Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עסקת ליסינג בטעם רע - באילו מקרים ניתן לבטל?

ExtraD

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Be roo כתב:

מכרו לה רכב בתקציב משולש ממה שהיא צריכה? 

מכרו לה רכב סתם יקר עם יכולות שלא רלוונטיות לה?

לא ראוי לקחת דוגמה מוקצנת שאין לה הקבלה למקרה הזה רק כדי לנסות להציג אותה כקורבן.

אם אתה רוצה דוגמה מקבילה מעולם המחשבים, אז הסבתא ביקשה מחשב שניתן לחבר אליו מקלדת חיצונית ומכרו לה כזה עם חיבור USB ולא typeC. אז הוא מרגיש קצת אחרת, אבל עושה בדיוק את מה שנדרש, ומתאים לה בכל פרמטר.

ואת המחשב היא לא יכלה לקחת לנסיעת מבחן...

אם היא רצתה type c וקיבלה usb כנראה שזה לא מתאים לה בכל פרמטר, נכון? הדוגמה לא הייתה בשביל לייצר הקבלה אבל להדגיש שמי שעומד מולך לרוב יהיה יותר מבין בתחומו. 

ועוד משהו, הוא הרי ״סוכן״ - בשביל מה הוא יושב שם ומקבל עמלות? הוא צריך ללכת לקראת הלקוח, להתאים לו את העסקה הטובה והמתאימה ביותר.
לשמר לקוח קיים ולשדרג אותו אח״כ בלקחת עוד רכב פי 20 יותר זול מאשר להביא לקוח חדש. נראה לכם שאחרי היחס והתוצאה הזאת היא תשאר אח״כ באותה החברה? גם משהו להתחשב בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע אותי גלגול האחריות לאחרים.

בא אדם בוגר, עושה עסקה מרצונו החופשי, וכשמגלה שהמוצא לא בדיוק מה שהוא חשב ישר מחפשים אחרים שישאו איתו באחריות.

לגבי להיטות של מוכרן לסגור מכירה - זה מה שמצופה ממנו. 

ולגבי הגיר - מתרגלים אליו. כמו שצריך להתרגל גם לרובוטי דו מצמדי או לגיר רציף. 

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ExtraD כתב:

גם משהו להתחשב בו.

סבבה אז תתחשב בו. מפתיע האורך של השרשור הזה. אתה סוגר עסקה בעשרות אלפי שקלים, תעשה את הבירורים שלך מראש. היא הזמינה דגם ורמת גימור וזה מה שהיא קיבלה? אם כן, לא מבין מה הסיפור. נכנסתי עכשיו לאתר של קיה והורדתי את המפרט. כתוב איזו תיבת הילוכים יש, וגם יחס הדחיסה, הספק, מומנט, אבזור, ביצועים, תצורת מתלים, מידות צמיגים. אם זה היה חשוב לי הייתי מסתכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע אותך אורך השרשור ואתה מחליט להגיב ולהאריך אותו? 😄

חלילה גלגול אחריות.
בוא נגיד לדוגמה מגיע מישהו ורוצה לרכוש לעצמו סימולטור טיסה מקצועי הביתה. סתם, תחביב. אין לו מושג בזה - רוצה לטוס.
כשיגיע אותו הבחור לקנות כנראה יצפה מהנציג להסביר ולפרט גם מה שהוא לא יודע שהוא לא יודע.

זה בגדול ההבנה שלה במכוניות, וכשכתוב לה אוטומט - מבחינתה זה לא רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ExtraD כתב:

היא רצתה type c וקיבלה usb

תקרא שוב מה כתבתי. היא לא רצתה את זה או את זה, היא ביקשה יכולת לחבר מקלדת. אין לה מושג מה אפשרויות החיבור השונות וההבדלים בינהם לא אומרים לה כלום.

אתה כל הזמן חוזר על מה הוא צריך והוא אמור, וכלום על ״יזהר הקונה״. אדם בא להוציא סכום גדול, על מוצר שלא קנה מעולם ולא טורח לעשות את הבירור המינימלי כדי להבין מה ומי.

היא ידעה למצוא אותך אחרי, למה לא נעזרה בך לפני?

לפני 17 דקות, ExtraD כתב:

גם משהו להתחשב בו.

אז עכשיו ירדנו מחוסר שקיפות והגינות ליעוץ עסקי ושימור לקוחות?

וואלה, לפי התיאור שלך הוא לא אדם נעים במיוחד, ואחרים כנראה לא היו סוגרים עסקה. אולי הוא איש מכירת רע ומחר יפטרו אותו. אין לזה קשר למה שהאשמת אותו במקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ExtraD כתב:

מפתיע אותך אורך השרשור ואתה מחליט להגיב ולהאריך אותו? 😄

חלילה גלגול אחריות.
בוא נגיד לדוגמה מגיע מישהו ורוצה לרכוש לעצמו סימולטור טיסה מקצועי הביתה. סתם, תחביב. אין לו מושג בזה - רוצה לטוס.
כשיגיע אותו הבחור לקנות כנראה יצפה מהנציג להסביר ולפרט גם מה שהוא לא יודע שהוא לא יודע.

כולה עוד הודעה אחת😅

שמע כנראה זה הבדל בתפיסה, יש אנשים שעושים שיעורי בית לפני ויש כאלה שלא. אלה שלא, סיכוי יותר גבוה שיתבאסו. אתה רואה פה אנשים שעושים מחקר לפני השכרת רכב, עזוב קניה.

לא יודע מה אתה אמור לעשות עם ציפיות.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת החוק ומשרד הרישוי - רכב שאין לו דוושת מצמד הוא א-ו-ט-ו-מ-ט-י.

בקטגוריית המיני נמכרו ב-2023 14761 כלי רכב מתוכם 11185 עם גיר רובוטי. כנראה שבכל זאת אנשים חיים עם זה.

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ExtraD כתב:

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

ההגדרה אוטומט תקפה גם בשימוש עממי וגם בתחום החוקי ככזו שכוללת את כל סוגי הגירים שאינם מצריכים שימוש בדוושת קלאץ׳.

אם היא יודעת מספיק שיש כמה סוגים של גירים כאלה והיא רוצה אחד ספציפי, היא צריכה לדעת לשאול ולוודא את זה.

לרוב האנשים זה לא שמנה והם לא ישימו לב.

יש לי חברה שקנתה I10 רובוטית, היא לא מתה על הגיר אבל עשתה נסיעת מבחן והחליטה שהוא נסבל מבחינתה. ולא, היא לא מבינה במכוניות, היא פשוט טרחה לברר קודם, כולל פניה לחברים שמבינים ופרסום שרשור בפורום.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכר בחברה תפקידו למכור. בחברת ליסינג שיעור לקוחות חוזרים הוא אפסי וגם זה בקבועי זמן של שנים. למוכר כזה, שימור לקוח לא ממש נדרש. יחס מכבד וסימפטיה אן העדרם זה כבר חלק מאישיותו, אבל לא מהווה כל עילה לביטול עיסקה.

אין כאן כל עילה פרט לנסיון למצוא אשמים אחרים מעבר להתממות לאחר מעשה, בטענת לא ידעתי כי לא אמרו לי. 

לפני 4 דקות, Avi132 כתב:

זאת עסקה לא קטנה וכשמגיעה בחורה שלא 100% מבינה בתחום הזה, הציפייה היא שתהיה שקיפות מולה מבעל המקצוע ונותן השירות.

ובאיזה תחום היא כן מבינה והיכן זה בכלל רלוונטי. 
בעל מקצוע /נותן שרות זה הגדרה רחבה, בתוך זה כלולים גם ישרים וגם נכלוליים. אתיקה היא דבר רצוי אבל לא כולם כאלה.

הציפיה ממוכר שהאינטרס שלו הפוך משלך כקונה, היא כבר נקודת פתיחה לא נכונה. 

תמיד יהיה תקף הכלל - ״יזהר הקונה״ 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובוטי זה אוטומט.  למה זה משנה לה?

כשלא עושים שיעורי בית אז יש חרטת קנייה. יעבור לה.

• אהבתי 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנכנסו הקורולה והיאריס עם גיר רובוטי חד מצמדי בסוף העשור הראשון של המילניום, לאחר תלונות של לקוחות שקנו את הרכב "על אוטומט" במובן הכפול... היצרן חייב ביצוע נסיעת מבחן לפני הזמנה וחתימה שהלקוח מודע לאופי פעולת הגיר...

הבורות וחוסר ההשקעה בחיפוש מידע לפני רכישה של מוצר יקר מאוד אופייניים בקרב ציבור רוכשי הרכב שאינם חובבי רכב....

אני זוכר איך בתחילת הקורונה פנתה אליי חברה שהתלהבה מיונדאי i10 דור שני וקנתה באינטרנט או בטלפון i10 דור שלישי עם התיבה הרובוטית.

לאחר הרכישה, היא שאלה אותי מה דעתי כאחד שמבין ברכב. הסברצי לה שמדובר בשני רכבים שונים שהמשותף להם הוא רק שם הדגם... בהתחלה היא התבאסה, אבל שכנעתי אותה לעשות נסיעת מבחן. היא כבר היתה מסונוורת מהרכב החדש ואמרה שבאמת הגיר מתנהג מוזר ואם היתה יודעת מראש - לא היתה מזמינה את הרכב, אבל היא כבר תסתדר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוס שלי לשעבר החליף בליסינג קורולה 2004 בקורולה רובוטית 2008 אחרי 24 שעות הקורולה הוחלפה בהונדה סיוויק והקורולה "שלו" עברה לחוכר אחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, zvit כתב:

הבוס שלי לשעבר החליף בליסינג קורולה 2004 בקורולה רובוטית 2008 אחרי 24 שעות הקורולה הוחלפה בהונדה סיוויק והקורולה "שלו" עברה לחוכר אחר.

הנה, בבקשה, יש תקדים.
תודה - מרגיש לי שהתנפלו עלי קצת 😄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ExtraD כתב:

ומבחינת המוכר זה כן. 

אם נלך לבסיס של הבסיס - גיר אוטומטי הוא גיר שמחליף הילוכים בעצמו. 

אם היא לא שאלה, איך המוכרן אמור לדעת שהיא לא יודעת לגבי הגיר, אבל כן יותר לגבי דברים אחרים? 

ולפי מה שאתה מתאר, גם רובוטי דו מצמדי זה לא גיר אוטומטי, וגם גיר רציף הוא לא גיר אוטומטי.

למעשה, הגברת רוצה רק גיר פלנטרי, רק שאני מאמין שהיא גם לא שמעה את המילה הזו אף פעם. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...