Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אינפורמטיבי: הבדל בין כלים פשוטים וזולים לכלים איכותיים.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 2.10.2021 בשעה 09:38, Michazzz כתב:

אבי ז"ל היה נגר של פעם, עם נגריה קטנה בעליית הנוער בגבעתיים וכלים גרמנים. עד היום כולם עובדים ושמורים במצב חדש, אין לי ספק שאם הייתי נגר היום יכולתי להמשיך ולהשתמש בהם, אין תחליף לכלי עבודה טובים מההתחלה

עליית הנוער 2?

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיזור גיל 15 כשהתחלתי אשכרה לעשות דברים בבית ואבא שלי ראה שיש על מי לסמוך אני נוהג לקנות רק כלים איכותיים כי בגילאים מוקדמים אתה קונה פעם אחת והכלי יהיה איתך עד שתמות.

כלי טוב זאת ההשקעה הכי טובה שאיש DIY או בעל מקצוע יכול לעשות.

אין טעם לקנות סטים של 50 ש"ח בשוק.

עם כמות המברגים הסיניים שגיסי זרק (רק 5 שקלים בשוק) יכלתי לקנות עוד 4 חתיכות מה stahlwille (אותם הכרתי בשירות הצבאי) שיש לי כבר עשור.

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי אגב זה בעיקר הבזבוז של זמן - ובמקרה של רכב - סיכוי נאה לעשות נזק / להיתקע.

וכשיש 5000 מהדגם שלי בעולם עם חלקים שלא מייצרים כבר 15 שנה (המפעל של מאזדהספיד שייצר את החלקים נשרף ולכן היצור הופסק) אז זה לפעמים בעייתי. (מזל שיד המון אפטרמארקט לחלקים היחודיים)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Amired כתב:

איזה פטישון היית ממליץ לצרכן ביתי לקנות אם לא את ההאנטר?

בין ההאנטר (שעולה 350+-) לבין בוש 2-26 שעולים 700-800 אין משהו באמצע.

מדבר על חשמלי בלבד לא נטען.

בטח שיש באמצע (או ליתר דיוק קרוב להאנטר במחיר אבל איכותי יותר) - וורקס.

גם כן נמכר בקי.אס.פי. במחיר נוח ועדיין מותג אמיתי. יש סדרה ביתית כתומה ומקצועית ירוקה. אני אישית הסתפקתי בכתומה כי... משתמש ביתי וכל זה. לא יודע להשוות למקיטות וכו' אבל קדח בקירות ממ"ד בלי להתאמץ. נכון, הוא כבד ודורש שתי ידיים, אז מה...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלים יש הרבה עניין של ניסיון (זה למה לקנות לפעמים סט סיני זה דבר הגיוני ואפילו טוב) והרבה עניין של מזל (בסופו של דבר, כל דבר חשמלי הוא גם עניין של מזל).

יש לי סט בוקסות (קבוע באוטו) של 1/4" שקניתי בארץ במחיר מופקע של 250 שח אבל באליאקספרס נמכר בגרושים (לינק), אומנם זה כבר הגיע ל 100 שקל אבל היה עולה פחות בעבר, ועדיין שווה.
עם הסט הזה עבדתי עוד מימי הרנו קנגו שהיתה לי לפני 8 שנים, ועד היום לא נשברה בוקסה - אפילו לא נשחקה או התעוותה. 

סט בוקסות 1/2" של ProFxene לאוטו. נמצא אצלי משהו כמו 20-22 שנה. הייתי בטוח שלאורך השנים, בגלל השימוש באימפקט חשמלי, משהו יישבר או יתקלקל. אז.... אף בוקסה לא נשברה או התעוותה או לא עושה את עבודתה. הן הראצ'ט והן הבוקסות עובדים כמו ביום הראשון שפתחתי את הסט. מאז היה לי אימפקט חשמלי שנפח את נשמתו אחרי כ 20 שנה, קניתי אחד חדש של DEKO. עובד פגז.

כלים חשמליים זה מזל וגם איכות\בחירה נכונה של כלי לעבודה. 

אצל בעלי מקצוע זה לא עניין רק של בחירה נכונה או מזל, אלא גם שימוש נכון.

שעובדים עם פועלים (וחלקם חמורים מדופלמים), יש נזקים ששום כלי לא יעמוד בהם. ככה זה שהשכל לא משהו.

עניין תדירות השימוש הוא פונקציה חשובה.
שבוע שעבר הייתי צריך כלי לחיצה לצנרת מסוג "מולטיגול". זוהי צנרת רב-שכבתית תוצרת חברת "גולן" (המוכרת לכולנו מ"פקסגול") והיא נחשבת לרמה מעל הרב שכבתית שכולם מכירים: SP של "מצר" (היתרונות של המולטיגול זה הריתוך של שכבת האלומיניום בצינור - שמקנה לו עמידות טובה יותר לכיפופים וגם פיזור נכון של הכוחות הפועלים על הצינור מבפנים כי הוא הומוגני לחלוטין, ואביזרים עמידים יותר). ב SP אגב, שכבת האלומיניום לא הומוגנית ואין ריתוך, יש פשוט "חתיכה על חתיכה" וזה מהודק. בחיתוך מדוייק רואים נקודה מסויימת בפרופיל שהיא עבה יותר. סיכויי הפיצוץ ו/או בעיות כתוצאה מכיפוף - גבוהים יותר.

Anyway, השכרת כלי לחיצה יכולה לעלות 100-150-200 ליום.
מסתבר שבישראל יש חבר'ה שמייבאים את הכלים האלו מסין בכמויות - ומוכרים באופן פרטי (פרסומים בפייסבוק וכאלה).
אחרי נבירה וחיפושים מצאתי כלי (הידראולי !, לא "מכאני רגיל") ב 650 שח שכולל בתוכו את אביזרי הלחיצה  ל SP והן ל"מולטיגול". קניתי (היתה אופציה לכלי פשוט, לא הידראולי, ב 350 שח).
מדובר כמובן בכלי סיני (גם לפי עובי החומר אתה מבין שפיצו על החוזק באמצעות עובי) מדגם GC-1632 (לינק) שעולה (כולל משלוח וכולל בוקסות TH ו-U) באמת באיזור 500-550 שקל באליאקספרס (אממה, לא יכולתי לחכות אז לא היה איכפת לי לשלם 100 שח יותר ולקבל את הכלי באותו היום ממישהו בארץ). הביקורות באליאקספרס אצל כל המוכרים (לרבות אמזון) נעות בין 4.8 ל 5 כוכבים. פצצה !.

חייב לציין שהכלי עובד מעולה, קל לתיפעול (גם בזכות הבוכנה ההידראולית), וביצעתי איתו לחיצות מוצלחות כבר מה"טייק" הראשון בלי שום "נפילות". שכחתי לציין שהמכשיר גם מגיע עם סט אטמים רזרבי בתוך האריזה. נייס !
אם האופציה היא לקנות כלי "מקורי" ב 2300 ש"ח דרך "גולן" (מכשיר ידני, לא הידראולי) או כלי אחר ידני פשוט (ויש לא מעט) ב 700-800 שח רק ל-SP, ברור שהעדפתי את הכלי הנ"ל שסוגר לי פינה ב-2 סוגים של צנרות, וגם קל לתפעול בזכות הבוכנה ההידראולית.

לעבודה יום-יומית - הוא ממש טיפה כבד. אם זה קריטי אני לא יודע כי גם הכלים המשוכללים החשמליים לא נחשבים לקלים בתחום הזה, אז קשה לי להשוות. תכל'ס ? בפעם באף פעם שאני צריך לעשות עבודה עם SP או מולטיגול - זה כלי להיט ! (לינק לסירטון)

לכן, צריך ניסיון וגם חשיבה על תדירות השימוש בכלי - כי בסופו של יום יש להם משקל חשוב על כמה כסף תשים על הכלי שאתה קונה\צריך.

איציק

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, adi89 כתב:

ברווז, האם אני יכול לבקש ממך המלצה על החנות שבה עבדת בכדי לרכוש משם כלים?

לבקש תמיד אפשר :lol:

בוא ונגיד, בעדינות, שעדיף לך לוותר על הרעיון.

ואם אתה רוצה לרכוש דווקא משם בגלל שמצא חן בעיניך הידע המקצועי, זה כי אני מאד התענינתי ועדיין מתעניין בנושא. לימדתי את עצמי את רוב הדברים, לא לימדו אותי.

לפני 12 שעות, ירחמיאל כתב:

הוא ענה לי "מה אני צריך יותר מזה, בשביל פעם אחת בשנה" ותוך כדי זה אני חותך עם הקאטר והוא נשבר.
ממש נשבר, שני חלקים. התחלנו לצחוק שנינו. עליתי על הקטנוע וקפצתי הביתה להביא את ה-קניפקס שלי.

איך אבא שלי היה אומר? אני לא עשיר מספיק בכדי לקנות פעמיים בזול.

פה זה שילוב של כלי לא מתאים לביצוע העבודה יחד עם מקרה קיצון של כשל.

אני מתקשה להאשים את הכלי שלא נועד ממילא לחתוך גם ברזלים עבים, ולא מתפלא שהוא נשבר. 

מדובר על התעללות בכלי. אני חושב שגם לקניפקס שהבאת קרה מעט נזק. אולי לא כזה שרואים בלי זכוכית מגדלת, אבל קיים.

לחיתוך ברזלים יש כלי ייעודי שנועד לזה.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו מברגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Michazzz כתב:

אכן כן 

שנים שאני ואבא שלי כשהייתי ילד היינו נוסעים להוציא תולעים לדייג בים, היינו עוצרים שם לקחת נסורת בשביל לשמור אותן טריות לדייג. 

מדובר על יותר מ20 שנה!

• אהבתי 1

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

פה זה שילוב של כלי לא מתאים לביצוע העבודה יחד עם מקרה קיצון של כשל.

אני מתקשה להאשים את הכלי שלא נועד ממילא לחתוך גם ברזלים עבים, ולא מתפלא שהוא נשבר. 

מדובר על התעללות בכלי. אני חושב שגם לקניפקס שהבאת קרה מעט נזק. אולי לא כזה שרואים בלי זכוכית מגדלת, אבל קיים.

לחיתוך ברזלים יש כלי ייעודי שנועד לזה.

לא היית שם אז אתה לא יודע.
קאטר נועד לחתוך חוטי ברזל, כמובן לא ברזל בנין, אלא רק חוטים.
החוטים בלטו מהקיר שבו נעשתה יציקה מרושלת (שאריות כניראה מהטפסנות של היציקה).
היינו צריכים להעביר קו חשמל חדש.
הכלי המעפ-עאפן שלו היה חדש ולא עבר שום התעללות. אני לא מתעלל בכלים ובוחר בקפידה כל כלי לייעוד שלו.
ניסיון של עשרות שנים (הינה, הסגרתי את זה שאני כבר קשיש).
הקניפקס אגב התנהג כאילו אני חותך איתו חמאה רכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

? לא הבנתי איזה ברזל בולט מקיר בטון ושהוא לא ברזל בניין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, ברווז כתב:

? לא הבנתי איזה ברזל בולט מקיר בטון ושהוא לא ברזל בניין ?

את ברזלי הבניין של הטפסנות קושרים אחד לשני עם חוטי ברזל דקים. הוא מתכוון לאלו לא לברזלים בעובי ס"מ.

כמו כן ברווזון, לפי המדדים שלך סט הבוקסות והמפתחות הענק שקניתי ב99 דולר ביום שישי השחור מתוצרת חברת Husky הוא דווקא אחלה, למרות שהאמנתי שהוא כנראה על הפנים לאור המחיר. קיבלתי בטחון ויצאתי להחליף איתו תושבת לתיבת האוויר באוטו, היה פינוק.

https://www.amazon.com/Husky-Mechanics-Tool-Set-270-Piece/dp/B07Z9SW37F

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי מהחוטי קשירה...

לא הבנתי שעליהם מדובר. 

ראבאק. אני אפילו מכיר כלי(ם) יעודי(ים) לביצוע הקשירות האלו.

אז אם ככה, כן- קטר זבל :lol:

האסקי למיטב ידיעתי מקבילים בגדול לסיגנט. איכות סבירה לחלוטין למשתמש ביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיגנט לא מתקרבים להסקי

הסקי מדגדגים את סנאפאון מלמטה, לא במחיר כמובן אבל קרובים באיכות.

יש לי כמה כלים שלהם ובינהם גם סטים של בוקסות שלשת הגדלים, גם מטרי גם ארוכים גם אינצ'י משושה וגם אינצ'י 12 (בקיצור כל בוקסה שקיימת עד19-22ממ 😁)

והסטים האלו גרמו לי לחלק לחברים את כל הבוקסות האחרות שהיו לי ובינהם בטא וסיגנט.

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה, המשיכו להרים להאסקי, אולי זה זה ירגיע קצת את אשתי שעוד נוטרת לי על זה שסחבנו את הבהמה על 270 החתיכות שלה חזרה במטוס מארה"ב לאנגליה לפני שנתיים.

• מצחיק 3

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...