Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב!!! זיוף מד הנסועה חי ובועט אצל סוחרי הרכב

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 1202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 51 דקות, eladts כתב:

החוק ממילא מחייב את זה, לא?

הכוונה שלי היתה לציין סיבה שבעלי עסק יתנגדו למאגר כזה. 

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 159
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 49 דקות, D1winner כתב:

אני מכיר קבלן שיש לו את קשקאי והוא כל 15 אלף  פעם שניה מוריד את הקמ עושה טיפול פיראטי באותה הזדמנות.

הוא חושב שעשו את היבואן באצבע? אני מניח שאם הוא יגיע עם תקלה גדולה במסגרת האחריות יעלו על הזיוף במוסך המרכזי. כמו שכבר נכתב פה יש להם את היכולת לעלות על זיופים כאלו ואם מדובר בתיקון יקר במסגרת האחריות תהיה להם גם מוטיבציה לבדוק את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר סיפורי זיוף ק"מ, אז סיפור שאני מכיר באופן אישי, זאת אומרת מכיר את האדם באופן אישי, לא שמעתי אותו מחבר שמכיר חבר.

מדובר על אדם שעוסק בתחום הבניה שמחזיק בטויוטה לאנד קרוזר הרשומה על שמו.

לא נרחיב על מצב השוק של לאנד קרוזר אבל מי שמתעניין בשוק המוטורי בישראל יודע שכלים טובים משיגים כמה עשרות אלפים מעל המחירון.

לענייננו, הבחור, שנקרא לו נ', קנה אחת כזו, שם לה כיסוי הגה מאוטודיפו וכיסוי מושבים של H&R, נוסע בערך 40-50K ק"מ בשנה, כל 15K הוא מטפל אצל איזשהו בדואי בכסייפה/לקייה/תל שבע/וואטאבר, כמובן ללא תיעוד ולפני הטיפול השנתי מבצע אצלו הורדת ק"מ וניגש למוסך הייבואן בעירו (שפלה) בכדי לבצע טיפול והמוסך מעביר את הרכב גם טסט.

כך נוצר מצב שיש היסטוריית טיפולים מלאה אצל הייבואן + במחשבי משרד הרישוי הק"מ מתועד.

לאחר 4 שנים נ' החליט למכור את רכבו, הוא שמר את תיעוד הטסטים וגם הלך וביקש היסטוריית טיפולים ממוסך הייבואן בכדי להציג למתעניינים.

פירסם את הרכב עם הנתונים "המדהימים": יד 00 פרטי,  היסטוריית טיפולים בטויטה + תיעוד ממשרד הרישוי ועם ק"מ לאחר 4 שנים של 70,000 בלבד (בפועל זה 190,000), התחייבות על מנוע גיר ושילדה, הציג בכבוד על הת"ז שלו למול הרישיון רכב וכ"ו וכ"ו... וכמובן שהוריד את הכיסויים הזולים וההגה והריפודים לפני המכירה והם במצב חדש. דהיינו אין יותר מציאה מזה בכל הלוחות מכירה.

המחיר שהוא דרש היה גבוה מהמחירון באופן קיצוני, מיותר לציין שתוך שעתיים הוא קיבל כמות טלפונים עצומה ולאחר 4 שעות הרכב נמכר לאחר בדיקה במכון שהקונה בחר תו"כ הורדת מחיר של אלפים בודדים  על ריג'קטים כאלו ואחרים.

המסקנה שלי מכל הסיפור הזה שמי שרוצה לרמות בסוף ירמה ולא על הכל אפשר לעלות.

• מבאס 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, GhostBuster כתב:

סגירה, קנס, עיקול בית, לא יודע מה. משהו שיגרום לעוסקים במלאכת הרמאות לחשוב טוב טוב לפני שעושים משהו כזה.

איזהשהו עונש בלתי מידתי שפשוט יהפוך את זה ללא כדאי.

חלום.

האמת שאני שותף לזה בעוד דברים... הידעת שבארה"ב הענישה על עבירות מס היא 20 שנות מאסר בפועל?!

רק שבארץ הפרקליטות רופסת ולא מענישה את הפושעים האמיתיים בעונשים כבדים.

אני הייתי מציע שלזייפן ק"מ תהיה לאחר הרשעה- שלילה לשנתיים+ פיצוי 100.000 ש"ח למרומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מאה אלף שח? אם מדובר ברכב ששוויו 10 אלף שח, על מה באופן רציונלי ואובייקטיבי הכסף בא לפצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה, במקום ענישה ומהלכים אחרים אפשר בהשקעה אפסית לשפר מאוד את המצב הקיים - בטופס של הטסט במקום שיופיע ק"מ של שנה קודמת בלבד, שיופעו 10 שורות עם רישום 10 שנים אחורה. זה כבר יקל על גילוי חלק מהזיופים. 

מה יעיל יותר? דלת פתוחה עם פתק "נא לא להיכנס, מי שנכנס ונתפס ישלם קנס" או דלת סגורה שלא מאפשרת להיכנס? 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, EliC25 כתב:

למה מאה אלף שח? אם מדובר ברכב ששוויו 10 אלף שח, על מה באופן רציונלי ואובייקטיבי הכסף בא לפצות?

צודק, אפשרי להצמיד את הקנס לשווי המחירון, אבל כדי להרתיע יש לשלם את כל שווי הרכב, לפי מחירון. לדוגמא- קיה ריו 2012, 15000 ש"ח.

אם כואב בכיס, העבריינות יורדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן לאכוף את זה, כי כדי לקנוס מישהו אתה צריך להוכיח מעל לכל ספק סביר שהוא ביצע את העבירה. מכוניות עוברות לפעמים שלושה-ארבעה סוחרים עד שהן נמכרות - לך תוכיח מי ביצע את ההפחתה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר מחוייב בטופס גילוי נאות, מה שצריך זה רק להרחיב את זה גם למסחר בין סוחרים.

ככה יהיו לך 4 טופסי גילוי נאות, ותדע בדיוק מי הפחית.

הכי טוב פשוט להוסיף שדה בהעברת בעלות בדואר - ק"מ נוכחי בזמן מכירת הרכב. 

גם סוחרים מעבירים בעלות בניהם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומי מבטיח לך שיכתבו בטופס את הנתון הנכון? זאת מעבר לעובדה שכבר כמה שבועות לא הולכים לדואר לעשות העברת בעלות - עושים באינטרנט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשדנות ההדדית תוודא שימלאו את הק"מ שמופיע על הספידומטר בזמן ההעברה.

ניקח לדוגמה מקרה כזה:

* אדם פרטי מוכר למגרש רכב עם 100KKM, בהעברת הבעלות נרשם 100KKM, נניח שבטסט הקודם היה לו 80KKM וזה כבר רשום היום במשרד התחבורה

* אותו סוחר מוכר לסוחר אחר, נרשם 100KKM

* אותו סוחר מפחית ק"מ ל-81KKM (נניח שיש לו חבר במשרד התחבורה שהוציא מה היה בטסט הקודם)

* אותו סוחר מעביר לסוחר אחר, נרשם בהעברה 81KKM, לסוחר שקונה פה אין אינטרס שיהיה כתוב 100KKM.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד עונש מוות...

רק רוצים שאנשים יהיו מודעים.
למדינה זה לא מזיז, אולי למעט רשויות המס, כי למגזר העסקי שחייב דווח מד אוץ לצורכי מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלתי אפשרי לטפל בכל רעה חולה בפלסטרים.

על כל מכשול שתקים, ימצאו שיטה לעקוף את המערכת, כי זו תרבות מושרשת.

הועלה פה הנושא בפורום בעבר, מתי פעם אחרונה קטפתם פרח מוגן ? גם אם ממש ממש בא לכם ?

כשהייתם בגן, חונכתם לא לקטוף פרחים מוגנים - וגם היום אחרי עשרות שנים, אתם תכעסו על הילד שלכם אם תראו אותו קוטף רקפת.

חינוך. חינוך. חינוך.

ועד אז, אכיפה, אכיפה, אכיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2020 בשעה 12:32, m3x7r3m3 כתב:

החשדנות ההדדית תוודא שימלאו את הק"מ שמופיע על הספידומטר בזמן ההעברה.

ניקח לדוגמה מקרה כזה:

* אדם פרטי מוכר למגרש רכב עם 100KKM, בהעברת הבעלות נרשם 100KKM, נניח שבטסט הקודם היה לו 80KKM וזה כבר רשום היום במשרד התחבורה

* אותו סוחר מוכר לסוחר אחר, נרשם 100KKM

* אותו סוחר מפחית ק"מ ל-81KKM (נניח שיש לו חבר במשרד התחבורה שהוציא מה היה בטסט הקודם)

* אותו סוחר מעביר לסוחר אחר, נרשם בהעברה 81KKM, לסוחר שקונה פה אין אינטרס שיהיה כתוב 100KKM.

בטסט הם לא בודקים מד מרחק בעמצם (עצלנים) וגם לא שומעים טוב מה שאומרים להם (חירשים?)

פעם רשמו לי בטופס 98 אלף ק"מ במקום 38 אלף ק"ם במד מרחק, סמטי לב לזה רק אחרי שנה, שקיבלתי רשיון חדש.

פעם אחרת, לרכב אחר, רשמו 61 אלף, במקום 91 אלף.

הרישום בטסט לא אמין. סוחר תמיד יכול לתעון שהיה טעות ברישום.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1202 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...