Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מזייף פיז'ו 106 1994

מלכישוע
שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני מבקש עצה לגבי רכב שקניתי ואנא רק מי שיודע שיענה, תודה.

רכשתי פזו 106 1994 עם קילומטרז' בדוק של 92000 בלבד, סהכ במצב טוב.

בבדיקה במכון אמרו "מנוע מזייף" ואכן המנוע נשמע מזייף והטורים לא יציבים, לא באופן קיצוני אך ניתן לשמוע את הבעיה.

בדף הבדיקה הבעיה נרשמה תחת "מערכת דלק" ואף ניתנה לי הערכת תיקון כספית גסה לבקשתי של 200-1000 ש"ח כשהם חושדים במחשב הזרקה או חישנים או מחברים או שילוב כלשהו שלהם.

ידוע לי שהאוטו לא טופל מי יודע בשנים האחרונות בערך לפני הרכישה (לפני זה טופל במוסך מורשה), רק טימינג לפני כשנה וחצי, אך גיליתי מי -ברז במקום מי קרור רגילים- זה קשור לבעיה? ברור שמיד החלפתי את כל המים לירוקים.

שאלתי העיקרית היא- האם שווה ומומלץ להתחיל להתעסק במנוע של הרכב? הרכב נוסע בסדר גמור מלבד שהבעיה מורגשת לאוזן בלבד, ואם כן להתעסק אולי יש איזה תוסף שמישהו מכיר שיכול לעזור במקום להתחיל לפרק ולהחליף דברים?

אציין שמלבד תקלה זו בדוח הבדיקה לא נרשמו הערות משמעותיות מלבד שטויות וכסתחים, רק גומית הגה קרועה (ידוע גם כגומית מגן אבק, כ-400 שח כדי להחליף). אציין כי הרכב עבר טסט לפני כחצי שנה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף כי הזיוף הוא באי יציבות הטורים בלבד לא בקפייר או דברים אחרים.

משמיע קול לא אחיד בפעולתו (אין מד סל"ד ברכב).

בכל מקרה המכונאי שבדק את הרכב אמר שזה לא נורא לא קריטי ושהמקור הוא לדעתו במערכת הדלק (הזרקה..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בתור התחלה לשים תוסף למערכת ההזרקה. אני אישית מישתמש כבר שנים בתוסף של ליקווי מולי שניקרא "גולד לייבל" תוסף מצויין שנותן פיתרון טוב במיקרים שכאלה. בנוסף ממליץ להחליף מסנן דלק ולבצע ניקוי מצערת וניקוי חייישן מנוע צעדים.

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות,

1) אני אחפש את התוסף המדובר ואעדכן אם זה עזר.

2) אם התוסף לבד לא יעזור אעשה במוסך (אני בור מידי לעשות לבד) את הניקוים והחלפת מסנן.

3) שאלה נוספת- ואם אני לא נוגע בכלל ונוסע ככה או רק עם התוסף בלי כל טיפול אחר, זה עלול לפגוע במנוע או במערכת אחרת כלשהיא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות,

1) אני אחפש את התוסף המדובר ואעדכן אם זה עזר.

2) אם התוסף לבד לא יעזור אעשה במוסך (אני בור מידי לעשות לבד) את הניקוים והחלפת מסנן.

3) שאלה נוספת- ואם אני לא נוגע בכלל ונוסע ככה או רק עם התוסף בלי כל טיפול אחר, זה עלול לפגוע במנוע או במערכת אחרת כלשהיא?

עקרונית ברגע שמנוע מזייף ולא עובד עגול מהווה בעייה בקריאת נתונים והעברתם למחשב ניהול המנוע. דבר שעלול לפגוע בחיישנים אחרים המישתתפים בתהליך עבודת המנוע עם הזמן.

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית רכב מצב טוב ועם קילומטראז' נדיר לגילו.

מאיפה אתה? אולי תרצה המלצה למוסך טוב ולא יקר כדי לסדר את מה שצריך ברכב?

מי זה המכונאי שאמר לך שזה לא נורא\לא קריטי? ממכון הבדיקות?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות והעזרה,

vladclar- אני מאזור הקריות ואם תוכל לתת המלצה למוסך כזה אני יותר מאשמח :-)

כן זה המכונאי מהבדיקה שאמר, הוא ממש התעקש בפני (המוכר לא שמע את זה) שהאוטו ממש טוב ושממש כדאי לי במחיר הזה (6300 שח).

גבי- מבחינת זיהום לא הכל תקין- למבדה גבוהה (בבדיקה נאמר לי שהדוד האחורי פגום בעלות תיקון של עד 350 שח) ו CO גבוה אך רמות החריגה לא כאלה גבוהות בטח כי: א- הרכב עבר טסט לפני חצי שנה, ב- סהכ קיבל ציון 77 על גזים.

דרך אגב, אולי אתה יודע- הלמבדה קשורה רק לבדיקת הגזים בטורים גבוהים לא? ואם כן אז בדיקה זו לא נבדקת בטסט במכוניות שנת 94 ומטה כמו הרכב שלי.

wncrazy- הוספתי גולדלייבל לפני כיומיים על חצי מיכל שתכף נגמר ונראה לי שחל שיפור מסוים. בהיותי סטודנט אין לי הרבה תקציב למוסך ולטיפולים, לכן אם לא אטפל עוד בבעיה הספציפית של טורים לא קבועים בסרק זה יכול להיות קריטי ? או שבזה זה יתבטא ולא יותר וללא השלכות?

בנוסף, לרכב יש גומית הגה קרועה- מה ההשלכות מה הסכנות והאם חובה לטפל? בבדיקה העריכו תיקון בכ-400 שח.

אני לא מתכוון לתקן כל מה שנאמר בבדיקה לא תקין רק מה שממש הכרחי לתקינות הכוללת ולעתיד הרכב, אם מישהו יודע לתת לי דגשים זה ממש יעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הינך מרגיש שהגולד לייבל עזר זה אומר שישנה הצטברות של פיח הייתי ממליץ על נסיעה של כחצי שעה בסל"ד גבוה כלומר בכביש מהיר בסל"ד שהוא 3500 וצפונה (כמובן לא לקרוע את המנוע)דבר היכול להועיל אפילו יותר מכל תוסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...