Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה למקצוענים : איך אני בודק ג'יפ 4*4 בצורה המקצועית (לא מנוע )

שושו
שימו לב! השרשור הזה בן 6475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רכב 4*4 בסגנון של נסין טראנו , פג'ארו , טרופר, גלופר , ויטרה ודומיהם .

שאלתי היא :

אני רוצה כמובן לעשות סיבוב על האוטו ולהרגיש את הסחיבה שלו ולדעת שהכל בסדר ורק לאחר מכן לקחת לבדיקה במכון בדיקה שיבדקו לי את הקומפרסיה של המנוע ולכן רציתי לדעת איך המקצוענים פה בודקים :

1-את הדרייב-שאפט + את החופש בצלבים של הדריבשאפט (אמרו לי להרים את האוטו על ליפט נייד ולבדוק עם בתנועות פיתול יש נקישות + חופשים ) האם בדיקה זה מספיקה / טובה ?

2-את הסרן האחורי (בקאקס ) האם ישנה בדיקה נוספת חוצ מלבדוק רטיבות .?

3-את הטורבו - האם ע"י מכות גז בכבל גז ושמיעה של שריקה של היניקה / סניקה של האויר זה מספיק לבדוק את הטורבו ?

4-את ה4*4 האם ניתן לבדוק רק בשטח ? (משום שיש נעילת דפרנציאל ובתנאי כביש אי אפשר לבדוק את ה-4*4 בגלל תנאי ההתנגדות של הכביש לצמיגים אלא רק בתנאי שטח שם החיכוך עם הצמיגים הוא כזה שאי אפשר להתהפך ע"י נעילת הדפרנצאיל או לשבור את מוט העברת הכוח ) .

הבדיקה שאמרו לי לעשות היא לנוסע בשטח ולתת גז בהילוך כוח ולראות שהוא זורק חול - האם בדיקה זאת מספיקה ?

5-איזה עוד בדיקות מעבר לסטדנרט (בדיקת מיסבי היגוי , משיכות , ציריות , מיסיבי צמיגים וכו' - כמו כל הבדיקות שעושים לפרייבט ) אתם ממליצים לי לעשות לרכב שטח ?

בתודה מראש ושבת שלום יותם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל- בודקים כל מה שבודקים בכל אוטו.

צלבים ומערכת הנעה- כשהרכב בניוטרל, אתה מחזיק בשתי ידיים את הדרייבשפט, יד מכל צד של הצלב, ובתנועות מנוגדות של הידיים מנסה להזיז את שני צידי הצלב זה מול זה- גם בתנועת פיתול וגם לכיוון מעלה-מטה וימין- שמאל לפי כיוון הכוסיות של הצלב (ותזכור שצלב לא עולה יותר מדי ברוב כלי הרכב- בין 90 ל150 ש"ח לצלב, בהנחה שאתה מחליף לבד. אם תיתן גל הינע לשיפוץ. זה כבר מאות שקלים)

טורבו- פתח את הצינור שמכניס את האוויר לטורבו, ותבדוק עם האצבע חופש גם בכיוון הציר וגם בכיוון הרדיאלי של הציר. בעקרון בכיוון הרדיאלי מותר חופש קטן מאוד, בכיוון הצירי צריך להיות כמעט 0 חופש.

סרן אחורי- כמו בדיקה של הצלבים- הפעלת כוח על הדרייבשפט לכיוונים שונים- מעלה מטה יבדוק חופש במיסב הפיניון, תנועת סיבוב תבדוק חופש בין הקורונה לפיניון ובתוך הדיפרנציאל. פתיחת פקק מילוי השמן תאפשר לך לראות אם יש מספיק שמן ומה מצבו (שמן אפור= מים בתוך הסרן- לא טוב. שבבים= גג"שים טחונים- לא טוב. צבע מיטלי= מיסבים שחוקים- לא טוב). כנ"ל לגבי דיפרנציאל קדמי.

מעבר לזה תבדוק טוב את הצמיגים- צמיגי שטח עולים הרבה. תבדוק נזילות מכל המקומות האופיניים, כולל תיבת הגה ויציאות מתיבת ההעברה לגלי ההינע, מחזירי שמן בדיפרנציאלים וכו'.

אם תיקח רכב ספציפי לבדיקה ויהיו לך שאלות (רצוי בצירוף תמונות ממצלמה דיגיטלית שכדאי לקחת לבדיקה)-

תוכל להיעזר בפורומים של http://www.jeepolog.com

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך על התשובה המהירה אבל אם אתה יכול בבקשה לפרט את הבדיקה של הטורבו ולהסביר אותה בצורה יותר ברורה .

והאם גם הרכבים פרייבט מסוג נניח בורה דיזל הבדיקה של הטורבו היא אותה הבדיקה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הבדיקה היא אותה בדיקה.

יש טובו, ולטורבו יש ציר. אם אתה פותח את הצינור דרכו נכנס אוויר לטורבו, אתה יכול על פי רוב, לגעת בציר, ועם האצבע (כשהמנוע מדומם, כמובן) לבדוק אם יש בו חופש.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאסף אמר לך זה לבדוק את החופש של הטורבו על הציר שלו.

הסר את הצינור בצד הכניסה של הטורבו. אחוז את ה"פרפר" באצבעותיך.

נסה למשוך ולדחוף את הפרפר על צירו (פנימה והחוצה).

בבדיקה השניה את אמור לחפש חופשים בכיון ה"למעלה" וה"למטה" של הטורבו.

שוב, אחוז את ה"פרפר" באצבעותיך ונסה לשחק עימו למעלה ולמטה (ביחס לבדיקה הקודמת שהייתה פנימה והחוצה), בדוק גם "אלכסונים" (משחק על הציר באלכסונים של למעלה ולמטה).

אני יודע שהתאורים נשמעים קצת מפגרים, אבל קשה לתת תאורים מכאניים דרך הרשת.

מבלי לפגוע, משאלתך נובע, שגם אם אתה מבין את אופן הבדיקות שאסף תאר לך, לא תבין את הממצאים שתקבל.

לטעמי, עדיף להעזר באדם שמבין או בבעל מקצוע.

והאם גם הרכבים פרייבט מסוג נניח בורה דיזל הבדיקה של הטורבו היא אותה הבדיקה?

לא אמורים להיות שום הבדלים באופן הבדיקה.

***עריכה - הוקדמתי***

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם,

אבל אני בחיים לא הייתי נותן למישהוא לפרק דברים ברכב שלי ולתת לו להתעלל בו עם מכות גז ופירפורים רק בשביל שהוא יראה שהרכב תקין... בשביל זה יש מוסך, שמבין מה הוא עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לבדיקת מערכת ההנעה יותר רצוי לעלות על ליפט ולבדוק-ככה גם אפשר לבדוק את שאר המכלולים מתחת לרכב.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברק, אתה רציני לגבי מה שאתה אומר?

אני בחיים, אבל בחיים לא הייתי נותן למישהו לפרק לי את האוטו בשביל שאולי הוא יסכים לקנות אותה, וגם אז לא בטוח והוא יכול להגיד לא.

רוצה ללכת למוסך? אין בעיה. רוצה ללכת למכון בדיקה? אין בעיה.

אבל לפרק לי את האוטו בחנייה, לא מקובל עליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך לשאלתי מקודם :

רציתי לדעת איך אני בכלל יודע שהטורבו עובד - האם שאני נותן מכות גז בכבל גז אני אמור לשמוע שריקה של לחץ אוייר שאני משחרר את הכבל גז ?

את מצב תקינותו של הטורבו כבר הבנתי איך לבדוק אבל השאלה שלי היא איך בכלל אני יודע שהטורבו נכנס לפעולה ?

בתודה מראש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברק, אתה רציני לגבי מה שאתה אומר?

אני בחיים, אבל בחיים לא הייתי נותן למישהו לפרק לי את האוטו בשביל שאולי הוא יסכים לקנות אותה, וגם אז לא בטוח והוא יכול להגיד לא.

רוצה ללכת למוסך? אין בעיה. רוצה ללכת למכון בדיקה? אין בעיה.

אבל לפרק לי את האוטו בחנייה, לא מקובל עליי.

לא מקובל עליך? אין בעיה.

כלל מספר אחד:

"קונה מרצון מוכר מרצון", על כל השאר כבר מסתדרים.

למה אתה חושב שבמכון בדיקה יתייחסו לרכב יותר טוב? אפילו לא נותנים לך לראות את תהליך הבדיקה.

שלחת פקס למשרד ממשלתי ואתה רוצה שיענו לך? אתה עולה חדש? אתה לא מכיר איך דברים עובדים פה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברק, מוכר מרצון, כן. במידה והעמדתי רכב למכירה, אני יודע שאנשים יבואו, יבדקו את הרכב, "יחטטו" לא מעט, יקחו את הרכב לסיבוב - ועוד.

אבל, נראה לך סביר שיבוא אדם בתור קונה, ויתחיל להתעסק לי עם מערכת הטורבו (או כל מערכת אחרת לצורך העניין), וכל זה ממה שהוא למד בהתכתבות דרך פורום?

דברים כמו בדיקת שמן, מים, נזילות, התכופפויות, פירוקים בסיסיים - זה סביר, אבל מפה לפירוק מערכות וצינורות לא לטעמי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...