Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחרטות על תביעה ומשיכתה מחברת הביטוח. מותר להם לפתוח את הנושא שוב?

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

אשמח לעצה מקצועית במקרה הבא: 

לפני שנה נכנסתי ברכב אחר, לא באשמתי. בדקתי מול חברת הביטוח מה האופציות שלי. הזמנתי שמאי שבדק והעריך את הנזק ב4447 ש״ח. מכיוון שהפגיעה הייתה לא מאוד משמעותית, והביטוח של הרכב השני התנער מהאחריות, החלטתי לתקן במוסך פחחות זול ומשכתי את התביעה בחברת הביטוח ( לא רציתי שיירשם כנגדי תביעה ולכן שילמתי  לשמאי מכיסי וגם את עלות התיקון). 

לפני כמה חודשים, שוב, תאונה דומה. הפעם באשמתי. הנזק היה משמעותי יותר. הרכב הוגדר טוטאל לוס ובסיכום הסופי מול חברת הביטוח ולאחר שהרכב נבדק על ידם ( או מי מטעמם) והפחתה בגין נזק שהיה קיים ( רכב ישן ) הייתי אמורה לקבל 15,000 ש״ח. 

לתדהמתי, התשלום הסופי שהגיע אליי היום היה בהפחתה של 4447 ש״ח בגין ״תביעה קודמת״.

האם זה מקובל? הרי הרכב נבדק ולא מצאו פגמים נוספים מעבר למה שרשמו בדו״ח ובגינם כבר הפחיתו מהשקלול הסופי. 

בכוונה סגרתי את התביעה ושילמתי על התיקונים בעצמי כדי להמנע מריבוי תביעות והנה יוצא שאני משלמת כפול ומכופל. 

אני צודקת בטענה שלי שאם הוחלט על סכום פיצוי סופי לאחר בדיקה, כנראה שהנזק הקודם לא היה פקטור להורדה במחיר, רק כי הם ראו את הדוח הראשון של השמאי ( ששילמתי עליו מכספי ללא החזר? ). 

כיצד להתנהל מולם? תביעה משפטית? 

תודה רבה!   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחילי מלפנות לחברת הביטוח שלך כדי שיסבירו לך על מה ההורדה.  לפי הניסוח שלך ,אני משער שחלה טעות אצלם, ורשום כביכול ששולמו לך 4447 ש"ח בגין התאונה קודמת (דבר כזה קורה למרבה ההפתעה, אולי כחלק משיטת המצליח המפורסמת שלהם). אפשרות נוספת, שחלה ירידת ערך של הרכב שלך בעקבות התאונה הקודמת - אבל אז זה צריך להיות מנוסח "ירידת ערך" וגם לבוא לידי ביטוי בדו"ח שמאי של התאונה האחרונה או לחילופין בד"וח שמאי לאחר תיקון התאונה הקודמת.

תבקשי דו"ח שמאי של התאונה האחרונה.

• רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! 

הערה חשובה. 

דוח השמאי נמצא אצלי. מכיוון שאני לא הפעלתי את הפוליסה הדוח נשלח אליי ושילמתי עליו ישירות לשמאי של החברה. 

אני חוששת שאתה צודק והם פשוט לא מעודכנים ומנסים את שיטת המצליח המגונה. 

בדוח רשום שההמלצה היא פיצוי גלובלי. אבל, משלא קיבלתי שקל כי כאמור סגרתי את התביעה ואין אזכור לירידת ערך, הרי שמבחינתם לא קרה כלום. 

אני חוששת שהם פשוט מנסים להונות אותי. 

אני אנסה לדבר עם מנהל בכיר, אם אצליח. מנהל התיק חוזר כמו מנטרה על עצמו- הייתה לך תביעה קודמת בלה בלה... התייאשתי משיחה עניינית איתו. 

תודה על הנקודות החשובות שציינת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין מדוע מחשבים ירידת ערך לרכב, כאשר אם היתה כזו היא שולמה על ידך ולא על ידי הביטוח. האם ירידת ערך כזו מופיעה במסלקה הביטוחית?

בכל מקרה, מסכים עם מה שנכתב מעלי, מדובר ב"טעות" (המרכאות מכוונות) של חברת הביטוח. חוץ מזה, אני מבין ממך ש-4447 ש"ח היה הנזק הכולל. מן הסתם ירידת הערך, אם היתה, הסתכמה לכל היותר בכמה מאות ש"ח. אז אפילו אם יש לחברת הביטוח קייס (ואני לא בטוח בכך) ההפחתה מערך הרכב צריכה להיות הרבה יותר קטנה.

מה שעוד צריך להדאיג אותך הוא הרישום של שתי תביעות תוך מספר חודשים, רישום שגוי שעלול לגרום לך קושי ועלויות נוספות כאשר תרצי לבטח את הרכב הבא.

בקיצור, אין בריר אלא לשבת מול סוכן הביטוח, ללבן את הבעיה ולתקן את הרישומים.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. 

תשתי תביעות מאוד מדאיגות אותי. זה מה שהיה לי בבסיס ההחלטה של ביטול התביעה הראשונה ע״מ לא לימור רצף תביעות ( משכתי אותה טרם ידעתי שחצי שנה אחר כך אני אכן אתבע שוב). העדפתי לספוג עלויות והעיקר לא להיות עם תביעה לא הכרחית. 

האמינות שלהם מאוד מאוד נמוכה אם אני מקבלת אישור על סגירת תביעה והיא צצה שוב אחרי שנה. 

אין לי לצערי סוכן אישי. 

כמובן, אחרי שהסיפור יסתיים אחליף חברת ביטוח ליתר בטחון. 

תודה רבה על הערותיך. הן חשובות עבורי לליבון הסוגיה מול חברת הביטוח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.6.2021 בשעה 00:57, מנילה כתב:

אני אנסה לדבר עם מנהל בכיר, אם אצליח. מנהל התיק חוזר כמו מנטרה על עצמו- הייתה לך תביעה קודמת בלה בלה... התייאשתי משיחה עניינית איתו

מנהל תיק - סיים כיתה ו' ומקבל פיקנטו.

מנהל בכיר - סיים כיתה ח' וקיבל ספורטאג'

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...