Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור הקרור במחשב, מאיפה מתחילים?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 6127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשב שלי כרגע P4 1.7

החום שלו גבוהה כנראה בגלל מארז מעפן, אני מעלה תמונות והיתי רוצה הצעות לשיפור זרימת האויר כדי לקרר אבל לא לשים מערכת קרור מים ודברים של אלפי שקלים.

המחשב הזה גם ככה ישן ובעתיד ישמש בתור שרת

אל תתיחסו ללכלוך זה לפני הניקיון פסח

DSCF0003.JPG

DSCF0006.JPG

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ניקוי בלחץ אוויר (בלחץ נמוך ובזהירות לא להעיף איזה רכיב כזה או אחר) יעזור לך...

כמו כן, תפרק את הגוף קרור שעל המעבד, תנקה את המישחה הטרמית ותמרח חדשה. אם אין לך מישחה, הדרך הכי טובה היא לקנות גוף קירור חדש מתוצרת טובה (למשל של זלמן) והוא כולל בתוכו מישחה.

*עריכה:

תנסה "למשטח" את הכבלים כדי לשפר את זרימת האוויר, כבלים כגון כבל IDE (האפורים) יכולים להיתקפל ולהיצמד לדופן של המארז בצד שלא מפרקים. כבלי מתח אפשר להצמיד לחלק העליון של המארז ע"י מדבקה מיוחדת שאליה ניצמד אזיקון.

בהצלחה!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי שאר הרכיבים?

הקשיחים אצלי סובלים מחום, 48 מעלות כשרק המערכת הפעלה פועלת בלי איזה משחק או כל תוכנה אחרת שמאמצת קצת

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף אתה יכול להוסיף עוד מאוורר 80 מ"מ בחלק האחורי של המארז, כדי שיוציא החוצה אויר חם.

המארז בכלל לא משהו.

החום מהדיסקים עולה למעלה ואין שום מאוורר שיזיז אותו משם.

יניב

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן לקנות מאורר לאחורה, יש לך שם הכנה.

המאוור אמור להוציא אוויר - ואילו הקדמי אמור להכניס אוויר.

לגבי הגודל - תבדוק.

יש 80

יש 92

ויש 120

(מ"מ).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן שמתי לב להכנה מאחורה

איך מודדים באמת לפי ההכנה איזה גודל? מאיפה לאיפה למדוד שם?

ואולי כדאי לשים בצורה "חאפרית" ונטה בתקרה של המארז עם חור במארז שיוציא גם את האויר החם שעולה?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפריד בין שני ה-HD - לוקח את העליון ומעלה אותו קומה אחת (או שתיים, קשה לראות מהתצלום כמה מקומות פנויים יש מעליו) - בכל מקרה, שלא יהיו צמודים כמו עכשיו.

כמו כן, מעביר את המאוורר הקדמי ושם אותו בצד האחורי של המארז, כך שיוציא אוויר (או לחילופין, קונה מאוור נוסף ושם אותו מאחורה אבל מוודא שהאחורי מוציא אוויר והקדמי מכניס).

בנוסף, אני נוהג לדחוף את כבלי ה-IDE (האפורים הרחבים) בין כונני התקליטורים. כך הם לא מפריעים לזרימת האוויר (גם כך אין שם מאוורר באיזור וכונני התקליטורים מתחממים פחות משאר הרכיבים)

בכל מקרה, כמו שאמר גילי - לנקות את האבק ודחוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי שאר הרכיבים?

הקשיחים אצלי סובלים מחום, 48 מעלות כשרק המערכת הפעלה פועלת בלי איזה משחק או כל תוכנה אחרת שמאמצת קצת

מאווררים נוספים אכן יעזרו לך בהוצאת החום החוצה, אבל היה טוב אם היית קונה מאווררים שיודעים לווסט את המהירות שלהם (כאילו עם 3-4 חוטים ולא שניים) ולוודא שהלוח אם שלך תומך בשינוי מהירות המאוורירם ושיש לך מקום פנוי להם על הלוח אם, אחרת אתה מוצא את עצמך עם שואב אבק שפועל כל הזמן והרעש עצמו יכול להוציא אדם שפוי מדעתו. כמו כן, למרות שזה לא נישמע "רציני" יותר מידי, תצרוכת חשמל מיצטברת גבוהה. יש לי חבר שמילא את המחשבים במאווררים (שני 120 מ"מ, ועוד שניים של 80, ועוד אחד גדול על המעבד, כולם עובדים ב"פול גז"), תצרוכת החשמל שלו עלתה טיפה (במשך תקופה מאוד ארוכה הוא היה מקבל סכום מסויים שהיה די דומה, ואחרי ה"שידרוג" לשני המחשבים שלו היה שינוי בצריכה)...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) ניקוי אבק מקיף - מלבד הלחץ, גם עם מברשת על הרכיבים עצמם. גם בספק - יכול להוציא משם הרבה מאוד אבק שהצטבר.

2) ניקוי אבק.

3) ניקוי אבק.

4) חידוש גריז טרמי לקירור מעבד.

5) נראה שמאחור צריך מאוורר 80MM.

6) סידור כבלים עם אזיקונים.

7) ניקוי אבק.

8 ) ניקוי אבק.

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאלה מי מתנדב לעזור לי בפרוייקט? סתם אני צוחק

אני נותן נתונים לפי אוורסט

הלוח הוא intel garibaldi D850GB, תומך במהירויות של הונטות?

cpu sockets/slots 1 socket 423

chipset i850

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להשאר עם מחשב נייח בשנים הקרובות הייתי מתחיל בהשקעה במארז טוב.

מארז טוב מרווח הרבה יותר, יש לו מקום למאווררים (חלקם מגיעים עם מאוררים מובנים ושקטים) וברובם יש תעלות להעברת חיווט וכבלים בצורה שלא תפריע לאוורור.

בכולם יש פילטר שמונע אבק

חסרון גדול הוא המחיר אבל שוב, אם אתה מתכוון להשאר בנייח לתקופה של השנים הקרובות - תוכל להשתמש במארז הזה למחשבים בהמשך הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרק את הזכרון את הכרטיס מסך ואת כל מה שאתה עוד יכול לפרק ויודע להרכיב בחזרה.

ותנקה אבק, אם כל דבר הבא ליד, שואב אבק מטלית ודברים כאלה..

תוסיף עוד מאוורר. תחשוב על דרכי האוויר בפנים, אחד מוציא אחד מכניס אחד מול השני ודברים כאלה.

יש לי מחשב כמו אצלך, סוחב בסדר. אל תשקיע יותר מדיי, עוד חצי שנה שנה שנינו נחליף מחשב בדוק:D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכנון הוא באמת להחליף

אבל זה ישאר בתור שרת ואני מעוניין לשים פה קשיח חדש (גדול בנפח ומהיר יותר) ולא בא לי שהוא ישרף גם כן

48 מעלות לפני מאמץ לא הולך ברגל

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Compucase 6A19 זה מארז מצוין ועם ספק טוב שיספיק לך ועדיין יעלה רק 330 שקל

אם אתה בכ"ז לא מעוניין להחליף מארז אתה יכול להוסיף מאוורר מאחורה (זה נראה כמו מקום ל-80MM, תמדוד מחור של בורג לחור אחר קרוב אליו ולא באלכסון)

ניקוי בלחץ אוויר של קומפרסור רציני יעשה את העבודה (אם אתה מאיזור בית שמש אני אוכל לעזור לך)

החלפת הקירור של המעבד לא מחויבת המציאות, ויהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא קירור טוב לסוקט 423.

הפרדת הדיסקים הקשיחים היא כן חובה (יש מקום אחד מעל הדיסק העליון, מעליו יש כונן פלופי)

ככה שאתה יכול לשים את הדיסק העליון מאחורי המקום התחתון לכונן פלופי

בכל מקרה ב-6A19 זה שונה לחלוטין ולדיסקים הקשיחים יש מאוורר קדמי של 120MM שמקרר אותם ומזרים אוויר קר לתוך המארז ומקום למאוורר 120MM נוסף מאחורה כדי להוציא אוויר חם החוצה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...