Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנה זה אוטוטו כבר כאן , עלייה חדה במחיר הדלק

חגי לשם
שימו לב! השרשור הזה בן 4887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי רוצה לראות אותך מתווכח עם שוטר בגרמניה או בארה"ב כפי שאנו עושים זאת כאן.

כתבתי לך, תסתכל על כל החבילה.

אם היו לך החוקים והזכויות שיש לאזרח גרמני, אולי לא היית מוצא לנכון

להתווכח עם שוטרים.

לקחת כל פעם דוגמא ספציפית ולהשוות לארץ, זה לא רציני.

לי יש חבר שמרכז העסקים שלו בגרמניה, ואני מבקר אותו לא מעט.

שאני רואה איך הם חיים שם, נשאר לי רק לקנא.

תשאל למה אני לא עובר לשם? אם היתה לי ולאשתי עבודה שם, מחר הייתי עוזב,

וזה כי נמאס כבר לממן את כל הטפילים במדינה הזו, ונמאס מזה שיש כמה קבוצות

מאוד מצומצמות שגוזרות את כל הרווחים במדינה, וחס וחלילה שמישהו ייגע להם בזה.

ומי משלם על זה יום יום? אנחנו, האזרחים הממוצעים, שעבדנו, ולמדנו, ומה לא עשינו,

כדי לחיות בצורה נורמלית, לא כמו עשירים מופלגים, אלא חיים שבאירופה לשיטתך

הם מאוד מאוד ממוצעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שיש גבול לכמה שאפשר להכניס למעמד הביניים, עד שתיגרם איזשהי מפולת שתביא לקריסה של שוק שלם.

כלומר, שימו לב להעלאות מחיר הקרובות: דלק ורכב צמוד.

זה דופק את מעמד הביניים ואת כל ציבור עובדי ההייטק שעכשיו מקבלים צינור ישר משני כיוונים.

בנוסף, זאת פגיעה משמעותית בחברות ההיי טק, שעכשיו הוצאות הדלק שלהן יעלו פלאים.

המצב הזה לאט לאט יביא לקריסה של מעמד הביניים שמחזיק את המדינה הזאת ויביא איתו קריסה של חברות רבות( גם חברות ליסינג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי נמאס כבר לממן את כל הטפילים במדינה הזו.

אתה מבטה למעשה רעיונות אנרכיסטיים, דהיינו מתנגד לעצם רעיון המדינה. רעיונות כאלה היו די פופלריים במאה ה-19. במוסקווה אף הייתה תחנת רכבת תחתית על שמו של האנרכיסט הידוע קרופוטקין. אך יחד עם זאת רעיונות כאלה היום נמצאים די בשוליים. ולענינו... אם תהגר לגרמניה מהר מאוד תגלה ששם יש לא פחות פרזיטים מאשר כאן. כך למשל אזרח גרמני יכול שלא לעבוד כל חייו ועדיין לשמור על רמת חיים לא רעה. בניגוד למשל לסקנדינבי, למובטל הגרמני מותר להחזיק רכב ואף לטייל בחו"ל. אז לא עדיף כבר לממן את בעל הפיות הארוכים מאשר נינו של איזו קאפו ושלא לדבר על רבבות שונאך יוצאי עולם השלישי?

באם תהגר לגרמניה תגלה למשל שצריך לשלם לא רק על מי הברז אלה גם על הביוב (לא בכדי החיסכוניים שבגרמנים שוטפים במים מדרכות ליד הביתם) ועוד תשלומים וקנסות שונים ומפתיעים. כך למשל אם תתפס נוסע ללא כרטיס - תחטוף רישום פלילי. אם תאבד מפתח - תצטרך להפרד מלפחות 500 אירו ב-Schlüsseldienst (ואני לא רוצה אפילו לחשוב על הצרור...) אז טוב לתפאל מנקיון וסדר בתור תייר, אך תאמין לי - במגורי הקבע לא הכל דבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא רוב עובדי המדינה משתכרים כאן נמוך מאוד ביחס לעמיתיהם באירופה. ואם לא היית באיזה dienst (לשכה) בגרמניה - לא ראית אבטלה סמוייה מהי.

טוב אז לפחות הפקידה שם פונה אליך כמו בן אדם ולא כאילו שהרסת לה את היום שבחוצפתך הופעת לה במשרד :lol:

כתבתי לך, תסתכל על כל החבילה.

אם היו לך החוקים והזכויות שיש לאזרח גרמני, אולי לא היית מוצא לנכון

להתווכח עם שוטרים.

לקחת כל פעם דוגמא ספציפית ולהשוות לארץ, זה לא רציני.

לי יש חבר שמרכז העסקים שלו בגרמניה, ואני מבקר אותו לא מעט.

שאני רואה איך הם חיים שם, נשאר לי רק לקנא.

תשאל למה אני לא עובר לשם? אם היתה לי ולאשתי עבודה שם, מחר הייתי עוזב,

וזה כי נמאס כבר לממן את כל הטפילים במדינה הזו, ונמאס מזה שיש כמה קבוצות

מאוד מצומצמות שגוזרות את כל הרווחים במדינה, וחס וחלילה שמישהו ייגע להם בזה.

ומי משלם על זה יום יום? אנחנו, האזרחים הממוצעים, שעבדנו, ולמדנו, ומה לא עשינו,

כדי לחיות בצורה נורמלית, לא כמו עשירים מופלגים, אלא חיים שבאירופה לשיטתך

הם מאוד מאוד ממוצעים.

בדיוק!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א פ , אני רואה שאתה בשלך. אני רק כתבתי לך להסתכל על החבילה הכוללת.

אני מגיע לשם לא כתייר, ואני נמצא שם עם חבר ילדות שחי שם חלקים נכבדים מהשבוע,

ורואה ויודע את כל מה שכתבת. ועדיין כחבילה זה עדיף על מה שהולך כאן.

אף אחד לא אומר שהכל דבש שם, אבל החיים יותר נוחים בהרבה, בייחוד אם אתה

אדם משכיל, שדאג לעתידו ועתיד ילדיו, ולא כדבריך הסתובב בפיצוציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם תהגר לגרמניה תגלה למשל שצריך לשלם לא רק על מי הברז אלה גם על הביוב (לא בכדי החיסכוניים שבגרמנים שוטפים במים מדרכות ליד הביתם) ועוד תשלומים וקנסות שונים ומפתיעים. כך למשל אם תתפס נוסע ללא כרטיס - תחטוף רישום פלילי. אם תאבד מפתח - תצטרך לשלם לפחות 500 אירו ב-Schlüsseldienst (ואני לא רוצה אפילו לחשוב על הצרור...) אז טוב לתפאל מנקיון וסדר בתור תייר, אך תאמין לי - במגורי הקבע לא הכל דבש.

באמת שאני לא מבין מה רע בכל הדברים האלה.

השלטונות מעודדים את האזרחים לעשות שימוש מושכל במים ולמקסם את התועלת שניתן להפיק מהם.

נסעת ללא כרטיס? תשלם! ותדע גם שחוץ מהתשלום הכספי, יש תשלום פלילי.

לגבי הקטע עם המפתח - תסביר בבקשה יותר לעומק כי זה לא מוכר לי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז לפחות הפקידה שם פונה אליך כמו בן אדם ולא כאילו שהרסת לה את היום שבחוצפתך הופעת לה במשרד :lol:

אתן לך טיפ קטן ללימוד גרמניה. בפעם הבאה שתבקר שם - תנסה לקבל החזר מע"מ על קניותך ובמיוחד לא בנמל תעופה אלה במעבר גבול היבשתי. בתור אחד שעבד בגרמניה אוכל לספר מלא מעשיות על הפקידות שם, אך אינני בטוח שזה יתאים לשירשור. אך על סיפור אחד קשה לי לוותר. את משכורתי קיבלתי בדרזדנר בנק. ברגע שהפקידים ראו את דרכוני הישראלי הם סירבו לפתוח לי חשבון בנק בסבר פנים ממש לא יפה והייתי חייב להתייצב ביום מסויים ובשעה מסויימת יחד עם הומלסים ע"מ לקבל מזומנים.

בייחוד אם אתה אדם משכיל, שדאג לעתידו ועתיד ילדיו, ולא כדבריך הסתובב בפיצוציות.

וצריך להוסיף בדגש הגרמני הארי. בניגוד לצפון אמריקה למשל, ממש לא קל לזר להשתלב במעמד הביניים הגרמני. בתקופה בה אני נמצא בארץ והתקדמתי לאן שהתקדמתי עמיתיי שבחרו באוניברסיטאות הגרמניות נשארו עד עצם הים הזה מלגאיים. עולם העסקים זה אומנם משהו אחר כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין מה רע בכל הדברים האלה.

השלטונות מעודדים את האזרחים לעשות שימוש מושכל במים ולמקסם את התועלת שניתן להפיק מהם.

נסעת ללא כרטיס? תשלם! ותדע גם שחוץ מהתשלום הכספי, יש תשלום פלילי.

לגבי הקטע עם המפתח - תסביר בבקשה יותר לעומק כי זה לא מוכר לי.

אז אפשר להמשיך את הקוו ההגיון הנ"ל ולקבוע כי טוב עושה הממשלה בהעלת הבלו ועידוד המעבר לרכבים החיסכוניים מתוך דאגה כנה לאיכות הסביבה :twisted:.

לגבי המפתחות - לא ניתן לשכפלם ולשחזרם בגרמניה כלאחר יד. התענוג עולה הרבה כסף.

וע"ם לסכם את הנושא. יש לי הרבה ביקורת על חוסר המשילות בישראל ועל ההפקר ממנו סובלים האזרחים כאן בכל תחום ותחום. אך יחד עם זאת אנו לא צריכים להשלות את עצמנו כי כאן הכל שחור ושם הכל ורוד או כפי שנאמר "תביאו לי גלובוס אחר". אנו בעצמנו קובעים את חיינו הפרטיים ותוספת מס של 40 אגורות לליטר אומנם לא נעימה אך לא משנה הרבה וכל הדראמה בנדון נראת לי די מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אפשר להמשיך את הקוו ההגיון הנ"ל ולקבוע כי טוב עושה הממשלה בהעלת הבלו ועידוד המעבר לרכבים החיסכוניים מתוך דאגה כנה לאיכות הסביבה :twisted:.

לגבי המפתחות - לא ניתן לשכפלם ולשחזרם בגרמניה כלאחר יד. התענוג עולה הרבה כסף.

וע"ם לסכם את הנושא. יש לי הרבה ביקורת על חוסר המשילות בישראל ועל ההפקר ממנו סובלים האזרחים כאן בכל תחום ותחום. אך יחד עם זאת אנו לא צריכים להשלות את עצמנו כי כאן הכל שחור ושם הכל ורוד או כפי שנאמר "תביאו לי גלובוס אחר". אנו בעצמנו קובעים את חיינו ותוספת מס של 40 אגורות לליטר לא משנה כאן הרבה וכל הדראמה בנדון נראת לי די מיותרת.

הוא שאמרתי ,יש מי שיכול לשלם ,יש מפגינים שניסו והתקפלו רוורס עם דוח המשטרה הראשון .

זו לא העלייה האחרונה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להם אין 100% מיסים על רכבים, אין תשתיות סוג ז', יש רכבות תחתיות, יש רכבות מהירות,

יש זכויות לאזרחים, יש מדיניות רווחה מאוד נוחה.

שנקבל 30% ממה שמקבל אירופאי ממוצע, אז אולי יהיה מקום להשוות.

התשתיות בארץ בסדר גמור וגם זכויות לאזרחים. תחום התחבורה הציבורית מאד הוזנח, זה נכון, אבל בשנים האחרונות יש התעוררות. הימים של מדיניות רווחה המאד נוחה עומדים להסתיים. בריטניה מקצצת מיליארדים ומפטרת עשרות אלפי עובדי מדינה. יוון, ספרד ואירלנד ניצלו מקריסה רק בזכות הדפסה של מיליארדים יורו. אם אירופאים לא יקצצו הם יקרסו. זה מה שקורה כאשר נותנים לכולם הכל בחינם, לא עובדים וחיים על כסף שאין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשתיות בארץ בסדר גמור וגם זכויות לאזרחים. תחום התחבורה הציבורית מאד הוזנח, זה נכון, אבל בשנים האחרונות יש התעוררות. הימים של מדיניות רווחה המאד נוחה עומדים להסתיים. בריטניה מקצצת מיליארדים ומפטרת עשרות אלפי עובדי מדינה. יוון, ספרד ואירלנד ניצלו מקריסה רק בזכות הדפסה של מיליארדים יורו. אם אירופאים לא יקצצו הם יקרסו. זה מה שקורה כאשר נותנים לכולם הכל בחינם, לא עובדים וחיים על כסף שאין.

עברתי על הפוסטים בהעלאות דלק קודמות כאילו עשו COPY PAST , אותם תגובות ,הלנות ובכי מר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שבחר בנתניהו אשכרה בחר באבו מאזן..כבר עדיף ראש ממשלה פלסטיני ולא את ביבי. אני לא מבין למה כולם לא קמים ועושים הפיכה בייחוד אחרי החלם שהתרחש בשרפות בחוף הכרמל? לפני 10 שנים ביטלו פה את המסוקים שמורידים מים על שרפות, והעיקר גובים מאיתנו עוד ועוד מיסים על דלק. לפי החישוב שלי ליטר דלק יעלה עוד 40 אגורות מהמחיר הנוכחי..כלומר בכל תדלוק מיכל מלא אני אשלם עוד 16 שקלים כלומר בערך עוד 64 שקלים לחודש ו768 שקל לשנה של גזל כסף.

יש מקומות במדינה כמו לוד למשל שנראים מבחינה תעבורתית כמו עזה אחרי הפצצה.

התירוץ הזה של המצב הבטחוני פשוט תלוש מהמציאות, מוציאים מלא כסף על כיפת הברזל כיפת הקסמים וכל מיני חלמאות ובסוף לעצור שריפה הם לא יודעים. משלמים מלא כסף לאוכלי חינם בצבא הקבע שיוצאים לפנסיה בגיל מוקדם. מעסיקים מלא חיילים ג'ובניקים שלא שווים אפילו את ה300 שקל, למשל 90 אחוז מהחיילות שמכינות קפה ומשמינות בצבא לא צריכות להיות שם בכלל, וחצי מהתושבים של מחנה צריפין. לדוגמא לרס"ר שלי היו 3 פקידות, אחת בבית, אחת עד 12 בצהריים ואחת חצי משמרת כל יום.

המעמד הבינוני, מי שמרוויח 5-6 אלף שקל בחודש פשוט לא יכול להתקיים במדינה הזו, השכר דירה בשמיים, אין כסף לקנות דירות, המחירים של המכוניות כפולים מהמחירים בגולה ומי שנהנה זה רק ההייטקיסטים וחברות הליסינג, ואז הציבור גם נדפק וקונה רכבים משומשים בקצת הנחה מחברות הליסינג, ויותר נכון מי שנדפק זה הציבור בגלל שהכביש מוצף בכל המזדות עם הדלקן.

לפי דעתי פשוט חייבים לצאת ולהפגין ברחובות, איך חצי מדינה יכולה לשבת ולצפות בשטויות של מאסטר שף ויוסי בובליל באח הגדול? מה הבעיה? אי אפשר יום אחד להפסיק לתדלק מדינה שלמה? לקחת כולם את הרכבים הפרטיים שלהם ולחסום את כל הכבישים במדינה כדי שלא יגיע דלק לתחנות דלק? ומה לגבי התוספות של הכסף על המים? מה זה לעזעזל תאגידי מים שגובים מאיתנו כסף? לדעתי פשוט חייבים לקום ולהפך את המדינה לחסום את כל הנתיבים שהתעשיות הגדולות יושבתו ואז יפסיקו להתעלל באזרחים.

למה מדינה שלמה יכולה לשבת לראות שטויות כמו האח הגדול ולשבת בפייסבוק כל היום? ולמה כולם יכולים לא להיות פראיירים בכבישים ולא לתת לך שניה לעבור נתיב, אבל שנוגעים להם בכסף הם לא עושים כלום?

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שבחר בנתניהו אשכרה בחר באבו מאזן..כבר עדיף ראש ממשלה פלסטיני ולא את ביבי. אני לא מבין למה כולם לא קמים ועושים הפיכה בייחוד אחרי החלם שהתרחש בשרפות בחוף הכרמל? לפני 10 שנים ביטלו פה את המסוקים שמורידים מים על שרפות, והעיקר גובים מאיתנו עוד ועוד מיסים על דלק. לפי החישוב שלי ליטר דלק יעלה עוד 40 אגורות מהמחיר הנוכחי..כלומר בכל תדלוק מיכל מלא אני אשלם עוד 16 שקלים כלומר בערך עוד 64 שקלים לחודש ו768 שקל לשנה של גזל כסף.

יש מקומות במדינה כמו לוד למשל שנראים מבחינה תעבורתית כמו עזה אחרי הפצצה.

התירוץ הזה של המצב הבטחוני פשוט תלוש מהמציאות, מוציאים מלא כסף על כיפת הברזל כיפת הקסמים וכל מיני חלמאות ובסוף לעצור שריפה הם לא יודעים. משלמים מלא כסף לאוכלי חינם בצבא הקבע שיוצאים לפנסיה בגיל מוקדם. מעסיקים מלא חיילים ג'ובניקים שלא שווים אפילו את ה300 שקל, למשל 90 אחוז מהחיילות שמכינות קפה ומשמינות בצבא לא צריכות להיות שם בכלל, וחצי מהתושבים של מחנה צריפין. לדוגמא לרס"ר שלי היו 3 פקידות, אחת בבית, אחת עד 12 בצהריים ואחת חצי משמרת כל יום.

המעמד הבינוני, מי שמרוויח 5-6 אלף שקל בחודש פשוט לא יכול להתקיים במדינה הזו, השכר דירה בשמיים, אין כסף לקנות דירות, המחירים של המכוניות כפולים מהמחירים בגולה ומי שנהנה זה רק ההייטקיסטים וחברות הליסינג, ואז הציבור גם נדפק וקונה רכבים משומשים בקצת הנחה מחברות הליסינג, ויותר נכון מי שנדפק זה הציבור בגלל שהכביש מוצף בכל המזדות עם הדלקן.

לפי דעתי פשוט חייבים לצאת ולהפגין ברחובות, איך חצי מדינה יכולה לשבת ולצפות בשטויות של מאסטר שף ויוסי בובליל באח הגדול? מה הבעיה? אי אפשר יום אחד להפסיק לתדלק מדינה שלמה? לקחת כולם את הרכבים הפרטיים שלהם ולחסום את כל הכבישים במדינה כדי שלא יגיע דלק לתחנות דלק? ומה לגבי התוספות של הכסף על המים? מה זה לעזעזל תאגידי מים שגובים מאיתנו כסף? לדעתי פשוט חייבים לקום ולהפך את המדינה לחסום את כל הנתיבים שהתעשיות הגדולות יושבתו ואז יפסיקו להתעלל באזרחים.

למה מדינה שלמה יכולה לשבת לראות שטויות כמו האח הגדול ולשבת בפייסבוק כל היום? ולמה כולם יכולים לא להיות פראיירים בכבישים ולא לתת לך שניה לעבור נתיב, אבל שנוגעים להם בכסף הם לא עושים כלום?

שמע... חוץ מהקטע עם ביבי (אני אישית לא רואה מישהו אחר למרות שהמצב לא להיט בכלל...) גם אם הייתי יושב שנה לא הייתי כותב את מה שאני חושב בדיוק ככה במדויק.

אכן צריך לעשות מעשה... דווקא בקטע הזה נראה לי שאפשר להשתמש בפייסבוק האדיוטי בכדי להפיץ חרם צרכנות כזה בתאריך\כים מסויימים ושעות מסויימות של אין-תדלוקים חסימות כבישים וכו'... הקטע הוא שאם תהליך כזה של חסימת צירים ייצא לפועל צריך להתאגד כיד אחת ככה שלא יצליחו לעצור מישהו ספציפי או להתלבש על כמה למען יראו וייראו...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...