Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אפשר לבדוק את מערכת הבלימה האוטונומית ?

xknti
שימו לב! השרשור הזה בן 2258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נבדק באיביזה החדשה, עובד נהדר :)

רכב חתך אותי ובלם בפתאומיות בחיפה, הרכב בלם בעצמו, אני רק הזזתי את הרגל לכיוון הברקס אבל הרכב הגיב לפני.

באיזה מהירות זה קרה?

אני לא בטוח אם היא בולמת עד 30 קמ"ש או עד 80 קמ"ש, ומה קורה כשאני במהירות 81 קמ"ש לדוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לנסות בעצמך בשיטה הפולנית, שם, ארבע אנשים נהרגו בתאונה, שניים בתאונה ושניים בשחזור.

או כמאמר הגשש אתה עובר באמצע, עברת שני אופנועים, לא עברת? משאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מהירות זה קרה?

אני לא בטוח אם היא בולמת עד 30 קמ"ש או עד 80 קמ"ש, ומה קורה כשאני במהירות 81 קמ"ש לדוגמה.

בסיאט ארונה החדשה רשום בלימה אוטונומית עד 250 קמ"ש, לא שאני מאמין בזה או הולך לנסות אבל כניראה שב 100 קמ"ש זה אמור לעבוד.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיאט ארונה החדשה רשום בלימה אוטונומית עד 250 קמ"ש, לא שאני מאמין בזה או הולך לנסות אבל כניראה שב 100 קמ"ש זה אמור לעבוד.

זה שרשום עד 250 זה כבר לא אמין :lol:

האוטו הזה גם אם תזרוק אותו ממטוס לא יגיע ל250

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שרשום עד 250 זה כבר לא אמין [emoji38]

האוטו הזה גם אם תזרוק אותו ממטוס לא יגיע ל250

כניראה שזה קשור למערכת של אדפטיב קרוז קונטרול. נגיד ובתיאוריה בלבד הסיאט מגיעה ל 210 קמ"ש ומשתמשת ב acc ורכב לפני מאט אז כניראה הרכב יאט.

עריכה אחרונה על ידי MikMan

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהאיוניק אצלי נתקלתי פעם אחת בהתרעת קירבה/התנגשות לרכב שמלפני אך לא נראה שהרכב ניסה לבלום בעצמו (או יותר נכון, לתגבר את הבלימה שלי ; כבר הייתי לקראת עצירה מוחלטת ובמהירות איטית במיוחד). בדיקה מול קרטון גדול במגרש ריק היא ככל הנראה הצעד המתבקש.

יצא לי גם לבדוק את השיוט האדפטיבי (בו יש 3 רמות לשמירת מרחק והתאמת המהירות עם הרכב שמלפנים) ונראה שהמערכת עובדת ללא דופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכב דמה שמנפחים אותו ומבצעים את הבדיקה, כך שגם אם המערכות לא יעבדו, לא ייגרם שום נזק. כמו שצוין מעליי, מדובר במערכות עזר בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהאיוניק אצלי נתקלתי פעם אחת בהתרעת קירבה/התנגשות לרכב שמלפני אך לא נראה שהרכב ניסה לבלום בעצמו (או יותר נכון, לתגבר את הבלימה שלי ; כבר הייתי לקראת עצירה מוחלטת ובמהירות איטית במיוחד). בדיקה מול קרטון גדול במגרש ריק היא ככל הנראה הצעד המתבקש.

יצא לי גם לבדוק את השיוט האדפטיבי (בו יש 3 רמות לשמירת מרחק והתאמת המהירות עם הרכב שמלפנים) ונראה שהמערכת עובדת ללא דופי.

ספציפית את האיוניק בדקתי בלייב בנסיעת מבחן.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמסקנה היא שמובילאיי עדיף על בלימה אוטונומית, כי הוא מונע תאונות מלכתחילה, ולא מחכה שתגיע למצב של תאונה ואז מנסה לבלום (כשבחלק מהמקרים הוא בכלל לא בולם).

גילוי נאות: אין לי מניות במובילאיי.

המסקנה היא שעדיף להיות סאחי בזמן שכותבים תגובות בפורום ציבורי...

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמסקנה היא שמובילאיי עדיף על בלימה אוטונומית, כי הוא מונע תאונות מלכתחילה, ולא מחכה שתגיע למצב של תאונה ואז מנסה לבלום (כשבחלק מהמקרים הוא בכלל לא בולם).

גילוי נאות: אין לי מניות במובילאיי.

יפה שאתה משווה צפצפה למערכת אקטיבית שגם לידיעתך מצפצפת לפני שהיא בולמת.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי מבחן של מערכות בלימה אוטומטיות במגזין רכב מחו"ל. הם השתמשו ב"בובת מכונית מתנפחת".

התוצאות לא 100%, בחלק מהמקרים המכוניות הנבדקות נגעו ב"בובה".

[ATTACH]501181[/ATTACH]

ההדגמות לא תמיד עבדו.

תעברו ליד בית ספר עם הרכב, בטוח ילד יקפוץ לכביש.

אם המערכת עובדת הרכב יעצור לפני הפגיעה.

[video=youtube_share;_47utWAoupo]

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...