Jump to content

מנילה

 • הודעות

  117
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי מנילה

 1. אכן. תשתי תביעות מאוד מדאיגות אותי. זה מה שהיה לי בבסיס ההחלטה של ביטול התביעה הראשונה ע״מ לא לימור רצף תביעות ( משכתי אותה טרם ידעתי שחצי שנה אחר כך אני אכן אתבע שוב). העדפתי לספוג עלויות והעיקר לא להיות עם תביעה לא הכרחית. האמינות שלהם מאוד מאוד נמוכה אם אני מקבלת אישור על סגירת תביעה והיא צצה שוב אחרי שנה. אין לי לצערי סוכן אישי. כמובן, אחרי שהסיפור יסתיים אחליף חברת ביטוח ליתר בטחון. תודה רבה על הערותיך. הן חשובות עבורי לליבון הסוגיה מול חברת הביטוח.
 2. תודה! הערה חשובה. דוח השמאי נמצא אצלי. מכיוון שאני לא הפעלתי את הפוליסה הדוח נשלח אליי ושילמתי עליו ישירות לשמאי של החברה. אני חוששת שאתה צודק והם פשוט לא מעודכנים ומנסים את שיטת המצליח המגונה. בדוח רשום שההמלצה היא פיצוי גלובלי. אבל, משלא קיבלתי שקל כי כאמור סגרתי את התביעה ואין אזכור לירידת ערך, הרי שמבחינתם לא קרה כלום. אני חוששת שהם פשוט מנסים להונות אותי. אני אנסה לדבר עם מנהל בכיר, אם אצליח. מנהל התיק חוזר כמו מנטרה על עצמו- הייתה לך תביעה קודמת בלה בלה... התייאשתי משיחה עניינית איתו. תודה על הנקודות החשובות שציינת.
 3. שלום, אשמח לעצה מקצועית במקרה הבא: לפני שנה נכנסתי ברכב אחר, לא באשמתי. בדקתי מול חברת הביטוח מה האופציות שלי. הזמנתי שמאי שבדק והעריך את הנזק ב4447 ש״ח. מכיוון שהפגיעה הייתה לא מאוד משמעותית, והביטוח של הרכב השני התנער מהאחריות, החלטתי לתקן במוסך פחחות זול ומשכתי את התביעה בחברת הביטוח ( לא רציתי שיירשם כנגדי תביעה ולכן שילמתי לשמאי מכיסי וגם את עלות התיקון). לפני כמה חודשים, שוב, תאונה דומה. הפעם באשמתי. הנזק היה משמעותי יותר. הרכב הוגדר טוטאל לוס ובסיכום הסופי מול חברת הביטוח ולאחר שהרכב נבדק על ידם ( או מי מטעמם) והפחתה בגין נזק שהיה קיים ( רכב ישן ) הייתי אמורה לקבל 15,000 ש״ח. לתדהמתי, התשלום הסופי שהגיע אליי היום היה בהפחתה של 4447 ש״ח בגין ״תביעה קודמת״. האם זה מקובל? הרי הרכב נבדק ולא מצאו פגמים נוספים מעבר למה שרשמו בדו״ח ובגינם כבר הפחיתו מהשקלול הסופי. בכוונה סגרתי את התביעה ושילמתי על התיקונים בעצמי כדי להמנע מריבוי תביעות והנה יוצא שאני משלמת כפול ומכופל. אני צודקת בטענה שלי שאם הוחלט על סכום פיצוי סופי לאחר בדיקה, כנראה שהנזק הקודם לא היה פקטור להורדה במחיר, רק כי הם ראו את הדוח הראשון של השמאי ( ששילמתי עליו מכספי ללא החזר? ). כיצד להתנהל מולם? תביעה משפטית? תודה רבה!
 4. תודה! אוקיי, דעתי נחה יותר. אני לא חושבת שימצאו משהו כזה ( דווקא אדם שנהג מצוין ואפילו חביב), אבל, אם זה כביכול רק לחסוך עבורם, אז אני רגועה יותר. בסרטון רואים בעיקר שלא קרה לו כלום לרכב. תודה רבה על כל העצות.
 5. תודה על התגובות. אבהיר- אכן הודיתי באשמה גם מול חברת הביטוח. לא היה משהו פלילי באופן הנהיגה שלי. אם כבר ניתן לטעון שהבלמים שלי לא בלמו מספיק חזק ( רכב ישן בכל זאת). נכנסתי ברכב שלפניי שכבר עמד בפקק בכביש ( לא בלם בפתאומיות) במהירות נמוכה מאוד. סיפרתי את הסיפור בדיוק כפי שקרה. החשש שלי- שימצאו בכל זאת משהו בסרטון שיכול למנוע ממני לקבל את הכסף שהובטח לי. ( מציינת שאני אכן מכה על חטא שבכלל הזכרתי שיש סרטון. למדתי להבא). בדקתי את הסרטון ולא ראיתי משהו שיכול להפליל, אבל אני גם לא עובדת בחברת ביטוח.
 6. היי, אשמח לעצה נבונה בנושא הבא: לפני כחודשיים הרכב שלי עבר תאונה. אני אשמה. הפעלתי מקיף והרכב שלי הוכרז אבדן להלכה. לרכב שנפגע, למרבה המזל, לא אירע כלום. החלפתי פרטים עם הנהג ליתר בטחון ומאז לא שמעתי ממנו. סיפרתי למנהל התיק מהביטוח כי יש לי גם סרטון מהאירוע. הוא ביקש שאשלח ליתר בטחון. החלטתי לא לשלוח כי איני יודעת מה יעשו עם הסרטון. כעת, הם מעכבים לי את ההחזר על הרכב עד שאשלח את הסרטון. האם יש סיכון בשליחת הסרטון לביטוח? בסרטון רואים את אשמתי הברורה ( לא הכחשתי) ובינתיים אין שום פניה מצד הנפגע. תודה רבה!
 7. נקודה חשובה. תודה. בדוח סליקה רק מצוין מה הוגדר לרכב בלי פירוט ואחוז הירידת ערך. וכו, רכב כזה בונבוניירה לסוחרים ( נראה חדש מבחוץ לגמרי). אעדיף ללכת ברגל מלקנות מסוחר. תודה!
 8. שלום! מבררת עבור חבר טוב. יש לו רכב שעבר תאונה. הרכב נשאר אצלו והוא תיקן עצמאית. בבדיקה שעשיתי במסלקה, נראה שהרכב הוכרז כאובדן גמור להלכה ( לא טוטאל לוס!). כעת הוא מעונין למכור את הרכב. האם ניתן למכור במגזר הפרטי את הרכב שעבר תיקון? ( כמובן עם גילוי נאות). אין לו פרטים לגבי שיעור ירידת הערך. האם זה נקבע עפ״י המינימום הנדרש של הגדרת הרכב ע״י שמאי כאובדן גמור להלכה ? דהיינו, 45%? תודה רבה!
 9. אחלה. תודה על התשובה המפורטת. אני לחלוטין מתחילה אז אנסה להתייעץ איפה יוכלו לעשות זאת עבורי.
 10. תודה. דבק כזה יכול לעשות שמות לצבע מקורי לא? יש צבע מומלץ לצביעה? תודה רבה
 11. שלום! אז הרכב החדש/משומש אצלי. חוץ מיישר קו למכניקה, הדבר שהכי מפריע לי בעין ולא נותן ליהנות מהרכב, אלו הם פסי המגינים שמודבקים על כל הדלתות ( תמונה מצ״ב). המגינים שרוטים וחבוטים. האם ניתן להסיר אותם ללא פגע לצבע ופחחות? אם כן, כיצד? האם ניתן ורצוי להחליף אותם? אם כן, איפה וכיצד? גילוני נאות, אני מירושלים אז רצוי שאם אזדקק לחלפים, זה יהיה נגיש לי.
 12. זה היה זה בדיוק ! 🤣 תודה. אני מבינה את זה לאט לאט בעצמי. מסגרת תקציב זה חשוב, אבל אני באמת לא מחפשת מציאה, אלא רכב טוב ושמור. אם זה יבוא על חשבון תקציב- בסדר גמור. אני כנראה אלך לכיוון של הגדלת תקציב. תודה! כרגיל, צודק! אגב, הרכב הזה נחטף. נמכר. אני עוד יותר שמחה שלמדתי הרבה מהייעוץ כאן ולא מיהרתי לסגור לפני בדיקה מעמיקה. ( בהצלחה למי שקנה רכב עם 40,000 ש״ח עלויות של תיקונים).
 13. חחח. תודה! זה הפך לבית השני שלי העמוד הזה. בקצב הזה שכח רכב שאני רואה, עבר תאונה, אני נשברת ועוברת לליסינג ואני לא סובלת את הרעיון של ליסינג.
 14. אכן. לכל הדעות. כן. זה הכיוון. אשאל אותם מחר בשביל הספורט מה קרה. אבל החיפושים ממשיכים. תודה רבה שוב!
 15. פרטי. כל הנתונים מדוח הסליקה. בעל הרכב אמר שהייתה ירידה של 1.5 אחוז בשנה מסוימת, הנתון הזה לא מוזכר בדוח. לעומת זאת, נזק בשווי 40,000 ש״ח כן מוזכר. ( תיקנו במוסך מורשה אבל עדיין זה סכום משמעותי לירידה של 7% ערך בלבד. לא?). תודה על עצתך הנבונה. לדבריהם, נכנסו בהם מאחורה.
 16. הם טוענים שלא הייתה מכה בשלדה. אבל הוחלף כל הטמבון האחורי ויש חיתוך ברור ( שרותך מחדש) בפח של האמבטיה בתא המטען. אם זה רלוונטי, שולם 6100 ש״ח על ירידת ערך ( קצת שונה ממה שסיפרו לי) ונראה שיש 7.2 אחוז ירידת ערך סה״כ.
 17. היי, אני שוב. עדיין עמוק בחיפושים אחר האחת שלי. ראיתי יאריס 2014 עם נתונים טובים למדי. אלא, יש המון מתעניינים. מכיוון שהסגירו לי כבר שהרכב עבר תאונה ונרשמה ירידת ערך של 1.5% אני מתלבטת בין בדיקה של איש מקצוע בתשלום או לקחת למכון בדיקה מסודר. מצד אחד, כבר לא נותר בי הרבה אמון למכוני הבדיקה עם רשימת הכסתחים הארוכה שלהם. הרכב עם היסטוריית טיפולים, לא ראיתי משהו חריג ( נזילות קורוזיה וכו׳). למעט ענין התאונה. שוחחתי עם איש מקצוע שקיבלתי עליו המלצות שיכול לבוא ולבדוק את הרכב בצורה יסודית ( גם מתחת) אבל זה לא יהיה מכון בדיקה ( אין בדיקת קומפרסיה, אין ליפט) ולתת לי חוו״ד חד משמעית. מבחינת עלויות- אין הבדל. קצת אובדת עצות ואשמח לשמוע מה אתם הייתם עושים במקומי. תודה רבה!
 18. תודה רבה על ההסבר. ככל הנראה ירדתי מהרכב. המחיר גבוהה מידי, אפילו שזה יאריס, לכל הנתונים וסימני השאלה ( יש מחלוקת בין הבודק למוכר אם הוחלף חלק ברכב או לא). כמו״כ המוכר לא מוכן לבדיקת מוסך נוספת. אבל בהחלט למדתי משהו.
 19. תודה על התשובה המפורטת לעילא. עכשיו אני מבינה מה הרקע לבדיקה. אם כך, ביצועי המנוע פחות טובים כאשר הזרם חלש. כמובן בהתחשב שהקילומטרז׳ רק יעלה, מן הסתם הביצועים ירדו או שההפרשים הלא קטנים כבר עכשיו מעידים כי המנוע יצטרך לעבור שיפוץ בשנים הקרובות ? ( בכל זאת אני לפני רכישה). או שמדובר בבלאי סטנדרטי לגיל ( 8 שנים) ו לקילומטרים ( 125,000). לי הייתה יאריס ישנה יותר ( בן 17) ואני תוהה אם היה יוצאים לי תוצאות דומות בבדיקה. ( ההספק כוח היה גרוע ברכב אם כי הכל היה תקין מכנית). שוב, תודה רבה! תודה רבה. אז 11% יכול להיחשב כגבולי עד סביר אני מבינה.
 20. תודה. אז אם כך ההפרשים לא תקינים או גבוליים ממש?
 21. היי! אשמח להבין מה אומרים ההפרשים הבאים במנוע בצילינדרים- A- 90% B- 100% C-89% D-96% סה״כ - 36% ( התוצאות ממכון בדיקת רכב לפני קניה. רכב- טויוטה יאריס 2013, 125,000 ק״מ). תודה רבה!
 22. לי יש רק ניסיון עם היאריס. היא מצוינת לחניה בירושלים, מאוד אמינה ובטיחותית יחסית לגודלה. החסרון הכי בולט- תא מטען מזערי. לי זה לא הפריע אבל אם זה שיקול חשוב, הייתי מותרת רק בגלל זה.
 23. ראיתי עכשיו שרכשתי רכב בעבר עם נתונים דומים בבדיקה לפני קניה. חוץ מענין המנוע כמובן. מנסה לאסוף מידע על המנוע ואם זה עילה לרדת מהר מהרכישה ( היה רשום במקום אחד שהפרשים כאלו דורשים בדיקות לחץ ו/או שיפוץ ראש מנוע במקרים מסוימים).
×
×
 • תוכן חדש...