Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה ההגה משתגע בפנייה חדה במרצדס C240 שנת 98?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 5265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרק,כתם שמן בזמן סיבוב חד צריך הרבה מאוד מזל בשילוב עם ESP .

TCS בטח שלא מערכת שתועיל יותר מדי כי היא תמנע מהרכב לפרפר,זה לא אומר שזה יחזיר לך את מלוא ההיגוי.

לדעתי,מה שאתה מתאר בתוך שגעון של ההגה - זה פשוט רכב הנעה אחורית,היית במהלך האצה המשקל מועבר אחורה,הישבן ברח קצת ולכן ההגה נהיה קליל לפתע.

אולי חוסר תפקוד של המערכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ראשית, אני בטוח כי מערכת בקרת אחיזה/החלקה תקינה אצלי לכן כל חשד כי חוסר תיפקוד של המערכת גרם לתופעה הוא שגוי.

לדעתי,מה שאתה מתאר בתוך שגעון של ההגה - זה פשוט רכב הנעה אחורית,היית במהלך האצה המשקל מועבר אחורה,הישבן ברח קצת ולכן ההגה נהיה קליל לפתע.

לא סביר כי כמעט ולא האצתי ובנוסף, ההגה לא נהיה קליל אלא פשוט לא תיפקד.

חזרתי כרגע מהמוסך ונעשתה שם בדיקה קצרה של המתלים (עליונים ותחתונים), מערכת היגוי (נזילה וחופשים) חופשים בגלגלים ובדיקה וויזואלית של הבולמ"ז ולא נמצאה שום תקלה. המוסכניק הציע לבצע בדיקת פרונט במכון כדי למצוא את הבעייה.

-יש משהו שאני עדיין מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הכל נאמר, אם יש בעית פרונט היתה מתגלה שחיקה מופרזת או לא סימטרית בצמיגים, היית מרגיש התנהגות היגוי לא תקינה כמו משיכה, אי חזרת ההגה למרכז, קושי מסויים בתפעול ההגה או חוסר פידבק. כל זה אתה לא מרגיש ולכן אני חושב שבדיקת פרונט מיותרת.

יצא לך לבדוק פיזית את הצומת הזו או שהתופעה חזרה לעצמה גם במקום אחר?

נסיעת מבחן במגרש פתוח עשית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

רק לי זה נשמע כמו דריפט קטן ו- fishtail קל אחריו ?

http://videos.streetfire.net/video/Car-gets-into-a-pretty_75694.htm

סרטון להמחשה מהו fishtail .

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צא לך לבדוק פיזית את הצומת הזו או שהתופעה חזרה לעצמה גם במקום אחר?

נסיעת מבחן במגרש פתוח עשית?

טרם, אני קצת מפחד לעשות את זה בצומת עירונית.

אפשר לקבל המלצה למגרש פתוח באיזור המרכז?

אורן, זה נראה דומה מאוד למה שקרה לי (ללא הזיגזג בסרט) אבל במקרה כזה הייתי אמור להרגיש את התחלת החלקת הזנב (ועם צמיגי חתך רחב זה אמור להיות פתאומי ומורגש) ואת התערבות מערכת ה-ESP (ההאצה הייתה נחלשת/נפסקת) אף אחת מתופעות אלה לא הורגשה.

בכל מקרה, אם זו זריקת זנב, כיצד ניתן לשפר את התנהגות הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתך של צמיג נמדד לפי גובהו, לא לפי רוחבו.

אין כזה דבר "צמיג חתך רחב" - זה או חתך גבוה או חתך נמוך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי זה נשמע כמו דריפט קטן ו- fishtail קל אחריו ?

http://videos.streetfire.net/video/Car-gets-into-a-pretty_75694.htm

סרטון להמחשה מהו fishtail .

אורן

גם לי זה נשמע בדיוק ככה. עכשיו אני יודע שקוראים לתופעה שבאה בעקבות דריפט לא מחושב 'פישטייל'.

באשכול "המקרה הכי מסוכן שקרה לכם בנהיגה" כתבתי בדיוק תופעה דומה.

זה היה לפני שנה וקצת. בורה 2000 סמ"ק עם 115 כ"ס.

יש לי בזמנו רישיון חצי שנה בערך.

אני נוסע בדרך בית לחם (ירושלים) לכיוון גילה, בשישי אחרי בילוי, לא שיכור בכלל אבל כן שתיתי באותו ערב והייתי במצב רוח טוב. מוסיקה מקפיצה במיוחד ברכב. אחרי שאני עובר את הפניה להר חומה על 80 קמ"ש אני מאיץ ל 170 בטיפשותי. (מאשים את המוסיקה) זה היה כבר מפחיד קצת והורדתי ל120 קמ"ש. לקראת הפניה לגילה אני מאט את הרכב, מסתבר שלא מספיק ופונה את הפניה (90 מעלות) ימינה על 50-60 קמ"ש.

פתאום אני מרגיש שאני מאבד שליטה על הרכב, הוא מחליק שמאלה בפרעות לכיוון המדרכה שמפרידה בין הנתיבים. אני דופק ברקס ומסובב את ההגה ימינה(הוא מושך יותר מידיי), מסובב שמאלה ושוב אותה תופעה. בזמן הזה נשמע רעש פתאומי חזק ואז רעש מתמשך והאוטו נוטה שמאלה ולמטה. נצמדתי מיד למדרכה מימין ונעצרתי. הצמיד איבד את כל האוויר ויצא לגמרי מהחישוק. נסעתי על החישוק 50 מטר עד אחרי הרמזור שהייתי באמצע שלו וקראתי לחבר.

החלפנו לגלגל הרזרבי, נסענו עד התחנה הקרובה, מילאנו אוויר בגלגל שיצא מהמקום, הצמיג חזר למקום. החלפנו בתחנה חזרה לגלגל המקורי וככה זה נגמר. לא היה נזק לאוטו.

מאז לא עשיתי שטויות כאלה. אף דריפט חסר אחריות!

(הציטוט תוקן מעט כדי להיות ברור יותר)

אני מאמין גם שזה היה מלחץ אוויר נמוך מידיי בצמיגים. אצלי הוא היה בהגזמה ואצלך, פותח האשכול, הוא היה עוד מנופח מספיק כדי לא לצאת מהחישוק.

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתך של צמיג נמדד לפי גובהו, לא לפי רוחבו.

אין כזה דבר "צמיג חתך רחב" - זה או חתך גבוה או חתך נמוך.

נכון, הצמיגים הם sport 195/65/15 Dunlop, נראה לי כי ניתן להגדיר אותם כצמיגים בחתך נמוך.

דרך אגב, DimaX11, הלחץ בצמיגים היה 31 ונדמה לי כי היצרן מורה על 32 ברכב לא עמוס, אני משתמש ב 36 לשיפור ההתנהגות. זה הדבר הראשון שחשדתי בו אבל התעלמתי ממנו כי נראה לי כי הפרש כה קטן אינו אמור לשנות כל כך. דרך אגב, אצלך בבורה יש מערכות ESP?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ דף הנתונים במחירון, אין לי ESP.

לפי כמה אתרים, רק מאפריל-יוני 2002 בורות היו מצויידות במע' ESP, לצערי.

All Boras fitted with ESP in addition to ABB with EBD from June 2002/

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתך 65 אינו נחשב לנמוך. לרוב, חתך יכול להיחשב לנמוך אם הוא לכל היותר 55.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי כי חתך 65 ומטה נחשב לנמוך. מניסיוני, בחתך כזה מתחילה הבעייה של איבוד אחיזה פתאומי להבדיל מאיבוד אחיזה נשלט ואיטי בחתכים גבוהים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...