרד התחבורה וכן לפי מצבו באופן פרטני.

יכול להיות מאוד שזה המצב, אני לא טוען שלא.

אני רק טוען שזה טיפשי לפעול ככה, ומראה על מדינת חלם :)

למשרד התחבורה (בעולם אידיאלי ולא במדינת חלם) צריכים להיות סטנדרטים קבועים בחוק שאותם הוא דורש מרכב שצריך לעבור תקינה במדינה.

בדיוק כמו שהחל מהשנה אי אפשר יותר להעביר תקינה על רכבים ללא בקרת יציבות. זה חוק שהעבירו, וזה אחלה.

אבל אתה לא יכול לעשות איפה ואיפה. להעביר רכב אחד בלי אורות ערפל קדמיים, ואז להכשיל את השני על זה שאין לו אורות ערפל, כאשר כל חטאו היה שפעם היו לו כאלה. אם מעולם הם לא היו, אז הוא היה עובר.

זה הרי פשוט מגוחך.

שוב, אני מדבר על ההיגיון שלי ומה שאני מחשיב כצדק. לא אומר שזה המצב וכפי שאתה אומר - זה אכן לא המצב וחבל שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...