Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה מול ביטוח של חברת השכרה שלוקח יותר מדי זמן

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני נמצא בסיטואציה הזויה ואני ממש אובד עצות, לפני כמעט שלושה חודשים השכן שלי נכנס ברכב שלי בזמן שהוא ניסה להחנות, הכל מצולם ובלי קשר השכן השאיר פתק והודה באשמה מול חברת הביטוח שלו.

הרכב של השכן בבעלות חברת השכרה (שלמה סיקסט) ומבוטח בביטוח חובה דרך שומרה.

אני כבר למעלה מחודשיים מנסה לבדוק מה הסטטוס של התביעה ומקבל אותה תשובה, הנושא בטיפול/בירור של חברת הביטוח של הצד הפוגע למרות שבעוד שבוע הצ'קים שניתנו למוסך עבור התיקון צריכים להיות מופקדים. 

היום חזרה אליי מנהלת מחברת הביטוח (וובי) ואמרה לי בתרגום פשוט שחברות השכרה יכולות למשוך את זמן התביעה גם לשנה ויותר כי אין עליהן פיקוח, הסברתי לה שבמקרה כזה אני אצטרך לתבוע את הפוליסה שלי ולתדהמתי התשובה שקבלתי הייתה שבמידה ואני מעוניין זה אפשרי בהחלט, שום הסתייגות או רצון אפילו לשכנע אותי לחכות, הרגשתי אפילו שמבחינתה זה הפתרון האידאלי - מה קורה כאן? למה שאני אספוג על עצמי תביעה? 

אני אשמח לקבל עצות מה אפשר לעשות? לפנות באופן עצמאי לשלמה סיקסט? לתבוע אזרחית? חברת השכרה באמת יכולה למשוך תביעה בלי מגבלה של זמן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Acejin כתב:

שלום רב,

אני נמצא בסיטואציה הזויה ואני ממש אובד עצות, לפני כמעט שלושה חודשים השכן שלי נכנס ברכב שלי בזמן שהוא ניסה להחנות, הכל מצולם ובלי קשר השכן השאיר פתק והודה באשמה מול חברת הביטוח שלו.

הרכב של השכן בבעלות חברת השכרה (שלמה סיקסט) ומבוטח בביטוח חובה דרך שומרה.

אני כבר למעלה מחודשיים מנסה לבדוק מה הסטטוס של התביעה ומקבל אותה תשובה, הנושא בטיפול/בירור של חברת הביטוח של הצד הפוגע למרות שבעוד שבוע הצ'קים שניתנו למוסך עבור התיקון צריכים להיות מופקדים. 

היום חזרה אליי מנהלת מחברת הביטוח (וובי) ואמרה לי בתרגום פשוט שחברות השכרה יכולות למשוך את זמן התביעה גם לשנה ויותר כי אין עליהן פיקוח, הסברתי לה שבמקרה כזה אני אצטרך לתבוע את הפוליסה שלי ולתדהמתי התשובה שקבלתי הייתה שבמידה ואני מעוניין זה אפשרי בהחלט, שום הסתייגות או רצון אפילו לשכנע אותי לחכות, הרגשתי אפילו שמבחינתה זה הפתרון האידאלי - מה קורה כאן? למה שאני אספוג על עצמי תביעה? 

אני אשמח לקבל עצות מה אפשר לעשות? לפנות באופן עצמאי לשלמה סיקסט? לתבוע אזרחית? חברת השכרה באמת יכולה למשוך תביעה בלי מגבלה של זמן? 

מאוד מאוד מעצבן.

רישעות וחוסר יושר.

אבל הערה צדדית קטנה, מה הקשר לביטוח חובה?

ביטוח חובה מכסה רק נזקי גוף, במקרה הזה מדובר על ביטוח צד ג במידה וקיים, ואם אינו קיים אז כסף שתצטרך לתבוע בתביעה משפטית.

אולי יש לך חבר/קרוב עורך דין שמוכן לכתוב למי שצריך מכתב התראה מספיק מפחיד בהתנדבות או תמורת סכום צנוע ?

יונדאי i-20 ,  שמח שלא הקשבתי לשונאי הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי אם יש לביטוח חובה משמעות אז החלטתי לציין את זה, אבל תודה על ההסבר.

האם הגיוני שלחברה גדולה כמו שלמה סיקסט אין ביטוח צד ג על הרכבים? לא נשמע לי סביר. לדעתי הם פשוט מושכים את הזמן בלי שום סיבה מוצדקת אולי כדי להתיש את הצד התובע. 

יש לי חבר עו"ד שאני יכול לבקש ממנו טובה, אבל עצוב לחשוב שזאת האופציה היחידה שעומדת לרשותי.

אני גם רוצה למכור את הרכב בקרוב והבנתי שיש לזה משמעות במידה וחברת הביטוח של הפוגע תרצה לחקור את התיק.

כמה זמן בד"כ לוקח לחברת ביטוח לסיים טיפול בתביעה נגדה? אני מופתע שאין מגבלה של זמן, זה על גבול ההזוי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Acejin כתב:

האם הגיוני שלחברה גדולה כמו שלמה סיקסט אין ביטוח צד ג על הרכבים? לא נשמע לי סביר.

בהחלט הגיוני וסביר.

כשאתה בעל הרבה מאוד כלי רכב, לעיתים אתה אומר לעצמך "למה לי לשלם כל חודש 4,500,000 שקל דמי ביטוח למקיף ולצד ג, אם כל תביעות הביטוח שלי בחודש ממוצע הן פחות מזה?", ואכן חברות גדולות לעיתים בוחרות במודע לא לבטח מקיף וצד ג.

לפני 1 דקה, Acejin כתב:

לדעתי הם פשוט מושכים את הזמן בלי שום סיבה מוצדקת אולי כדי להתיש את הצד התובע. 

לצערי אתה כנראה צודק.

שופטים לא מספיק משתמשים בסמכותם החוקית להטיל פיצויים עונשיים משמעותיים.

• אהבתי 1

יונדאי i-20 ,  שמח שלא הקשבתי לשונאי הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לשכן שלך שעם כל הצער והכאב חברת הביטוח שלו לא משלמת על הנזקים ובמקרה הזה אתה תאלץ לתבוע אותו
אז או שהוא יפעל מול חברת הביטוח שלו, או שישלם את הנזק
קל ופשוט

• רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אם אתה לא לחוץ על השקל תן לצ'קים להיפרע ותתבע את הביטוח של השכן ואת השכן (צעד פורמלי בלבד, אין סיבה להסתכסך. תוכל גם לבקש ממנו הודאה בכתב כי הוא אשם בתאונה בכדי למנוע ממנו להרשם כנתבע בתיק. תסביר לו את הסיטואציה).

שווה אפי' לקחת הלוואת בלון מהבנק בשביל זה.

כמובן שתוכל לתבוע את הביטוח שלך, ואח"כ לתבוע את הביטוח של הפוגע על עליית הפרמיה ועל ההשתתפות העצמית. הרבה יותר בלאגן

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, סולל הדרך כתב:

תגיד לשכן שלך שעם כל הצער והכאב חברת הביטוח שלו לא משלמת על הנזקים ובמקרה הזה אתה תאלץ לתבוע אותו
אז או שהוא יפעל מול חברת הביטוח שלו, או שישלם את הנזק
קל ופשוט

לא הבנתי, אם אני רוצה לתבוע אזרחית אז אני צריך לתבוע את השכן ולא את חברת שלמה סיקסט?

לפני 2 דקות, tinoki כתב:

פות"ש, אם אתה לא לחוץ על השקל תן לצ'קים להיפרע ותתבע את הביטוח של השכן ואת השכן (צעד פורמלי בלבד, אין סיבה להסתכסך. תוכל גם לבקש ממנו הודאה בכתב כי הוא אשם בתאונה בכדי למנוע ממנו להרשם כנתבע בתיק. תסביר לו את הסיטואציה).

שווה אפי' לקחת הלוואת בלון מהבנק בשביל זה.

כמובן שתוכל לתבוע את הביטוח שלך, ואח"כ לתבוע את הביטוח של הפוגע על עליית הפרמיה ועל ההשתתפות העצמית. הרבה יותר בלאגן

אני לא לחוץ, לא מדובר על סכום גבוה במיוחד (10K), אבל לא הבנתי במקרה של תביעה את מי אני צריך לתבוע? שכן/ שלמה סיקסט/חברת ביטוח (אם הרכב בכלל מבוטח)?

במידה כפי שציינו כאן לרכב אין ביטוח מקיף/צד ג אז אני אצטרך לתבוע רק את השכן? השכן מודה באשמה, יש פתק וגם תיעוד של הפגיעה דרך המצלמה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור...

איזה עניין יש לך עם הביטוח שלו?

השכן פגע בך ואז הביטוח שלו אמור להיכנס לנעליו

היות ולא עשה זאת, תתבע את השכן ושהוא יתחשבן עם הביטוח שלו.

• אהבתי 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע את השכן ואת חברת ההשכרה/ליסינג, כבעלי הרכב. השופט יקבע מי צריך לשלם וכמה.

אגב, בימים אינפלציוניים אלה לא לשכוח לדרוש הצמדה מיום התאונה או מיום התשלום למוסך.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון: 

עברו חודשיים מאז שפתחתי את הנושא וחברת הביטוח של הצד הפוגע הועילו בטובם לחזור אליי עם הסכם פשרה, 

הם הסכימו לשלם אבל להוריד 700 ש"ח מעלות התיקון של הרכב, הסכום הכולל של התיקון עמד על 9K.

אני לא מצליח להבין מאיפה הקטנוניות הזאת, למה אני צריך לספוג 700 ש"ח על כלום ושום דבר. 

אני חושב להשיב בשלילה ולתבוע אזרחית את הפוגע ואת חברת ההשכרה.

אני מאוד אשמח לקבל עצות, תודה מראש!  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מקבל את הסכומים שלא שנויים במחלוקת ותובע את ההפרש בתביעות קטנות
זאת פשוט שיטת מצליח... הם כמעט תמיד עושים את זה
מנסים לגרד את סף הכדאיות הכלכלית לתבוע אותם
עכשיו זה כבר עניין של עיקרון, אם בא לך לרדוף אחרי הכסף או כמו רוב האנשים תרים ידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת את הכסף שהוצע בהסכם ולאחר מכן לתבוע על היתרה נשמע לי מאוד אידאלי, אבל אם אני אחתום על הסכם הפשרה

אז אני בעצם מאשר שלא תהיה לי אפשרות לבוא בדרישות או לתבוע אותם על כל סכום, זאת לא מטרת החתימה על הסכם הפשרה? 

מבחינתי לתבוע אותם ולחכות עד אין קץ, ההתנהלות שלהם רק נותנת לי מוטיבציה להמשיך עד הסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהם רשמו שקשור לסכום שהם החליטו לקזז ואני מצטט: 

"הערות: נזק ישיר אושר 8300 ש"ח בהתאם לדוח שמאי שהוצג".

בדוח שמאי עלות התיקון הייתה 9K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...