Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מצה"ל - חתול בשק?

luckdragon
שימו לב! השרשור הזה בן 6258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לקנות רכב מצה"ל:

רנו מגאן

עלות 10,000 - 12,000 ש"ח

מודל 1999 - 2000.

דיזל.

ידני.

סמ"ק נראה לי 1900

אני לוקח בחשבון שאצטרך לבצע שיפוץ לרכב.

1. האם ,למרות המחיר האטרקטיבי,לקחת סיכון? זה כדאי?

(התקציב שלי זה עד 20,000)

2. האם הרנו מגאן נחשבת לטובה,אמינה?

3. האם ניתן לקנות דרך מכרז/סופרסנטר/ליסיניג רכב בתקציב נמ"ל הכולל רישוי בדיקה ? אם כן, איזה רכבים עדיפים?

תודה לעונים,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים יוצאי צה"ל הם לרוב קרועים,מתים,שחוטים והרוגים.

ולפי מה שאני יודע (ואולי אני טועה) הם גם נמכרים במכרזים ששם אין לך בכלל אפשרות לבדוק את הרכב.

אז זה בערך כמו לקנות חתול מת בשק. :?

.All Imprezas are equal,some are more equal then others

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכרזים שאין לך אפשרות לראות את הרכב זה נראה לי רכבים מעוקלים וכל השאר במכרזים של המשטרה נראה לי שבצבא זה משהו אחר... אבל בהקשר של כדאיות אני לא מספיק מבין כדי לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים הצבאיים יוצאים משירות כאשר הם מסיימים לרוב מכסה מסויימת של שנים ו/או קילומטרים וכדאיות ההשקעה בהם נמוכה מאוד.

כן, זה חתול בשק. אי אפשר לדעת מה מצב המנוע/קלאץ' וכמובן שכל מה שקשור למתלים, היגוי, בלמים ומיזוג אויר גם כן לא ידוע לך כרוכש פוטנציאלי.

אם יש לך את הקשרים הנכונים, הן במוסכים טובים שיוכלו לטפל ברכב במחירים שפויים והן בתוך כל הקומבינת סוחרים הזו שנקראת סדנת מצל"ח בצריפין (לשם מגיעים רכבים חדשים ונפלטים הישנים => מגרשי השבתה), כדאי ללכת (קצת מזל גם כן לא יזיק).

בכל מקרה אחר לא כדאי להתקרב, במיוחד לא לדלי-תקציב שמחפשים רכב מודרני אבל עלולים להתקע עם חתיכת פח מחוברת ל-4 גלגלים שתעמוד להם בחניה כעציץ.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי.

מניסיון שלי אם אין לך קומבינות בצריפין אז לא להתעסק!!

יש שם גורמים שמתעסקים שנים רק עם מכוניות ממכרז משהב"ט.

רוב הטובות משחק מכור!!

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שרוב הרנו מגאן היו רכבים צמודים של סא"לים או אל"מים (תלוי באיזה מגאן מדובר...), מה שאומר שהיא כנראה עברה חיים קלים מעט יותר.

עדיין, לא ממליץ לקנות רכב מצה"ל. מדובר ברכבים שעוברים מינימום טיפול במינימום כסף. על הרכב נוהגים בדרך כלל חיילים רבים שלא מרחמים כלל על הרכב.

מה שכן, יש כמה מגאן יפייפיות בצה"ל. שמורות להפליא. אם תיפול על אחת כזאת......

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומלץ בכלל.

ק"מ גבוה מאוד, רכבים שנוהגים עליהם "ילדים" שמחליטים לבדוק את הביצועים של הרכב מכל הבחינות.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך לדבריו של צביקה-פיק...

החיבור מגאן-סא"ל לאוו דווקא אומר שהרכבים פחות שחוטים, אלא בדיוק ההיפך:

המגאנים והקנגו הם הרכבים היותר נגישים לרוב החיילים בסדיר, שכמעט ללא יוצא מן הכלל מוציאים את תסכולם על המערכת ברכבים האלה.

גם רכבי קצינים בכירים לא רואים חיים יפים.

אישית יצא לי לנהוג ב-B4 של תא"ל ובקאמרי של אלוף שעוברים התעללות לא קלה אצל נהגי הבוס כשהם לבד ברכב (מה שקורה רוב היום)

אך, לעומת זאת, אכן יש מציאות.

לסא"ל שלי יש אופל אסטרה, ולמרות שמדובר ברכב צבאי לתקופת כלשהי, הוא שומר על הרכב בצורה מדהימה-כאילו מדובר ברכבו הפרטי!

הוא נותן רק לחיילים שהוא ממש מכיר וסומך עליהם לנהוג (אני למשל, נוהג יותר מכולם ברכבו) ולרכב עצמו ק"מ נמוך והוא עובר אצלו ביקורת שמן ומים תמידית.

אם מדובר בהגדרה של "חתול-בשק" אז כאן זו הדוגמה המוכיחה ביותר.

הבן-אדם שירכוש את האסטרה הזאת מהסא"ל שלי יעשה את עסקת חייו!

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר תקח בחשבון שמציאה כזו בצה"ל יש אחד ל.....הרבה מאוד, כל שאר הרכבים הם רכבים שעברו התעללות קשה של נהיגה פראית וללא בקרה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר תקח בחשבון שמציאה כזו בצה"ל יש אחד ל.....הרבה מאוד, כל שאר הרכבים הם רכבים שעברו התעללות קשה של נהיגה פראית וללא בקרה.

ל'

אין ספק בכלל ליטל... לא אגזים אם אשער ש-95% מהרכבים בצה"ל כן עוברים התעללות קשה מאוד!!!

(שוב, גם רכבים של קצינים בכירים- זה עדיין לא רכבם הפרטי, והיחס בהתאם)

יותר מכך, הסבירות לרכוש רכב כמו של הסא"ל שלי היא כמעט אפסית לאדם רגיל חסר פרוטקציות מבפנים, מהסיבה הפשוטה שאנשי הקבע במצל"ח ובשאר המקומות שמטפלים בשוטף ברכב הזה כבר מסמנים אותו ודואגים שהוא ימכר לידייהם בסוף שירותו.

אני בכל אופן הייתי מוותר מראש.... מי שרוצה להיכנס יותר לעומק, שיסע לצריפין, שיעמוד עם גבו לחר"פ מרכז ויעיף מבט על מגרש הרכב של מכוניות צה"ל היוצאות...!! (פשוט מראות זוועה)

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו "בית קברות למכוניות":wink:

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו "בית קברות למכוניות":wink:

ל'

גרוע מזה, צריך לראות כדי להבין...

מכוניות זרוקות,מטונפות, חלונות פתוחים, שמש יוקדת במהלך חודשים ארוכים, דלתות לא סגורות כראוי, שורות של רכבים אחרי תאונות קשות, העמסה על מובילים בצורה רשלנית וחאפרית ומה לא.....

יש שם את כל דגמי הרכבים הצבאיים שקיימים, החל מקנגו/מגאן ועד היילקס/ ספארי/ונדורה וכו'..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה באמת מקבל חתול בשק (אסור להתניע את הרכב, ואם אני לא טועה אסור גם להיכנס לתוכו). אבל, אתה יכול לבדוק את המצב החיצוני פחות או יותר, ולבדוק את המגאנים עם הקילומטרז,הנמוך יחסית (נמוך במשהב"ט = 190 אלף +-). דבר נוסף הוא שיש שם הרבה סוחרים שבאים גם כן להציע הצעות על מכוניות, ככה שצריך להיות זהיר חכם ונבון ולעשות טוב שיעורי בית בנוגע למכונית הרצויה. 2 הפונטו שאנחנו קנינו היו סה"כ במצב לא רע: באחת הקלאץ החליק אז הוא הוחלף,היו בעיות קטנות עם החלונות חשמל, באחת המצבר היה גמור, וכמובן הצמיגים שגם לא היו במצב מי יודע מה. בנוסף באחת יש עד היום בעיה של השתנקויות (כנראה חיישן למדה תקול, או תרמוסטט שצריך להרכיב), ובפונטו אחת המזגן לא עבד (הוחלף מדחס) אבל תאכלס כל התיקונים לא עלו לנו הרבה מידי כסף. (בגלל שיש מכרים, וכל מיני קשרים). ההמלצה היא אם יש לך כאמור רצון כוח זמן (מאוד חשוב), וקשרים (רצוי מאוד), אז תלך על זה, אם לא אז תחשוב בכיוונים אחרים.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...