Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות ללא הפתעות

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב, לא הייתי מהמר עד כמה מהר הריביות יחזרו להיות גבוהות יותר.

ייתכן ודווקא עולם הריבית האפסית הוא המצב הטבעי והנכון עבור העולם של ימינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מבין בהשקעות רק יודע שלנצח את השוק לאורך זמן זה מאוד קשה.

זו הסיבה לדעתי שהוא ציין את S&P, אתה חושב שבית השקעות ינצח את השוק שנה אחר שנה בצורה דרמטית? לא רואה שום סיכוי שזה יקרה.

מה זה גם קונה אופציות שורט? זה בעצם כמו להגיד שהוא מהמר נכון פעם אחר פעם. שוב שום סיכוי. זה כמו קזינו לשיטתך.

הרי גם אם גידר את עצמו עם 30% מהתיק אופציות שורט אתה מבין שזה לא יעזור הוא עדיין יפסיד רק פחות. מכאן שכדי שהוא ירוויח הוא היה צריך לצפות שהשוק ירד ולהעביר את רוב התיק לאופציות שורט. בתי ההשקעות שאתה מדבר עליהם הם לא חוזי עתידות ולא משקיעים גאונים שחוזים מגמות סטייל הבחור מ״מכונת הכסף״. הם בונים תיק מנייתי תוך ציפיה שהשוק יעלה וזהו.

אם תגיד שהשוק עשה 7% ובית השקעות עשה 9% אני אגיד הגיוני.

אם תגיד השוק עשה מינוס 8% ובית ההשקעות עשה 7% אני אגיד לך שיש לך טעות. אולי שנה אחת כן, איכשהו במזל, אבל לא לאורך זמן.

התקופה שאתה מדבר כליה כפי שהוא אמר היא תקופה קצרה ומאוד בעייתית. הריבית נמוכה. למשקיעים אין ברירה, הם משקיעים במניות, ומכאן יש עליות.

אתה יכול לקחת את פותח השרשור כדוגמה שמראה את זה.

הוא לא רוצה להפסיד כסף, אבל רוצה תשואה סבירה. אם פעם היה יכול להפקיד בבנק ולקבל ריבית לא רעה, היום הוא לא יכול. מה התוצאה? הוא כבר מתחיל לפזול למניות, הוא יכניס את הכסף ויקנה מניות -> המחיר יעלה.

השוק מתודלק בכסף ובכסף זול.

שוב,

מה זה לנצח את השוק ?

אם S&P יורד אבל בית ההשקעות קונה בחסר מניות, הוא מנצל את הירידות

ואם בית ההשקעות מוריד קצת פרופיל בתקופה שהשוק יורד, אבל מנצל את הירידות החזקות כדי לחזק השקעות שלו

לצורך העניין, כשהנפט הגיע ל 30$ וורן באפט הצהיר שהוא קונה כמות מטורפת של מניות.

לאחר מכן הנפט המשיך לרדת קצת

אז באותה תקופה היית אומר "הנה וורן באפט ראה כמה מאות אלפי דולרים נמחקים"

נכון,

אבל הוא ידע שברמה של 30$ נפט לא יכול להחזיק ויהיה חייב לעלות, ותוך פחות מחודשיים הוא גרף כבר 10% +-

אז ברור שאם אתה מסתכל ברמה יום יומית, יש מצב שהיה שבוע שבועיים שהוא הפסיד שם,

אבל אותו חודש \ רבעון נסגר לו ברווח יפה מאוד

יש כל מיני אופציות לשחק, גם כשהשוק יורד

ובתי ההשקעות לא טיפשים. בטח לא אלטשולר שנכון להיות לדעתי מראה נתוני תשואה הכי טובים בשוק

בכל מקרה מותר גם להפסיד

לא קרה כלום אם בסוף שנה קיבלת דוח עם הפסד

החוכמה היא שכשאתה מפסיד תפסיד מעט

וכשאתה מרוויח תרוויח פי כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,

מה זה לנצח את השוק ?

ואם בית ההשקעות מוריד קצת פרופיל בתקופה שהשוק יורד, אבל מנצל את הירידות החזקות כדי לחזק השקעות שלו

"אם" זאת מילת המפתח פה. ושוב, אל תיקח את באפט כדוגמה, הוא היוצא דופן שמעיד על הכלל (מכיר את ההתערבות שלו מול קרנות גידור?).

וגם, מצטער, אבל אתה לא באמת יודע איך זה עובד- אין מושגים כמו "מוריד פרופיל" או "מחזק את ההשקעות שלו".

אלשטולר אכן מראה תשואות יפות אבל יש סיכוי לא קטן שזה בגלל שהוא לוקח סיכון גדול יותר, אבל בשנים האחרונות השוק רק עולה. השאלה אילו תשואות הוא יראה כשיהיו ירידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,

מה זה לנצח את השוק ?

לצורך העניין, כשהנפט הגיע ל 30$ וורן באפט הצהיר שהוא קונה כמות מטורפת של מניות.

לאחר מכן הנפט המשיך לרדת קצת

אז באותה תקופה היית אומר "הנה וורן באפט ראה כמה מאות אלפי דולרים נמחקים"

נכון,

אבל הוא ידע שברמה של 30$ נפט לא יכול להחזיק ויהיה חייב לעלות, ותוך פחות מחודשיים הוא גרף כבר 10% +-

אז ברור שאם אתה מסתכל ברמה יום יומית, יש מצב שהיה שבוע שבועיים שהוא הפסיד שם,

אבל אותו חודש \ רבעון נסגר לו ברווח יפה מאוד

יש כל מיני אופציות לשחק, גם כשהשוק יורד

ובתי ההשקעות לא טיפשים. בטח לא אלטשולר שנכון להיות לדעתי מראה נתוני תשואה הכי טובים בשוק

בכל מקרה מותר גם להפסיד

לא קרה כלום אם בסוף שנה קיבלת דוח עם הפסד

החוכמה היא שכשאתה מפסיד תפסיד מעט

וכשאתה מרוויח תרוויח פי כמה.

אין דבר כזה ״חייב לעלות״. לכל רצפה יש מרתף.

אתה אף פעם לא יכול לדעת מה יהיה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אני משקיע כבר כמה שנים בקרן וולת'סטון נדל"ן (בהמלצת יועצת השקעות פרטית שהיא חברה טובה גם).

יש כמה מסלולים להשקעה, אפשר לקרוא באתר שלהם :

https://www.wealthstone.co.il/wealthstone-%d7%a0%d7%93%d7%9c%d7%b4%d7%9f/

אני השקעתי בתמ"א 38 טרום היתר, ובמחיר למשתכן, התשואות בין 8 ל-11% לפני מס. ישנו סיכון אבל הוא יחסית קטן לעומת השקעה בשוק ההון למשל.

יש שעבוד נכסים (המשקיעים הם שותפים מוגבלים בקרן), והעסק מסודר ומפוקח. הם בגדול מלווים הון ליזמים תמורת שעבוד חלק מהפרוייקט.

ההשקעה היא סגורה לטווח של שנתיים/שלוש, והם מחזירים כספים בהדרגה גם לפני תום התקופה, כשפרוייקטים מסתיימים וההלוואה מוחזרת מהיזם.

שווה בדיקה, סכום מינימלי 100K ש"ח למיטב זכרוני.

קיבלתי כבר החזר מלא עם תשואה על ההשקעות הראשונות שלי, הכל בסדר.

הכסף כאן זמין למשיכה במידה ואני אצטרך אותו? או שהוא סגור כפי שציינת לתקופת ההלוואה?

מי נותן ערבויות במקרה שהמלווה נופל ולא מצליח לפרוע את ההלוואה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי בפירוש "

ההשקעה היא סגורה לטווח של שנתיים/שלוש".

אין אפשרות למשוך לפני הזמן. לגבי ערבויות - יש שעבוד של נכסים כנגד ההלוואה, ולא כל הקרן הולכת ללווה אחד, אלא מפוזרת על כמה יזמים. אפשר לפנות אליהם ישירות ולבקש מידע נוסף.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי מעבר על שלושת עמודים מס' פעמים. עדיין אין לי החלטה במה להשקיע את הכסף.

כמו שכתבתי במקום שהכסף ישב בעו"ש או בפיקדון שלא עושה תשואה, הייתי רוצה לשים אותו בתוכנית עם תשואה קצת יותר גבוהה ממה שמציע הבנק.

אשמח להכוונה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אזרחות אמריקאית ו Social Security number הייתי מציע לך לפתוח פה תוכנית SAVINGS ACCOUNT עם תשואה שנתית של 2.52%. זה לא רע בכלל.

https://www.viobank.com/online-savings-account

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אזרחות אמריקאית ו Social Security number הייתי מציע לך לפתוח פה תוכנית SAVINGS ACCOUNT עם תשואה שנתית של 2.52%. זה לא רע בכלל.

https://www.viobank.com/online-savings-account

אם הייתה לי אזרחות אמריקאית :roll:...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו מדברים על השקעות, מה הייתם מכניסים לתיק מנייתי בעיקרו כדי לתת קצת משקל נגד במקרה של ירידות?

איזה תעודת סל מבוססת אג"ח? אם כן איזה?

תעודת סל עוקבת זהב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורלציה ההפוכה בין אג"ח ארוך למניות כבר לא מה שהייתה (בעידן של ריביות אפסיות).

היום אין משקולת נגד, אלא רק פיזור רחב יותר של מניות/סקטורים יכול לשכך קצת.

הנ"ל דעתי בלבד.

אני מחזיק גם אג"ח קצר בתיק.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודת סל עוקבת זהב?

העלויות השוטפות יאכלו לך את הקרן לאורך הזמן, וכיוון שזהב זאת סחורה ולא נכס מניב אתה לא נהנה מתשואה שוטפת שנכס מייצר אלא עושה ספקולציה על מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפזר כמה אחוזים מהכסף בביטקוין - ליום גשום (עובדתית זה ה״נכס״ עם התשואה הכי גדולה השנה by far, יותר מכל מכשיר פיננסי אחר)

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה הנכס הכי טוב השנה? משום מה יש לי הרגשה שאם אני אבדוק את כל המניות של חברות שנסחרות בארהב אני אמצא אחת הזויה שעשתה תשואה טובה יותר.

אני מניח לרגע שאתה צודק, עובדתית זה נכס שבשנה שעברה התרסק מ20000$ ל3000$.

על אותו משקל הוא יכול להתרסק ל1500$ מחר בלי סיבה נראית לעין.

בקיצור לא רוצה לפתוח פה שרשור ביטקויין כן או לא, אבל מבחינתי לתת משקל נגד עם ביטקוין זה כמו לתת משקל נגד עם מניית שקר כלשהו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...