Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול צפון ומרכז איטליה: השכרת רכב וחוקים, המלצות ודברים שאסור לפספס

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 1230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@yoni162 בדקתי בעצתך ב-SIXT והמחירים שם שערורייתיים. בקשר לכניסה לערים - לגמרי, גם ספריאל הזכיר זאת ואנחנו בהחלט בטרם כניסה לעיר מרכזית, נדאג למצוא חניון בכניסה לעיר ולהתסדר בפנים בתחב"צ

@sperialנכון. הכוונה ברכב מעניין אינה סדרה 5 או איזה הוט האצ', אלא בהחלט אצא מאוד מרוצה עם גולף / A קלאס / סדרה 1 וכו'.

בקשר לאוויס - מעדכן כי אחרי דין ודברים, הם מאפשרים גם להזמין בגיל שלי גם מקטגוריה I שכוללת A CLASS או דומה לו, במחיר שהוא בסדר עם ההנחה של מאסטרקארד, סה"כ כולל התשלום שם על נהג צעיר - 2,600 ש"ח ל-11 ימים

בהתחשב בכך שיש לחברה נציגות ישראלית ובכלל הם חברה גדולה וממוסדת, אני אעדיף אותם. מצד שני, הכיסוי שלהם בשונה ממקומות אחרים שראיתי לא מכסה נזק לצמיגים, שמשות ומרכב תחתון. עכשיו, כמובן שאני לא הולך לעשות טיול שטח עם A CLASS, אבל מצד שני שזה לא ישאיר להם פירצה לנסות "לדפוק" אותי.

חלילה אין כאן חשיבה ילדותית של היי אני בחול, בא לי על מרצדס. אלא אנחנו הולכים לגמוע לא מעט ק"מ, ולא אנגד לעשות את זה ברכב נוח ומפנק יחסית

זה הפירוט כיסויים שלהם בחוזה -

98783884_(1).png.14064f14cac9a7ce8950083ad81c2a4f.png

מה אתה חושב? כדאי ללכת עליהם?

לבקש תעדוף למנוע דיזל?

לפני שעה, sperial כתב:

כיסוי שמשות חשוב

כשדיברתי עם הנציג הוא אמר שממוקד ההשכרות בארץ לא ניתן לעשות כיסוי כזה, אלא רק שם בדלפק אם ויציעו אחד כזה. אז... איך אומרים שמשות באיטליקית? :D

דבר נוסף ספיראל, ראיתי שיש לאוויס מס' תחנות במלפנסה, כיצד אני יודע באיזה טרמינל אני נוחת על מנת שלא אצטרך לקחת אוטובוס פנימי?

אין לי כיום רישיון בינלאומי אלא רק ישראלי. כיצד אני מנפיק אחד כזה?

שוב תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הרשיון הישראלי הרגיל מוכר גם בחול, ובחיים לא ביקשו ממני בינלאומי. אבל אם אתה רוצה להיות בטוח, אז יש באתר של משרד התחבורה רשימה של מקומות שבהם אפשר להנפיק. זה לא דורש שום דבר חוץ מאגרה כלשהי, ובזבוז חצי שעה על זה. זה סתם סוג של דף שמדפיסים לך במקום.

באיזה טרמינל אתה נוחת אתה בטח יכול לראת בפרטי הטיסה באתר של החברה שאתה טס איתה, או אולי גם ב-e ticket

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה טרמינל - פשוט מאוד: איזיג'ט מגיעה לטרמינל 2, כל השאר לטרמינל 1. מרחקי בהליכה בטרמינל 1 עצומים ותחנת הרכבת יחסית מרוחקת. אם אתה טס באלעל הבידוק הביטחוני ומסירת המזוודות בטיסה הביתה מצריכים סיבוב של עוד כמה מאות מטרים בתוך הטרמינל, אבל רק אחרי פתיחת הדלפקים. (כל זה נכון לתחילת 2019). 

כרטיס רכבת לעיר ובחזרה קונים פשוט בהנחת כרטיס האשראי על הקורא, אתה לא מקבל כרטיס אלא שאם יש ביקורת המבקר בודק את כרטיס האשראי. מכאן שכל נוסע צריך להעביר כרטיס אשראי נפרד, כי המבקר קורא רק את ההעברה האחרונה. דרך אגב, השיטה הזו מקובלת מאוד בעולם וצפויה גם אצלנו. שים לב שחלק מהרכבות הן מחלקה ראשונה בלבד. אני עליתי בטעות על כזו ולא קרה כלום, אבל הגעתי בטיסת הערב הדי מאוחרת של אלעל (ועובד הניקיון אמר לי שזו הרכבת לעיר). אני לא בטוח שבשעות היום זה לא סיכון מיותר, וכן צריך לשים לב שיש שני יעדים סופיים, במקומות שונים בעיר, ויש להגיע לרציף הנכון.

למילאנו כדאי לקנות את כרטיס התיירות העירוני שכולל תחב"צ וכניסה לחלק מהאתרים. השיטה הזויה, אתה מזמין את הכרטיס במרשתת ואז צריך להגיע לדלפק בשעות הפתיחה המוזרות כדי לקבל את הניירת. אני ביצעתי את הרכישה בטלפון ליד הדלפק. אם אתה מגיע לוונציה מומלץ לקנות חופשי יומי (למספר הימים הנדרש) כי כרטיס בודד לוואפורטו (האוטובוס הצף) עולה 7.50 אירו אפילו לתחנה אחת, ותזקק לו הרבה לחציית התעלות. לא לשכוח להעביר בקורא בתחנה לפני כל הפלגה.

לגבי תכנון הטיול עצמו: תביא בחשבון שזמני הנסיעה במפות גוגל אופטימיים במידה קשה. ריאלי להוסיף לפחות 50% להפסקות אוכל ופיפי, האטות תנועה, עצירות לא מתוכננות וכו'. באתרים להביא בחשבון זמן ביקור אבל גם הליכה מהרכב ואליו, קניית כרטיסים וכו'. היו לי מקרים בהם המסביבים האלא ארכו שעה ושעתיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד טיפ קטן.

WAZE ו Google Maps עלולים להיות מטעים ולהכניס אותך למקומות שאסור לתיירים להגיע עם הרכב. קח זאת בחשבון ואל תסמוך עליהם בעיניים עצומות.

בתוך העיר או הכפר - תמיד תחפש את העיגול האדום. מיד אחריו תגיע מצלמה שמחכה בדיוק לך.

6a00e553d04c1b8833011570fe3252970b-pi.jp

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזאו! קח את המעבורת לאי (איזולה) ותטייל ברגל קצת.

כמה מטרים מהמעבורת אכלנו גלידה ב-Leon D'oro. אחד מיני רבים באיטליה אבל holy shit איזו גלידה.

המקום יפה מאוד עם נוף ממש נחמד והרבה פחות עומס תיירים מאשר גארדה.

• רעיון טוב! 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.12.2020 בשעה 14:41, יבגניפ כתב:

בגדול הרשיון הישראלי הרגיל מוכר גם בחול, ובחיים לא ביקשו ממני בינלאומי. אבל אם אתה רוצה להיות בטוח, אז יש באתר של משרד התחבורה רשימה של מקומות שבהם אפשר להנפיק. זה לא דורש שום דבר חוץ מאגרה כלשהי, ובזבוז חצי שעה על זה. זה סתם סוג של דף שמדפיסים לך במקום.

באיזה טרמינל אתה נוחת אתה בטח יכול לראת בפרטי הטיסה באתר של החברה שאתה טס איתה, או אולי גם ב-e ticket

אחלה, מצאתי באתר של משרד התחבורה, אם כי לא מצוין שם שאפשר גם להנפיק רישיון ולא רק צילום תמונה (מדובר על חנות אופטיקה). מקווה שאפשר גם להנפיק

בקשר לטרמינל, לא כתוב על הכרטיסים שהתקבלו במייל אלא רק Milan Malpensa

בתאריך 11.12.2020 בשעה 15:31, sperial כתב:

איזה טרמינל - פשוט מאוד: איזיג'ט מגיעה לטרמינל 2

אכן טס עם איזיג'ט ולא מצוין בכרטיסים איזה טרמינל, לכן אני בונה עלייך ידידי!

מכך, מבחינת התחנות השכרה של אוויס בשדה, לקחת את טרמינל 2?

2118962394_.png.a7e4af968c2c27089753b18e87805a59.png

בתאריך 12.12.2020 בשעה 23:07, MadCat_LE כתב:

איזאו! קח את המעבורת לאי (איזולה) ותטייל ברגל קצת.

כמה מטרים מהמעבורת אכלנו גלידה ב-Leon D'oro. אחד מיני רבים באיטליה אבל holy shit איזו גלידה.

המקום יפה מאוד עם נוף ממש נחמד והרבה פחות עומס תיירים מאשר גארדה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטרמינל, הידע שלי הוא טרום קורונה. בגלל תנועת נוסעים נמוכה לא מעט שדות סגרו טרמינלים, וממילא המצב משתנה כל הזמן ושום דבר לא יהיה סופי לפני יום הנסיעה. אני מניח שלא תהיה בעיה להעביר את ההשכרה בין הטרמינלים, במקרה הרע תצטרך לנסוע בתחבורה שבין הטרמינלים או תחנה אחת ברכבת.

לגבי הרשיון הבינלאומי - עניין של 3 דקות ו-20 ש"ח בסניף ממסי הקרוב לביתך (יש עוד חברה, חפש באתר משרד התחבורה). הוצא אותו יומיים - שלושה לפני הנסיעה על מנת לנצל את תוקפו טם תזקק לו שוב בתוך שנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

לגבי הטרמינל, הידע שלי הוא טרום קורונה. בגלל תנועת נוסעים נמוכה לא מעט שדות סגרו טרמינלים, וממילא המצב משתנה כל הזמן ושום דבר לא יהיה סופי לפני יום הנסיעה. אני מניח שלא תהיה בעיה להעביר את ההשכרה בין הטרמינלים, במקרה הרע תצטרך לנסוע בתחבורה שבין הטרמינלים או תחנה אחת ברכבת.

לגבי הרשיון הבינלאומי - עניין של 3 דקות ו-20 ש"ח בסניף ממסי הקרוב לביתך (יש עוד חברה, חפש באתר משרד התחבורה). הוצא אותו יומיים - שלושה לפני הנסיעה על מנת לנצל את תוקפו טם תזקק לו שוב בתוך שנה.

מצוין, אסגור את ההשכרה כבר מעכשיו שאשמור מחיר סביר

בכל אופן אני רואה שעדיף לקחת מטרמינל 2 משום ששם גם נמצא הסניף הגדול של אוויס עם מבחר גדול יותר

הרישיון הבינלאומי תקף לשנה בלבד? אם כן אין למה למהר אם ככה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...