Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש יללת אלטרנטור

שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שוב, ההודעה המקורית שלי סופחה לשרשור הזה למרות שהמצב שלי קצת שונה - אני מצרף תמונה הפעם:

DSC_0106.jpg

שימו לב בבקשה שאין לי RCA שמחובר לאנשהו בכלל - רק פקעת חוטים שמתחברת עם פלאג כלשהו בצד ימין מאחורה - הבנתי שזה חיבור סטנדרטי לרדיו לפחות ברכב שלי...השאלה - איך מטפלים בהארקה במקרה הזה?

תקציר: חיבור AUX לרדיו שמגיע מהמצת (מוזיקה משודרת ב-BT מהטלפון) יוצר רעשים צורמים ברמקול שמתגברים עם לחיצה על הגז ("יללת אלטרנטור").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכוונה שיש לך מתאם BT שמתחבר למצת הרכב ומשם לכניסת AUX ברדיו, נכון?

זו תופעה שנפוצה במטענים זולים לטלפון שמחוברים בהמשך לכניסת AUX מיציאת האוזניות שלהם.

אני מניח שהמצב דומה/זהה גם כאן.

כל הפתרונות הנפוצים לרעשי אלטרנטור יעזרו אולי גם כאן. ובתור התחלה הייתי מוודא לגבי מינוס טוב בין המצת לשלדת הרדיו.

מעבר לזה, ר"ד מבית טוב שכולל בתוכו כבר BT, יעלה רק כ-550 ש"ח (לדוגמה פיוניר DEH-X4750BT).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Tom_22, אכן זה בדיוק המצב אצלי - לא רציתי להשקיע ברדיו (רכב ישן) והמטען היחיד שמצאתי באיביי עם BT ל-AUX הוא אכן די גרוע (לצערי לא מצאתי אחרים, אשמח להמלצות).

ההמלצה שלך לוודא

מינוס טוב בין המצת לשלדת הרדיו - זה נשמע לי הכיוון הנכון, אבל אין לי מושג איך להתחיל

:)

הונדה סיוויק 2002 - רעיונות/מדריכים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש מוצר כזה שנחשב איכותי במיוחד. אבל באמת שאיני מכיר.

לטעמי עדיפה השקעה בר"ד שכולל כבר BT, אבל זה כמובן לשיקולך.

חיבור לשלדת הרדיו/מינוס זו לא הבעיה - יש שם בורג נחמד באמצע, או שאפשר להתחבר לחוט המינוס עצמו.

לגבי המצת - צריך לפרק אותו ולהתעלק על המינוס שלו, שאני מניח מחובר למעטפת שלו. מחיפוש ראשוני קצת בגוגל לא מצאתי הסבר או דיאגרמה, אבל אני מציע שתפנה לחברה של 'כנופיית הטיפולים השוטפים' (פה בפורום) ואולי הם יוכלו לעזור במציאת כזו.

שים לב רק לנתק פיוז/מצבר כשאתה מתעסק עם חיבורים למינהם שם, בעיקר באיזור המצת, אחרי שזיהית מה פלוס ומה מינוס כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם, כשחושבים על זה, אולי בשביל לבדוק באופן זמני את הנושא -

יש הרי למתאם BT הזה מעין כנפונים שנוגעים במעטפת של החיבור למצת, כמו בתמונה (מצד ימין מאוזן):

-font-b-Bluetooth-b-font-V2-0-Handsfree-font-b-Cigarette-b-font-font-b.jpg

וודא קודם שהמעטפת היא אכן המינוס באמצעות רב-מודד, ואז אפשר לנסות ללפף על כנף אחת חוט ולדחוף אותו חזרה לשקע ואז את החוט בצידו השני לחבר לר"ד כשהוא בחוץ.

שוב, כפתרון זמני, לראות אם זה בכלל פותר את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עשיתי כמה בדיקות אפילו עם מנוע כבוי (רק סוויץ' דולק) ואלו הממצאים:

1. הרעש קיים גם ללא פעולת המנוע כלל! (למרות שכאמור מתגבר עם לחיצה על הגז בנסיעה).

2. הרעש נעלם לחלוטין כאשר אני מנתק את הדיבורית מהמצת או (מן הסתם) מה-AUX ברדיו.

3. הרעש לא קיים כלל עם דיבורית איכותית קודמת של גריפין שהייתה לי לאייפון (בלי BT).

4. הרעש לא משתנה בכלל, בשום צורה, מחיבור של מוליך בין המינוס במצת להארקה שב-AUX. כלום :(

5. הרעש לא משתנה כלל גם בחיבור המוליך מה-AUX לגוף הרדיו, נאדה. מה שכן:

6. הרעש משתולל לחלוטין (עוצמה וצליל) רק מתזוזה של הרדיו בתושבת ברכב! כל נגיעה משנה את תדר ההפרעה?!?

7. הרעש, אם לא ברור, הוא מעין הפרעה חדה כזו, מעין "לכלוך" אודיו עם פיץ' גבוה, שכאמור מתגבר עם לחיצה על הגז...

חייב לציין שבשלב הזה אני מבולבל - למה יש רעש גם עם מנוע כבוי ומה הקטע של התלות בתזוזה של הרדיו?!? מספיק שאני לוחץ קצת על הפלסטיק פנימה ויש שינויים מטורפים בצליל של הרעש. אם אני שולף את כל היחידה כמו בתמונה שצירפתי למעלה ומשחק עם החוטים - שום שינוי.

למותר לציין שאני אובד עצות. רכב ישן שממש לא בא לי להשקיע בו עוד כספים ברדיו אחר, כשבעתיד מן הסתם כבר יהיה לי משהו מובנה. דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם ושבת שלום .

אז ככה יש לי רעשי מנוע ברכב . הדברים שהיו מותקנים לפניי ואחרי .

לפני - סאב סאונד איקס . מגבר בזוקה 600 וואט . חיווט 8g . - היה רעשי מנוע .

הציוד שיש עכשיו -

חיווט 8g - אותו חיווט .

מגבר פרימייר 3200 וואט .

סאב jbl 1214t

קומפוננט jbl

6×9 של פיוניר

רדיו דיסק פיוניר .

הבעיה של הרעשי מנוע הייתה גם עם הציוד הראשון , אסל אחרי שהתקני תציוד השני זה גבר כי עוד רכיבים חוברו למגבר ואני ממש לא יכול לנסוע ככה .

החלפתי קבל rca אין שינוי . הקבל שמעביר חשמל מהמצב ישירות אל המגבר בצד שמאל של הרכב . והקבל rca בצד ימין ככה לא מאמין שזה קשור . הייתי אצל מתקין הוא אמר שיכול להיות שהרדיו דיסק פגום . יכולם להיות דבר כזה ? מה הבעיה עוד יכולה להיות ? אמי מזכיר גם במערכת הקודמת שהייתה חלשה בהרבה היו רעשי מנוע כך שאין קשר לרכיבים החדשים . אשמח לעזרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבל הדו גידי פה משמש מעין הארקה נוספת ע"מ לבטל את הרעשים האלה . מה שהתכוון המשורר בסופו של דבר זה לקחת כבל דו גידי , לגלף מעט משני צדדים . את הצד החשוף הראשון לחבר ליציאת RCA במערכת עצמה ואת הצד השני יש לנעול תחת בורג כלשהו בגוף המערכת . לי זה לא עבד בכל אופן .

תנסה גם להנמיך את הגיין במגבר זה סידר אצלי את הרעשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבל הדו גידי פה משמש מעין הארקה נוספת ע"מ לבטל את הרעשים האלה . מה שהתכוון המשורר בסופו של דבר זה לקחת כבל דו גידי , לגלף מעט משני צדדים . את הצד החשוף הראשון לחבר ליציאת RCA במערכת עצמה ואת הצד השני יש לנעול תחת בורג כלשהו בגוף המערכת . לי זה לא עבד בכל אופן .

תנסה גם להנמיך את הגיין במגבר זה סידר אצלי את הרעשים

אוקיי אז הבנתי פחות או יותר , אני חשבתי שצריך בכלל להתעסק עם הrca שמחוברים למגבר עצמו .

אוקיי בהד יוניט יש לי יציאת rca 1 לאן אני מחבר את ההארקה ? למינוס או לפלוס הרי יש שני כבלים . תודה רבה על העזרה , מעריך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...