Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן TQ-95 היכן ניתן להשיג במחיר סביר

sharonarn
שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חולק עליך לחלוטין בעניין השמן "שמאושר ע"י היבואן" כוון שאני הייתי בשיחה ארוכה עם מהנדס כימיקלים בחברת פז שמנים שלא אזכיר את שמו כאן בפורום (צנעת הפרט) שהם אלה שמייבאים את השמן ומוכרים אותו ליבואן, ולאחר בדיקה מקיפה ומדוקדקת חד משמעית הוא אמר לי שלא מדובר באותו שמן והוא אינו יכול להוות תחליף ל-TQ95. כמוכן ה - TQ-D הוא ממשפחת ה-DEXRON והרי ידוע שאסור להשתמש בדקסרון בתיבות של BTR. אל תסמוך על היבואן בעניין.

בבקשה מידע מתוך אתר של פז:

logo.gif

סאנג יאנג/רקסטון

שמני מנוע

CASTROL TECTION 15W/40

CASTROL MAGNATEC 10W/40

שמנים לתיבת הילוכים ידנית

נוזל פז דקסרון 3 (כולל תיבת העברה)

נוזלים לתיבת הילוכים אוטומטית

CASTROL TQ-95

CASTROL TQ-D

שמנים להנע סופי/סרן אחורי

שמן פזרקס HD 80W/90

נוזלים להגה כח

נוזל פז דקסרון 3

זה מפירסום באתר של פז! הנה קישור:http://www.paz.co.il/PAZ_oil/searchI...id=3&sub_cls=3

"כל היציע עכשיו משתולל...:multi::angel::onfire:"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בבקשה מידע מתוך אתר של פז:

logo.gif

סאנג יאנג/רקסטון

שמני מנוע

CASTROL TECTION 15W/40

CASTROL MAGNATEC 10W/40

שמנים לתיבת הילוכים ידנית

נוזל פז דקסרון 3 (כולל תיבת העברה)

נוזלים לתיבת הילוכים אוטומטית

CASTROL TQ-95

CASTROL TQ-D

שמנים להנע סופי/סרן אחורי

שמן פזרקס HD 80W/90

נוזלים להגה כח

נוזל פז דקסרון 3

זה מפירסום באתר של פז! הנה קישור:http://www.paz.co.il/PAZ_oil/searchI...id=3&sub_cls=3

שוב שלום לכולם, לגבי הפרסומים באתר של פז אני סבור שמדובר בטעות שלהם כוון שאני אישית דיברתי עם אדם מסויים במחלקה הטכני של פז והוא אמור להיות ה-מבין בנושא שמנים והוא טען שה-TQD לא חליפי ל TQ95.

אבל היום אני איש בשורה לכל אלה שיש להם בעיה של מכה בין הראשון לשני במוסו עם תיבה מתוצרת BTR.

לאחר מחקר מקיף ובירורים שנעשו ע"י יבואן השמנים של VALVOLINE (למי שמבין בשמנים מדובר ביצרן שמנים מהמובילים בעולם) מול החברה בחו"ל הומלץ ע"י יצרן השמנים שמן חליפי שאף מופיע באתר היצרן בחו"ל כתחליפי לשמן TQ95 עבור תיבות ה BTR, סוג השמן הוא MAXLIFE ATF מתוצרת VALVOLINE והוא לא זול אבל ניתן לרכוש ישירות מהיבואן אריזות שלמות קרי קרטון של 12 בקבוקים של 1 ליטר או קרטון של 4 מיכלים של 4 ליטר. אני שילמתי 35 ש"ח לליטר לפני מע"מ. ניתן לשלם בהמחאה או במזומן אבל לא מקבלים כרטיסי אשראי כוון שזה מחסן של היבואן. שמו של היבואן הוא פרנס מוטור אויל והוא ממוקם בנתניה ליד איקאה. חייב לומר לכם שלאחר החלפת השמן לא חשבתי שיהיה כזה שינוי אבל אין יותר מכה, הגיר עובד חלק כמו ביום שיצא מהיצרן. חשוב לזכור כשמחליפים שמן גיר יש להחליף את כל השמן כולל זה שנמצא בתוך ממיר המומנט וחשוב גם להחליף את מסנן השמן באותו זמן, עלות מסנן ואטם תחליפי כ-100-120 ש"ח(לעומת 600 ש"ח שביקשו עבור מקורי) ניתן להשיג אצל צנטרל ברחוב שונצינו 1 ת"א פינת יצחק שדה, לאחר שפתחתם את אגן השמן של הגיר ורוקנתם אותו החלפתם מסנן ואטם וסגרתם בחזרה יכנסו בחזרה לגיר רק כ- 4 עד 4.5 ליטר עוד 4.5 ליטר מסתתרים בממיר המומנט ובמעברים השונים , אילו היו מיצרים את הרכב גרמנים(ראה מרצדס) היו דואגים שיהיה בורג ריקון לממיר המומנט אבל פה לא עשו זאת ולכן כדי להיפטר מהשמן יש לנתק את הצינור הימני של השמן שיוצא מהגיר ומתחבר למצנן ולהניע את הרכב כאשר מחוברת צינורית מילוי לפתח המילוי של הגיר ואז יש להוסיף שמן בהדרגה עד שתגיעו לכמות של כ-10 -11 ליטר סה"כ, השמן השחור והישן (כן אני יודע שזה אמור להיות אדום אבל זה שחור)יצא החוצה דרך הצינור ששחררתם, השמן יוצא בפולסים בהתאם לפעולת המשאבה של הגיר ובהתאם לגובה הנוזל אז לא להיבהל אם פתאום יש הפסקה או זרימה פתאומית מה שחשוב הוא להמשיך ולמלא שמן כל זמן והמנוע פועל אתם כבר תיראו לפי הכמות שתצא החוצה כמה למלא ובאיזה קצב, לא לשכוח לכוון את הצינור לאמבט ולאסוף ולפנות את השמן כנדרש ולא לשפוך אותו לביוב או בחול. בשלב הזה לאחר שהגעתם לכמות שציינתי לעיל יש לדומם את המנוע, לחבר בחזרה את הצינור שניתקתם, להניע שנית, לשלב את כל המהלכים בזה אחר זה מספר פעמים לדומם ולבדוק גובה שמן בפקק המילוי, גובה השמן אמור להיות בגובה פתח המילוי קרי אם פתחתם ונוזל החוצה אז זה מלא ניתן לסגור ולנסוע בביטחה. אם למישהו יש שאלה אני לרשותכם, התוצאות מדהימות. אגב בכוונתי לדבר עם היבואן של המוסו ולהציע לו לעבור להשתמש בשמן הזה. אני בכל אופן מאד מרוצה הרבה יותר מאשר בפעם שהחלפתי שמן במוסך השלשה ושם בוודאות הכניסו לי שמן לא מתאים לגיר והוא דפק וגם החשבון דפק...אז ...שלא יעבדו עליכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
איפה עשית את זה?

אני החלפתי ל-TQ-95 לא מזמן וזה לא פתר את הבעיה

אין מכה אפילו קטנה ב-100 אחוז?

שוב שלום!

אני לא נכנס הרבה לפורום מחוסר זמן אז לעיתים התגובות מאחרות לבוא, סבלנות לעיתים משתלמת.

לשאלתך, ההחלפה של השמן בגיר בוצעה באופן עצמי, אני בסיוע קרוב משפחה ביצעתי את ההחלפה בחצר הבית.

ה"מכה" שהייתה בגיר נעלמה כמעט לחלוטין, היא לא קיימת כלל כאשר הרכב קר ולאחר נסיעה ,שהשמן בגיר מתחמם, אם אתה משתהה בהילוך הראשון אז לעיתים יש מכה אבל אם אתה לוחץ על המצערת בהחלטיות המעבר חלק.

השיפור הוא מאד מאד מורגש ומשמעותי. אני סבור שניתן אף לשפר את התוצאה אילו הייתי מזרים עוד שמן דרך הגיר בטרם סגרתי את המערכת אבל כוון שלא ידעתי מה ייצא השתמשתי רק ב - 12 ליטר (להזכירך בגיר יש סה"כ כ-9 ליטר מתוכם בהחלפה רגילה יוצאים כ-4.5 ליטר מה שמשאיר לך 4.5 ליטר של שמן שעבר זמנו בממיר המומנט, מצב מאד לא בריא לגיר, כפי שכבר כתבתי לא ברור לי מדוע היצרן לא יצר בגיר אפשרות לריקון ממיר המומנט מהשמן הכלוא בתוכו, במרצדס יש כזו אפשרות וגם במוסו הישן שבו מותקן גיר מרצדס, ואולי זו המטרה הסופית של היצרן-שתחליף גיר/תתקן את הגיר, אחרי הכל זה הרווח הגדול של יצרני הרכב-התחזוקה)

אם תרצה פרטים נוספים טלפונים כתובות ייעוץ צור קשר.

אולי אפילו נוכל להיפגש תעשה סיבוב על המוסו ותרגיש בעצמך.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
כמה ק"מ עברתה עד עכשיו עם השמן החדש?

עברתי בערך 3000-4000 ק"מ לא יותר.

חייב לציין שככל שעובר הזמן נראה שהשיפור בהעברות הולך וגדל.

כעת הרכב מתנהג רגיל לחלוטין ללא מכות.ההעברות חלקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לפגוש אותך כדי להרגיש.

האמת התרגלתי למכה, לפי הסבר המכונאי שלי היא לא עושה נזק לגיר.

יש לדעתכם עילה לתבוע את יצרן הגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

במכון בדיקה שהקונה לקח אותי אליו הרגישו את המכה בגיר, אבל הוא טען שזה לא בעיה והגיר עובד מצויין וההחלפות טובות, הוא העלה גם אפשרות שהתושבת גיר, גם אם היא עדיין במצב סביר, יכולה להיות הבעייה, ז"א שאולי אם היא במצב חדש אז ההעברה יכולה להיות יותר טובה (אבל זאת רק השערה ולא קביעה). חג שמח ואל תשכח לדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לכל בעלי הסאניונג מסוג קורנדו מוסו רקסטון אשר בגיר יש שמן TQ 95 רצוי לדעת כי בארץ אין שמן כזה מצורף בזאת קובץ בו ניתן לראות איזה שמן הוא חליפי מתאים ואיזה לא.

אני מקווה שעזרתי לכם ותוכלו לבחור את השמן המתאים ביותר-בהצלחה שלמה

שמן גיר אוטומטי.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשיג. אני השגתי דרך חבר ברשות, יש יבוא שלהם דרך ירדן, אם אתה נוסע בכביש 90 גם דרך כפר העוג'ה בבקעת הירדן (איפה שכולם עוצרים לקנות כדים ושתילים), יש שם חנות של שמנים לרכב, בעיקר של קסטרול, ששם גם אפשר להשיג TQ-95 ואם אין הוא מזמין לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
אפשר להשיג. אני השגתי דרך חבר ברשות, יש יבוא שלהם דרך ירדן, אם אתה נוסע בכביש 90 גם דרך כפר העוג'ה בבקעת הירדן (איפה שכולם עוצרים לקנות כדים ושתילים), יש שם חנות של שמנים לרכב, בעיקר של קסטרול, ששם גם אפשר להשיג TQ-95 ואם אין הוא מזמין לך.

מכובדי שלום רב,

הרבה זמן לא נכנסתי לפורום.

טוב אז מאז החלפת השמנים נסעתי מעל 10000 ק"מ כפי שכתבתי השתמשתי בשמן מתוצרת VALVOLINE שניתן לרכוש אצל פרנס מוטור אוייל(היבואן) כל הפרטים רשומים בתכתובת המפורטת למעלה, בלי לבקש טובות מ"אחינו" מהרשות הפלשטינאית ורצוי שלא ניתן להם כסף בשביל תחמושת...

לגופו של עניין השמן עובד כמו קסם. הגיר עובר חלק כמו חדש מי שרוצה להרגיש יכול לבוא ולראות. לא מצאתי בארץ שמן אחר שיכול להוות תחליף וגם הטכנולוג של פז לא הצליח. השמן של VALVOLINE רשום באתר של היצרן כתחליף ל TQ95 ונראה שאכן הוא מוצלח מאד.

חשוב לבצע את החלפת השמנים כפי שהסברתי לעיל אחרת לא משנה איזה שמן אתם מכניסים תמיד יישאר לכם שמן ישן ומשומש בגיר שיתערבב עם החדש וזה לא ממש טוב.

אני לא נכנס הרבה לפורום אז התגובות מתאחרות. הסבלנות משתלמת.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לבקש טובות מ"אחינו" מהרשות הפלשטינאית ורצוי שלא ניתן להם כסף בשביל תחמושת...

.

אז למה לי פוליטיקה עכשיו.....big like שמח בשבילך עברתי בנתיים לסקודה סופרב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

שמי אייל ויש לי סניאנג קורנדו TD 2.9 אוטומטית שנת 2005 193000 ק"מ גיר BTRA.

הוחלף שמן גיר לפני 100000 ק"מ במוסך היבואן,לא ידוע איזה שמן הכניסו לגיר.

יש לי בעיה שהאוטו נותן מכה בהעברת הילוכים בעיקר שהוא קר,והאוטו ניתקע בהילוך שלישי לעיתים קרובות ולא מחליף לרביעי

גם ב 5000 סל"ד,לפעמים אני מוריד את ההילוך לD3 ומחזיר ל D ואז הוא נכנס לרביעי.

יכול להיות שזה חיישן גיר תקול או שצריך לנקות אותו?

האם אני צריך להחליף שמן גיר ופילטר לשמן גיר?

הבנתי שאי אפשר להשיג את השמן Castrol TQ 95 בארץ.

על איזה תחליף אתם ממליצים? קראתי את השירשור וגם את קובץ ה PDF ולא הבנתי באיזה Valvoline ליבחור,ומאיפה ליקנות אותו.

הבנתי גם שאני יצטרך כ-11 ליטר להחלפה.

תודה מראש אייל

0545547743

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...