Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

PROJECT MATCHBOX - פרוייקט מיקרו מערכת בסיטרואן איירקרוס C5 2020

lanosforce

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

משהו אומר לי שהיא לא תזמזם יותר... תחושה כזו, לא יודע למה.

ונרכש משיבויה, יפן דרך איביי. Sony nw-a105

בשביל 560 שקלים לא יכלתי לעמוד בפיתוי. נגן היי רזולושן של החברה שהיא הבעלים של הפרוטוקולים, המקודדים, המדיה. בדרך.

20240119_085121.jpg

20240119_090600.jpg

לי יש ספוג כזה למספר של במו

שמה זי מדויקת עם חורים לברגים הכל לא רועשת מספר זי

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תכלס נראה לי הלוחית המקורית היתה אמורה להיות מודבקת כי כשפירקתי את הלוחית לא היו חורים או הברגות מהיצרן בכלל והחלק הזה של הדלת מפלסטיק בכלל.

כמובן, ברגים קודחים עי הבבון המצוי שהרכיב את הלוחית ונראה שהיתה שם לוחית לפני כן עם בורג שלישי שהנוכחית הסתירה. ואני שואל למה ככההההההה

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום התאפשר לי לקחת מדידות מכל רמקול בנפרד על בסיס SWEEP 

אני יודע שה"מהדרין" מצפים לאיזה 6 מדידות מינימום אם לא 9 מכל רמקול ורמקול - אני לא מרחיק לכת עד כדי כך. 

לקחתי מכל רמקול בנפרד שלוש מדידות - משמאל לראש, ממול הראש, מימין לראש. 

וקיבלתי את המסך הבא:

image.thumb.png.6f1cf2ffae9c9b9e530a2662b16438df.png

מפה לשם - מכל שלוש דגימות שהן "סט" לרמקול בודד (כל טוויטר וכל מידבאס) יצרתי ממוצע ובסוף נשארת עם המסך הבא:

image.thumb.png.23a0aaa0e3003e1beaaa7f32746c729e.png

בירוק - מיד שמאל

בכחול - מיד ימין

בסגול - טוויטר שמאל

בצהוב - טוויטר ימין 

בגדול במיד שמאל אתן הנחתה באזור 270 של כ4 דיבי וב1.7 קילו הנחתה של כ3 דיבי.

את מיד ימין אגביר בדציבל. 

הטוויטרים מאוד מאוד דומים בהיענות - מתכוון לתת למיד שמאל הנחתה של כ2-3 דציבל ולמיד ימין הגברה של כ2 דציבל. 

וזהו - לא מתכוון לגעת בסטאפ הזה מעבר - אלו הם כוונים עדינים וסופיים. אייצר העתק לסטאפ אחר לפני השינויים ובסופו של דבר אקח דגימה אחת אחרונה בעזרת תכנת TUN לראות עד כמה אני קרוב או רחוק מהטארגט שיצרתי בהתחלה. 

בשביל לקחת את המדידות נאלצתי להשתמש בכבל PL לRCA (איכותי) ישירות בין הלפטופ לכניסת AUX של הDSP כי משום מה... כשאני מחבר מערכת הפעלה WINDOWS אל הBCON - הוא לא מוציא צליל! עוד הזיה מבית היוצר.

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חיתוכים נתת לסט והסאב?

hu- samsung galaxy s23 ultra+audison b-con dsp-helix mini mk2 front-hertz mlk165.3 legend active front amp-arc audio xdi600.4 

sub-gladen zero 10 pro(sealed box) sub amp-mosconi gladen pro 1/10 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כשאסיים את הכוונים - גם את הסט שאעשה דרך הTUN - אעלה תמונת של הסטאפ מתוך הDSP. 

הסאב חתוך בין 20-90 בסלופ חד (אם אני זוכר נכון הסלופים אצלי 24 - בין הסאב לסט) אבל אין אצלי שיטות חיתוך במובן של באטרסוורט' או לינקוויץ, בסל, צ'ביצ'ב - זה לא IIR 

החיתוך אצלי הוא פילטר FIR וזה שונה מאוד מה שפחות או יותר 99 אחוז משוק האודיו לרכב מכירים. 

הסאב בין 20-90 

הסט הקידמי נכנס מ60 והFIR מתחיל להשפיע מ100 הרץ, יש שני פילטרים בIIR בסט הקידמי של EQ בתדרים 70 ו 90 שנותנים בוסט קטנטן. 

אבל החיתוך בין המידבאסים של הסט לטוויטרים - הוא דווקא על בסיס הקרוס הפסיבי - החלטתי לשמר את מה שהיצרן תכנן עד כמה שניתן. 

ואת כל שאר העבודה הFIR עושה - כל ערוץ בעצם הוא FULL RANGE מבחינת הDSP בסטאפ שבחרתי לייצר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונים עדינים על בסיס המדידות שהעליתי - 

יצא שטוויטר ימין פשוט צרח וגם השמאלי היה חד כתוצאה - ונתתי להם מיתון חזרה לפי שמיעה. 

בגלל שמידבאס שמאל הונחת בתדרים מאוד קריטיים והשווה לימני - זה לקח את כל מרכז הבמה ימינה והייתי צריך לתת טיפול אגרסיבי בטיימינג. 

סה"כ אוהב את התוצאה - אפילו הרדיו מהמערכת המקורית נשמע טוב יותר. אבל אתן לזה לעבור את מבחן "יום המחרת" ומקווה שבעצם זה יהיה סטאפ ראשון בוגר של המערכת הזו. 

יהיה עוד סטאפ שיהיה מבוסס לכניסה לטארגט לפי תכנת TUN ונראה מה יהיו התוצאות שלו גם. 

טוויטר שמאל - 

image.thumb.png.47f98bd4f452aecd10c608850eaf5442.png

טוויטר ימין -  מה שאתם רואים פה זה מה שגרם לו לצרוח וזה התוספת בכל הקצה העליון - החזרתי את אותו החלק בלבד להיות זהה לאחיו השמאלי.

image.thumb.png.c78754e82f9f90d07e313bd483508a74.png

מידבאס שמאל - 

image.thumb.png.fc7691df4e6e9e7958f0883d4116fff4.png

מידבאס ימין - 

image.thumb.png.7841c580b5066303dedf66051d81dd4a.png

הסאב וופר - 

image.thumb.png.977b65d473487713686453c30ec5dd8e.png

מה נשאר? 

1. לסיים בניה לטוויטרים. 

2. להשמיש DRC - לא לחוץ על זה בכלל. 

3. לעשות טארגט בTUN - סתם בשביל הכיף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגני רזולוציה גבוהה 

החלטתי שאני רוצה לנסות אחד - אז מצאתי לי בEBAY עסקה טובה (מאוד!) על SONY NW-A105 

אם אתם רוצים לראות חווד טוב - 

קניתי מחנות בשיבויה יפן, יד2 במצב "טוב" (כמו חדש! הגיע באריזה המקורית עטוף בניילון המקורי - יפנים זה ליגה אחרת) ובחיי הגיע תוך 5 ימים. 

image.thumb.jpeg.0c0d3a77b2d18a0937ce6aa9c829c9f1.jpeg

עלה לי 800 שקלים כולל המיסים והמשלוח, זה באמת סכום מצחיק בשביל נגן רזולוציה גבוהה טוב. 

למה הזמנתי אותו? לא יודע האמת פשוט רציתי לנסות - סה"כ הוא מזרים LDAC דרך BT - אבל שום דבר מהתוספות המיוחדות של סוני DSP לסאונד לא מופעל דרך הBT אלא רק בשידור לאזניות שמחוברות ישירות - 

image.thumb.jpeg.1c692050522e16428bd42336afec9ad1.jpeg

והאמת האופציות DSP שלו עושות עבודה מדהימה!!! כן זה הדבר הכי רחוק שיש מ"אודיופיל" כל התוספות האלה אבל וואו זה נשמע מעולה. 

התוספת של הדמיית סאונד של תקליט, המיישר פאזות שאמור להשמע כמו מגבר נורות הכל פשוט עשה וואו אחד גדול לאזניות של אודיו טכניקה כשניגנתי אליהן בחיבור קווי. 

התקנתי דיזר ובחיבור לאזניות היי רז שלי כרגע עוד לא שמעתי הבדל שיצדיק את הרכישה, מצטער סוני - אבל עדיין משחק עם זה וכן, מתכוון לנסות את זה ברכב. 

NICE TO HAVE לא יותר. 

ולגבי המבחן של היום למחרת - עפתי על המערכת בדרך לעבודה הבוקר - מבסוט אש!

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף .. עכשיו אני מבין שללא מיקרופון לא ניתן לכוון מערכת🥲

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לכוון ללא מיקרופון - ניתן גם ניתן אבל הבחירות שלך צריכות להיות הרבה יותר מושכלות, האוזן שלך צריכה להיות מאוד מאומנת ואתה צריך המון המון המון - ניסיון\כישרון. 

קודם כל תאמן את האוזן שלך - תוכנות כמו LEARN TO LISTEN של הרמן קרדון - פשוט חובה, לאמן את האוזן להבחין בין קבוצות תדרים. 

תשתמש בטרקים רפרנס שאתה מכיר היטב היטב - לקבוע מיקומים, גובה, עומק רוחב וגם כן - לזהות בעיות טונאליות. 

תמדוד מרחקים עם סרט מדידה ממרכז כל רמקול למרכז משענת הראש - תשתמש בחישובים להפרשי זמנים. 

תשתמש בטרקים כמו פייז אין ואווט בשביל למרכז צד ימין מול צד שמאל ולהכנס למבנה נכון של פאזות בין כל זוג רמקולים. 

את הסאב אתה יכול לגמרי לגמרי לתזמן לפי שמיעה זה ממש קל - טרק תופים טוב עם מכה מאוד ממוקדת - תקפיץ כל פעם את הסט מילי שניה עד שתשים לב שהגעת לעוצמת פגיעה הכי ממוקדת של הסאב ואם הוא נחלש תחזור אחורה - תבדוק אחרי זה את הקטביות שלו - זהו, אתה סגור עם הסאב. 

ותבחר נכון רכיבים - אם תתרחק לרגע מסט שלושה חלקים אבל תלך על סט 2 חלקים עם -

א. מידבאס שעולה גבוה ונקודת חיתוך גבוהה לטוויטר - פאזות, לא ממש רלוונטיות לגביך -חסכת מעצמך. 

ב. במקום טוויטר אלמנט רחב פס או מיד קואקסיאלי עם טוויטר - נקודת חיתוך נמוכה מאוד (אזור ה400 ומטה) - פאזות, לא רלוונטיות לגביך. 

קטביות תמיד רלוונטית - תיאום פאזות לא. 

או שאם אתה הולך על סט שלושה חלקים - תבחר מידריינג' שיכול להתחיל נמוך מספיק ולעלות לפחות לאזור ה5K - פאזות לא מטרידות אותך לא מלמטה לא מלמעלה - רק קטביות. 

בקיצור יש מלא דרכים לעשות את זה על בסיס שמיעה בלבד - אבל מיקרופון ותוכנות מדידה מתקדמות מן הסתם נותנות לך יתרון אדיר של ויזואליזציה - זה חוסך מלא זמן, ניחושים וניסיונות וזה גם פותח לך הרבה יותר אופציות של התאמת רכיבים ובחירה הרבה יותר חופשית - אבל זה רחוק מלהיות MUST. 

ובסופו של דבר - הכוון האחרון - תמיד יהיה לפי הטעם האישי שלך, שמיעה בלבד. 

THERE IS NO SCHOOL LIKE OLD-SCHOOL

@BEEKER

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, 98civic כתב:

איזה כיף .. עכשיו אני מבין שללא מיקרופון לא ניתן לכוון מערכת🥲

אפשר - אבל זה סקיל שלוקח שנים לפתח לכן עדיף להתחיל מהמיקרופון שדא גם איתו זה לוקח הרבה זמן לדעתי(בתור אחד שהיה לו עסק לסאונד מספר שנים ועוד חצי מהחיים אודיופל כבד),

מצרף סרטון שמסביר איך לזהות תדרים עם האוזניים בפשטות.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם ככה בשביל המידע - 

עם הנגן של סוני השליטה בווליום עוד יותר מסובכת - כי כשהוא מחובר בBT לBCON והאופציה של האבסולוט ווליום כבויה בBCON

כפתורי הווליום של הסוני לא מגיבים (הוא מזהה שהוא מחובר להתקן חיצוני) ואני צריך להכנס מתוך התפריטים לשלוט בווליום של הווקמן עצמו - תוסיפו את זה על מסך 3.2 אינטש זה פשוט בלתי אפשרי לתפעול ברכב. 

עם הנגן של סוני בחיבור לBCON בזמן שהאבסולוט ווליום מופעל בBCON - הכפתורים של הווליום של הסוני כן עובדים אבל לא מדובר ברגישות הראשית שלו (טווח של 120 קפיצות) אלא בטווח רגישות מצומצם של הBT ולשם שינוי השליטה בווליום כן עובדת אבל הרגישות היא רק - 

חלש מאוד

חזק מידי

עוד יותר חזק מידי

תעצור לפני שהרמקולים נקרעים!!! 

בקיצור - לא. 

ניסיתי, זה היה נחמד - האבסולוט ווליום פשוט לא עובד טוב (יכול להיות שאפשר עוד לשחק עם הווליום של הסטאפ אבל אז אני אשמע רק חלש מידי במערכת המקורית) 

ולשדרג גם את הטלפון שלי לסדרה S למשל לא יתן לי כלום למעט נפח אחסון שזה כבר סיפור שלא קשור לסאונד. 

לווקמן הזה יש פיצ'רים ממש כיפיים לסאונד - כל עוד מחוברים ישירות ממנו והאמת היא שאם המסך שלו לא היה כזה קטן - הייתי שוקל להביא USB CONVERTER ולהוציא ממנו אופטי ולוותר על הBCON. אממה - שומעים כל כך טוב דרך הBCON שגם זה - מיותר לחלוטין. 

בסופו של דבר הווקמן הזה הוא פתרון בעיקר למי ששומע הרבה באזניות, נמצא הרבה בדרכים ולא מחפש לקחת איתו מחשב או טאבלט אבל כן רוצה משהו קצת יותר ייעודי לסאונד מהטלפון שלו. 

בהמשך - 

ניסיון להכנס לטארגט עם TUN. 

סיום בניית הטוויטרים. 

השמשת DRC. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי ובזבזת את התקציב ההפקרות שלך לשנה הקרובה

בזויה שכמוך 

Such a shame.

• מצחיק 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

ניתן לכוון ללא מיקרופון

אבל זה MUST כשמדובר בכיוון ה-EQ,בטח כשיש לך DSP ואתה עובד אקטיבי.

hu- samsung galaxy s23 ultra+audison b-con dsp-helix mini mk2 front-hertz mlk165.3 legend active front amp-arc audio xdi600.4 

sub-gladen zero 10 pro(sealed box) sub amp-mosconi gladen pro 1/10 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של מיומנות - אבל בעיני מיקרופון USB לפחות - הוא אביזר חובה למכוון. 

חוסך זמן ונותן פידבק אמיתי בלי להתחיל לנחש או לחפש בעיה - פשוט רואים אותה מול העיניים. 

מחפשים שיר עם תדר בעייתי - מריצים את הרגע הזה בשיר כשמודדים RTA במצב PEAK והופס זה יקפוץ ישר לעין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שרשמתי , אי אפשר לכוון מערכת בלי מיקרופון ואיפה הלכתם ומה עניתם.🤣🤣מי שחושב שבגיל 50 אפשר לשמוע הענות תדרים אז הוא בבעיה

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...