Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות ללא הפתעות

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבתי לך, המרכיב האג"חי בדירוג גבוה יעשה בערך 1% נטו. המניות, בשאיפה, 7% נטו. מכאן, בממוצע, תקבל 2.2% נטו.

אבל למה ההתעקשות על פחות מ- 20% מניות? בוא תלך צעד אחד אחורה, תגיד מה המטרה של הכסף וכמה אתה מוכן להפסיד בהסתברות נמוכה יחסית (נגיד, 20%)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו שאמרו כאן ברוב המוחלט של ההודעות: מה התכניות לכסף? (בעיקר כדי שנוכל להבין כמה שנים אתה יכול להחזיק עם התיק לפני שיתעורר צורך מיידי למכור).

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר שעליך ללמוד: השקעת כספים מצריכה סבלנות. אחרי כל עליה יש ירידה, ואחרי כל ירידה באה עליה. השאלה היא באיזה עוצמה ובאיזה לוח זמנים. לכן השקעות מתאימות לטווח הארוך, וכאשר יש כרית ביטחון למקרה של הזקקות לכסף בתקופה רעה. ולא להלחץ מכל זעזוע ולמכור את ניירות הערך כשהם בשפל. אם אתה רגיש מאד לתנודות תצטרך להשאיר את הכסף בעו"ש או להסתפק באיזו השקעה שמרנית מאד שלא תשיא לך תשואה משמעותית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לך, המרכיב האג"חי בדירוג גבוה יעשה בערך 1% נטו. המניות, בשאיפה, 7% נטו. מכאן, בממוצע, תקבל 2.2% נטו.

אבל למה ההתעקשות על פחות מ- 20% מניות? בוא תלך צעד אחד אחורה, תגיד מה המטרה של הכסף וכמה אתה מוכן להפסיד בהסתברות נמוכה יחסית (נגיד, 20%)?

התכנון הוא להשקיע את הכסף לתקופה של 5 שנים ואולי אף יותר. אני לא פוסל אפשרות שאם אצטרך אותם למקרה חירום, אאלץ לפדות את הקרנות.

להפסיד אני מעדיף כמה שפחות (כמו כולם). הרי אם אני נכנס עם סכום x ואחרי 5 שנים אני בx-20% לא עשיתי בזה כלום וכבר היה עדיף לתת לכסף לשבת בבנק.

ההתעקשות ל20% מניות ופחות היא מהסיבה שאני מעדיף השקעה כמה שיותר סולידית ועבורי מניות לא מצטיירים ככה (אולי אני טועה). במיוחד מה שקורה בימינו עם השוק בארה״ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפרש את התשובה שלך כ"לא מוכן להפסיד בשום הסתברות". לפיכך, השקעה מאוד סולידית, שזה סיכוי מינימאלי להפסד, תביא לך בערך 1% בשנה, בין אם זה פיקדון בבנק או אגרות חוב בדירוג גבוה (במידה ואתה מחזיק בהן ישירות).

בקרן נאמנות/תעודת סל של אגרות חוב אתה מסתכן בהפסד במידה והריבית תעלה כיוון שלא ניתן להחזיק באגרות החוב לפדיון בצורה זו, מה שחושף אותך לסיכון שמחירן ירד- כך שהמכשיר הזה אינו מתאים לרמת הסיכון שהגדרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ על גישה של "בוא נגדיר תשואת יעד ונבחר את הסיכון לפי זה" כי אז אתה פסיכולוגית תתעלם מהסיכון ותעריך אותו לפי תשואת היעד שבחרת ביחס לתפיסת התשואות שלך. למשל, אם אתה חושב ש- 10% זאת תשואה "סבירה", אז מבחינתך 5% זאת תשואה נמוכה ומכאן שהסיכוי להפסד נמוך, למרות שזה לא בהכרח כך במציאות. לכן ביקשתי ממך להגדיר את רמת הסיכון שאתה תוכל לישון איתה בשקט בלילה ולא להתחיל בתשואת היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעושה את זה כבר עשור,

הכל תלוי בכמה זמן אתה מוכן להשקיע את הכסף.

אם אתה משקיע ל 6+ שנים,

אין בעיה ללכת לבית השקעות (נניח אלטשולר שאני במשך עשור מבסוט שאני שם), להשקיע במסלול מנייתי

לשים שם את הכסף ולקחת בחשבון שיש תקופות שהוא ירד, יש תקופות שהוא יעלה,

אבל בטווח של 6 שנים (כמה שיותר זמן יותר טוב) אתה יודע כמעט בוודאות שהוא יעלה,

כי הנטייה של השוק היא לעלות.

כן, היו שנים של ירידות- לדעתי 2015 והייתה עוד שנה אחת כזו. אז הפסדתי 2-3%

אבל בשנים של עליות הרווחתי 10%-14% שזה מטורף ומתקן לך את ה 3% שהפסדת.

אם אתה מתכוון להשקיע את הכסף לטווח קצר, לא מומלץ ללכת על מסלול מנייתי כי אם תיפול בדיוק על שנה-שנתיים שהשוק יורד אתה רק תפסיד.

כשמדובר בטווח ארוך (וזה הוכיח את עצמו לאורך שנים) השוק תמיד יעלה ויתקן בסוף ותצא ברווח

לסחור לבד בטוח שלא הייתי ממליץ לך. תן לבית השקעות לעשות את זה ותשלם דמי ניהול מאוד קטנים על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

transporter, אתה מטעה וחבל. אם הניסיון שלך והסקת המסקנות שלך מסתכמים בעשור האחרון אז זה לא מספיק, אי אפשר להסיק מתקופה של עשר שנים לתקופת השקעה של 6 שנים, במיוחד שזאת הייתה תקופת גאות ייחודית מבחינת אורכה ולוותה בסביבת ריבית נמוכה מאוד ביחס להיסטורית.

הסטטיסטיקה ארוכת הטווח במניות, על פי מדד S&P500, אומרת שהסיכוי להפסיד בטווח השקעה של 6 שנים (כמשקיעים סכום מסויים ולא נוגעים בו לתקופה זו) היא בערך 8.5%, כאשר ההפסד המקסימלי בתקופה זו היה 47.8%. על פי נתוני העבר הסיכוי להפסיד מתאפס בתקופת השקעה של 16 שנים בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעושה את זה כבר עשור,

הכל תלוי בכמה זמן אתה מוכן להשקיע את הכסף.

אם אתה משקיע ל 6+ שנים,

אין בעיה ללכת לבית השקעות (נניח אלטשולר שאני במשך עשור מבסוט שאני שם), להשקיע במסלול מנייתי

לשים שם את הכסף ולקחת בחשבון שיש תקופות שהוא ירד, יש תקופות שהוא יעלה,

אבל בטווח של 6 שנים (כמה שיותר זמן יותר טוב) אתה יודע כמעט בוודאות שהוא יעלה,

כי הנטייה של השוק היא לעלות.

כן, היו שנים של ירידות- לדעתי 2015 והייתה עוד שנה אחת כזו. אז הפסדתי 2-3%

אבל בשנים של עליות הרווחתי 10%-14% שזה מטורף ומתקן לך את ה 3% שהפסדת.

אם אתה מתכוון להשקיע את הכסף לטווח קצר, לא מומלץ ללכת על מסלול מנייתי כי אם תיפול בדיוק על שנה-שנתיים שהשוק יורד אתה רק תפסיד.

כשמדובר בטווח ארוך (וזה הוכיח את עצמו לאורך שנים) השוק תמיד יעלה ויתקן בסוף ותצא ברווח

לסחור לבד בטוח שלא הייתי ממליץ לך. תן לבית השקעות לעשות את זה ותשלם דמי ניהול מאוד קטנים על זה.

ב2017 הייתי מושקע בילין כללי, אלטשולר כללי ואלטשולר מנייתי דרך בסט אינוסט.

חלוקה של 40%, 40% 20% מנייתי. דמי ניהול בין 0.75-0.8 מהרווחים.

ילין דפקו את כל התשואה ומצד שני ה20% מנייתי הצילו את התיק ועשיתי אחלה רווח. פדיתי את התיק לצורך הון ראשוני לקניית בית.

היום אני באלטשולר מנייתי בקרן השתלמות. למרות ששנה שעברה הם סיימו בהפסד, השנה הם כבר נמצאים ב14% רווח.

קצת מידע:

https://www.hcsra.co.il/BestInvest/Pages/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%97%D7%99%D7%A1%D7%9B%D7%95%D7%9F.aspx

http://campaigns.ildinsur.co.il/tsu_cal_drploy/

הדיון שלי מאז

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?619552-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%AA-%D7%A1%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%AA-%D7%92%D7%9E%D7%9C&p=5435217&viewfull=1#post5435217

מה שאני בא להגיד שהמסלול המנייתי שלהם מעולה אבל מאוד אגריסיבי. אני לא רוצה להכנס שוב עם סכום גדול למסלול עם חשיפה של עד 75% מניות.

*אין לי שום קשר לבסט אינוסט ואין לי שום כוונה בפוסט זה לקדם אותם.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

transporter, אתה מטעה וחבל. אם הניסיון שלך והסקת המסקנות שלך מסתכמים בעשור האחרון אז זה לא מספיק, אי אפשר להסיק מתקופה של עשר שנים לתקופת השקעה של 6 שנים, במיוחד שזאת הייתה תקופת גאות ייחודית מבחינת אורכה ולוותה בסביבת ריבית נמוכה מאוד ביחס להיסטורית.

הסטטיסטיקה ארוכת הטווח במניות, על פי מדד S&P500, אומרת שהסיכוי להפסיד בטווח השקעה של 6 שנים (כמשקיעים סכום מסויים ולא נוגעים בו לתקופה זו) היא בערך 8.5%, כאשר ההפסד המקסימלי בתקופה זו היה 47.8%. על פי נתוני העבר הסיכוי להפסיד מתאפס בתקופת השקעה של 16 שנים בערך.

אתה זה שמטעה.

קודם כל, אין קשר הדוק בין ההשקעות של בית השקעות להתנהגות של מדד ה S&P.

ברור שאם המדד עולה - משמע בסבירות גבוהה בית ההשקעות מרוויח

אבל אם המדד יורד, לא בהכרח שאתה תפסיד, מאחר ובית ההשקעות יכול גם לסחור בחסר (שורט)

ולבחור מניות שכן עלו בתקופות האלה.

בעבר קראתי שבית ההשקעות של וורן באפט בכל השנים שקיים, בסך הכל שנה אחת נתן למשקיעים תשואה שלילית

מעבר לזה, גם אם אתה הולך נטו לפי ה S&P

שים לב שאפילו אם היית נכנס ב-2001, אחרי 6 שנים כבר היית מתחיל להרוויח

כמו בכל דבר בחיים, ברור שיש סיכוי שתכנס בדיוק בשבוע שמתחילה תקופה של ירידות,

אבל זה בדיוק כמו הסיכוי שתקנה דירה והקבלן יפשוט את הרגל ולא תראה את הכסף לעולם

שתסע לבנק להפקיד כסף וישדדו אותך,

אתה יכול להיות אחד מבתי העסק הכי חזקים בת"א ואז יום אחד יחפרו לך רכבת קלה בדיוק בכניסה לעסק, ותאלץ לסגור אותו כי לא יבואו קונים,

או שיגנבו לך רכב יקר ערך וחברת הביטוח לא תסכים לפצות אותך כי לא שכנעת אותה בטיעונים שלך.

הכל אפשרי בחיים ובכל השקעה יש סיכון, הרי אם היה 100% הצלחה כולם היו שם.

ובכל זאת

הגרף מוכיח שטבעו של השוק לעלות.

כמו שכתבתי- היו שנים שהפסדתי 2-3%

זה זניח כי מתישהו אחריהן תבוא שנה שתרוויח 10-14%

3333321.png

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בהשקעות רק יודע שלנצח את השוק לאורך זמן זה מאוד קשה.

זו הסיבה לדעתי שהוא ציין את S&P, אתה חושב שבית השקעות ינצח את השוק שנה אחר שנה בצורה דרמטית? לא רואה שום סיכוי שזה יקרה.

מה זה גם קונה אופציות שורט? זה בעצם כמו להגיד שהוא מהמר נכון פעם אחר פעם. שוב שום סיכוי. זה כמו קזינו לשיטתך.

הרי גם אם גידר את עצמו עם 30% מהתיק אופציות שורט אתה מבין שזה לא יעזור הוא עדיין יפסיד רק פחות. מכאן שכדי שהוא ירוויח הוא היה צריך לצפות שהשוק ירד ולהעביר את רוב התיק לאופציות שורט. בתי ההשקעות שאתה מדבר עליהם הם לא חוזי עתידות ולא משקיעים גאונים שחוזים מגמות סטייל הבחור מ״מכונת הכסף״. הם בונים תיק מנייתי תוך ציפיה שהשוק יעלה וזהו.

אם תגיד שהשוק עשה 7% ובית השקעות עשה 9% אני אגיד הגיוני.

אם תגיד השוק עשה מינוס 8% ובית ההשקעות עשה 7% אני אגיד לך שיש לך טעות. אולי שנה אחת כן, איכשהו במזל, אבל לא לאורך זמן.

התקופה שאתה מדבר כליה כפי שהוא אמר היא תקופה קצרה ומאוד בעייתית. הריבית נמוכה. למשקיעים אין ברירה, הם משקיעים במניות, ומכאן יש עליות.

אתה יכול לקחת את פותח השרשור כדוגמה שמראה את זה.

הוא לא רוצה להפסיד כסף, אבל רוצה תשואה סבירה. אם פעם היה יכול להפקיד בבנק ולקבל ריבית לא רעה, היום הוא לא יכול. מה התוצאה? הוא כבר מתחיל לפזול למניות, הוא יכניס את הכסף ויקנה מניות -> המחיר יעלה.

השוק מתודלק בכסף ובכסף זול.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אין קשר הדוק בין ההשקעות של בית השקעות להתנהגות של מדד ה S&P.

יש פה שתי טענות- אחת, שביצועי בית ההשקעות יהיו טובים משל מדד המניות הכללי, והשניה שמדד S&P500 לא בהכרח מייצג טוב. לגבי הטענה הראשונה, מחקרים שנעשו בתחום מצאו שרוב בתי ההשקעות, בניכוי דמי הניהול והמס, לא מצליחים להשיג תשואה גבוהה מתשואת המדדים. יש כאלה שכן אבל הם רחוקים להיות מלהיות הכלל, ולכן באפט (שמחזיק בחברת אחזקות ולא בית השקעות) מפורסם כל כך. בכל אופן, קשה עד בלתי אפשרי להגיד מראש מי בית ההשקעות שידע להכות את המדד, במיוחד שבישראל מנהלי השעקות ואנליסטים מתחלפים ואין לך דרך לדעת מה התרומה הישירה שלהם.

לגבי הטענה השניה, היא דווקא הייתה לטובתך- ה- S&P500 השיג, לאורך זמן, תשואה גבוהה ביחס למדדי מניות במדינות מפותחות אחרות. לכן, הסיכון המשתקף מה- S&P500 כנראה נמוך ביחס למדדים הישראליים והעולמיים. כדוגמה קיצונית לצד השני, מי שהשקיע במדד המניות היפני ב- 1991 עוד לא קיבל את כספו חזרה.

מעבר לזה, גם אם אתה הולך נטו לפי ה S&P

שים לב שאפילו אם היית נכנס ב-2001, אחרי 6 שנים כבר היית מתחיל להרוויח

אחרי 7 שנים כי השיא היה בשנת 2000... ובכל מקרה, גם להסתכל 20 שנה אחורה זה ממש לא מספיק.

הכל אפשרי בחיים ובכל השקעה יש סיכון, הרי אם היה 100% הצלחה כולם היו שם.

וזה בסדר גמור, לא טענתי שלא, אבל אנחנו מנסים לכמת ולהציג את הסיכון. סתם להגיד שיש סיכון לא עוזר לאף אחד. לכן יש הבדל בין השקעה לתקופה של 6 שנים, שהיסטורית, בהסתברות נמוכה מאוד אבל קיימת, היה אפשר להפסיד בה כמעט חצי מהכסף, להשקעה עם טווח של 15 שנים שבהם הסיכוי להפסד משמעותי היה אפסי.

בכל זאת

הגרף מוכיח שטבעו של השוק לעלות.

אני מסכים שטיבו של השוק לעלות, אבל בוא ננסה להיכנס קצת יותר לעומק ולעבור מסתם סטטיסטיקה לנימוק- תנסה להסביר למה זה עובד ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה הם כבר נמצאים ב14% רווח.

אבל הנה קופה עם 0 דמי ניהול שכל מה שהיא עושה היא מחקה את ביצועי המדד של S&P ומגדרת דולר-שקל:

https://www.funder.co.il/fund/5123161

והיא עשתה 16.91%

מה שאני בא להגיד, שלהגיד 14% ללא הקשר לא שווה כלום. שיעשו 14% כשהמדד יורד 14% אז אני אגיד WOW.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...