Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן TQ-95 היכן ניתן להשיג במחיר סביר

sharonarn
שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אתם אומרים הTQ-D מתאים למריאה?

הרכבים שלי: פיאט 127 73, פיאט 127 81 ספורט, פיאט 127 81 4דלתות, אלפא סוד 1.3 81, פיאט 131 77, פיאט טיפו 89, פיאט אונו 1.1 91. מחפש כל פיאט או איטלקיה לשיפוץ. חבר מועדון ה-5 מס14409. גיא למברסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראיתי את ההמלצות של פז עדיין לא בטוח בעניין

יש עידכונים מהיום:

התקשרתי למוסך השלושה ב9 בבוקר אבי לא היה שאלתי אם יש את ה TQ-95 לקחו טלפון ואמרו

שיחזרו אליי תוך שעה

ב1 עדיין לא חזרו התקשרתי שוב ענתה לי מזכירה אחרת שוב סיפרתי לה את הסיפור לקחה טלפון

ואמרה שתחזור אליי

בנתיים החלטתי להגיע למחסן המרכזי של החברה שיושב בתמנע למרות שהם לא מוכרים שם ללקוחות פרטיים

המחסנאי חיפש במחשב ומצא מיכלים של ליטר 1 ושל 4 ליטר

את המכל הקטן לא היה במלאי והמכל הגדול היה במלאי ,חשבתי שכבר נפתרה הבעיה וביררתי דרך מי אפשר להזמין

ואז בשביל להיות בטוח ביקשתי מהמכסנאי לראות את השמן, הלך חיפש וחזר עם TQ-D אמר שה 95 נגמר

ולא יהיה יותר ה TQ-D זה המחליף.

גם שם לא נמצאה התשובה

השעה הייתה כבר שלוש וממוסך השלושה לא חזרו אליי עדיין, החלטתי לסוע ולדבר עם אבי פנים מול פנים

הגעתי למוסך ונפגשתי עם אבי

שאלתי אותו לגבי TQ-95 הוא אמר שהוא לא מכיר את השמן הזה והוא לא זוכר ממש איזה שמן הולך במוסו

סיפרתי לו את הסיפור בזריזות ואז הוא אמר את המשפט הבא:

"אם היבואן אמר אז הוא יודע, אל תנסה להיות יותר מידיי חכם"

הבנתי את העניין ועזבתי את המקום, לתשובה של המזכירה כבר לא ציפיתי...

אני לא מבין למה היבואן מנסה למצוא תחליפים זולים למוצר שהוא לא יקר כל כך אבל חשוב מאוד,ויכול לגרום לנזק יקר מאוד

אני שוקל את צעדיי בהמשך אולי התשובה היא להביא מחו"ל שמן כזה...

לא מוכן להשתתף בניסוי של היבואן ולראות עם תיבת ההילוכים תסתדר עם השמן או לא

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט ביזיון מה שקורה בהרבה מוסכים שאף אחד לא יודע לתת תשובה איזה שמן מתאים או מה התחליף בצורה וודאית וחד-משמעית, שולחים את הלקוח למחסנאי שאמור לתת תשובות לא רק במקרה שלך אלא גם בצ'מפיון.

ויתרה מזאת המוסכים המורשים מתהדרים שהם מעסיקים מהנדסי והנדסאים בצוות הטכני.

כפי שכבר כתבתי בעבר אין תחליף לספרות טכנית של הייצרן וכאן אין מקום לניסיון הטכני של המכונאי בשטח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליפו לי שמן+פילטר+אטם קרטר תיבת הילוכים במוסו לפני איזה חצי שנה, למען האמת, המחיר של הפילטר היה כ"כ שערורייתי (750 ש"ח) שבכלל לא טרחתי לבדוק איזה שמן הוכנס שם.

בכל מקרה, עברתי מאז כבר 20K ק"מ ללא סימן לבעיה מסוימת.

אבדוק מחר (החשבונית אצל הרואה חשבון) ואדווח איזה שמן שמו לי.

בכל מקרה, שרון, אני לא מבין מה בדיוק אתה רוצה מהיבואן שיעשה.

אם הפסיקו לייבא את השמן הזה ואם היבואן של השמן קובע שהשמן שמחליף אותו הוא ה D, מה אתה רוצה שהוא יעשה? יתחיל לייבא לבד את השמן?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בדיקה של שרון (והוא יעדכן אותנו) השמן הוא TQ-95 בהתאם להנחיות המחלקה הטכנית של היבואן.

מה גם שב troubleshooting מצויין במפורש שהעברות גיר גסות מקורן עשוי לנבוע משימוש בשמן גיר לא נכון (במקרה של שרון)

מעניין לעניין אני יכול להעיד שתחליפים עד כמה שלכאורה הם זההים לא תמיד טובים. שימוש בטרנזיסטורים חלופיים במגברי הטיה ומגברי הספק ע"פ רוב אורך חייהם קצר מאוד, למרות שב SPEC הם זהים.

אני מצר על התנהלות מוסך השלושה ומנהל המוסך. לצערי גם אני חווית שם יחס מזלזל של מנהל המוסך וחבל. למרות שכך אבי נחשב למומחה הגדול ואולי..שלא בצדק?

אני אבקש הבהרות מהפורום הבריטי ואני בטוח ששרון יעדכן אותנו בהתפתחויות שלו מהבוקר.

אבי

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסית באוטו דיפו ? אולי בפז? מי היבואן של CASTROL?

ושאלה אחרונה...מי היצרן של TQ-D?

באוטו דיפו לא הבינו מה אני רוצה, בפז מוכרים רק את ה D ,היבואן של כסטרול (שהוא פז ד"א)

לא מביא את השמן באופן סדיר ולא מוכן להביא אותו בכמויות קטנות

היצרן של ה TQ-D הוא פז

בכל מקרה, שרון, אני לא מבין מה בדיוק אתה רוצה מהיבואן שיעשה.

אם הפסיקו לייבא את השמן הזה ואם היבואן של השמן קובע שהשמן שמחליף אותו הוא ה D, מה אתה רוצה שהוא יעשה? יתחיל לייבא לבד את השמן?

זה לא שהיבואן של השמן החליט שהוא לא מביא אותו יותר

פשוט מצאו תחליף שחושבים שהוא מתאים ומחירו זול יותר אז משתמשים בו

לדעתי עדיין היבואן צריך להחזיק חלק מקורי לפי המלצת היצרן

גם אם מדובר בשמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הצדק איתך אבל הייצרן כנראה מאשר להשתמש בשמן תוצרת חברה אחרת במידה והוא מתאים למפרט הייצרן.

השאלה האם מישהו במחלקה הטכנית בדק את המפרטים של השמן החלופי ואישר שהם מתאימים למפרט הייצרן.

התנהלות נכונה של הייבואן מצריכה לשלוח את השמן החלופי לבדיקת מעבדה אשר יכולות לתת תמונה של איכות השמן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בדיקה של שרון (והוא יעדכן אותנו) השמן הוא TQ-95 בהתאם להנחיות המחלקה הטכנית של היבואן.

מה גם שב troubleshooting מצויין במפורש שהעברות גיר גסות מקורן עשוי לנבוע משימוש בשמן גיר לא נכון (במקרה של שרון)

מעניין לעניין אני יכול להעיד שתחליפים עד כמה שלכאורה הם זההים לא תמיד טובים. ואני בטוח ששרון יעדכן אותנו בהתפתחויות שלו מהבוקר.

אבי

עידכונים, אז ככה:

לפני כשלושה חודשים החלפתי שמן+פילטר גיר ברקסטון במוסך מורשה סאנגיונג.

לאחר פתיחת השרשור הזה הועלו בי ספקות לגבי סוג השמן מ-2 סיבות:

1.המחיר הזול יחסית ששילמתי

2.העברות הילוכים גסות בעיקר בתחילת הנסיעה.

לאחר בירור עם המוסך התברר ששמו לי דקסטרון 3 של פז (שגם הוא לתיה"ל אוטומט) ולא קסטרול TQ-95 שהוא לפי מפרט יצרן. הסברתי את עמדתי למנהל המוסך שאמר לי בפירוש שהדקסטרון 3 מתאים לרקסטון. התעקשתי והגעתי למוסך בעצמי והסברתי שאפילו באתר של "פז" מצויין שהקסטרול מתאים לרקסטון ולא הדקסטרון3.

לאחר בירור עם השירות הטכני הראשי של טלקאר הסתבר שצדקתי לחלוטין. הפקידה בדקה לי מול המחסן הראשי ונאמר לה במפורשות שכן יש במלאי קסטרול TQ-95 במלאי וזה ישלח אליה עד יום שני לכל היותר (בניגוד לכך שבתחילת השרשור הבנתי שאי אפשר להשיג את השמן הזה אלה רק תחליפי---TQ-D).

יש לציין שהיחס היה מצויין וסבלני והתנצלו על הטעות בטענה שזה מה שנשלח מהשירות המרכזי.

השמן יוחלף ביום שני.

בנוסף: לאחר יעוץ עם אבי, חבר מהפורום הוא הציע לי שגם אתעקש להחליף את הפילטר גיר (למרות שהוא חדש).

הפילטר הוא יקר במיוחד כ-600\700 ש"ח. ביקשתי זאת ונאמר לי שלא צריך כי בכל מקרה מנקים אותו בחומר מיוחד לפני

שמתקינים אותו שוב.

מה דעתכם בנושא?

בברכה שרון.

"כל היציע עכשיו משתולל...:multi::angel::onfire:"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליך לקנות את ה TQ-95 דרך מחסני החברה בבקשה תעדכן

לדעתי ישימו לך את ה TQ-D

למרות שמבמחשב זה מופיע תחת מק"ט של TQ-95

עוד תופעה היא שחלק מהמוסכים דרשו ממני מחיר לTQ-D כאילו היה הTQ-95

המחיר של ה95 הוא 295 ש"ח לא כולל מע"מ והמחיר של ה D הוא 145 ש"ח לא כולל מע"מ

המחירים הם לפי המחירון בחברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה לא מסוגלים להחליט איזה שמן צריך ?

לא לדאוג גם בכלי רכב אחרים המצב לא יותר טוב

במדינה שרשתות מזון מוכרות שמן מנוע ועוד מפרסמות דפים שלמים בעיתון :twisted:

אז באמת מה ההבדל ? :roll:

איציק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליך לקנות את ה TQ-95 דרך מחסני החברה בבקשה תעדכן

לדעתי ישימו לך את ה TQ-D

למרות שמבמחשב זה מופיע תחת מק"ט של TQ-95

עוד תופעה היא שחלק מהמוסכים דרשו ממני מחיר לTQ-D כאילו היה הTQ-95

המחיר של ה95 הוא 295 ש"ח לא כולל מע"מ והמחיר של ה D הוא 145 ש"ח לא כולל מע"מ

המחירים הם לפי המחירון בחברה

בשיחה עם השירות הטכני ביקשתי שתבקש במפורש את ה-TQ-95 ולא את ה-TQ-D, והשירות הטכני אישר במפורש

שיש כרגע TQ-95 והוא שולח אותו. אני יתעקש לראות את האריזה ואני מקווה באמת שכך יהיה ולא כמו שאתה אומר.

תודה בכל אופן על פתיחת השרשור הזה, אחרת לא הייתי יודע שהעברות הגסות מקורן בשמן.

אני יעדכן יום שני-שלישי מה בסוף נגמר.

"כל היציע עכשיו משתולל...:multi::angel::onfire:"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

ניסיתי בעוד כמה מוסכים של החברה ואין להשיג את הTQ-95 יותר

מישהו שאני מכיר שעובד באחד המוסכים בדק את העניין וטוען

שיש אישור מהמהנדס של החברה לגבי ההחלפה של סוג השמן

איך שזה נראה כרגע אין אופציה להשיג את ה 95 בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...