Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק התדרדרה אחרי טיפול - מה הגורמים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב יונדאי I30 2013 1.6

לפני כמה חודשים עשיתי טיפול שהוחלפו שמן פילטרים פלאגים+ 2 צמיגים. מה שהיה לפני היה כניראה הכול סיני, ועכשיו החלפתי לכול הרכיבים מקוריים+ שמן קיקס בתקן מתאים.

הצמיגים הקודמים היו גודייר, ועכשיו החלפתי לפלקן עם דירוג צריכת דלק טוב יותר.

מאז הטיפול פחות או יותר, צריכת הדלק עלתה מ-1 ל-15.5 ל-1 ל-15( גם מחשב הרכב מראה עלייה)

סגנון הנסיעה, מסלול , או כול גורם לא השתנה בכלל. גם לחץ צמיגים נמדד באופן קבוע.

אני לא הולך להשתגע בגלל זה, ולא הולך לעשות שינויים, אבל למישהו יש מושג למה זה קורה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל ?

עוד חצי ליטר לק"מ ?

כמה מדידות (של צריכת דלק) עשית לאחר הטיפול ?

אולי השינוי נובע מסוג השמן ? אולי מהצמיגים ? (עזוב מה כתוב בנתונים שלהם. זו תורה מסיני ?). זה באמת משנה ? (רק שואל)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה לא משנה בכלל.  גם אמרתי שאני לא הולך לעשות כלום בנידון, סתם מתוך עניין נטו.

הרי שיפרתי כביכול את כול הפרמטרים אז למה הצריכה עלתה? סתם סקרנות. 

כמה מדידות? המון. אני מתדלק מיכל מלא כול שבוע, ובודק פיזית לפעמים כול שבועיים בערך. 

האם באמת הדירוגים הללו על הצמיגים לא אומרים כלום?

החלפתי צמיגים בערך שבועיים לפני שעשיתי את הטיפול, הייתה לי הרגשה שכבר מאז הייתה עליה בצריכת דלק, אבל אני ממש לא סגור על זה.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודד ליטרים ל 100 ק''מ או ליטר אחד לק''מ?

בכל מקרה הייתי מנחש שבגלל שהצמיגים חדשים והגומי טרי אז יש יותר התנגדות כי הצמיגים יותר דביקים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק נקבעת על פי המון פרמטרים.

סטייה של 3% בערך (מתנצל מראש אם החישוב שלי מוטעה) לדעתי הינה סטייה זניחה לחלוטין.

כפי שרשמת בעצמך הדרך האמינה ביותר היא חישוב ידני, ולא דרך מחשב הרכב.

בשורות טובות.

עריכה אחרונה על ידי Kooper

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0.5 קמ לליטר? זניח מאוד

זה יכול לקרות כי השתמשת במזגן יותר או היית בדרך פקוקה יותר או מיליון סיבות קטנות.

אי אפשר באמת להגיד מה גרם לזה כי זה פיצי אבל אולי אחרי שהחלפת גלגלים לא ניפחו לך את האוויר בצורה שווה/ללחץ הנדרש, תבדוק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פער של חצי ק"מ לליטר זה לא פער.

ברכבי (אלטו ידני) צריכת הדלק נעה בין 17.5 ועד ל20.5 ק"מ לליטר, כשאופי הנסועה הוא 90 אחוז זהה (בית עבודה, רכב שני נהג יחיד).

הסר דאגה מליבך

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...