Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשלון בטסט עקב צבעי נורות שונים, האם ניתן לערער?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

image.thumb.png.2a3920d4b81f9467f02b47da87eb9349.png

image.thumb.png.de132ae1487a49a869558ba7c849f5c2.pngimage.thumb.png.f962cca95d5b62e26c2cbd58133805d6.png

אתמול הוכשלתי בטסט כי לטענת הבודק צבעי הפנסים הקדמיים שונים, הפנס הימני (צד נוסע) הוא פנס חדש שהורכב לפני שבועיים ע"י ביטוח הפנסים והפנס השני הוא הפנס המקורי של הרכב (בן 13...). הפנסים הם פנסי בי-קסנון של "האלה" (גם החדש שהגיע כנראה מפירוקייה), יש לי נורה ספייר (הנורה בפנס המקורי נשרפה לפני 3-4 שנים וקניתי זוג) אולם גם ההחלפה שלה לא משנה את הגוון.

יש משהו לעשות? פניתי לביטוח שביצע את ההחלפה ("פמי פנסים") והם טרם חזרו אליי.

האם ניתן לערער על החלטת ה"רב-בוחן"? אני כבר לא זוכר/בטוח, האם ניתן/אחרי כמה זמן לבצע טסט נוסף במקום אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 15 שעות, Haim_gds כתב:

אתה בטוח? נדמה לי ששמעתי מתיישהו כי זה כבר לא כך.

פעם היית יכול לגשת ישר למכון אחר ולעשות טסט.

היום הטסט נשאר פתוח במכון במשך 30 יום, ולאחר מכן אתה יכול לגשת במכון אחר.

במקרה כזה תשלם את הסכום של כל הטסט מחדש, גם אם תחזור למכון הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכשלון הוא כי זה לא בא בטוב לבוחן אני לא זוכר האמת אם יש חוק או תקנה שאוסר הבדל בין הפנסים.
לא יודע אם הייתי הולך לערער וכו', תחליף נורה ותעשה טסט חוזר, אם יש ביטוח פנסים - הם אמורים להביא את הפנסים לתקינות, מדינת ישראל החליטה שהם לא תקינים אז שהביטוח יסיים את העבודה.

• אהבתי 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, shellcase כתב:

הכשלון הוא כי זה לא בא בטוב לבוחן אני לא זוכר האמת אם יש חוק או תקנה שאוסר הבדל בין הפנסים.

תקנה 335 דורשת כי האורות בפנסי חזית יהיו באותו צבע.

ואילו תקנה 334 דורשת שהאורות בפנסי חזית יהיו בצבע לבן או צהוב.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הבוחן צודק, אני מניח שהקלף חוזר לביטוח כי הם צריכים לתקן את הבעיה ונכון לעכשיו הם לא תיקנו.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, shellcase כתב:

לא יודע אם הייתי הולך לערער וכו', תחליף נורה ותעשה טסט חוזר, אם יש ביטוח פנסים - הם אמורים להביא את הפנסים לתקינות, מדינת ישראל החליטה שהם לא תקינים אז שהביטוח יסיים את העבודה.

כבר כתבתי, החלפתי נורה וזה לא עזר, כאילו שלפנס עצמו יש צבע/ציפוי/פילטר שונה. ד"א, להחליף נורה זה סיפור מהתחת שם, צריך לפרק את המיכל מי-העודפים שמחובר עם צינור דק לקונקטור דק היצוק במיכל מי-העודפים ותנועה לא זהירה עולה במיכל חדש...

אני לא יודע כמה אני יכול לסמוך על הביטוח, פנס חדש עולה קצת יותר משלוש אלפיות ומההיכרות שלי עם ביטוחים מסוגים שונים ומשונים אז סביר שיטענו כי הכל בסדר (יש אור...) ואחר כך יתעלמו ממני עד התביעה בבית דין לתביעות קטנות.

מה שאמר לי הרב בוחן הוא שיש לי שבוע לטפל בזה ואם לא אספיק אז אבוא אילו לקבלת שבוע נוסף הארכה (לת"א, והם סוגרים את הבסטה ב 4 אחה"צ). נראה לי שאצטרך לשלם על טסט נוסף, אין מצב שאני מגיע לשם בבוקר להארכה שלו.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Haim_gds כתב:

מה שאמר לי הרב בוחן הוא שיש לי שבוע לטפל בזה ואם לא אספיק אז אבוא אילו לקבלת שבוע נוסף הארכה (לת"א, והם סוגרים את הבסטה ב 4 אחה"צ). נראה לי שאצטרך לשלם על טסט נוסף, אין מצב שאני מגיע לשם בבוקר להארכה שלו.

אל תדאג בנוגע לזה. כל אוטו שנכשל בטסט (לא משנה למה) מקבל אישור נסיעה לצורך תיקונים לשבוע, אחריו בתיאוריה אין לו אישור נסיעה וזה כמו לנסוע בלי טסט.

בפרקטיקה במסוף של המשטרה זה לא מופיע, ואתה יכול לנסוע כרגיל כל עוד יש לך טסט בתוקף מהשנה שעברה.

הטסט עדיין יהיה פתוח למשך 30 יום במכון הזה.

נושא הנורה והפנס ממש מוזר לי. ניסית להחליף את הנורות בין צד ימין ושמאל? אם זה לא עושה כלום, אולי כדי להשיג נורה בגוון שונה שתפצה על השוני של האופטיקה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוחלפה הנורה פעמיים ובין שני הפנסים, צבע האור נראה תלוי בפנס. כשאני אשמע מהמתקין ששם את הפנס אציע לו לשים את הנורה מהפנס ה"שבור" או להחזיר את הפנס ה"שבור" וזהו. זה אולי נשמע פרטצ'י ברמות אבל מן בסתם אוכל "לתקן" את השבר באמצעות פלח מצינור פלסטיק קשיח ואפוקסי. יש את האופצייה להדפיס חלק אבל אני לא בטוח איך לתכנן אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך כמה תגובות קושרות את הנושא לביטוח. ממתי ביטוח מכסה תקלה מכאניץ? הוא מכסה רק שבירה או סדק של הפנס.

אם יש לך ביטוח מקיף והלך המנוע אתה זכאי למנוע חדש? 

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה צודק, השם הנכון הוא "תוספת לאחריות פנסים ומראות". זה אמנם נכלל בחבילת הביטוח המקיף המשולמת אך זה אינו מהווה חלק מהביטוח (השתתפות עצמית, העדר תביעות וכו')

2. אתה טועה, לא קראת את כל הפוסט. 

בתאריך 29.7.2021 בשעה 13:35, Haim_gds כתב:

פנס חדש שהורכב לפני שבועיים ע"י ביטוח הפנסים

ולמה אתה חושב הורכב פנס החדש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם תשים 2 נורות גוון צהוב (2700K בערך) לא ישימו לב להבדלי הגוון.

הייתי מצליב בין 2 הנורות סתם לראות האם זה משנה.

בכל מקרה חשוב לוודא שהנורות זהות לחלוטין ובאותו גיל , נורות הקסנון משנות גוון ככל שהן מתבגרות. היתה לי נורה שהגיעה לגוון כמעט וורוד (בלי שנשרפה) 

• רעיון טוב! 1

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...