Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי רכב מסוחר

GaT
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, צוהריים טובים

הלכתי לראות היום פיאט פנדה שנת 2011 (69 כס) עם 70000 יד 00 ב12500. הרכב טופל אצל מוסך שמשון (פעם אחרונה נעשה טיפול ב60000).

חיצונית הפנימית הרכב נראה טוב.

הרכב נמכר דרך סוחר פרטי (הוא טוען שהוא עובד מהבית ולא דרך מגרש).

כשרציתי לקבל מידע מהמסלקה,  הבחור קצת התחמק ונדרש קצת לחץ כדי שיוציא.

כשהוציא את הטופס ראיתי תחת הכותרת תגמולים ביטוח ברוטו את הסכום 11700 (היו גם 7000 בשנת 2013).

מבחינת ירידת ערך רשום 0.

אמרתי לו מה זה הוא ענה שהוא לא יודע אבל העיקר שאין ירידת ערך.

אמרתי לו שאני צריך לחשוב על זה והלכתי לכיוון הרכב. פתאום הוא יצא מהסוכנות (את הרכב ראיתי בכולמוביל פתח תקווה, הוא אמר שהוא לפעמים מקבל רכבים דרכם) ולידו אחד העובדים, שלטענת הסוחר הוא פחח, והוא אומר לי שהכביכול  פח ח טוען שהוחלף ברכב מכסה מנוע וכנף ולכן אין צורך בבדיקת הרכב (רציתי כבר לקחת לבדיקה מחר).

לא יודע, מצד אחד הנתונים של הרכב די טובים והרכב נראה למראית עין די טוב. מצד שני,  ההתנהלות של הסוחר הרגישה לי לא טוב. רציתי לשמוע את דעתכם בנושא ואולי לקבל טיפ מה כדאי לעשות. 

דרך אגב, יש פנדה נוספת שנת 2011 (60 כס) עם נתונים טובים (יד שניה, יד ראשונה השכרה במשך שנה ו72000 ב10400) אבל קצת פחות יפה חיצונית ופנימית (מכות קלות ושיפשופים). אין תאונות ומוכר אמין בסך הכל.

אז אני נמצא בהתלבטות בין שתי האופציות.

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידע של הסוחר על עברו של הרכב דומה מאד לזה שלך והוא מסתכם בכלום עם שום דבר.

תכל'ס לא מדובר ברכב יקר כך שהסיכון לא גדול אבל לא הייתי מוותר על בדיקה, והייתי מנסה לדבר עם הבעלים הקודם אם ניתן כדי להבין מה ההסטוריה של הרכב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני חושב שהדיעה כאן בפורום לגבי "סוחר רכב פרטי" היא כמו הבדיחה על עו'ד.

תוסיף לזה שפתאום יש תגמולי בטוח ופתאום יש "כביכול פחח" שפתאום מספר שהוחלף זה וזה "ולכן אין צורך בבדיקת הרכב", ונראה לי שתגיע למסקנות בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מדדה כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז ונראה כמו ברווז, כנראה שזה ברווז...תחושת הבטן שלך נכונה. ק"מ נמוך זה לא הכל בחיים. תברח מהר מהמכונית המפוקפקת הזו ותמצא אחת אחרת פרטית, לא מסוחר.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים.

אני באמת לא הצלחתי להבין את עניין הסוחר הפרטי והקשר שלו עם המגרש רכב... גם היה לי מוזר שרכב עם נתונים כל כך טובים לכאורה נמכר דרך סוחר. זה אומר שהבנאדם הפרטי מכר לסוחר והסוחר מוכר מטעם עצמו? אם ככה אז אני מאמין שהרכב נמכר לסוחר במחיר זול יחסית, מה ששוב מרגיש מוזר אם הנתונים כל כך טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים הק"מ אמנם נמוך, אבל המכונית לאחר תאונה קשה או הזנחה פושעת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש מחר לכלמוביל פתח תקוה ובקש פרטים על הרכב שיושב במגרש שלהם. 

לא הבנתי איך הסוחר מאכסן את מרכולתו במגרש שלהם. 

יש מקרים שאנשים עושים טרייד אין ומוסרים רכב עם נתונים מצויינים כי לא רוצים להתעסק במכירה. 

החברות הגדולות לא מתעסקות במכירת רכבים זולים כמו הפנדה. ומעבירות לסוחרים,מעבירות פיזית וחוקית (העברה לתו סוחר). 

גם אם זה המקרה, זה לא ממש משנה כי לרכב יש עבר תאונתי שאתה חייב לבדוק. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, markb205 כתב:

גש מחר לכלמוביל פתח תקוה ובקש פרטים על הרכב שיושב במגרש שלהם. 

לא הבנתי איך הסוחר מאכסן את מרכולתו במגרש שלהם. 

יש מקרים שאנשים עושים טרייד אין ומוסרים רכב עם נתונים מצויינים כי לא רוצים להתעסק במכירה. 

החברות הגדולות לא מתעסקות במכירת רכבים זולים כמו הפנדה. ומעבירות לסוחרים,מעבירות פיזית וחוקית (העברה לתו סוחר). 

גם אם זה המקרה, זה לא ממש משנה כי לרכב יש עבר תאונתי שאתה חייב לבדוק. 

זהו שהרכב עבר לידי הסוחר היום.

נראה שהוא ביחסים טובים עם החברה במגרש אז כנראה מה שאתה מתאר סביר שקרה.

יש דרך להוציא פרטים על התאונה? הסוחר אומר שזו החלפה של מכסה מנוע וכנף. שוב, לדעתי זה מידע שהוא ידע ופשוט לא רצה להגיד. קשה לי להאמין שאותו עובד במגרש הצליח לעלות על זה במקום מהסתכלות של דקה בערך. באתר סליקה לא ראיתי שום פרט חוץ מזה שהייתה תאונה, התאריך והסכום ששולם ללקוח.

אני מאמין שהסוחר יכול לעשות את זה בקלות, אבל מרגיש שהוא לא רץ לעשות את זה. אני לא מצליח להבין, אם יש 0 ירידת ערך, אז מה הבעיה פשוט לתת פרטים על התאונה כדי לדעת בוודאות מה בדיוק קרה שם וזהו (בגדול, סכום של כמעט חצי ממחירון הרכב נראה לי הזוי בלי ירידת ערך בכלל). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכנות לא מבין למה נתפסת חזק דווקא למכונית הספציפית. חבל על זמנך, ישראל מלאה בתחמנים ואם זה מריח לא טוב, פשוט תעזוב ועבור לפנדה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Gal Atun כתב:

אני מאמין שהסוחר יכול לעשות את זה בקלות, אבל מרגיש שהוא לא רץ לעשות את זה. אני לא מצליח להבין, אם יש 0 ירידת ערך, אז מה הבעיה פשוט לתת פרטים על התאונה כדי לדעת בוודאות מה בדיוק קרה שם וזהו (בגדול, סכום של כמעט חצי ממחירון הרכב נראה לי הזוי בלי ירידת ערך בכלל). 

אין מצב שתאונה כזאת היא ללא ירידת ערך. ברבות מהרשומות חברת הביטוח לא טרחה לציין את ירידת הערך.

אבל לכל תאונה יש דו"ח שמאי הכולל את כל הפרטים הרלוונטיים, ויש להתייחס רק אליו.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת. 

מתאר לעצמי שאת זה אוכל להשיג מבעל הרכב המקורי.

נראה לי שאקשיב לעצת המלומדים ואעבור לרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שברכב כזה ובעיקר בתקציב הנתון הסיכוי שלך למצוא כלי רכב עם עבר נקי - לא מדהים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט צודק. אבל באמת שאין לי כוח להתחיל לרדוף אחריו כדי לקבל פרטים כל כך בסיסיים. 

מקווה שאצליח למצוא משהו אחר עם מוכר קצת יותר שקוף.

תודה רבה לכל מי שעזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...