Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין שני זוגות מגברים: אודיסון וזאפקו

Dani Cohen
שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט לגבי איזה מגברים כדאי לרכוש לרכב קיה ספורטז' שלי.  הסוג הראשון 2 מגברים : ראשון Audison Voce 5.1 והשני Audison Voce Quddro שנייהם יעבדו FULL DA.

זוג המגברים השני ZAPCO . קיבלתי הצעה טובה. מגבר אחד Zapco ZX 200.4, והשני Zapco SP 150.6.

אני צריך 9 יציאות מוגברות עבור 4 קומפוננט קידמי ואחורי. הקדמים עובדים ללא קרוס באופן אקטיבי יחד עם Center. אני רוצה להוסיף 2 מידריינג' קדימה אקטיבי.

בדלדוד אחוריות 2 זוגות קומפוננט עובדים פסיבי עם קרוסאובר.  מאחור יש סאבוופר 10 של אלפיין. יש DSP - BIT ONE

תודה לכול מי שיכתוב יעוץ / חוות דעת  איזה מגברים כדאי לקנות ? ZAPCO או AUDISON ?  

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
הוספה של תיאור
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזאפקו לא FULLDA 

היות ואני יודע את המחירים של זאפקו בארץ ושל אודיסון אני ממליץ לך בלי לחשוב פעמיים זאפקו.

לטעמי FULLDA טכנולוגיה דפוקה.

למה אתה שואל? 

כי מה המטרה של FULLDA למנוע המרות דרך DACים ומה הם עושים שם?

המגבר מקבל אות דיגיטלי ממיר אותו דרך הdac שלו ואז מגביר ושולח לרמקולים.

מגבר ללא אופטי מקבל אנאלוגי (אות ממור כבר) במקרה שלך דרך DSP עם DAC, או יותר טוב או לפחות טוב כמו של המגברים של אודיסון, אז מה ההבדל?!?

למה למכור לאנשים שמות מפוצצים בשקל.

טכנולוגיות גרועות?

הנקודה היא שההמרה הכי חשובה פתרת - בין הHU לDSP.

ההמרה הזאתי שאתה מנסה לבטל? לא תתן לך כלום, רק חור בכיס.

לכן זאפקו - יותר זול וחברה יותר טובה לטעמי.

אם אני טועה אשמח שתתקנו אותי.

ודני תהיה בריא מP SIX עובר לFULLDA אתה מתקדם מהר :)

• רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבקש להמנע משפה נמוכה. 

מדובר באחת הטכנולגיות הכי מרשימות בתחום האודיו לרכב זה מספר עשורים. 

בסופו של דבר עלות מול תועלת הזאפקו יהיו בחירה כלכלית יותר ממה שאני מבין. 

אבל הFULLDA אמנם לא חוסך לך כאן את ההמרה הסופית - אבל הוא כן מעביר אותה  בכדי שתתבצע בתוך שלב הקדם מגבר - ההמרה מתבצעת בתוך המגברים ולא בDSP. 

זה גם חוסך ממך את כבילת הRCA הקצרה בתא המטען ומאגד את הכל לכבל אחד בודד. 

זו גם עליונות טכנולוגית במובן של ספיחת רעשים אם כי כאן זה באמת מאוד זניח אם בכלל. 

אבל זה גם חוסך ממך עוד שלב אחד בכוון של המערכת וזה הגדרות הגיין! -אתה לא צריך לבצע אותן כי אין גיין בFULLDA! 

ואז זה אומר שאתה מקבל המרה לאנלוגית ברגישות מיטבית!

בSNR מיטבי! 

ועל זה אתה משלם - מבחינת תוצאה לאוזן - לא בטוח כמה זה יהיה שמיע - אלא אם כן תכוון גיין בצורה כזו שהSNR יהיה שמיע והאות תיקטם. 

ממה שאני יודע לשני המותגים בארץ יש יבואנים טובים (לגבי אודיסון בוודאות). 

חרב פיפיות - הצד השני של הFULL DA - זו חתונה קטולית. 

ברגע שאתה מחליט להכנס לטופולוגיית FULL DA אתה כבר לא תרצה לשבור אותה ואז כל החלטה שתעשה בעתיד לגבי המערכת שלך - תהיה כרוכה בכך שבחירת המותג תהיה אודיסון למסלול האות. 

אפרופו במצב של FULLDA עם DPS חיצוני למגברים (ווצ'ה או תסיס) - השליטה על העיבוד הדיגיטלי אמנם בDSP אבל הפעולה מתבצעת במגבר! 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות/תשובות של KALMANGAR ושל LANOSFORCE. כפי שכתבי אני מנגן דרך יציאה האופטית שהיא כידוע לכם דיגיטאלית, וגם דרך המסטר   בחיבור          HI LEVEL. אין רעשים בכלל. אני רוצה לעשות "סדר" אצלי ברכב מאחר שנכון לעכשיו יש 3 מגברים עבור כל חיבורים והיציאות המוגברות. אני רוצה לעבור "רק" ל 2 מגברים.

עם החבר KALMAGAR  היה לי מספר שיחות מעניינות והוא אחלה ידיד ומיעץ לי מדי פעם. עליך LANOSFORCE אין מה לדבר בתחום הידע הרחב שלך, תמיד קורא את הודעות שלך.

אם לפי דברי KALMAGAR אני פטרתי את הבעיה של הרעש והחוטי RCA שהיו לי לאורך הרכב, ואם כבר אין חשיבות רבה איך אני עובד לאחר  ה - DSP של AUDISON

BIT ONE , אז אני הולך ככל הנראה לכיוון מגברי ZAPCO. קתבתי אילו דגמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת רעשים לא תהיה לך בעיה - זה באמת בקטע זניח הLAST MILE הזה. 

ההבדל האמיתי הוא הקטע שבFULL DA ההמרה מתבצעת ממש רגע לפני שאתה נכנס למעגל ההגבר הסופי וגם אתה חוסך מעצמך כל התעסקות עם גיין ואתה מבטיח בזה רגישות אות מיטבית. 

זה בסופו של דבר העיקר - אבל כשאתה עושה את זה כמו שכבר ציינתי - אתה מתחתן עם המותג. 

לא לכל אחד זה מתאים. 

ויש כאלה שישמחו לחתונה הזו בידיעה שמעבר לכווני DSP - הם סיימו עם כל כיווון מכאני כלשהו. (כמוני)

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ( אדי ) LANOFORCE על ההסבר שלך בעבודה עם FULLDA. כפי שכתבתי אני מחובר ל - DSP בשתי דרכים אחת  - אופטי השניה HI LEVEL. כשאני מכוון ושומע דרך  DRC דיגיטלי, יש לזה הרבה פחות נפח, פירוט הצליל, בשמע. לאומת זאת שאני עובר לשמוע דרך ה- MASTER הצליל חי מלא נפח ומאוד נעים לאוזן, לפחות לי ולאשתי ( אגב שם המשפחה שלה כמו שלך " גכט " כך הבנתי מיבואן אודיסון) . 

בהתקנת ה - DSP פגשתי אדם ומתקין מקצועי בשם אורי שהיה עובד בראשון לציון ועבר למקום חדש. ממנו קיבלתי דיסק און קי עם שירים בהקלטה מעולה. פשוט עולם אחר לשמוע את השירים שמקלטים בצורה מושלמת דרך הדיסק און קי. במיוחד קטעים עם תיפוף DRUM KIK ! חברים שמקשיבים נשארים עם פה פעור פשוט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ווצה בפול da....חלום...אוויר בין הכלים..נשמע מצויין..ב 5.1 יש את הטוב משלושת העולמות class a/ab/d ...לא חסר כוח...אחרי המון מגברים הגעתי לנחלה...ללא רעשים...נהנה ממנו בכל פעם

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מגברי AUDISON נחשבים לטובים במיוחד עם FULLDA. לכן יש לי הטלבתות רצינית בקשר לבחירה בינם לבין ZAPCO שקיבלתי הצעה מעולה בקשר למחיר.

לשתי סוגי המגברים לא חסר כוח זה בטוח, אם כי ל- ZAPCO יש יתרון בכוח ולא צריך לפתוח הרבה  GAIN. נראה עד תחילת שבוע הבא, ואז להתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי זאפקו גם אם כסף לא היה פאקטור, שיקול שלך כמובן.

לדעתי עם התקנה טובה ההבדל הוא כזה - כבל מטר של RCA עם פוטנציאל לספוח מעט רעשים - בהתקנה נכונה אצל מתקין איכות הסיכוי שיספח רעשים שואף לאפס. 

(בזאפקו)

באודיסון אין את הסיכון הזה כביכול.

ואתה כבר הולך למתקין טוב, אז הבחירה ברורה לא?

האודיסון גם ההתקנה תעלה יותר לפי דעתי לא כל מתקין יסכים להתעסק עם זה....

בהצלחה :)

• רעיון טוב! 2

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר יקר KALMAGAR ! המחיר שקיבלתי למגברי ZAPCO כולל הרכבה. הבחירה שלי לא תהיה בגלל הפרש של 1000 ש"ח בערך, יחד עם זאת רק המגברים יעלו בסביבות 6500 ש"ח,   אני נוטה לכיוון ZAPCO גם בגלל הנתונים שלהם, גם בגלל שאני צופה הרבה באתר של פיטר מ-PSSOUND מקצוען אמיתי. בהתקנות שלו, הוא משתמש הרבה במגברי ZAPCO גם אם יש לו קשר ליבואן באירופה.

הוא משתמש גם עם HELIX אבל אף פעם לא ראיתי סרטון שלו שהוא עושה שימוש במגברי AUDISON ! מה הסיבה אינני יודע, אבל רוב הסירטונים שלו זה התקנות מגברי ZAPCO.

שלב הבא יהיה רמקולים MIDRANGE 4 אינץ', החלפת סט WOFER בדלתות הקדמיות.

שוב תודה אומרי אני עוקב אחר הפרויקט שלך, בהצלחה לך חבר יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיד 4 אינץ זה בהחלט מידה טובה, לגישתי וופר 8 אינץ במידת האפשר, מיד 4 וטוויטר 28 ממ זה השילוב הכי טוב.

(אפשר אפילו טוויטר 25 ורחמנן נצלן 20 מ״מ, כי הוא צריך לנגן גבוהה מ-3-5k נקודת חיתוך ולא צריך לרדת נמוך כמו בסט 2 וואי)

לצערי עדיין לא שמעתי מיד 3 אינץ שעושה את העבודה.

לכן מידות האלמנטים חשובות מאוד בשילוב סט.

אני גם שוקל לשנות את הבניות ולהביא וופר 8-9 אינץ לדלתות.

במיוחד היום אחרי שהייתי אצל יוסי ושמעתי מורל אליט 903(וופר כמעט 9 אינץ) מדהים מדהים מדהים, לא צריך סאב ובאס נקי חי, אלמנט מדהים.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, 

כמעט לכל יצרן יש צוותים מקצועיים ברחבי העולם - תריץ חיפוש על TEAM ZAPCO. 

אין קשר כאן להעדפה של מוצר בגלל שהוא בהכרח טוב יותר מכזה או אחר - כולם מעולים! מוסקוני, זאפקו, אודיסון, JL וכך הלאה וכך הלאה. 

הבחירה שלך צריכה להיות מושכלת מהרבה מאוד שיקולים. 

אצלי השיקול הוא עליונות טכנולוגית, העדפה לניקיון אות מיטבי וכמה שפחות התעסקות במדיה החשמלית - אודיסון אצלי הם הבחירה הודות לכך - היום עם שלל האינטגרטורים הקיימים בשוק יש כבר שיקולים אחרים לגמרי אבל כל עוד מדובר על DSP חיצוני ומגברים נפרדים - אני כנראה אבחר באודיסון. וזה עניין של ההעדפות האישיות שלי בלבד! 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LANOSFORCE - אדי תודה על התגובה והעזרה. אני באמת יעשה עוד קצת חיפוש ואגבש דעה בנושא.

אני פונה אליך כאיש מחשבים בנושא חיבור DSP  BIT ONE למחשב לצורך בדיקת ההגדרות. אני לא מצליח להתחבר תמיד נותן לי את ההודעה הבאה : FTD -2XX-DLL - NOT FOUND ואז הוא מציע לי לעבוד OFFLINE ?! מה ניתן לעשות אדי וכל יתר החברים שמבינים בחיבור DSP למחשב . תודה לכל העונים

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
שגיעה כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...