Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שירות איתור רכב לקנייה ביד שניה - יש דבר כזה?

TaylorSammy
שימו לב! השרשור הזה בן 1184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אז בגדול - אני מחפש לקנות רכב ביד שניה, והמטרה היא למצוא רכב מטופל ובמצב טוב, בעודי חדש לחלוטין בתחום. 

גם העובדה שכרגע אין ברשותי רכב מאוד מגבילה את הניידות שלי.

מה שזה אומר עבורי כרגע - על כל רכב שאתעניין בו ביד 2, אצטרך לקחת חצי או יום חופש שלם מהעבודה כדי להספיק להגיע בתחבורה ציבורית, לדאוג לטרטר אותו למוסך לצורך בדיקה, ואולי לגלות שהוא לא במצב טוב כמו שתיארו אותו.

האם יש שירות כזה שאני יכול להשתמש בו - מישהו שיעשה עבורי את כל התהליך של מציאת רכב במצב מספיק טוב, בדיקה במוסך, והבאה שלו אליי בסופו של דבר?

או לחילופין - סוכנות רכב שיכולה לעשות עבורי את הבדיקה במוסך ושבאמת אפשר לסמוך עליהם :)  

עריכה אחרונה על ידי TaylorSammy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש. זה נקרא סוחרי רכב. ברור שיש אנשים ישרים והוגנים, אבל בקניית רכב משומש אני הייתי סומך אך ורק על עצמי. במיוחד שכל אלה (סוחרי רכב וסוכנויות) לא חפים מאינטרס שתקנה דרכם.

מציע לעשות טלפונים למוכרים, קודם כל לקבל רושם ראשוני לפי איך שהם נשמעים, לשאול על הרכב מה שיש לך לשאול (תקלות, שריטות, מכות, תאונות וגם לא בושה לבקש שישלחו לך בואטסאפ הסטורית טיפולים).

אתה כמובן יכול לבקש התחייבות בבדיקה מצד המוכר (לפחות על מנוע, גיר ושלדה, כי השאר זה לרוב כסת"חים של מכון הבדיקה ולא באמת אפשר להתחייב על זה לדעתי), ועל כל בעיה שתמצא ברכב תדרוש מהמוכר הורדה במחיר של עלות התיקון. מקובל לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, motek כתב:

יש. זה נקרא סוחרי רכב.

ברור, לא הייתי סומך על סוחרי רכב שהרי הם מקבלים רווח נאה ממכירת הרכב ולכן יש להם אינטרס להסתיר בעיות.

לעומת זאת, אם היה שירות שעובד ישירות מול המוכרים הפרטיים ביד 2 - ואני משלם להם על השירות הזה מחיר קבוע בעוד שהתשלום על הרכב יתבצע מול המוכר עצמו - מניח שכאן המצב היה שונה קצת (כמובן שתמיד יש סיכוי שמאוחר הקלעים יש איזה הסכם, אבל הסיכון יותר נמוך מבחינתי).

תודה רבה לך על הטיפים. אם לא אמצא משהו כזה, אנהג כך.

עריכה אחרונה על ידי TaylorSammy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיזהר שאלו לא סוחרי רכב בהסוואה. לפי דעתי יש פה הרבה מקום לקומבינה מאחורי גב הקונה. אם אתה רוצה להיות יסודי, אין כמו ללמוד ולבדוק בעצמך.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך כדי קריאה בפורום, במקרה מצאתי את ההודעה הזאת:

בתאריך 10.1.2021 בשעה 11:26, oriu כתב:

כל כך נכון...

מזלו של חברך שהיית איתו - ולא מדובר כאן על רמאויות "קטנות" של רמת-איבזור לא נכונה, אלא על שלל שקרים/הסתרות אמת שכמובן אסורים על פי חוק (במקרה של סוחר מורשה) או לפחות על פי מצפון, לכל שאר המוכרים.

זו גם הסיבה שהחלטתי לפתוח את המייזם שלי - "הלוחש למכוניות", שעוזר לכל מי שאינו יודע לשאול את השאלות הנכונות...

ניתן לקרא בפוסט הזה את השיעור שלמדתי באחד הרכבים הראשונים שעזרתי לקנות.

פשוט הזוי - הקלות הבלתי נסבלת של השקר...

אוליי שווה בדיקה לגבי "הלוחש למכוניות".

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, motek כתב:

תוך כדי קריאה בפורום, במקרה מצאתי את ההודעה הזאת:

אוליי שווה בדיקה לגבי "הלוחש למכוניות".

תודה רבה. אבדוק אותו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה בפייסבוק כל מיני "ישראל ישראלי - ייעוץ רכבים" וכו' וכו'

בחלק מהמקרים נראה שהם עושים את עבודתם נאמנה

בחלק אחר, נראה שבאמת מדובר בסוחרי רכב שעובדים שלא כדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • ספונסר פורום
תודה רבה. אבדוק אותו [emoji4]
מוזמן להתקשר אלי לשיחת ייעוץ בלתי מחייבת, והבנת התהליך שאני עובד בו בכל רכב שמחפש.
055-8834410
אורי

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

יש הרבה בפייסבוק כל מיני "ישראל ישראלי - ייעוץ רכבים" וכו' וכו'
בחלק מהמקרים נראה שהם עושים את עבודתם נאמנה
בחלק אחר, נראה שבאמת מדובר בסוחרי רכב שעובדים שלא כדין.
אתה צודק.
לכן אני לעולם מקפיד לציין שאני יועץ, ולא מתווך או סוחר במסווה, חלילה.

אין לי אף רכב "במלאי".
אני לומד כל מקרה ומקרה לגופו, מחליט יחד עם הלקוח מה מתאים\רצוי\מומלץ\אפשרי עבורו, ורק אז יוצא לדרך החתחתים הידועה גם בשם "חיפוש רכב משומש בארץ הקודש"...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...