Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה שמן מנוע עלי להשתמש בדאצ'יה סנדרו

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ברשותי דאצ'יה סנדרו סטפוואי בעלת מנוע דיזל (K9K 626 1.5DCI) שתאריך הייצור שלה הוא פברואר 2018.

בספר הרכב מצוין שיש להשתמש בשמן מנוע בתקן ACEA C3

מאידך, יצא לי לשמוע המלצות להשתמש במנועים הללו בשמן RN 0720 (שהוא בתקן C4 להבנתי).

בהמלצות נתקלתי בקבוצות פייסבוק של דאצ'יה, פורומים של דאצ'יה ובאתרים של יצרני שמן ואפילו של ספקי חלפים (למשל כאן: https://www.gozacarparts.co.uk/oil-specification)

פניתי לדאצ'יה (ישראל והבינלאומית), טרם קיבלתי מענה.

שאלתי מס. מכונאים - אין תשובה אחידה.

אני מאמין שיש עוד כמוני ששאלו או ישאלו את השאלה הנ"ל.

אשמח למענה ממי שנתקל בשאלה ויודע

OIL.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

המנוע דיזל K9K קיים מעל 10 שנים ( ליתר דיוק, קרוב ל 15).

לא הייתי חושש להשתמש בשמן 5w-30 ACEA C3

כמו שרשום בספר הרכב, כל עוד אין דרישה מפורשת לתקן RN0720. בעבר החזקתי שני רכבים עם המנוע המדובר.

יש יופי של שמנים במחירים לא מוגזמים, לדוגמה:

https://www.autostore.co.il/product/שמן-castrol-edge-fst-5w30-c3-5l-html/

בעקרון, בתיאוריה קיים שמן של ELF שעומד גם בתקן C3 וגם RN0720, אבל הוא גם יקר וגם כרגע חסר במלאי ( אולי תצליח למצוא באחת החנויות באיזור שלך, במידה ותחליט לשלם את המחיר )

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-elf-evolution-full-tech-fe-5w30

תמתין לתשובה ממחלקת שירות של דאצ'יה לגבי התקן RN0720 לרכב שלך, כי לפעמים יש הבדלים בין ספר הרכב בעברית להנחיות היצרן. זה גם משתנה בין המדינות בגלל האקלים . מה שרלוונטי לאנגליה או צרפת, יכול להיות שונה לגבי ישראל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון גירסאות של המנוע הנ"ל, כשההבדל לא רק בניהול מנוע אלא בכל הפריפריה של המנוע (מערכת הזרקה, טורבו וכו').

נתקלתי בסוגיה הזו בעבר; למיטב זכרוני לגירסה הנ"ל (בהספק 90 כ"ס אם איני טועה) אכן לא חייבים RN0720 וניתן להסתפק במגוון די גדול של שמני C3.

@vladclar למיטב ידיעתי לא יכול להיות דבר כזה בהגדרה RN0720 שהוא C3, אין לי הסבר למה כתוב באתר מה שכתוב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות,

מסתבר שדאצ'יה העבירו את השאלה למוסך אומגה בחדרה, שם בוצעו הטיפולים התקופתיים כשהרכב היה באחריות (שמגיעה לתומה באוקטובר).

התקשר אלי הבוקר בחור בשם אחמד ממוסך אומגה בחדרה וזו תשובתו:

"מדובר באותו שמן. ACEA C3 ו RN0720 הם אותו שמן בדיוק. ניסן קוראת לשמן ACEA C3 ורנו קוראת לו RN0720. אין הבדל ביניהם - זה אותו תקן"

בלי לפגוע חלילה, התשובה לא נשמעת לי כ"כ אמינה. ממה שקראתי, יש בהחלט הבדלים בין דירוג C3 ודירוג C4 בתקן ACEA

בשיחה שערכתי אמש עם בחור מקבוצת הפייסבוק של בעלי דאצ'יה, טען הבחור כי:

ACEA C3 - תקן ישן

RN 0720 - תקן חדש ועדכני יותר.

בכל מקרה, שניהם עדיפים על השמן שמשתמשים בו בטיפולים במוסכים המורשים (לטענתו, משתמשים שם בשמנים מתוצרת "פז" שאיכותם ירודה יותר)

נדמה שככל שאני מקבל יותר תשובות, אי הבהירות נותרת בעינה, אין תשובה מוחלטת.

אם לשפוט לפי התשובות - שני השמנים מתאימים. אך מן הסתם יש הבדל ברמת ההתאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, קורן בן אשר כתב:

@vladclar למיטב ידיעתי לא יכול להיות דבר כזה בהגדרה RN0720 שהוא C3, אין לי הסבר למה כתוב באתר מה שכתוב.

באתר כתוב כי על האריזה של ELF רשום ACEA C4 Level C3.

בגדול, השמן צריך להיות מיועד ( מתוסף) למנועי דיזל עם מסנן חלקיקים DPF. השמן הזה של ELF מותאם במיוחד לרכבי דיזל של רנו, לכן התמקדתי בו.

בכלל, ELF מייצרת שמנים כבר עשרות שנים בהתאמה למנועי רנו. 

Screenshot_20210920-111828_Chrome.jpg

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...