Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן הפסיק לקרר באופן פתאומי וחום מנוע עלה

car1997
שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים, פורד פוקוס 2008 היום בנסיעה עירונית המזגן הפסיק לקרר פתאום, לאחר נסיעה של 10 דקות עד הבית, נעמדתי בחניה ( כשהרכב עוד דולק) ובדקתי שוב שאני לא מדמיין ( הורדתי את המסכה 😅). בסופו של דבר אכן המזגן לא קירר ויצא אפילו מעט אוויר חם. כיביתי והדלקתי מחדש ולא שמעתי את הקלאץ'. בנוסף בדקתי בסורק את הטמפרטורה וקבילתי 99 מעלות ( ב-4 שנים שהרכב אצלי לא הגעתי לכזאת טמפרטורה מעולם, בנסיעות מאומצות לא עברתי 97). יש לציין שהמחוג בלוח שעונים היה ממוקם כרגיל. מה לדעתכם הכיוון? לא בדקתי אם המאוורר עובד, גובה נוזל קירור היה תקין. לדעתי המזגן הפסיק לעבוד כי המנוע התחיל להתחמם, פשוט העניין שלא שמעתי את המדחס נכנס לפעולה קצת משבש לי את התאוריה הזאת. 

אשמח לשמוע מה דעתכם

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט בהנעה קרה בפוקוס לוקח 15 דקות בסרק עד שהמאוורר יכנס לפעולה, אז עד אז המנוע ימשיך להתחמם, חוץ מלבדוק את הפיוז מה אפשר עוד לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, car1997 כתב:

ערב טוב חברים, פורד פוקוס 2008 היום בנסיעה עירונית המזגן הפסיק לקרר פתאום, לאחר נסיעה של 10 דקות עד הבית, נעמדתי בחניה ( כשהרכב עוד דולק) ובדקתי שוב שאני לא מדמיין ( הורדתי את המסכה 😅). בסופו של דבר אכן המזגן לא קירר ויצא אפילו מעט אוויר חם. כיביתי והדלקתי מחדש ולא שמעתי את הקלאץ'. בנוסף בדקתי בסורק את הטמפרטורה וקבילתי 99 מעלות ( ב-4 שנים שהרכב אצלי לא הגעתי לכזאת טמפרטורה מעולם, בנסיעות מאומצות לא עברתי 97). יש לציין שהמחוג בלוח שעונים היה ממוקם כרגיל. מה לדעתכם הכיוון? לא בדקתי אם המאוורר עובד, גובה נוזל קירור היה תקין. לדעתי המזגן הפסיק לעבוד כי המנוע התחיל להתחמם, פשוט העניין שלא שמעתי את המדחס נכנס לפעולה קצת משבש לי את התאוריה הזאת. 

אשמח לשמוע מה דעתכם

תודה

טמפ' העבודה של נוזל הקירור תקינה והיא לא הסיבה להפסקת פעולת המזגן.

בשלב ראשון בדוק שוב פעם את פעולת המזגן מחר בבוקר.

* לא ניתן לדעת מה הבעיה ללא ביצוע איבחון ממוחשב ולחלץ קוד תקלה. ייתכן ממסר תקול, לחץ גבוה במערכת, חוסר גז או עודף גז, מדחס לא תקין ועוד לפחות 10 סיבות אחרות.

• רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן, לאחר נסיעה של 10 דקות היום החום מנוע התייצב על 88 מעלות. סובבתי את הגלגלת של עוצמת המזגן בשביל להפעיל אותו, כי אצלי תמיד הנורה של ה ac נדלקת בעצמה ברגע שאני מסובב את הגלגלת של עוצמת הקירור. שמתי לב שהנורה כבויה זאת אומרת שלא שרק המזגן הפסיק לקרר אתמול אלה פשוט נכבה מעצמו. בקיצור התחלתי קצת לחפור והגעתי למסקנה שהרכב מתחמם רק בעמידה ( בלי מזגן). הטמפרטורה עולה ל99-100 מעלות ואז יורדת לאזור ה93 ומידי פעם אפילו 90 ( המאוורר נכנס לעבודה ) ואז שוב עולה חזרה ל 100. 

בנסיעה רגילה בלי מזגן אין את ההתחממות הזאת והטמפרטורה יציבה על 86-88 מעלות. כמו כן במצב שבו עובד מזגן הרכב לא מתחמם כלל בין אם זה בעמידה ובין אם זה בנסיעה. אני כבר לא בטוח מה יכול להיות הכיוון, אולי זה משהו שהוא בסדר ברכב הזה? אולי המחשב מעביר לסורק מידע לא ממש מדויק?  בשום שלב המד חום מנוע של הרכב לא עלה הראה עליה, תמיד היה ממוקם ממש קצת מתחת ל90, כמו בכול השנים שהרכב אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות טמפ המנוע תקינה לחלוטין.

התצוגה לנהג מעגלת לאמצע כל הזמן כדי שלא ישאלו שאלות כמו שלך..

הנתונים בסורק יותר מדויקים.

יש לך תקלה במזגן.

יכול להיות מאוורר חיצוני לא תקין.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לטמפ הכל תקין אין תקלה,

מאחר והרכב בנוי לנסיעה ולא עמידה במקום,

כשהוא עומד אין רוח מהנסיעה על הרדיאטור והוא מתחמם יותר.

כשהמזגן עובד המהירות הגבוהה של המאוורר נכנסת אוטומטית לפעולה (חילוף חום של המעבה בנוסף לרדיאטור)

ולכן אתה חווה "התחממות" בעמידה ללא מזגן.

בקצרה, עד טמפ מסויימת ללא מזגן המאוורר על מהירות נמוכה או לא עובד בכלל, כי יש רוח מהמהירות של הרכב.

בנוגע למזגן לא הבנתי את התקלה,

אתה מדליק אותו והוא לא עובד?

עריכה אחרונה על ידי Kooper

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן כבה פעם אחת רק באותו היום, מאז התקלה של המזגן לא חזרה והוא עובד יופי, בכל אופן אני מניח מכול התגובות שהמצב תקין אז המון תודה על העזרה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...