Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה P0420 בממיר קטליטי, טויוטה קורולה 2003

שימשון
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה.. הוחלף לכם גם ממיר וגם מחשב או רק ממיר? תודה שוב..

ממיר ומחשב.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקרוב תופיע כתבה בנושא זה בירחון מוסכים, העורך ממתין לתגובות של יבואן טויוטה לפני שהכתבה תעלה על הנייר.

בתחלה היה היסוס כי נאולי טויוטה תתבע אותי וכו' , אבל העורך אמר שאם תקבל תגובה של היבואן לפני שהכתבה תופיע אז אין עילה לתביעה.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב תופיע כתבה בנושא זה בירחון מוסכים, העורך ממתין לתגובות של יבואן טויוטה לפני שהכתבה תעלה על הנייר.

בתחלה היה היסוס כי נאולי טויוטה תתבע אותי וכו' , אבל העורך אמר שאם תקבל תגובה של היבואן לפני שהכתבה תופיע אז אין עילה לתביעה.

אני לא מבין איזה תגובה פחדנית של העורך שלך. אם העובדות נכונות, אז אין כאן הוצאת לשון הרע, גם אם טויוטה תסרב להגיב.

(ואני מתכוון ליוניון מוטורס היבואן).

רוב תעשיית עיתונות הרכב בישראל אינה אובייקטיבית וחיה על פרסומי היבואנים. תקוותי שהעורך שלך אינו כזה.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר למקרה הספציפי הזה, טוב שהעורך שלך בעסקי העיתונות ולא בתחום המשפטים.

אם יבואן טויוטה ו\או היצרן יחשוב שהכתבה גרמה לו לנזק בגלל שנכתבו בה דברים לא נכונים, העובדה שפניתם אליו לקבלת תגובה לא תעלה ולא תוריד במשפט הדיבה שהוא ינהל מולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

גם לי יש תקלת P0420 בטויוטה קורולה.

אני מארגן קבוצת לחץ על היבואן ותביעה ייצוגית. מי שמעוניין אשמח אם יעביר אליי שם ופרטים למייל או כהודעה בפורום זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בעיה - זה עדיין גבולי .

מאחר וטויוטה לא מעדכנת או מפרסמת מה הבעיה , אין אפשרות לדעת אם הנושא טופל מראש בדגם 2004 ..

:idea: - הגיוני שכן - אבל ..

יש את התקלה גם ברכבים הנחשבים כדגם שנת 2004 - אפשר שהם עלו לכביש ב 2003 ( דגם 2004 יצור 2003 )

מצורף בעיות דומות ב טויוטה 2004 .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=227997&highlight=%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94+04%26quot%3B%26quot%3B

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=246774&highlight=%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94+04%26quot%3B%26quot%3B

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון,

אם ברשותי קורולה ראנקס שנת 2004 שעלתה לכביש ב1.4.04 (ובאמת יש אחת כזאת)

משמעות הדבר הוא שהרכב בוודאות יצא מהמפעל ב2004 ולכן לא תהיה לו את הבעיה...

או שאני טועה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שעורך הירחון "מוסכים" מהסס לפרסם את הכתבה על נושא P0420 של טויוטה , כנראה קיבל יעוץ שלא כדאי לו להעלות אותה על דפי הירחון שךו, זה מאוד מצער אותי ואת הנהגים שיש להם הבעיה ברכבם.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר הנורה דולקת מעל שנה מאותה הסיבה (החברה מסרבת להשתתף באופן מהותי בעלות התיקון ולכן בחר שלא לתקן) ולמרות זאת הרכב עבר את בדיקת זיהום האוויר עם נתונים מצויינים.

הדבר אינו מתיישב עם מהות התקלה, מה הכוונה שיעילות הממיר היא מתחת לסף הנדרש (Catalyst System Efficiency Below Threshold)?

האם משמעות התקלה היא שבמצבים מסויימים (ולא באופן קבוע) יעילות הממיר יורדת מתחת לסף הנדרש?

או שאולי תפקוד הממיר לקוי בטיפול ב NOx, רכיב שאינו נבדק במבחן הרישוי השנתי, וכך ברכב עבר את הטסט?

שאלה נוספת

האם החיישן האחורי שבודק את תפקוד הממיר התלת דרכי, בודק את תפקוד כל מרכיבי הממיר (החמצן לא נקשר ל NOx, אז איך מחשב המנוע מקבל חיווי לגבי יעילות תפקודו של חלק זה בממיר)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם החיישן האחורי שבודק את תפקוד הממיר התלת דרכי, בודק את תפקוד כל מרכיבי הממיר (החמצן לא נקשר ל NOx, אז איך מחשב המנוע מקבל חיווי לגבי יעילות תפקודו של חלק זה בממיר)?

חיישן למבדא (חמצן) לא בודק שום תפקוד של ממיר. חיישן זה בודק בסה"כ הפרש אחוז החמצן באוויר הפתוח מול אחוז החמצן בגזי הפליטה של המנוע (ראה הסבר באתר איגוד המוסכים) ומתרגם אותו למתח חשמלי, שעל פיו מחשב ניהול המנוע (ECU) יודע אם לתת יותר או פחות דלק לתערובת.

כפי שהסברתי בשרשור אחר, הרכבת שני החיישנים נועדה ליצור השוואה בין אחוז החמצן בתערובת לפני הממיר, לבין האחוז אחריו (ממיר תקין אמור להוריד את כמות הגזים האחרים הנפלטים, ובכך להעלות מעשית את אחוז החמצן בתערובת הגזים).

אם המחשב מקבל ערך דומה מדי בין שני החיישנים - המסקנה המתבקשת היא שסינון הגזים האחרים אינו מספק, ותוכנת המחשב "מניחה" שעל פי הנתונים שהתקבלו - תפקוד הממיר לקוי.

אין כאן בדיקה של הגזים האחרים, כמו בבדיקת מכשיר 4 גזים למשל - אלא רק הנחת עבודה שאם אחוז החמצן לא גדל - הממיר לקוי (באופן מעשי - זה מה שקורה, ולכן ברוב המקרים השיטה הזו טובה דיה לחיווי מצב הממיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי הכל למעט 2 דברים, ראשית בהתיחס לשרשור כיצד רכבים עם קוד תקלה P0420 מצליחים לעבור בקלות את בדיקות זיהום האוויר?

השאלה השנייה היא האם כמות החמצן שיוצאת מהממיר אינה קטנה יותר מזו הנכנסת אליו (נקשרת ל HC ול CO)?

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...