Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, ch2856 כתב:

מודל S זה אותו עקרון בדיוק.

לא מדויק, מודל S בשנים הראשונות היה גרוע מבחינה דינמית,

המודל 3 הוא הרבה יותר דינמי ובר השוואה מול סדרה 3 של ב.מ.וו.

מה שכן מעורבות הנהג שגם ככה פחתה עם השנים, יורדת עוד שלב עם הטסלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 7 דקות, Daniel.K כתב:

ומה עם זה :

1070966.jpg

לא קיים ובינתיים זה סתם עוד בלוף של מאסק.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Daniel.K כתב:

אחי ביטל הזמנה ליונדאי קונה בשביל הטסלה הזאת ואני מניח שיש רבים וטובים שחושקים ברכב ובהחלט מוכנים להוסיף .

אחיך זה לא מדגם מייצג ולמרות שברור שאולי יהיו עוד כמה כמותו, זה בודדים. כשהתקציב שלך הוא 130,000 ש״ח תוספת של 50 אלף זו חתיכת מתיחה איך שלא מסתכלים על זה. כן יש קצת טרפת טסלה כרגע אבל בוא נישאר בפרופורציות. 

לפני 17 דקות, ch2856 כתב:

מודל S זה אותו עקרון בדיוק. אבל עם פנבוי  אין טעם להתווכח. 

לא בדיוק. בדיוק אתמול דיברתי עם חבר שמחזיק גם וגם במשפחה. לטענתו מודל 3 מתעלה על ה-S דינמית. 

מקווה שלא תגיד גם לי לשתוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, robertf כתב:

מצד אחד אני מבין אותך, מצד שני בהנחה שהגעת למסקנות האלה מניסיון עם הרכב, אני לא לגמרי מסכים. אני גם אוהב לנהוג כנראה לא פחות ממך, ובפעמים שיצא לי לנהוג בטסלות הופתעתי לטובה מהניהוג. בטח ביחס לציפיות שהיו לי.

גם טרם יצא לי לקרוא ביקורת שחולקת עלי בקטע הזה.

אניח פה קטע קטן (ספציפית לגבי הניהוג) ממבחן שעשה מגזין EVO הידוע.

1138864014_Screenshot2021-02-03at18_56_25.thumb.png.f8dc9c2a955baa38ece5ab8ebe488145.png

1296957082_Screenshot2021-02-03at18_56_45.thumb.png.783eacfca9de8f2ba268bb7074cef613.png

כאמור, יצא לי לנהוג על מודל S. זה בדיוק כמו שאין לי שום רצון להיות בעלים של ניסאן gt-r ובדיוק כמו השורה התחתונה שלהם, זה יותר מהצפוי אבל ממש לא הדבר האמיתי. כפי שכתבתי, למרבית האנשים זה כל מה שהם צריכים, אבל לחובבי ניהוג, זה פשוט לא זה. בדיוק כפי שמרוצי דראג לא מעניינים אותי או זמני מסלול על הרינג. כאשר מערכת הנעה מפצה על משקל וכיול, זה פשוט לא אני. לא סתם מעולם לא רכשתי דגם RS של אאודי, לדוגמה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, robertf כתב:

אחיך זה לא מדגם מייצג ולמרות שברור שאולי יהיו עוד כמה כמותו, זה בודדים. כשהתקציב שלך הוא 130,000 ש״ח תוספת של 50 אלף זו חתיכת מתיחה איך שלא מסתכלים על זה. כן יש קצת טרפת טסלה כרגע אבל בוא נישאר בפרופורציות. 

זה לא כל כך מופרך כפי שזה נראה ממבט ראשון. סקר שנעשה בשנת 2019 הראה שהרבה מהרוכשים של טסלה מודל 3 החליפו מכוניות מפלח שוק נמוך יותר.

https://www.bloomberg.com/graphics/2019-tesla-model-3-survey/market-evolution.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמעניין אותו ניהוג קונה את דגם הפרפורמנס.

את כל שאר רוכשי טסלה לא מעניין ניהוג, להיפך הם רוצים נהיגה אוטונומית מלאה.

ומי שקונה את המודל 3 בגירסת הבסיס הם בדיוק הלקוחות שקונים קורולה/ איוניק ב- 145 אלף ₪. 

עוד 35 אלף לא משחק תפקיד, בייחוד שההוצאות על דלק הן אפס.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ch2856 כתב:

כאמור, יצא לי לנהוג על מודל S. זה בדיוק כמו שאין לי שום רצון להיות בעלים של ניסאן gt-r ובדיוק כמו השורה התחתונה שלהם, זה יותר מהצפוי אבל ממש לא הדבר האמיתי. כפי שכתבתי, למרבית האנשים זה כל מה שהם צריכים, אבל לחובבי ניהוג, זה פשוט לא זה. בדיוק כפי שמרוצי דראג לא מעניינים אותי או זמני מסלול על הרינג. כאשר מערכת הנעה מפצה על משקל וכיול, זה פשוט לא אני. לא סתם מעולם לא רכשתי דגם RS של אאודי, לדוגמה. 

המודל S זו מכונית הרבה יותר גדולה וכבדה מהמודל 3, אז איך אתה טוען שזה אותו הדבר למרות שברור לך שמימדים ומשקל בהחלט משפיעים על הניהוג? אשריך, בלי ציניות, שאתה יכול לקנות מכונית רק משיקולי הנאה וניהוג. לרוב המוחלט של קוני הרכב אין כזו אפשרות מבחינה כלכלית. אם טסלה מודל 3 מאפשרת חווית נהיגה מקבילה לסדרה 3 של BMW בהרבה פחות כסף, דיינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Daniel.K כתב:

בארה"ב אנשים כבר הפקידו מקדמות של 50K ,בלוף זה לא .

גם לטסלה הראשונה אנשים הפקידו הרבה כסף וקיבלו את הרכב אחרי שנים (וכמה עיכובים טובים)

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, aka77 כתב:

גם לטסלה הראשונה אנשים הפקידו הרבה כסף וקיבלו את הרכב אחרי שנים (וכמה עיכובים טובים)

עיכובים ובלוף זה לא אותו הדבר. בלוף זה למשל המשאית מונעת המימן של ניקולה שצולמה לסרטון תדמית נוסעת בירידה כי מערכת ההנעה באב הטיפוס לא עובדת כלל. אב הטיפוס של הרואדסטר 2 נוסע ומסתובב בכבישים בכוחות עצמו.

https://arstechnica.com/cars/2020/09/nikola-admits-prototype-was-rolling-downhill-in-promotional-video

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלוף בלוף, בלוף שנועד לגייס כסף מאנשים. כמו שאר הבלופים של טסלה, עם איחורים, ובעיות בתחילת הדרך. סורי.

כשתיהיה רודסטר, וסמי, וסייברטראק שנראה כמו שהבטיחו. אז נדבר. בינתיים זה הכול מהלכים של לגייס כסף מאנשים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

בלוף בלוף, בלוף שנועד לגייס כסף מאנשים. כמו שאר הבלופים של טסלה, עם איחורים, ובעיות בתחילת הדרך. סורי.

כשתיהיה רודסטר, וסמי, וסייברטראק שנראה כמו שהבטיחו. אז נדבר. בינתיים זה הכול מהלכים של לגייס כסף מאנשים.

את הסמי מזמינות חברות ענק,  כמו וולמרט ופדקס. גם הם פנבויז שזורקים כסף?

https://www.businessinsider.com/companies-that-ordered-tesla-semi-2017-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי פאנבוייז?

וכן, ברור.

כולם עושים על זה כותרת.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, cessna כתב:

180 מאוד קרוב ל 130 בחישוב של דלק ותחזוקה לאורך מספר שנים.

בדיוק. מי שיש לו קצת חומר אפור בין האוזניים לא בודק כמה עולה האוטו אלא כמה יעלה לו להחזיק את האוטו על פני התקופה שהוא מתעתד להחזיק בו. קרי מחיר קניה, פלוס הוצאות, מינוס מחיר מכירה מוערך.

עלות דלק של ג'יפון אטמוספרי כמו טוסון או ASX היא סד"ג של 8,000 ש"ח בשנה. נגיד שטעינת הטסלה תעלה 3,000 (בהגזמה לא מועטה לדעתי). כבר חסכנו 5,000 ש"ח לשנה, לזה צריך להוסיף כאלף חיסכון על טיפולים (נאמר שהצמיגים המופרכים של הטסלה מתקזזים עם חסכון בבלמים), עוד אלף על אגרת רישוי ולדעתי עוד כמה אלפים על ירידת ערך שצפויה להיות נמוכה מרכבים דומים לאור העובדה כי יש אחריות ארוכה על יחידת הכח ובעוד מספר שנים אנשים יתנפלו על רכב משומש כזה ביחס לאלטרנטיביות הבנזיניות. מנגד עלות מימון של הלוואת בלון של 50 אלף היא בערך אלף ש"ח לשנה. אני גם מניח שהעובדה שלא מדובר ביבואן ישראלי ממוצע תגרום לחווית הבעלות להרגיש יותר נעימה, כשלא יאשימו את הלקוחות כי החלון החשמלי התקלקל כי התיזו עליו מים לא מקוריים מהשפריצרים או הטעינו חשמל שלא בתקן.

• אהבתי 1

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.2.2021 בשעה 13:54, איש חדש כתב:

כשהתחילו לשווק בארץ את אאודי e-tron היתה רשימת המתנה של כמה חודשים,

והיה אנשים שהציעו כסף על הזכות לקדם אותם ברשימה, אולי כדאי לעשות את זה גם פה?

חבל שלא הקשבתי לעצמי אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...