Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איטום גג מרצפות סטנדרטיות?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי חבר ילדות שגר לא רחוק ממני, ברמת גן.
הם גרים בדירה העליונה והגג גם שלהם. יש להם שם ברביקיו, ספות, שולחן וכו'.
רצפת הגג מכוסה במרצפות רגילות של פעם (הבנין ניבנה בסביבות תחילת שנות ה- 70, כניראה). בלטות, טרצו, כל אחד קורא להן בשם אחר.
לפני עשרות שנים הוא סבל מדליפות מי גשם. הביא בעל מקצוע שעם דיסק חרץ וייצר מרווחים (שלא היו במקור), ואת הפוגות הללו מילא בחומר.
היות והשיפועים בגג נבנו דווקא באופן מוצלח, זה פתר לו את הבעיה עד שנה שעברה. לחות של גשם שוב נכנסת פנימה לתיקרת הדירה והוא מחפש פתרון נוח ומהיר יותר מאשר שוב להביא קבלן ולחרוץ את כל הגג (שהוא לא קטן, אגב).

האם ניתן, לאחר ניקיון כמובן, לשפוך חומר ועם מגב לפזר אותו על המרצפות הקיימות?
המלצה לחומר כזה? הוא בדק ברשת ומצא חומר בשם אקרילפז, אבל דלי עולה מיליארד דולר והחומר עצמו סמיך ולבן, האנשים ידרכו עליו. לא בטוח שהוא נועד לשחיקה כזו.
האם קיים חומר זול יותר ומומלץ? חומר כאמור עמיד בפני דריכת אנשים.
וכיצד מבצעים ניקוי לפני יישום החומר? האם מספיקה מכונת שטיפה בלחץ מים או שמטאטא כביש קשיח יספיק? או שיש לבצע ניקוי עם סבון? מדלל כלשהו? מים & חומצת מלח?
כל הענין הוא שאנחנו רוצים לבצע זאת בעצמנו, אני אעזור לו.
תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא מומחה גדול, ובטח יש פה מבינים יותר אבל ממה שאני יודע, האיטום של הגג (או מרפסת) צריך להיות מתחת לריצוף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ריצוף נוסף על הריצוף הקיים לא יעמיס עוד משקל על הגג? זה משהו שכדאי לבדוק עם איש מקצוע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהיתה לי בעיה כזו (מרפסת קטנה מעל הסלון של השכן) הטיפול היה פירוק הריצוף, איטום (לפי זכרוני יריעות ביטומניות, אבל זה בערבון מוגבל) וריצוף מחדש.

כך גם כאשר היה חשד לחדירת מים מהמרפסת של השכן מעלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה מחיר החומר, לא אני ביררתי. הוא רק אמר שמיכל אחד עולה הרבה וזה לא הגיוני למטראז' שיש לו.
דבר שני לא בטוח שהחומר עמיד בפני שחיקת אנשים הולכים.
לגבי פירוק הקיים: אין מצב. לא מעשי ובטח שמחוץ לתקציב שלו. כבר עדיף לחרוץ שוב עם דיסק...
ריצוף חדש על הקיים? כנ"ל. מעשי רק אם מדובר בקרמיקה, אותה אולי יאשר מהנדס כאשר יבדוק העמסת המשקל על הגג/תקרה.
אבל, קרמיקה לא עמידה בתנאי חוץ ואם נגיד ייפול עליה משהו (בקבוק יין למשל) היא עלולה להיסדק.
כמו כן יקר מאד, מדי.

הוא בעצם מחפש את נוסחת הפלא שניתן ליישם עם מגב ולא תעלה על כמה אלפים בודדים של ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חומרים ייעודיים לנושא, חפש גם את אלו של חברת MARIS.

החיסרון זה הברק שהם מוסיפים לריצוף ובחלק מהמקרים גם מעט חלקלקות. יש חומרים שמטפלים גם בזה.

החומר הכי זול והכי פשוט לאיטום של אבן סופגת הוא "סילר" אבל אני בספק אם זה יעזור לכם...הוא נספג בתשתית ומונע ספיגה של מים. אממה, במקרה בו הפוגות בין הבלטות כבר סדוקות או לא תקינות, יחלחלו מים בכל מקרה - הוא לא יעזור.

אולי בכל מקרה שווה לכם לחרוץ שנית את הרובה עם דיסק ואז ליישם מחדש רובה.

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכיר את רצפות האפוקסי בחניוני עזריאלי ? זה מיישמים עם מגב על משטח קיים. הדבק נוזלי ונכנס לכל חריץ . זול יותר מריצוף מחדש אבל בהחלט מבריק משהו. 

אפשר להוסיף גם צבעים לבחירה. 

https://youtu.be/wBeUWXvK0nU

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברגע שיש טיפת מים הופך חלקלק כמו קרח, מסכן חיים. אני מופתע שהוא מותר לשימוש בחניונים, אני לא הייתי משתמש בו במקום חשוף שבני אדם הולכים עליו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ מפזרים אל תוך השכבה העליונה גרגרי קוורץ לדוגמא כדי למנוע החלקה,

בכל מקרה אפוקסי לא מתאים לדעתי בכלל לצורך שהעלה פותח השרשור.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...