Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת קפיצים לרכב!

honda_sport
שימו לב! השרשור הזה בן 6833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

לפני שתגידו לי תריץ חיפוש אז אני רוצה להרגיע אתכם הרצתי חיפוש ואף ראיתי וקראתי את המאמר שמוטי פירסם - מאמר מעולה ומתמצת מאוד את כל הנושא, פרט לדבר אחד !

לפני מספר ימים רכשתי סט קפיצי הנמכה של אייבך, כעת אני יודע שיש יתרונות וחסרונות ואני מוכן לספוג את החסרונות!

העיניין הוא שאני רוצה לדעת מה קורה לגבי הנושא הזה של החלפת קפיצים / הנמכת הרכב מבחינה חוקית!

מה קורה בזמן (חס וחלילה) תאונה? האם ישנו סיכוי שעלולים למצוא אותי באשם (במידה ובאופן ודאי, שאני לא אשם נוכח הסיטואציה של התאונה עצמה) ולהגיד שעקב החלפת הקפיצים נגרמה התאונה??

או מבחינה משטרת תנועה / בוחני תעבורה, איך הם ניכנסים לתמונה או לא ניכנסים ? ישנו מצב שאני אקבל הורדה מהכביש על דבר כזה? מצד שני איך הם יכולים להוכיח שזה לא הגובה המקורי של הרכב?

אודה לכם מאוד על תגובתכם

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנוסע על סיוויק עם קפיצי הנמכה של אייבך אני יכול להגיד שאני עובר טסטים כרגיל ואין בעיות מבחינת החוק .

דבר שני , ממש אין חסרונות !!!!! ואתה לא מאמין כמה הנסיעה הופכת לרכה ונעימה פתאום והרכב הופך להיות ד-ב-ק (ולא הרכב לא נהיה קופצני בכלל!) . ממש מומלץ , אל תהסס . בהצלחה

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**עריכה - נא להשתמש בהדגשות ובצבעים מתי שצריך ולא בהודעה שלמה, באמת שאין צורך בהודעות שנראות כמו תוכי**

אתם שמים קפיצי הנמכה על בולמים רגילים?
אפשרי, אין שום בעיה להרכיב קפיצי הנמכה על בולמים מקוריים.

החשש היחיד הוא שאם הקפיצים מורידים את הרכב יותר מדי, מהלך הבוכנה של הבולמים מתקצר וזה יגרור נסיעה קשה ולא נעימה וקיצור משמעותי של חיי הבולם.

כעקרון, לא מומלץ להוריד את הרכב ביותר מ-35 מ"מ על בולמים מקוריים,

מעבר ל-35 מ"מ צריך בולמים בעלי מהלך בונכה קצר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות

דבר שני כן אני מתכוון להרכיב אותם על הבולמים המקוריים של הרכב (כנראה באופן זמני קיט בולמים שיתאים לקפיצי ההנמכה האלה יעלה יקר מאוד כ-500 ש"ח לבולם - KONI)

CaRoTaT בזכותך ירד לי החשש לשים את הקפיצים על הרכב כי הקיט שקניתי הוא עד 35 מ"מ הנמכה, תודה!

CivicNos ראיתי את הרכב שלך ואני מקווה מאוד שהרכב שלי בעזרת הקיט הזה יגיע לתוצאות כאלה

עכשיו רק נשאר להתקין אותם ולקוות לטוב

תודה לכולם על העזרה

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**עריכה - נא להשתמש בהדגשות ובצבעים מתי שצריך ולא בהודעה שלמה, באמת שאין צורך בהודעות שנראות כמו תוכי**

אפשרי, אין שום בעיה להרכיב קפיצי הנמכה על בולמים מקוריים.

החשש היחיד הוא שאם הקפיצים מורידים את הרכב יותר מדי, מהלך הבוכנה של הבולמים מתקצר וזה יגרור נסיעה קשה ולא נעימה וקיצור משמעותי של חיי הבולם.

מעבר ל-35 מ"מ צריך בולמים בעלי מהלך בונכה קצר יותר.אני מבין שהקשבת טוב לMASTER CHIF :-)

מה שהוא אמר הוא מאוד מדוייק ונכון

אני רק יוסיף דבר אחד

כשאתה נוסע על הבולמים המקוריים אתה בעצם גורם להם לבלאי מואץ והם ימותו יותר מהר מבולם עם קפיץ רגיל

הייתי מציע לך להיזדרז עם הבולמים החדשים שלא תמצא את האוטו שלך פתאום מגרד עם האגזוז את הכביש (כמו שקרה לחבר )

עידן

מפש איביזה טורבו 2001-2 ה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש היחיד הוא שאם הקפיצים מורידים את הרכב יותר מדי' date=' מהלך הבוכנה של הבולמים מתקצר וזה יגרור נסיעה קשה ולא נעימה וקיצור משמעותי של חיי הבולם.[/color']

מעבר ל-35 מ"מ צריך בולמים בעלי מהלך בונכה קצר יותר.אני חייב לתרגם לך מה אתה אומר -

אין בעיה להרכיב קפיץ עם דירוג קשיחות גבוה בהרבה ממה שהבולם תוכנן לו תוך כדי שאתה מקצר לו את המהלך, בסה"כ אתה גורם לבולם לרכב על הבאמפ-סטופ שלו כל הזמן, זה בסה"כ גומר את הבולם, דופק את נוחות הנסיעה והכי חשוב - משבש את פעולת המיתלה התקינה.

מלבד זאת, האם ההמלצה לגבי 35 מ"מ הנמכה על בולמים מקוריים תקפה לסיוויק או לכל רכב אחר?

ולאריק -

קצת ספריי צבע שחור על הקפיצים לפני ההתקנה יעשה עבודה מצויינת בלגרום לקפיצים להיראות כמו המקוריים, אם זה מה שמדאיג אותך... :wink:

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי שלום וחבל שלא ראיתי את המודעה שלך לפני כן רעיון טוב לצבוע אותם אבל הרגע עבר וחלף הקפיצים כבר מורכבים על הרכב שלי ואני רוצה להגיד לכם הנסיעה השתנתה מקצה לקצה

אני לא יודע אם הזכרתי אבל לפני כ8 חודשים החלפתי גאנט ברכב ועליתי 2 מידות (מ14 ל 16) מאותו יום הרכב לא יציב בסיבובים מפרפר בלי סוף בתחילת נסיעה ומשייט בלי הרף בנסיעה רגילה ופשוטה

היום לאחר שהרכבתי את הקפיצים החדשים חל שיפור משמעותי ביותר שלא ציפיתי לו בכלל!!!!

ההגה ניהיה רך יותר , פנייה נוחה יותר

הרכב לא משייט ולא מפרפר

וממש אבל ממש לא מחליק בסיבובים

בקיצור אחת ההחלטות הטובות שלקחתי זה היה לקנות את הסט הזה ולהנמיך את הרכב

נכון שכל בור או באמפר אני לוקח ביתר זהירות אבל זה שווה בהחלט שווה

לא לראות בזה המלצה כי אני מאמין שכל רכב לגופו

תודה לכולם על התגובות והעזרה

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הזכרתי אבל לפני כ8 חודשים החלפתי גאנט ברכב ועליתי 2 מידות (מ14 ל 16) מאותו יום הרכב לא יציב בסיבובים מפרפר בלי סוף בתחילת נסיעה ומשייט בלי הרף בנסיעה רגילה ופשוטה
אכן, ניכר ברכב שהעלייה במידה היא שיפור...

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לתרגם לך מה אתה אומר -

אין בעיה להרכיב קפיץ עם דירוג קשיחות גבוה בהרבה ממה שהבולם תוכנן לו תוך כדי שאתה מקצר לו את המהלך, בסה"כ אתה גורם לבולם לרכב על הבאמפ-סטופ שלו כל הזמן, זה בסה"כ גומר את הבולם, דופק את נוחות הנסיעה והכי חשוב - משבש את פעולת המיתלה התקינה.

מוטי.

ומה בדיוק תיקנת? רווח ופסיק?

ציפיתי ממך לתשובה חכמה יותר ולא לסתם תגובה מטומטמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות נוסח התגובה החצוף אני אסביר לך.

כשאתה אומר לבנאדם -

אין שום בעיה להרכיב קפיצי הנמכה על בולמים מקוריים.

למרות ההשלכות השליליות (עובדתית) יש בזה משום המלצה, מסוייגת, אבל עדיין המלצה.

במציאות זה לא ככה וזה גם לא מומלץ, אבל ככה זה כנראה, כולם חאפרים ואת אף אחד זה לא מעניין מה ההשלכות... חבר של חבר של אמר שאין בעיה... מנהל של פורום שיפורים שממליץ לחתוך קפיצים כדי להנמיך את הרכב...

אתה אפילו לא מודע לכמה שהמצב של השיפורים בארץ הוא בכי רע, גם בין מי שחושב שהוא מבין משהו.. החאפריות חוגגת.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות נוסח התגובה החצוף אני אסביר לך.

כשאתה אומר לבנאדם - למרות ההשלכות השליליות (עובדתית) יש בזה משום המלצה, מסוייגת, אבל עדיין המלצה.

במציאות זה לא ככה וזה גם לא מומלץ, אבל ככה זה כנראה, כולם חאפרים ואת אף אחד זה לא מעניין מה ההשלכות... חבר של חבר של אמר שאין בעיה... מנהל של פורום שיפורים שממליץ לחתוך קפיצים כדי להנמיך את הרכב...

אתה אפילו לא מודע לכמה שהמצב של השיפורים בארץ הוא בכי רע, גם בין מי שחושב שהוא מבין משהו.. החאפריות חוגגת.

מוטי.

נעלבנו ?

זה אופן התגובה שלך.

הסברתי יתרונות וחסרונות, גם אני החלפתי קפיצי הנמכה ולאחר חצי שנה גם לבולמים ספורטיביים, את ההסבר שלו הוא קיבל גם בפרטי.

מנהל פורום שיפורים ממליץ לחתוך קפיצים?! תוכיח לי ולא ע"י חבר שאמר לסבתא שאמרה לכלב.

מצב השיפורים בארץ לא טוב, אבל מי אמר שאני בארץ?

?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעלבנו?!

אל תיתן לעצמך יותר מדי קרדיט, ילד.. :roll:

אין לי שום עניין בלפתוח דיונים על איכויות של פורום זה או אחר, אבל את עצת אחיטופל של חיתוך קפיצים שנתן מנהל פורום שיפורים מסוים לא שמעתי ממישהו יד שלישית, קראתי את זה בעצמי, ולדאבונך אני ממש לא חייב להוכיח לך כלום.

תרגיש חופשי לחסוך מאיתנו תגובות מטופשות כמו זו להבא ובאופן כללי הייתי ממליץ לחזור לנושא השרשור ולא לפתח את השיחה הזו.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...