Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אינפורמטיבי: הבדל בין כלים פשוטים וזולים לכלים איכותיים.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שימוש במברג ״רגיל״ לעומת מברג JIS אמיתי.

הגודל היה זהה דרך אגב. זה לא שימוש בגודל לא מתאים.

בסוף הייתי צריך שילוב של חום וVempliers.

(כן, יש לוקטייט אדום - אז מראש היה עדיף לחמם קודם, אבל עבודה מראש עם מברג איכותי היתה חוסכת לפחות שעה עבודה אחכ.

המברג הרגיל היה אגב של craftsman, ולא evolve אלא סדרה נורמאלית. כלים ממש זבל כבר לא איתנו. זה המינימום מבחינתי, ועדיין…)

למי שלא מכיר - מומלץ בחום לגגל ומפליירס או החברה שמייצרת להפ engineer neji-saurus 

83674701-DB54-4167-8C51-12E46BCBE0F1.jpeg

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במברגים אני נעול על WERA. הידית שלהם היחידה שנוחה לי, ועברו לי עשרות סוגים שונים (זולים, בינוניים, יקרים ובאיכות תעופתית) מתחת לידיים. 

ואגב זה VAMPLIERS, לא VEMPLIERS.

אני מאוהב במשחק המילים שלהם.

לא נראה לי שיותר מ-2 אנשים באה"ק שמעו על המותג (אני אחד מהם).

לא רעים בכלל. איכות גבוהה, ביצועים טובים מאד.

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, ברווז כתב:

ואגב זה VAMPLIERS, לא VEMPLIERS.

אני מאוהב במשחק המילים שלהם.

לא נראה לי שיותר מ-2 אנשים באה"ק שמעו על המותג (אני אחד מהם).

זה מה שקורה כשכותבים מהר בנייד.

החברה שמייצרת להם אגב - אנג׳ינייר:

https://www.engineertools-jp.com/pz58

הכלים זהים חוץ מהצבע ובהרבה מקרים זולים יותר בכמה זוזים. (יש לי את הvampliers בגודל הבינוני בגירסא הישנה והחדשה - הישנה אגב ״דקה״ יותר אבל הפלדה רכה יותר ולפעמים ההבדל במילימטר בשביל הגישה קריטי) ואת הEngineer PZ59 שמקביל לגירסא הגדולה יותר. הם זהים לגמרי באיכות.

עוד המלצה חמה - אנקס - ראטצ׳ט עם פרופיל דק לכל המקומות הסופר בעייתיים:

https://smile.amazon.com/gp/product/B0028DDD2Y/

הכלי הזה הציל אותי כמה וכמה פעמים.

בארה״ב להשיג כלים אירופאים במחיר שפוי זו בעיה - והרכב שלי מטרי (יפני) - ולכן האופציות היפניות יותר זמינות לי + כמה יצרנים קנדיים איכותיים שעושים כלים מטרים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

במברגים אני נעול על WERA. הידית שלהם היחידה שנוחה לי

כנ"ל. אוסיף ברשותך - גם ביטים וגם מחזיק הביטים שלהם - שילוב של מגנט וקפיץ, שאשכרה עובד.

בנוגע לפוסט המקורי של תחילת השרשור - בקריאה הראשונה לא בדיוק הסכמתי עם כמה סעיפים, אבל בקריאה שנייה או שלישית אני נוטה לחשוב שקלעת נכון ב-95 אחוז. מסיר את הכובע. למשל, הקטע של *קיומה* של פירמה (אפילו אם אתה לא מכיר את הפירמה) הוא ממש, אבל ממש נכון בסחורה מחנות סינית.

מעניין לציין שאם מפעילים את "כלל הפיזור" ובודקים "מה עוד החברה מייצרת" - זה די מפיל את בוש :-) ובצדק! אני לא יכול להמליץ על הסחורה שלהם יותר, בוודאי שלא בצורה גורפת.

בכלל, בעידן האינטרנט - אין יותר המלצה גורפת על שום פירמה. יש משוגעים לדבר שמשווים בביקורות ממשיות כל סוג של כלי ברמת הפילוח הכי איזוטרית שיש - ומגלים שלכל פירמה, מכובדת ככל שתהיה, יש כלים מוצלחים ורעים, ברמת פירוט של סדרה ושנת ייצור...

לפני שזה הופך לרשימה אינסופית של נ.ב. - אני לא חושב שאפשר להימנע מהקטע הזה של ערבוב כלים זולים/גרועים/טובים/יקרים. אנחנו בני אדם ולפעמים קונים מהר מדי/אימפולסיבי וקשה להצדיק בהחלטה מהירה ללכת על סחורה יקרה פי 5 בכל פעם שבוחרים כלי. מה שכן, עוד לא נולד הרגע שבו אמרתי "אוף, אני מצטער שקניתי את הכלי היקר הזה שעובד מעולה" 😂

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, hans כתב:

מעניין לציין שאם מפעילים את "כלל הפיזור" ובודקים "מה עוד החברה מייצרת" - זה די מפיל את בוש :-) ובצדק! אני לא יכול להמליץ על הסחורה שלהם יותר, בוודאי שלא בצורה גורפת.

לגמרי... :lol: ALL OVER THE PLACE זה UNDERSTATEMENT. 

וזה גם יסביר למה פחות אנשים אוהבים את המוצרים שלהם 😉

לא נתקלתי ביותר מדיי בעיות עם בוש עד היום, ורוב הכלים שלי הם בוש בסופו של דבר- מעבר לאלו שעברו דרכי (והמעטים מאד יחסית שחזרו לתיקונים לאורך השנים).

אבל בהחלט יכול להיות שאני מפספס משהו.

לפני 39 דקות, hans כתב:

בכלל, בעידן האינטרנט - אין יותר המלצה גורפת על שום פירמה. יש משוגעים לדבר שמשווים בביקורות ממשיות כל סוג של כלי ברמת הפילוח הכי איזוטרית שיש - ומגלים שלכל פירמה, מכובדת ככל שתהיה, יש כלים מוצלחים ורעים, ברמת פירוט של סדרה ושנת ייצור...

אי אפשר לתת המלצה גורפת על שום פירמה, זה נכון. 

אבל, בסופו של דבר, הפירמות המוכרות יותר, הן אלו שלהם יש את מירב הכלים המוצלחים, בעוד שהפירמות עם הכלים הפחות מוצלחים הן יותר אנונימיות (לרוב. לכל כלל יש יוצא מן הכלל, ויש מותגים בארץ הקודש שרוב האנשים לא שמעו עליהם בכלל אפילו שהם מיוצגים פה).

לפני 39 דקות, hans כתב:

לפני שזה הופך לרשימה אינסופית של נ.ב. - אני לא חושב שאפשר להימנע מהקטע הזה של ערבוב כלים זולים/גרועים/טובים/יקרים. אנחנו בני אדם ולפעמים קונים מהר מדי/אימפולסיבי וקשה להצדיק בהחלטה מהירה ללכת על סחורה יקרה פי 5 בכל פעם שבוחרים כלי.

ראיתי דוגמאות מהחיים שזה כן אפשרי.

היה לי לקוח שהגיע אלינו דרך איזו תערוכה, וכל פעם שהיה נכנס לחנות היה יוצא עם כמות לא קטנה של סחורה יקרה ובמזומן. הוא קונה "רק כלים טובים" אחרי שנמאס לו להיתקע בגלל כלים דרעק שהיו לו פעם ושלמד לעבוד איתם. עליו אני לא מאמין שאפשר להגיד שהוא קונה גם דרעק לפעמים.

לגבי פי 5- לא מחייב המציאות. אני עכשיו בדיוק בדילמה לגבי קליבות. מאחר ואמאזון והמשלוח חינם שלהם חזר, החלטתי לבדוק כמה יעלה לי BESSY ארוכות. אמרתי לעצמי, יאללה נזמין 2 בכל פעם כי תקציב וזה, אמור להיכנס בתוך המשלוח חינם.

ובכן, כן, נכנס בתוך המשלוח חינם- כל פעם רק קליבה אחת :lol:

ובמחיר נמוך יותר, אני יכול לרכוש קליבות טובות של אירווין באותו גודל וסגנון. הן לא טובות להערכתי כמו BESSY, אבל לצרכים שלי הן מעולות למיטב ידיעתי.

אני כן חולם על צבא של קליבות F של בסי. כמה שאהבתי את התכנון שלהן לעומת חברות אחרות... ומול הזבל שקיים בחנויות אני כבר לא מדבר, אין מה להשוות בכלל.

לפני 39 דקות, hans כתב:

מה שכן, עוד לא נולד הרגע שבו אמרתי "אוף, אני מצטער שקניתי את הכלי היקר הזה שעובד מעולה" 😂

:shock2: גם לי לא! 

מה זה אומר עלינו?!

:rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, 
העליתה כאן נושא מענין, אמרת דברים נכונים ואני צופה שהשרשור יילך ויתפח.
אגב, לדעתי רמזת למותג "סיגנט".
אם כן, הוא אגב גם מיוצג בקנדה, אאל"ט.

במפתחות אימפקט, אני חסיד של קוקן היפנית. מה זה חסיד? אין לי ברירה אחרת. אותו כלי כבר קרוב ל- 30 שנים, עובד קשה (אני אוהב לשפץ מקדחות עמוד ישנות, אופנועים ישנים וכו') ומעולם לא איכזב.
מברגים = אוהב PB משווייץ ואת הייצור המקומי בארץ מפעם.
מפתחות רינג: הרבה. שטאלווילה, האזט, גדורה, וויליאמס ועוד ועוד. רוב הכלים בני עשרות שנים.
יש עוד הרבה, לא אלאה אתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי כל כלי העבודה הם SIGNET ויש לי רק מילים טובות עליהם.

ההיצע שלהם בארץ עצום ,האיכות ברמה גבוהה ,המחיר ביחס לאיכות משתלם.

https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-handicrafttools&db406638=649379

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי ז"ל היה נגר של פעם, עם נגריה קטנה בעליית הנוער בגבעתיים וכלים גרמנים. עד היום כולם עובדים ושמורים במצב חדש, אין לי ספק שאם הייתי נגר היום יכולתי להמשיך ולהשתמש בהם, אין תחליף לכלי עבודה טובים מההתחלה

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק בעמדתי - יש גם ל-bessy קליבות גרועות. מה זה גרועות, 2 כוכבים באמזון ועשרות קונים עצבניים.

אין, אי אפשר להכליל.

חבר נגר (אחד אמיתי, שניסה בערך הכול) המליץ לי בזמנו על piher תוצרת ספרד, יש לי עכשיו איזו חמישייה שעובדת על בסיס יומיומי (יחד עם ערבוב לא טהור של luxtools) - יש להם מנגנון שגורם ל"נשיכה" של השפה במוט עצמו במהלך הנעילה. קשה להסביר, עובד מעולה ולא מחליק בחיים.

את הקליבות הארוכות להדבקת פנלים שיפצרתי על בסיס זבל סיני לא ידוע לפי הווידאו של פול סלרס. הזוי שזה עובד, אבל זה עובד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, AUDIO KING כתב:

ההיצע שלהם בארץ עצום ,האיכות ברמה גבוהה ,המחיר ביחס לאיכות משתלם.

https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-handicrafttools&db406638=649379

סיגנט חברה בבעלות ישראלית והיבואן הוא ממשפחת בעלי החברה בטיוואן

• רעיון טוב! 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, המילה קליבה: המקור הוא מגרמנית - Kloben, שפירושו צביטה או אחיזה חזקה.

אנו אומרים מונחים כמו "לקלוב" או כאמור "קליבה".
כיום אפילו בגרמנית משתמשים בשם אחר לכלי "קליבה".

אבל זה מה שהייקים הביאו עימם בזמנו ארצה.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ירחמיאל כתב:

ברווז, 
העליתה כאן נושא מענין, אמרת דברים נכונים ואני צופה שהשרשור יילך ויתפח.
אגב, לדעתי רמזת למותג "סיגנט".
אם כן, הוא אגב גם מיוצג בקנדה, אאל"ט.

קרוב-טאיוואן. :lol:

במפתחות אימפקט, אני חסיד של קוקן היפנית. מה זה חסיד? אין לי ברירה אחרת. אותו כלי כבר קרוב ל- 30 שנים, עובד קשה (אני אוהב לשפץ מקדחות עמוד ישנות, אופנועים ישנים וכו') ומעולם לא איכזב.

אכן מעולים.

מברגים = אוהב PB משווייץ ואת הייצור המקומי בארץ מפעם.

ייצור מקומי? מעניין. לא מכיר האמת.

מפתחות רינג: הרבה. שטאלווילה, האזט, גדורה, וויליאמס ועוד ועוד. רוב הכלים בני עשרות שנים.
יש עוד הרבה, לא אלאה אתכם.

למיטב ידיעתי, כל השמות פה בנויים בצורה איכותית לעומת הזולים יותר- אם שמת לב, הם לא בעלי ידית "שמנמנה" אלא עם פרופיל רזה. למשתמש ביתי זה לא משנה שום דבר, בגדול מאד, אבל למשתמש המקצועי שצריך לנופף בכלים האלו כל היום בזוויות משונות ומעל הראש, הורדת המשקל הזו היא די משמעותית. 

למי שמגחך לעצמו קלות לגבי נושא המשקל, אני מזמין אותו לנסות לעבוד לרגע עם מפתח 60 מ"מ איכותי ועם אחד זול. גם כאלו גדלים עברו לי בידיים.

לפני כשעה, AUDIO KING כתב:

ההיצע שלהם בארץ עצום ,

זה הקטע- רק בארץ:lol:

"סיגנט" זה שם מקומי. לפני כמה שנים טובות, הצלחתי למצוא את המפעל המקורי שמייצר עבורם את הכלים. כבר לא זוכר את שמו...

לפני כשעה, AUDIO KING כתב:

האיכות ברמה גבוהה ,המחיר ביחס לאיכות משתלם.

גבוהה, לא הייתי אומר. סבירה בהחלט למשתמש ביתי, לחלוטין כן. 

יחס מחיר-תמורה מצויין. 

ובהרבה מהמקרים, זו רמת האיכות הכי גבוהה שאני צריך- יותר מזה זה גם אוברקיל וגם סתם יקר, בלי תוספת תמורה אמיתית לתוספת הכסף. 

את זה אני אומר בתור אחד שלא משתמש הרבה בכלים בסגנון של בוקסות, מפתחות ורוב הדברים האחרים שיש להם במגוון.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוכמה זה להתאים את איכות הכלי לשימוש.

אם אני צריך כלי לשימוש חד פעמי קל אקח סיני פשוט, לעבודה במפעל אשקיע בכלי איכותי ולשטח אקח איזה סיגנט שכשיפול למים לא ארד לחפש אותו אלא אקח אחר מהאוטו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, hans כתב:

לא מסכים באופן גורף עם המשפט, יש יצרניות איכותיות בעולם שלא מתמקדות בליין אחד של מוצרים וזה בסדר.

לי יש מברגה רוטטת מהסדרה הכחולה של בוש ואני מאוד מרוצה ממנה. מה שכן מאכזב בליין כלי העבודה של בוש הוא המגוון היחסית דל של סוגי כלים ואני חושב שזה מה שמשפיע על הפופולריות של המותג בארץ (רואים הרבה יותר מקיטה, מילווקי ודיוולט מאשר בוש). בדיעבד הייתי מעדיף לקנות דיוולט כדי לצבור מגוון יותר רחב של כלים.

אני מחפש לקנות פטישון טוב והסיכוי שאקנה בוש הפעם הוא יחסית נמוך בגלל תדירות השימוש והמחירים. ראיתי את הפטישון של האנטר בחצי מחיר מבוש בערך והוא נראה כמו אחלה אופציה עם ביקורות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...