Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה למביני עיניין שבפורום!

שימו לב! השרשור הזה בן 659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה ימים האוטו היה בחנייה של הסופר מרקט, שיצאנו מהסופר ראינו שנכנסנו בנו וברחו כנראה, הלכנו למצלמות וזה שטח מת אין אפשרות להגיע לנהג הפוגע, דיברתי עם הביטוח והם שאלו אם להביא שמאי שלהם או פרטי, השאלה שלי היא אם אפשר להביא סתם דוגמא שמאי פרטי (מישהו שאני מכיר דרך המשפחה) שיעריך את הנזק בצורה קצת יותר גדולה וככה אקבל יותר כסף מהביטוח ואז אתקן בסכום נמוך ואת הרווח אקח לכיס, זה אפשרי? אני שואל כי אני לא יודע איך זה עובד (מאזדה 6 2017)20220616_144559.jpg.9c33eb4da34ddb75eaef133f359bad32.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר.

חייב להיות שמאי מוסמך.

השמאי מחויב לאמות מידה מסוימות ואינו יכול לנפח סתם, אך הוא שמאי שלך והאינטרס שלו הוא לטובתך, מה שלא ניתן לומר על השמאי של חברת הביטוח.

שים לב שתקבל את סכום השמאות ללא מעמ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, tinoki כתב:

אפשר.

חייב להיות שמאי מוסמך.

השמאי מחויב לאמות מידה מסוימות ואינו יכול לנפח סתם, אך הוא שמאי שלך והאינטרס שלו הוא לטובתך, מה שלא ניתן לומר על השמאי של חברת הביטוח.

שים לב שתקבל את סכום השמאות ללא מעמ.

תודה על התשובה.

אני לא מצפה שירשום לי 100 אלף אבל אמרתי אולי הוא יכול להוסיף קצת, מה הכוונה סכום השמאות ללא מעמ?

ובתכלס איך זה עובד, אני נפגש עם השמאי הפרטי , הוא מעריך את הנזק, אני שולח את זה לביטוח הם שולחים לי את הסכום ואז אני לוקח את הסכום ומתקן את המכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הנזק לא מבוטל - פגוש, כנף, פנס, אולי משהו שלא נראה לעין. לא אופתע אם יגיע גם ל-10,000 ש"ח.

שנית - השמאי יכול לשחק קצת עם המחירים בגבולות די ברורים, והם נתונים גם למו"מ עם המוסך. ואתה יכו לקבל פיצוי ללא הצגת קבלות מהמוסך (ואז לתקן במקום יותר זול ולשלשל לכיסך את ההפרש) - העניין הוא שבלי להציג חשבונית מהמוסך הפיצוי לא יכלול מע"מ, כלומר יהיה נמוך בכ-15% מהפיצוי על תיקוןובסבירות גבוהה תיקון כזה יהיה פחות איכותי ואת אתוצאה תראה בעוד שנה - שנתיים, והפעם תא תוכל לדרוש פיצוי נוסף. אני בספק האם זה כדאי לך. כמוכן, אתה יכול לשכור שירותי שמאי מטעמך, אבל חברת הביטוח תשלם לך כנגד חשבונית שהוא ינפק לך, ויתכן שתתמקח גם על זה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לקרוא מה רשום בפוליסה שלך בהקשר לדוח שמאות. מעבר לכך, גם אם תביא שמאות פרטית שלך, לרוב עדיין הרכב יעבור בדיקה על ידי שמאי של חברת הביטוח. אם יהיה פער גדול בין ההערכות, אתה תצטרך לתבוע בבית משפט את ההפרש

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כלומר יהיה נמוך בכ-15% מהפיצוי על תיקון ובסבירות גבוהה תיקון כזה יהיה פחות איכותי ואת אתוצאה תראה בעוד שנה - שנתיים

בגלל שזה לא מוסך הסדר?

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. ב"דו"ח גלובלי" - כלומר פיצוי ללא הצגת חשבונית תיקון - חברת הביטוח לא משלמת את המע"מ, מה שמפחית את הפיצוי בכ-15%.

לגבי איכות התיקון - סביר שתהיה ירודה, כיוון שהוא יחפש מוסך זול על מנת לחסוך כמה לירות. החלודה בעוד שנה כמעט מובטחת.

אני חוזר: הרושם הראשוני שלי (ואני מסתייג, אני לא מקצוען בנושא ותמונה יכולה להטעות) הוא שמדובר בנזק לא מבוטל. אם אכן מדובר בהחלפת פנס ופגוש ותיקון הכנף ותו לא זה בהחלט אי אילו אלפי שקלים. אם מתברר שיש נזק נוסף אז עלות נוספת בהתאם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

לא. ב"דו"ח גלובלי" - כלומר פיצוי ללא הצגת חשבונית תיקון - חברת הביטוח לא משלמת את המע"מ, מה שמפחית את הפיצוי בכ-15%.

לגבי איכות התיקון - סביר שתהיה ירודה, כיוון שהוא יחפש מוסך זול על מנת לחסוך כמה לירות. החלודה בעוד שנה כמעט מובטחת.

אני חוזר: הרושם הראשוני שלי (ואני מסתייג, אני לא מקצוען בנושא ותמונה יכולה להטעות) הוא שמדובר בנזק לא מבוטל. אם אכן מדובר בהחלפת פנס ופגוש ותיקון הכנף ותו לא זה בהחלט אי אילו אלפי שקלים. אם מתברר שיש נזק נוסף אז עלות נוספת בהתאם.

תודה על התשובה,  דבר ראשון אני חשבתי שיתנו לי פיצוי כספי לפי לתקן את הבעיה ולסדר את החלקים הקיימים ולא להחליף את החלקים (אבל אני לא מבין בכלל) אשמח אם תסביר, והתכוונתי לקחת את מה שיביאו לי , לסדר את הבעיה(יש לי מקום שאני מכיר שמוכן לתקן ב 1500 שקל) ואז למכור את האוטו , להוסיף את הסכום מהביטוח ועוד קצת מהכיס ולקנות משהו חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 ש"ח כולל החלפת פנס שבור? האם נבדק כבר שאין נזק נוסף על מה שנראה למצלמה (לא בלתי סביר, אבל מחייב בחינה לפני קביעת מחיר התיקון).

יתכן שהגזמתי בהערכת הנזק ויתכן שיש פחח שיוכל לתקן ולא להחליף חלקים - אבל תביא בחשבון:

1. אם זה המצב יתכן מאד שהשמאי יתמחר תיקון ולא החלפת חלקים, ואז זה יתקזז.

2. אם אכן מדובר בתיקון של 1500 ש"ח אין בכלל מה לערב את הביטוח, הרי ההשתתפות העצמית ועלית הפרמיה בשנים הקרובות יהיו גדולות יותר. רק שלא יהיה מצב שבו הפחח מפרק את הפגוש (לצורך תיקונו( ואז מתקשר ומודיע שצריך לתקן עוד כמה דברים, בתשלום נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

1500 ש"ח כולל החלפת פנס שבור? האם נבדק כבר שאין נזק נוסף על מה שנראה למצלמה (לא בלתי סביר, אבל מחייב בחינה לפני קביעת מחיר התיקון).

יתכן שהגזמתי בהערכת הנזק ויתכן שיש פחח שיוכל לתקן ולא להחליף חלקים - אבל תביא בחשבון:

1. אם זה המצב יתכן מאד שהשמאי יתמחר תיקון ולא החלפת חלקים, ואז זה יתקזז.

2. אם אכן מדובר בתיקון של 1500 ש"ח אין בכלל מה לערב את הביטוח, הרי ההשתתפות העצמית ועלית הפרמיה בשנים הקרובות יהיו גדולות יותר. רק שלא יהיה מצב שבו הפחח מפרק את הפגוש (לצורך תיקונו( ואז מתקשר ומודיע שצריך לתקן עוד כמה דברים, בתשלום נוסף.

אני פשוט רוצה שהשמאי יתמחר לי את הנזק לפי להחליף את החלקים ואז אני אקבל את הכסף מהביטוח ואלך לסדר את זה ולתקן את זה ולא להחליף את החלקים וככה לקחת את ההפרש שנשאר לי מהכסף, הבנת?  פשוט אני לא יודע אם שמאי אובייקטיבי יתמחר לפי להחליף את החלקים או לפי פשוט לתקן את החלקים הקיימים

לפני שעה, nisim91 כתב:

עד כמה שידוע לי אין אפשרות לעשות דוח גלובלי בתביעת המקיף שלך, רק כאשר אתה תובע צד ג'

מה זה אומר אחי? תוכל להסביר אני פשוט פחות מבין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, nisim91 כתב:

עד כמה שידוע לי יש אפשרות לעשות דוח גלובלי בתביעת המקיף שלך, 

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי פועל לפי כללים מסויימים. יש לו מרחב תמרון מסויים, אבל בהחלט מוגבל. מכל מקום, ולא לי ולא לך יש הכלים להחליט האם אפשר או אי אפשר לתקן את החלקים. 

כאן לא מדובר בתוכנית כבקשתך, אלא שיש חוק ויש תנאים של הפוליסה, וגם השמאי עובד לפי חוקים ברורים.

בעניין הפעלת הביטוח - תבי בחשבון שאם אתה מפעיל את הפוליסה שלך אתה עשוי להיות מחוייב בהשתתפות עצמית ובעליית הפרמיה בשנים הקרובות (זה תלוי פוליסה כך שאי אפשר לייע. לך מרחוק), ומדובר בסכומים שעלולים להגיע לכמה לפי שקלים. בפוליסה שלי, למשל, ההשתתפות העצמית הי למעלה מ-2000 ש"ח (תמורת זה הפרמיה נמוכה), ואם אני מביא בחשבון את העליה הצפויה בפרמיה בשנים הקרובות, ואת הסיכון שאם תהיה תביעה נוספת אני עלול להיות מסורב ביטוח, אני בכלל לא מדבר עם הביטוח על נזק של פחות מ-5000-6000 ש"ח, כי זה לא כדאי לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, tinoki כתב:

אתה בטוח? 

אח שלי עשה תאונה עצמית וביקש דוח גלובאלי, מהביטוח אמרו לו שאם הוא מפעיל את המקיף ולא תובע צד ג' זה לא אפשרי והוא חייב לתקן אם הוא מפעיל את הביטוח שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...