Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סנן אבנית סיליפוס - האם הוא יעיל בעיקר לשמירה על גופי חימום?

tepic

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי תשובות שלמדתי מהן המון על השפעת הבנית על גוף החימום על יעילות בדוד, אשמח להשכיל באמצעותכם עוד קצת.

אני גר במקום ש"התברך" בכמות אבנית נדיבה במי הברז.

עקב תלונות רבות מכיוון הגברת השולטת בבית, הטוענת שהאבנית משאירה סימנים בכל מקום (מקלחון, מגירות המטבח וכו') הלכתי ורכשתי סנן אבנית מסוג סיליפוס של המותג הישראלי המוכר.

לאחר התקנתו ראיתי שכמויות האבנית בקומקום פחתו דרסטית, אך עם זאת כמויות כתמי האבנית השונים לא הושפעו במידה רבה.

מהיכרותי עם הסיליפוס אני יודע שהוא לא מעלים אבנית, אלא מתרכב עמה ומונע את שקיעת האבנית - אך מה קורה כאשר המים העומדים פשוט מתאדים להם (כמו במקלחון)?

אני מניח שהאבנית לא מתאדה... ולכן, האם באמת פילטר סיליפוס אינו מיועד למניעת כתמי אבנית?

האם יש משהו שאני מפספס? האם קיימים פתרונות אחרים שכן יודעים לפתור את הבעיה? (בתחשב בכך שמרכך מים לא חוקי בבתים פרטיים ולא אעבור על החוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, tepic כתב:

אני יודע שהוא לא מעלים אבנית, אלא מתרכב עמה ומונע את שקיעת האבנית

מדוייק לחלוטין. 

האבנית אוהבת להתרכב עם דברים מסויימים ולכן קשה להיפטר ממנה. 

מסנן סיליפוס ביתי לא יטפל באבנית ב-100%, אבל האבנית שתישאר אמורה להיות קלה יותר לניקוי ויקח לה הרבה יותר זמן להתגבש על האביזרים\מוצרים השונים. 

מנחש שאתה מכ"ס? האבנית שם זו מכה רצינית... (אתה לא חייב לענות ;))

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להמר. אבנית במים בארץ זה לא משהו נדיר.

אחרי התחבטויות, התקנתי עמיעד רק על הכניסה לדוד. מבחינת סימנים על המקלחון וכו', המסקנה שלי זהה. מכונת הכביסה קיבלה סנן סיליפוס משלה, מהקטנים האלה שמתברגים על הברז. מי שתיה מסננים בבריטה, שמעלימה את האבנית לחלוטין. בדקתי אתמול עם ערכת הבדיקה, לפני ואחרי החלפת סנן בריטה שעבר זמנו. לפני החלפה - קשיות זהה למי הברז. אחרי החלפה - קשיות מים אפסית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קורן בן אשר כתב:

אין מה להמר. אבנית במים בארץ זה לא משהו נדיר.

אחרי התחבטויות, התקנתי עמיעד רק על הכניסה לדוד. מבחינת סימנים על המקלחון וכו', המסקנה שלי זהה. מכונת הכביסה קיבלה סנן סיליפוס משלה, מהקטנים האלה שמתברגים על הברז. מי שתיה מסננים בבריטה, שמעלימה את האבנית לחלוטין. בדקתי אתמול עם ערכת הבדיקה, לפני ואחרי החלפת סנן בריטה שעבר זמנו. לפני החלפה - קשיות זהה למי הברז. אחרי החלפה - קשיות מים אפסית.

מה שאתה אומר מעניין, גם אני בחרתי להתקין עמיעד (אך על הברז הראשי), קניתי סטיקים כאלו לבדיקת קשיות והם לא הראו שינוי על אף שהקומקום הראה שאכן פחות אבנית שוקעת.

הנחתי שמכיוון שהאבנית עדין במים אז הסטיקים מודדים אותו ללא קשר להאם הוא התרכב עם הסילפוס או שלא.

תוכל לפרט על ערכת הבדיקה שלך?

ולגבי ההימורים, חלק מההימורים כאן כמעט נכונים ;) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tepic כתב:

הנחתי שמכיוון שהאבנית עדין במים אז הסטיקים מודדים אותו ללא קשר להאם הוא התרכב עם הסילפוס או שלא.

אני חושב שההנחה שלך נכונה, ושבמקרה של הבריטה, היא מוציאה ממש את האבנית מהמים - סטיק שהכנסתי למים מיייד אחרי החלפת פילטר והרצת 3-4 קנקנים הראה אפס אבנית. כנ"ל בקומקום - אחרי החלפת פילטר הקומקום נקי לגמרי למשך סדר גודל של שלושה שבועות שזה יוצא בערך ~ 100 ליטר להערכתי.

לפני כשעה, tepic כתב:

https://www.amazon.com/dp/B08D8KFPV8

נראה לי משהו די גנרי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...