Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מטפלים ברכב בעצמכם? ואיך אתם מתעדים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לשאול אם אתם מטפלים ברכב בעצמכם ? אם כן למה? ואיזה טיפולים אתם עושים?

במידה ואתם מתעסקים במערכות בטיחות - החלפת רפידות בולמים למשל, איך אתם מוודאים שאתם לא עושים טעויות?

ואיך אתם מתעדים את הטיפולים שלכם? מסמך וורד? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן

לא סומך על מוסכים שיעשו עבודה טובה

כל הטיפולים

עושים הרבה טיפולים של בלמים לפי הספר (haynes או factory manual למשל) ולא מפחדים

מתעד באקסל

עריכה אחרונה על ידי shahar188
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, arik100 כתב:

איך אתם מתעדים את הטיפולים שלכם? מסמך וורד?

אקסל הרבה יותר נוח!

שיש זמן אני מטפל בכוחות עצמי, טיפולים שקשורים במערכות בטיחות אני לא עושה לבד. נותן למוסך.

חלפים קונה בעצמי

לפני 3 שעות, arik100 כתב:

איך אתם מוודאים שאתם לא עושים טעויות

.עובדים לאט ובזהירות, רואים סרטונים ברשת לפניי.

טעויות קורות לכולם וזה לא בושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה כמעט הכל לבד.

זה התחביב שלי לשעות הפנאי, וחוץ מזה אני לא סומך על מוסכים. החלפת נוזל בלמים למשל, על פי רוב לא נעשית במוסך בצורה הנכונה. ישנם גם דברים שמוסכים לא עושים בשיגרה, כגון הוספת הגה כוח לרכב שלא היה לו במקור.

באופן כללי זה גם יותר נוח לעבוד בבית בכיף שלך, במקום לתאם עם מוסך שיהיה פנוי, ולדאוג לתחבורה חלופית כשאתה משאיר את הרכב ואוסף אותו.

כשעושים בעצמך טעות, מרגישים את זה תוך כדי עבודה ומתקנים. לפעמים זה אומר לעבוד פעמיים אבל ככה לומדים. 

מתחילים מהקל (החלפת שמנים) ולאט לאט מתקדמים במשך השנים לעבודות מורכבות יותר ומערכות בטיחות.

כל פעולה רושמים באקסל - הכי נוח. רושמים מונה ק"מ, תאריך ואת סוג החלקים או נוזלים שהשתמשת בהם. ככה יודעים מה צריכים להחליף בפעם הבאה.

אבל לעיתים רחוקות יש עבודה שלא בא לי לעשות ואז אני כן שולח את הרכב למוסך, בדרך כלל כשמדובר על הרכב של אשתי ולא ברכבים שלי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמירת הקבלות על החומרים

תיעוד באקסל (נרכש אצל... טופל על ידי בתאריך... )

לחלק מהטיפולים יש גם תמונות

מבצע טיפולים "פשוטים"- נוזלים, מסננים ומצתים. 

עם בלמים עוד לא יצא לי להתעסק. אני צריך להחליף נוזל בלמים, האמת שהייתי שמח לבצע את זה עם מישהו באזור הרצליה 😁

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיעוד באקסל. לפני שאני נוגע במשהו עושה הרבה שיעורי בית כולל קריאה וצפיה בסירטונים ולרשום. אתה לא תאמין כמה ידע / עצות / טיפים יש ביוטוב. זה מדהים.

בודק שיש את כל הכלים לפני כדי שלא יקרה מצב שאני יתקע. כמובן שיש דברים לא צפויים כמו בורג שנשבר ועוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פעם הייתי עושה כמעט הכל בעצמי. היום אין לי הרבה זמן אז אני עושה רק את הדברים הקלים, אבל מזמין את כל החלקים בעצמי. יש לי טבלת אקסל שרשום בה כל מה שנעשה, כמה עלה, איפה ומה הקילומטרז'.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מי שמטפל לבד בכדי לחסוך כל שקל ואז לא פעם הוא גם משתמש בחלפים לא ממש איכותיים ויש מי שמטפל לבד כי באמת שרמת המוסכים בארץ פשוט נמוכה, הם אוהבים את זה ועושים זאת כי הם רוצים את הכי טוב, אלו לרוב ישתמשו בחלפים איכותיים וגם יוכלו להגיד לך כל פסיק שהחליפו ברכב, במה החליפו ולמה. כך שיש ויש בתחום זה, מספיק ביקור קצת בקבוצת הפייסבוק תשאלו כנוצפון בכדי להבין לאן הרוח נושבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ch2856 כתב:

יש מי שמטפל לבד בכדי לחסוך כל שקל ואז לא פעם הוא גם משתמש בחלפים לא ממש איכותיים ויש מי שמטפל לבד כי באמת שרמת המוסכים בארץ פשוט נמוכה, הם אוהבים את זה ועושים זאת כי הם רוצים את הכי טוב, אלו לרוב ישתמשו בחלפים איכותיים וגם יוכלו להגיד לך כל פסיק שהחליפו ברכב, במה החליפו ולמה. כך שיש ויש בתחום זה, מספיק ביקור קצת בקבוצת הפייסבוק תשאלו כנוצפון בכדי להבין לאן הרוח נושבת. 

לא ידוע כמה זה נכון שהמוסכים ברמה נמוכה. יש ויש הרוב לדעתי מקצועיים ..הבעיה זה המחירים במיוחד של המורשים הם פשוט שוחטים וזה מה שגורם לאנשים לטפל לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקצועי עבורי זה בבעיות מורכבות. להחליף שמן, פילטרים ובלמים את זה גם אני יודע, גם לחבר למחשב ולקרוא תקלות זו לא חוכמה גדולה וגם לפרק מנוע ולהחליף זה לא משימה בלתי אפשרית. החלק המקצועי מתחיל בקודם כל להודות כאשר לא מכירים מספיק משהו או מבינים בו וממשיך באיתור וטיפול בבעיות קצת מורכבות יותר, כאלו שמחשב לא יודע לספר עליהן. לצערי זה מה שעברתי בשנה וחצי האחרונות. 

לפני 8 דקות, Nakamichi כתב:

מתעד באקסל.

יש המון מידע זמין ברשת.

התחום של טיפול עצמי ברכב הוא מאוד נפוץ בעולם. בארץ לא. וחבל.

בארה"ב זה אפילו מסורת מאב לבן, כאן בארץ זה עקרונית לא חוקי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. בארץ זה ממש לא נפוץ יחסית לארה"ב. שם עושים הכל לבד בפרברים.

לעניינינו אני מעוניין להחליף שמן מנוע, איזה כלים אני צריך? מניח שגם על הדרך החלפת מסנן

סרטונים ביוטיוב כבר ראיתי אני פשוט לא סגור על איזה כלים יהיו בשימוש.

דבר נוסף,

יש לי ברכב כרגע במיכל נוזל קירור שאני לא יודע מה הוא. האם פשוט להוסיף נוזל קירור ממותג אחר שמתאים לרכב או הייתם ממליצים כבר לרוקן (איך אני עושה את זה? ) ולמלא אחד חדש לגמרי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקסה לפתוח את הבורג של האגן שמן , כלי לרוקן בו את השמן, מפתח מתאים לפתיחת הפילטר שמן. וזהו .

לגבי הנוזל קירור . בן כמה הרכב שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...