Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש יללת אלטרנטור

שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לזה שמעלי אפשר על אותו בורג אני עשיתי עם 2 חוטים על בורג אחד וזה עובד מעולה

המערכת שלי :

HU: PIONEER 3950 MID:MOREL PULS AMP:JBL GTS180 AMP 2:JENSEN MARCURI SUB:PIONEER SPICEL EDISEN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אפשר, אין עם זה כל בעייה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה איתמר אני לא הבנתי בתמונה הזו

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=117815&d=1212848531 הזכר יושב עליו החוט והזכר הזה מתחבר למגבר נכון?

עכשיו החוט הלא חשוף הוא ארוך כמו הRCA ומגיע עד לרדיו דיסק או מה? כי לא הבנתי, איך עושים שמחברים את הקצה השני לבורג של הרדיו דיסק

תדוה ואשמח תשובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב, השטח העבודה שלך הוא רק מאחורי הרדיו דיסק(הצד האחורי של הר"ד), אתה לא נוגע במגבר.

אתה שולף את הרדיו דיסק מהמקום ואתה תראה שיש כבל RCA שמתחבר לרדיו דיסק, מה שבעצם אמרו לך "הנקבה מדמה את היציאה ברדיו דיסק." בשביל להמחיש טוב יותר כיצד זה צריך להיות אז צילמו זכר ונקבה מחוץ לרדיו דיסק, כלומר הנקבה זה היציאה מהרדיו דיסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב, השטח העבודה שלך הוא רק מאחורי הרדיו דיסק(הצד האחורי של הר"ד), אתה לא נוגע במגבר.

אתה שולף את הרדיו דיסק מהמקום ואתה תראה שיש כבל RCA שמתחבר לרדיו דיסק, מה שבעצם אמרו לך "הנקבה מדמה את היציאה ברדיו דיסק." בשביל להמחיש טוב יותר כיצד זה צריך להיות אז צילמו זכר ונקבה מחוץ לרדיו דיסק, כלומר הנקבה זה היציאה מהרדיו דיסק.

אהה עכשיו הבנתי תודה:]

אם יש לי 3-4 אלה לעשוות בכולם את החוט הזה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך 3-4, יש לך או 2 או 4 או 6. מספיקה הארקה אחת לכל זוג RCAים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום

לא רוצה להקפיץ ולא רוצה להכנס לעומק. לא התקנתי מגברים. אבל בחשמל אני קצת מבין.

כבל עבה = התנגדות נמוכה יותר של הכבל (פחות הפסדים בדרך) והספק נטו גבוהה יותר מגיע לרמקולים. כמו כן זרם גבוהה יותר יכול לעבור.

אדמה/הארקה=גוף הרכב שבסופו של דבר מחובר לקוטב השלילי של המצבר, ולאלטרנטור לאחר המרה מ AC ל DC (ע"י גשר דיודות כל שהוא שנמצא שם).

כאשר מחברים מכשיר חשמלי ברכב. נהוג בדרך כלל למתוח כבל אספקה ואת המינוס מחברים לגוף הרכב. לפעמים כנראה עדיין לא יהיה חיבור טוב לגוף. צבע, נעל כבל שלא נלחצה כראוי. ועוד סיבות מסיבות שונות.

כאשר מדובר למשל במגבר שצורך זרם גבוהה. על הפרעה בחיבור לאדמה מפריעה. מכיוון נניח שבגלל שהחיבור לא תקין נוצרה התנגדות של 0.5 אוהם בחיבור (דוגמא לצורך חישוב). והמגבר צורך (אין לי מושג כמה אני מנחש) במקסימום כ-10 אמפר. מה שאומר שעל החיבור הלקוי יכול ליפול עד 5 וולט (בהתאמה לזרם). וכן על זו הדרך. מצב זה גורם לרעש והפרעות בסאונד.

כמו כן אם המתח באלטרנטור לא מיושר כראוי ועוברים "ריפלים" לתוך הסאונד (שמן הסתם צליל היללה מושפע מהסל"ד של הרכב - אני מניח זאת, אם הבנתי נכון את מקור הבעיה)

יש להקפיד על חיבורים איכותיים.

טוב...שבת עוד 3 דקות. שבת שלום... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק במאה אחוז

בזמנו אני כתבתי את הדבר ההפוך לגבי ההתנגדות לעומת עובי החוט.

לגוף הרכב צריכה להיות התנגדות נמוכה מאוד אבל אם חיבור ההארקה הוא לקוי (צבע לא מגורד, נקודת מתכת חלודה וכו' וכו') התופעה עלולה להתרחש.

שימוש בכבל מינוס עבה יותר או שימוש במספר נקודות הארכה יכול לפתור את הבעיה במקרים רבים.

לפעמים התקלה גם נובעת מהציוד עצמו וכמו שכבר צויין מעלה - מהאלטרנטור עצמו אם כי נדיר מאוד מהנסיון וממה שראיתי עד היום.

סה"כ שיטת העבודה ושיטת אבחון התקלה חייבת להיות יסודית - זה המפתח לפתרון הכי מהיר של התופעה הזו, בידוד הגורמים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם

יש לי את בעיית הרעש הזו וניסיתי לעשות מה שרשמתם כאן ולא הצלחתי .

יש לציין שהרעש יוצא מכל הרמקולים שיש וכאשר אני מדליק אורות הרעש מתגבר כל צרכן אחר שאני מוסיף מוסיף רעש

בבקשה עזרו לי איך אני פותר בעיה זו תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

תודה רבה לאיתמר ולמשתתפים בשרשור.

אמש פירקתי את הר"ד מדגם DEH5000 של פיוניר, ביצעתי את המעקף וביטלתי את יללת האלטרנטור ששיגעה אותי (אנשים אחרים בקושי הבחינו בה...).

תוך כדי כך ניתקתי זוג חיבורי RCA מיותר שנשאר מהסטאפ של הבעלים הקודמים, הידקתי את החיבור האנטנה והפרדתי כבלאז' ספגטי שגם קרקש מאחורי הדשבורד... את כל החיבורים הגלויים בודדתי באיזולירבנד.

הרכב שקט מתמיד ואיכות הסאונד השתפרה (לא יודע מדוע).

שוב - תודה רבה!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאילתא, אפשר לבצע את ההארקה מהצד של המגבר? כאילו לעשות אותו דבר אלא בכניסה למגבר, ומשם לחבר לשלדה? (נניח להתעלק על המינוס של המגבר) או שזה רק יוסיף רעשים?

כבר כמה זמן שקלתי לנסות, לראות אולי זה יעזור, אבל רציתי לברר קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...