Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין 3 סוגי מנעולים 12 מ"מ

toys123
שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://best-bike.co.il/he/מנעול-לאופנוע-12-ממ-180-מטר-שרשרת-מחוסמת-magnum
250 שח

https://seapro.co.il/index.php?_route_=CHAIN-LOCK-MAGNUM-ONGUARD
150 שח

https://www.mataloncycle.co.il/מנעולים-לאופנועים/מנעול-שרשרת-12-ממ/?gclid=Cj0KCQjwgtWDBhDZARIsADEKwgMChtICwVze_HtCbwSkoWZomTpo-GW3jswTthIjoql8aJIZ_ZlqX2YaAoSREALw_wcB

נראה שהשני הכי זול עם אותם נתונים

האם לאחרים יש יתרונות עליו?

נ.ב

ראיתי משהו מפחיד באינטרנט על מנעולי שרשרת

מנעולי שרשרת עלולים להטעות ולהיראות בטוחים יותר ממה שהם בפועל. למעשה, רב מנעולי השרשרת שאנחנו רואים ברחובות ובחנויות נפרצים בקלות ע"י מכשיר ה "תוכי" - אותם מספרי מתכת גדולים- שמשים חלק גדול מגנבי האופניים. כדי ששרשרת תהיה עמידה בפני ה"תוכי", החוליות צריכות להיות עבות מאד ו/או עשויות מפלדה מחוסמת מיוחדת. שרשרת כזאת תהיה בד"כ כבדה מאד ותשקול מספר לא מבוטל של קילוגרמים.

האם המנעולים שפירסמתי מספיקים להתנגד לתוכי?

עריכה אחרונה על ידי toys123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואני לא יכול להכיר את המנעול אותו אני רואה בחנות או שמציעים לי במוסך, אני תמיד פועל באותה השיטה (עשרות שנים): 
הולך לחנות של שרשראות/שינוע/הרמה וקונה שרשרת לפי בחירתי, מחוסמת, באורך שנוח לי (למשל לפידות, שפעם שכנה בצ'לנוב ת"א וכיום נמצאת בחולון).

לאחר מכן מתאים לה מנעול מול-טי-לוק מהדרג הגבוה יותר שלהם.
יוצא (אולי) קצת יותר יקר, אבל מדובר בפריט שהוא בטוח יותר ממה שמציעים בחנויות והוא מותאם אישית לך.

אישתי תופרת לשרשרת כיסוי בד מג'ינס ישן ועבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שרשרת ניתנת לחיתוך. אם לא תוכי אז דיסק נטען. מוצר חובה בתיק עבודה של הגנב.

לי גנבו טרקטורון שהיה קשור עם שרשרת "מחוסמת" 14 מ"מ ע"י חיתוך עם תוכי.

בכל מקרה- אפילו שעולה גרושים (יחסית)- לא לזלזל במנעול דיסק. אמנם לא מפריע כשמעמיסים את הכלי אבל מאוד מפריע אם מנסים לגנוב בתנועה. הרבה יותר קשה לחתוך מנעול דיסק בתנאי לחץ מאשר שרשרת.

וכיסוי- חשוב מאוד.

אם האופנוע מכוסה הסיכויים שלו להגנב נמוכים משמעותית.. כן, זה 'כולה' כיסוי אבל בדר"כ גנבים עושים סיור מקדים כדי לבחון איך להיערך, וכשיש כיסוי לרוב לא נוגעים בו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שהוא אמר.
הכל ניתן לגניבה, אפילו מבצר הזהב המפורסם בארה"ב. הכל שאלה של איך וכמה מוכנים להשקיע ולהסתכן.
התפקיד של הגנב הוא לגנוב.
התפקיד של בעל הנכס הוא למנוע ממנו את הגניבה.
וכן, כיסוי זה דבר חשוב מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

יש לי חבר שגנבו לו אופנוע שהיה אצלו בחצר, למישהו שהוא מכיר גנבו כלי מתוך סלון הבית.

מה שאמרו לך נכון- אם סימנו את האופנוע/קטנוע אז שום דבר לא יעזור.

אם הכלי שלך לא מיוחד אז ככל שתוסיף עליו יותר אביזריי מיגון, הסיכוי שיגנבו אותו נמוך יותר. למה? כי תמיד יהיה אופנוע נוסף לא רחוק עם פחות אמצעי מיגון. 

שרשרת+מנעול לדעתי מינימום 14 מ"מ (אצלי השרשרת הייתה 16 מ"מ אבל לא הייתי לוקח אותה לשום מקום. כבדה מאוד), כמובן פלדה מחוסמת. למה? כי יקח זמן לחתוך את זה ובינתיים יעשה המון המון רעש. קח בחשבון שאין טעם לקנות שרשרת של 14-16 מ"מ ולחבר לה מנעול של 10-12 מ"מ. המנועל צריך להיות דומה כמה שיותר בעובי לשרשרת וכמובן הפוך.

מנעול דיסק כמו שאמרו, יוסיף משהו מציק לגנב שיצטרך להתמודד איתו.

כיסוי! מה שלא רואים לא מושך את העין... 

כמובן שהאופנוע עצמו צריך להיות קשור לנקודה שאי אפשר לעקור מהמקום בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...