Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה החוק אומר לגבי חניה בתוך עיר ללא שילוט

שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 13.12.2020 בשעה 12:44, Krishi כתב:

אתם יודעים מה באמת מצחיק? אם בודקים בגוגל MAPS שהתמונה האחרונה של הרחוב שם צולמה בשנת 2011 לא רק שאין שם תמרור איפה שהיא טוענת, אין אפילו עמוד!!!@!#$%@$^%$%!@#%

אל תשכח לשמור את התמונות האלה (כבר מעכשיו, למקרה שגוגל יחדשו את הצילומים), אבל לא רק את המקום של העמוד. אני מניח שעל תמונה שלך הם יוכלו לטעון לזיופים, על זה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפקח צריך להופיע כי הוא זה שצריך להעיד כי בדק שיש תמרור 

וכאמור יצטרכו להגיש תעודת עובד ציבור שמאשר. כי התמרור אושר בשנת תרפפו.

לא יופיע הפקח תבקש זיכוי מיידי יופיע ויעיד כי היה תמרור אתה בחקירתו מראה לו את התמונות ומפריך את גירסתו השקרית

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Be roo כתב:

זה לא מדוייק, תמרור 817 קובע שהחניה בתשלום ״על פי הוראות תמרור 439״, זהו חלק מהגדרת התמרור, אי אפשר להסתכל על הגדרת תמרור ולהתייחס רק חלק ממנה. עצם ההגדרה מפנה לתמרור 439, מכאן שבהעדרו תמרור 817 מוצב שלא כדין.

1. כדי להגדיר בצורה ברורה שהחניה מותרת. הסימון קיים ברשויות שאינן גובות כלל תשלום על חניה.

2. גם אם התכוונו לגבות תשלום, היו צריכים להציב תמרור 439 כמוגדר. בכל מקרה בו יש אי בהירות או טעות של הרשות, הפסיקה צריכה להיות לטובת האזרח.

תבדוק את פסיקת המחוזי שציינתי באחת ההודעות הקודמות . ישנה התייחסות ל439.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגה השופט המלומד 

קרה קורה ויקרה

ופסיקה של המחוזי אינה הלכה אלא רק של העליון

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ס' 20 (א) לחוק יסוד השפיטה קובע בזו הלשון: "(א) הלכה שנפסקה בבית משפט תנחה בית משפט של דרגה נמוכה ממנו".

בגלל שבמקרה שלנו מדובר בבית משפט לעיניינים מקומיים (השלום), אז פסיקה זו מהווה הלכה מנחה.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, fatboy1340 כתב:

תבדוק את פסיקת המחוזי שציינתי באחת ההודעות הקודמות . ישנה התייחסות ל439.

אין לי גישה לפסק הדין המלא, אבל ממה שכן ראיתי זה לא משנה את העובדה שלדעתי השופט טעה, הוא סותר את עצמו, ולכן זו טעות אינהרנטית, כך שגם הדיוטית כמוני יכולה להצביע עליה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הסתירה בדיוק?

השופט המדובר, היה גם שופט תעבורה במשך מספר שנים, לכן נסיונו רלוונטי לעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, fatboy1340 כתב:

ס' 20 (א) לחוק יסוד השפיטה קובע בזו הלשון: "(א) הלכה שנפסקה בבית משפט תנחה בית משפט של דרגה נמוכה ממנו".

בגלל שבמקרה שלנו מדובר בבית משפט לעיניינים מקומיים (השלום), אז פסיקה זו מהווה הלכה מנחה.

פס"ד מנחה לא אומר כלום, אלא רק שאם שופט בבית משפט קמא רוצה לפסוק אחרת, צריך לנמק למה פוסק אחרת מפס"ד של מחוזי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לית מאן ד'פליג. 

ברשותכם אצטט חלק מפס"ד של שופט ירון לוי

תמרור 439 הוא תמרור הורייה של מסר מחייב, איסור או הגבלה מילולית, שלגביו אין תמרור בלוח התמרורים, משום שתוכן המסר אינו ניתן לביטוי באמצעות תמרור בלבד.

למשל, הרחבה או צמצום של היתרי חנייה מסוג מסויים של כלי רכב, או ימים ומועדי חנייה , או למי מותרת החנייה. אין בעצם הצבת התמרור לכשעצמה, כדי להשמיט את הבסיס מתחת לחובת תשלום אגרת הסדר חנייה.

פרשנות זו היא פרשנות "קראית" אם תרצו, יש תמרור (817) משמעותו הסדרת חניה בתשלום. אם יש 439 בצמוד ,אז מטרתו להגביל שעות חניה/סוג רכב וכד'. אם אין תמרור כזה, אין זה מבטל את משמעות 817, אלא פשוט מוריד סייגים לגביו, קרי החניה בתשלום לכל סוגי הרכבים בשכל ימות השבוע.דגומה זהה -תמרור 501 אם /בלי 439 בצמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, fatboy1340 כתב:

איפה הסתירה בדיוק?

השופט המדובר, היה גם שופט תעבורה במשך מספר שנים, לכן נסיונו רלוונטי לעניין

כמו שכתבתי במקור, הגדרת תמרור 817 כוללת בטוחה התייחסות לתמרור 439. לפיכך קיומו ומהותו של 817 תלויים בקיומו של 439.

בנוסף, הגדרת תמרור 817 מדברת על חניה בתשלום ואז מוסיפה את שהפירוט הוא ב-439, לפיכך יש קשר ישיר בין ענין התשלום ל-439, ולא כפי שטוען השופט ש=439 מתייחס לסוגי רכב או ימים/שעות.

עכשיו שמתי לב שהגדרת תמרור 817 בפסק הדין ובספר התמרורים שונה מעט, אצלו אין את המילה תשלום.
״אבני שפה צבועות לסירוגין בצבע כחול: החנייה מותרת בתשלום על הכביש שליד אבני השפה או על המדרכה על פי הוראות תמרור 439 בצמוד ומתחת לתמרורים 626 או 627.״ - אולי כשניתן פסק הדין הנוסח היה שונה.

עכשיו אין ספק שיש התייחסות לתשלום, ולפירוט שלו ב-439.

לפני 7 דקות, fatboy1340 כתב:

תמרור (817) משמעותו הסדרת חניה בתשלום. אם יש 439

והנה אתה חוזר על הסתירה, מתייחסת להגדרה של 817, אבל מתעלם מהעובדה שההגדרה קובעת במפרוש שהפירוט יעשה ע״פ 439. ולכן אם 439 אינו קיים, 817 מוצב בניגוד להגדרתו ואינו תקף.

טיעון נוסף הוא שהנורמה בארץ היא שחניה בתשלום היא בשעות מסויימות, למיטב ידעתי אין מקום בארץ שבו החניה בתשלום 24/7 (אולי באילת), לכן, בהעדר פירוט שעות שבהן החניה בתשלום, יש להניח שאין תשלום, לא שהוא חל תמיד. כאמור, כשיש ספק יש לפסוק לטובת האזרח.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת ניתוח לשוני - האם "על פי הוראות תמרור 439" מתייחס למילה "בתשלום" או למילים "..אבני שפה או על המדרכה..".

אין שום סתירה במה שאני כתבתי - הבאת ציטוט חלקי ביותר שלה. תמרור 439 נועד להרחיב או לסייג חלק מהוראות תמרור, הוא לא חייב להמצא. תבדוק עם כל עו"ד תעבורה שאינו טירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתייחס למילה החניה חופשית שציטטתי  לך מזמן.

ולהבנתי צריכים גם את התמרור 439 וגם את האבני שפה הצבועות.

מה דעתך?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, fatboy1340 כתב:

קצת ניתוח לשוני - האם "על פי הוראות תמרור 439" מתייחס למילה "בתשלום" או למילים "..אבני שפה או על המדרכה..".

לא ייתכן, כיוון שחנייה על המדרכה מותרת עפ"י תמרור 627, ותמרור 439 במפורש תקף רק כשהתוכן שלו אינו ניתן להעברה באמצעות תמרור אחר.

image.png.58f2c3ce743b2f47ef0a825c941dd470.png

image.png.a64878c58a7a47890c7bec0f94d13e21.png

כיוון ש-627 מאפשר חנייה על המדרכה, לא ייתכן שיהיה 439 שכתוב בו מותרת החניה על המדרכה.

משכך על פי הוראת תמרור 439 אינו יכול להתייחס ל"אבני שפה או על המדרכה".

ולכן נותרנו עם הפירוש השני הפוטנציאלי, לפי 439 ייקבע את התשלום.

אגב ישנן עיריות, כרגע עולה לי לראש חולון, בה מקומות לחניה צבועים בכחול לבן, לכאורה יש 817, אבל אם תבדוק בפנגו או סלופארק אין עיר כזו.

לקח לי איזה 10 דקות כשחניתי ברחוב אריה שנקר בחולון (אפשר לראות אפילו בתמונות מ-2015 שאריות של צבע כחול על המדרכה), להבין שזה סימון שאפשר לחנות, ולא צריך לשלם - הייתי צריך ללכת לתחילת הרחוב ולראות שאין שום תמרור, בטח לא 439.

לפני 37 דקות, Be roo כתב:

למיטב ידעתי אין מקום בארץ שבו החניה בתשלום 24/7 (אולי באילת)

גם לא, למשל בחניה ליד מרכז התיירות ומלון קלאב הוטל (כחול לבן) החנייה בתשלום רק עד השעה 21:00 (אין אזורים שונים ככה שזה נכון לכל העיר אילת), את חייבת לי חצי שקל על ההפעלה של הפנגו לבדוק את זה 🤣

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל אפילו מסטיק עגול 🤣

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...